I chrousti mají své dny

Právě mě přechytračil dálkový ovladač k televizi.

Doteď jsem si dělala iluze, že moje IQ není příliš vzdálené hranici geniality. Samozřejmě. Ovšem dnešní ranní zážitek mě vrátil zpět do tvrdé reality.

Nedokážu si ani zapnout TV. Nejspíš to s tou přirozenou inteligencí nebude tak horké.

Abyste rozuměli – včera večer jsme si pouštěli film. Ten se nacházel na notebooku. A přeci nebudeme čučet na notes, když to jde přesměrovat na velkou televizi, že. Potud vše jasné. I mě.

Taťka teda nějakým záhadným způsobem propojil pár káblíků, poklikal něco na počítači a na ovladači a voilá. Film se zjevil na obrazovce.

Kino skončilo, šlo se spát.

Ráno přijdu, v jedné ruce talířek s proviantem, v druhé kafe. Plesknu sebou na gauč, že jako nasosám něco informací z katastrofických zpráv hned po ránu. Kolikrát pak ani to kafe není potřeba.

Vezmu ovladač, zapnu telku. A nic.

Chmmm.

Nic proti zrnění na obrazovce. Ve výsledku by to možná bylo ke snídani lepší, než ony zmiňované zprávy. Ale nebyl to přesně ten program, který jsem si původně představovala.

Očima zběžně proletím tlačítka na ovladači. Doprdele… je jich tu asi o 1503828 víc, než bych potřebovala… Zkusmo cosi zmáčknu a mrknu na televizi. Black & white program běží dál. Divné. Postup opakuju ještě u pár čudlíků. Hlavou mi zákeřně proběhne myšlenka, že pokud budu podobným způsobem pokračovat ještě chvilku, odpovědět na otázku „cos tam pomačkala?!“ už asi nebude tak jednoduché…

Chvilku čumím na zrnění. Přemýšlím. Což štípe.

Čekám na nějaký geniální nápad.

A nic. Překvapivě.

Po 5 minutách usoudím, že stejně tak můžu čučet do zdi a informační hodnota bude podobná.

Jdu si oloupat pomeranč. To bych snad ještě zvládnout mohla…13 komentářů on I chrousti mají své dny

 1. Tumice
  28.12.2012 at 11:03 (4 roky ago)

  :D :D Pobavila jsi :D Náš ovladač je taky dost chytrej a televize ještě chytřejší, ale tohle přenastavování už mi bylo názorně vysvětleno, takže už to zvládám..Ale koukat na zrnění…why not :D

  Odpovědět
 2. Lucifrid
  28.12.2012 at 11:15 (4 roky ago)

  Haha, u nasich je ovladacu snad pet. V tom se vyznat, to chce minimalne dva vysokoskolske tituly :D. A k tomu vzdy ovladac priblizit na spravnou delku k telvizi a spravne natocit. Nekdy je to jak magie. Jeste nejake zarikavani snad.

  Odpovědět
 3. Tina
  28.12.2012 at 11:44 (4 roky ago)

  Ta fotka na konci ma dokonale pobavila :D ja niekedy tak tiez vyzeram :D Inaaak uplne ta chapem, az na to, ze ja som tieto vianoce so sestrami nemohla dojst ani na to, ako sa prepoji notebook s telkou, takze k tvojej faze som sa este ani neprepracovala :)

  Odpovědět
 4. S.
  28.12.2012 at 12:27 (4 roky ago)

  :D Pobavilas! :D

  Odpovědět
 5. MaRtii
  28.12.2012 at 12:42 (4 roky ago)

  Tak alespoň ses nacpala vitamínama z pomeranče :D.

  Odpovědět
 6. Verunka
  28.12.2012 at 13:38 (4 roky ago)

  :DDDDD
  Jestli tě to uklidní, já tu telku maximálně zapnu za normálního stavu (tj. nepropojovala se předtím s počítačem ani nic podobného) a občas zvládnu přidat a ubrat volume. Nic dalšího po mně, prosímváslididobří, nechtějte. Neumím. Ty telky jsou prostě příliš chytré, jako vůbec všechny elektro-vychytávky dneska. Jako jó, moc se mi líbí vrazit z boku do telky flashku a pouštět si film nebo muziku z té flashky, ale vždycky k tomu potřebuju někoho dalšího, kdo to zařídí :D
  A teď mě omluv, asi si jdu udělat to kafíčko. Jsi mě na něj namlsala…

  Odpovědět
 7. Lil
  28.12.2012 at 13:47 (4 roky ago)

  Haha :D Mně se stalo úplně to samé – koukali jsme se na film z ntb, všichni šli spát a já že se ještě budu dívat na reprízu Sexu ve městě. Zapnu TV a ono známé šumění – tak mačkám úplně na všechno a ono nic :D Jsem si připadala jako trouba – nakonec se mi to nějak povedlo a stihla jsem dokonce konec Sexu ve městě :D

  Odpovědět
 8. Suzi
  28.12.2012 at 21:56 (4 roky ago)

  :-D :-D :-D krásne zakončenie dňa. ďakujem za ďalší vtipný príbeh

  Odpovědět
 9. kejtyna
  29.12.2012 at 13:30 (4 roky ago)

  Ono je všeobecně známo, že geniální lidi mají s všedními problémy fakt problémy :D.

  Odpovědět
 10. Černá Moora
  29.12.2012 at 19:10 (4 roky ago)

  tatka asi vyhodil kabel od anteny, pri tom propojovani .. jen tak tipuju teda ;) pac nevim, co mate za telku a vubec …
  jinak ja s timhle nastesti nemam problemy, prave mi ty dnesni TV prijdou spis jak pro blby, napoveda je uz primo pri nastavovani cehokoli, takze clovek ani nemusi pomalu tahat navod (z cehoz vyplyva, ze ty neblby s tim pak maj problem, takze bych tu tvoji genialitu jeste nezahazovala do zita :DD)

  Odpovědět
 11. Medie
  2.1.2013 at 17:24 (4 roky ago)

  Tak snad alespoň ten pomeranč byl dobrej :)

  Odpovědět
 12. Luc.
  3.1.2013 at 20:34 (4 roky ago)

  Jo, z toho si nic nedělej. Já tu měla v neděli ségru s přítelem (ze Strak do Prahy), aby mi televizi přijeli připojit….:-D
  A když připojili, tak jsem na to čuměla taky jak pštros:-D

  Odpovědět
 13. Arwen
  7.1.2013 at 17:08 (4 roky ago)

  stačilo asi vytáhnout káblík z tv, ten který vede do kompu :) ale vtipný to je,to zas jo

  Odpovědět

Odpovědět