3 věci, které v kosmetice nepodceňujte

Kosmetika

Všichni máme dozajista načteno mraky lepších či horších tipů, kterak se o svou maličkost starat tak, aby nám ještě v 80ti hádali o 20 míň a že je nejlepší začat s péčí pokud možno hned, jak udržíte kelímek hydratačního krému v ruce. O co víc jsem tyto rady dřív vyhledávala a byla ochotná vysolit poslední drobné z peněženky za časopis, kde se podobnému tématu věnovala celá dvoustránka (považte!), o to víc teď tyto články ignoruju. Nebaví mě, že je to pořád to samé: jezte avokádo, dostatečně pijte, hrst ořechů denně pro krásu, saunování pro čistou pleť… Blablabla, pořád dokola. Kolikrát jsem si říkala, že kdybych měla fakt všechno do puntíku dodržovat tak, jak si usmyslela redaktorka v časopise, která potřebovala vyplnit protější stránku časáku u reklamy, tak nedělám celý den nic jiného.

Nemyslím si, že je třeba se nějak brutálně stresovat tím, kterak nemáte na kosmetické opatlávání dvě hodiny denně, či jste nezkonzumovali dostatečné množství oříšků, ovoce, zeleniny pro hezkou pleť… Naopak jsem přesvědčena, že vám bohatě stačí několik jednoduchých pravidel, abyste se i za x let mohli bez nervů mrknout do zrcadla a říct si: „Hrome, ty snad nestárneš!“ :-)

A tak jsem si za bezděčného ohryzávání vršku propisky poznačila do chroustího deníčku 3 přikázání, které mi přišly natolik důležité, že jsem seznam ani nerozšiřovala na víc položek. Jasně, 10, 15 nebo 20 tipů zní líp a přitáhne víc čtenářů. Jenže… proč zaobalovat dobré rady do omáčky dalších, aby se v nich ztratily? Takže žádné zdržovačky a jdeme rovnou na to!

1. přikázání – VŽDYCKY se večer odličujte!

Jakkoli nudný se vám tenhle začátek může zdát, podle mě neexistuje důležitější kosmetická mantra, než právě ta o odličování a čištění pleti. Když to vezmeme kolem a kolem, určitě by se tento tip dal rozšířit ještě o ranní čištění – což beru jako samozřejmost. Ale když si vryjete do paměti alespoň to večerní POŘÁDNÉ odličování, uděláte své pleti službu, za kterou se vám odvděčí absencí pupínkatých neštěstí, předčasného vráskování, vysušené kůže, zarudnutí, apod.

Jasně, že pokud dvakrát za život odpadnete večer do postele s tím, že najdete barevný obličej ráno na polštáři, tak se svět nezboří. Jen vás čeká pár dní bohatého rozmazlování, aby vám pleť tohle škobrtnutí odpustila. Ale udělat z toho pravidelnou záležitost? Milí zlatí, už ve 40ti se vás budou ptát v MHD revizoři, proč jste při koupi jízdenky nevyužili svou seniorskou slevu…

Já osobně využívám k odličování vskutku bohatý arzenál a střídám jej podle momentální nálady, potřeb a času.

Micelárky

Tak třeba – pokud opravdu padám únavou a už napůl spím, určitě hmátnu po micelární vodě. Doporučuju otestovat Biodermu (červenou H2O Sensibio pro citlivou pleť, nebo ABCDerm micelární vodu původně určenou pro děti) nebo micelární vodu Uriage pro citlivou pleť. Pomocí vatových tamponků smáčených micelárkou zbavíte obličej bleskově jak řasenky (i voděodolné!), stínů, linek, tak make-upu. Žádné čekání, až barvy „pustí“. Micelární vody prostě rozpouští líčidla na počkání.

Pokud máte raději odličování olejové, přimlouvám se za kokosový olej nebo přímo bezvodé olejové balzámy. Mám moc dobrou zkušenost s Inlight, One Love Organics, nebo MOA. Fungují tak, že se nanesou na pleť, nechají několik minut působit a stáhnou dolů navlhčeným vatovým tamponkem.

Čištění pleti

Další variantou jsou pleťová mléka, která já ale moc nevyhledávám. Používají se podobně, jako bezvodé balzámy – nanesete na pleť, necháte chvilku působit a setřete tamponkem dolů. Čas od času nějaké to odličovací mléko otestuju, ale pravidelně se k nim určitě nevracím – vadí mi, že při odličování očí mě štípou.

Odličovací ubrousky jsem zkoušela tuším jen jednou (růžové Alverde) a nadšení teda nic moc. Spíš mi přišlo, že pleť vůbec nečistí a jen ji dráždí.

Čistící gely a pěny – geniální věc pro všechny, kteří se nejraději odličují ve sprše. Já zkoušela třeba hydratační pěnu Natura Siberica. Prostě navlhčíte obličej pod sprchou, nanesete trochu vybraného čistítka a smyjete. Voilá.

Napadá vás ještě jiný způsob odličování, nebo máte svůj oblíbený výrobek? Pište do komentářů, tipů není nikdy dost! :-)

2. přikázání – obličej nekončí u brady!

Je fuk, jak moc drahý či kvalitní krém máte momentálně v záloze pro péči o pleť. Bude vám úplně na prd, pokud jeho nanášení zakončíte někde u brady a hrany čelisti. Nebo snad chcete mít vyžehlený obličej a vrapatý krk a dekolt? Takže se vůbec nebojte vyšší spotřeby oblíbeného mazání a myslete na to, že je třeba pěstit nejen pleť na obličeji, ale starat se i o jemnou pokožku na krku a ve výstřihu!

Pleťová péče

Vždyť si představte, že byste si třeba mazali jen nos a čelo a vynechávali tváře a bradu. Nesmysl? No samozřejmě! Takže žádné vynechávání krku a dekoltu. V létě mi za tuhle radu poděkujete, až zase vytasíte machrovací tílko na ramínka, nebo cokoli s hlubokým výstřihem.

Asi bych ani pro tuhle oblast nehledala nic speciálního – fakt si myslím, že bohatě postačí ta péče, kterou normálně používáte na obličej. A to včetně kyseliny hyaluronové či séra, pokud máte nějaké v oblibě. Já za sebe můžu namátkou doporučit třeba protivráskový krém Dulcia, rozjasňující sérum Morning Glory, arganový olej DermArgan, nebo noční balzám Inlight.

3. přikázání – lokty, kolena, paty – MAZAT!

Víte, jak u všech tuhých mastí a balzámů vždycky píšu, že jsou vysoce vhodné na tyhle nejvíc namáhané partie těla? Neuvádím info jen tak pro srandu králíkům. Na kolena, paty i lokty je třeba se fakt soustředit a dopřát těmto částem něco echt výživného a pokud vás to neirituje – tak i mastného.

Podle mě není totiž nic ošklivějšího, než když je ženská pěkně oblečená, namalovaná a učesaná… A vy pohledem sjedete až ke jejím nohám a tam objevíte šeredně popraskané bílé paty… FUJ! Nebo když vám brutálně kontrastuje hladká kůže na pažích či předloktí se zvrasklou a přesušenou kůží na lokti. Nebo koleně. BLÉÉÉ!

Masti

Pro tohle pečování doporučuju zaměřit se třeba na výrobky s bambuckým máslem, kakaovým máslem, oleji, vosky, apod. Zkrátka všechno, co je dostatečně hutné, aby to tenkou a suchou kůži zvládlo hydratovat. Za svou maličkost můžu určitě doporučit karité balzámy od Saloos, krém na nožky Natura Siberica, zvlhčující tyčinky Deep Steep, balzámy Sportique, krém Dulcia, nebo bambucké máslo Soaphoria. Mažte, kdykoli si během dne vzpomenete a večer všichni povinně :-)

Toliko asi k mým třem postřehům. Jasně, že těch hyperdůležitých mouder by se našlo asi víc – ale mě právě tady tyhle věci přišly echt vhodné, abych se o nich rozepsala.

E-shopy, ze kterých dávám odkazy v článku:

BIOOO – http://www.biooo.cz
Krásná každý den – http://www.krasnakazdyden.cz
Krasa – http://www.krasa.cz
Parfums – http://www.parfums.cz
Biorganica – http://www.biorganica.cz
Beautyville – http://www.beautyville.cz
Smilargan – http://www.smilargan.czLékárna – http://www.lekarna.cz

Co myslíte vy? Nějaké další tipy, které vás naučila mamka, babička, nebo jste je objevili sami? :-)29 komentářů on 3 věci, které v kosmetice nepodceňujte

    • Bebe
      17.1.2016 at 12:48 (1 rokem ago)

      Ségra se neodličuje? A jak funguje, šišmarja? :-o Já tu vedu řeči o dvou neodličováních za život a nenapadlo mě, že by to někdo fakt praktikoval denně!
      Bebe

      Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 12:49 (1 rokem ago)

      Mě proti flákání pomáhá jedna věc – pořídit si tak suprový balzámek, že mám potřebu se namazat co chvilka :-D … až jak jsem to teď napsala, tak mi došlo, jak to asi zní… :-D :-D
      Bebe

      Odpovědět
  1. wikira
    17.1.2016 at 10:40 (1 rokem ago)

    Mluvíš (píšeš) mi z duše. První dva body plním téměř hystericky a puntíčkářsky a kdybych si večer nemohla odlíčit pleť, budu mít noční můry. Velmi se mi osvědčilo zařadit do některého z kroků čištění pleti i vodu, jinak není odlíčení dokonalé. Lokty, kolena a paty mažu hlavně v zimě, jinak to podceňuju.

    Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 12:51 (1 rokem ago)

      Nápodobně! Odličování je prostě absolutní základ a i kdybych lezla po čtyřech únavou a měla strčit hlavu pod sprchu :-D
      Jinak do té odličovací kategorie jsem zařadila přípravky vyloženě na to „hrubé odlíčení“. Vynechala jsem tonika, vodičky, a tak. Ačkoli do odličování bez debat patří :-)
      Bebe

      Odpovědět
  2. Margaretka75
    17.1.2016 at 11:13 (1 rokem ago)

    Pekne. Čo by som ešte doplnila:

    1. Micelárku vždy zmyť, keďže je to detergent (saponát) – inak to má asi taký efekt, ako keď umyjeme tanier jarovou vodou a potom sa z takého taniera najeme.
    2. Pleť pri odličovaní NIKDY nenaťahujeme, nedrhneme. Keď vidím na niektorých videách, ako sa baby odličujú, padám do mdlôb.
    3. Vždy mazať okolie očí – ak nemáme špeciálny krém, stačí aj ten, ktorý používame na tvár.
    4. Po 30tke sa vyplatí začať používať sérum, hlavne na večer a cez deň pod makeup krém s SPF.

    K popraskaným „parmazánovým“ pätám sa radšej nevyjadrujem :))

    Peknej pleti zdar! :)

    Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 12:55 (1 rokem ago)

      Děkuju za doplnění, Margaretko! Taky po micelárce ještě používám další věc – buď oplachuju vodou, termálkou, nebo čistícím tonikem. Do článku jsem ale řadila věci jen na „hrubé a prvotní stáhnutí nečistot“. A napadá mě, že bych mohla sepsat pokračování článku :-)
      K tomu bodu 2 – naprostý souhlas! Jednou mě odličovala „vizážistka“ (schválně píšu do uvozovek, protože to byla podle všeho totální amatérka) a jak mi začala tahat pleť, tak jsem jí tamponky sebrala a odlíčila se sama. Měla jsem chuť jí dát facku, jakmile mi začala popotahovat kůži kolem oček! Brrrrr…
      Bod 3 – už x let používám speciální oční krém, i když by možná stačil ten obyč. Ale vyhovuje mi to tak a pleti prospívá :-)
      Bod 4 – ano, ano! Pozvedne to celou péči o level výš :-)

      Bebe

      Odpovědět
  3. Brunwen
    17.1.2016 at 11:20 (1 rokem ago)

    Hmmm… asi bych měla zapracovat na dvojce. :D Vadí mi představa, že když si koupím dražší krém, spotřebuju ho mazáním i na krk a dekolt třikrát rychleji (a taky mě to večer studí). Ale všimla jsem si, že Natura Siberica má spešl krém na krk a dekolt, takže do toho bych možná šla. :)

    Odpovědět
  4. Missy
    17.1.2016 at 11:26 (1 rokem ago)

    Milá Bebe, po přečtení tvého článku jsem hystericky objednala na stránkách beautyville.cz . Fakt díky (:D:D). E-shop jsem dosud neznala a prostě jsem si udělala radost, uhm.
    Jinak co se týče přikázání, tak se snažím dodržovat. Stane se, že třeba dvakrát do roka se neodlíčím, páč odpadnu s knížkou a vzbudím se až ráno, vyděšená nejen z toho že jsem spala, ale i z toho jak zrovna vypadám. :D Já nejvíce flákám mazání těla, jsem docela sušenka a měla bych se to konečně naučit. Díky za článek, je rozhodně přínosnější než všechny dosud vydané v nejrůznějších super magazínech.

    Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 13:21 (1 rokem ago)

      Není zač, Missy :-D :-D :-D
      Jestli tě neba mazat tělo, tak zkus něco chytrého přímo do sprchy nebo koupele – Bodhi tělový peeling nebo Soaphoria tělový peeling kořeněný pomeranč. Ten první je hodně jemňučký, druhý hrubší. Ale oba zanechají po koupeli na kůži takový strašně příjemný „povlak“ – nebo teda pocit, jako kdyby ses od hlavy k patě natřela olejem – ale nejsi mastná. Bomba věc! :-)
      Moc děkuju za komentář a krásnou neděli přeju! :-) :-*
      Bebe

      Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 13:24 (1 rokem ago)

      Děkuju za komentář, Klári! :-) a základem úspěchu je najít si kosmetiku, která tě bude bavit a nebudeš se moct dočkat, až znova otevřeš kelímek! Pak to jde samo :-)
      Bebe

      Odpovědět
  5. Jeanette
    17.1.2016 at 17:24 (1 rokem ago)

    Taky bych nedokozala jit spat neodlicena a v posledni dobe se uz odlicuji hned jak prijdu odpoledne domu, protoze kdyz uz nikam nejdu, tak mi je neprijemne mit na sobe stale makeup a nejsem typ cloveka, co potrebuje byt namalovany i na vyneseni kose nebo zabehnuti do obchodu :D Nejradeji se v posledni dobe odlicuji olejovym odlicovacem od Saloos :) Co se tyce druheho bodu, tak ten jsem doted dost flakala, ale zapracuju na tom! :D A souhlasim, ze mazani kolen, loktu a pat je moc dulezite. Na suche lokty sice tolik netrpim, takze je mazu klasicky jako zbytek tela, ale paty a kolena obcas potrebuji u me i neco extra vyzivneho :) Od Soaphorie se ke mne zrovna dostalo jedno telove sufle, tak jsem na nej moc zvedava :)

    Odpovědět
    • Bebe
      17.1.2016 at 18:11 (1 rokem ago)

      Taky to tak dělám, Jeanette – když přijdu domů, tak sundávám „obličej“ :-D Viděla jsem u tebe na blogu v recenzi, že ti vyhovoval levandulový Saloos! Moc voňavá věc! Hele a souhlasím i s tím zamlženým viděním :-D když se mi kolikrát podaří „plknout“ si do oka kapku kokosáku při odličování, tak si pak připadám slepá jak krtek :-D
      Tělové suflé Soaphoria jsem měla jedno – Woman. A hrozně mě bavila jak vůně, tak to, jak bylo suflé našlehané a jak potichučku „praskalo“, když ho člověk nabíral :-)
      Bebe

      Odpovědět
  6. Monis
    17.1.2016 at 20:24 (1 rokem ago)

    S jedničkou souhlasím na milion procent :-) Můžu jít spát celá od bláta, ale jak nejsem odlíčená a nemám vyčištěné zuby, tak prostě neusnu :-D
    Dvojku víceméně dodržuju a trojku vlastně taky (ať žijou večerní rituály), balzámy Saloos jsou u nás nezbytností (v zimě obzvlášť) :-) Na odličování používám dětskou mycí emulzi Urtekram, což sice není primárně určeno na odličování, ale kupodivu je to jediné, co moje pleť bez řečí snese :-) Kokosák jsem kdysi zkoušela, ale nějak jsme si nepadli do noty a co se týče micelárky, tak než mám pocit, že jsem odlíčená, tak jí spotřebuju litry a to pak není moc ekonomické :-D

    Odpovědět
    • Bebe
      18.1.2016 at 17:26 (1 rokem ago)

      Taky tak, Monis… Taky tak :-D
      A myslíš tuhle emulzi za 155 Kč? Na tu řadu jsem se dívala už dřív, ale zatím jsem nic nezkoušela :-) Píšu na seznam!
      Bebe

      Odpovědět
      • Monis
        18.1.2016 at 20:47 (1 rokem ago)

        Joo, přesně tu :-) Nosím ji z Biooo po litrech, neb ji používáme celá rodina – myju tím prcka, já se tím odličuju, přítel si tím myje vlasy, když dojde šampon – prostě taková univerzální stálice :-D

        Odpovědět
  7. Giga
    17.1.2016 at 22:36 (1 rokem ago)

    Mezi vybavení, které budete muset vybrat ty nejlepší pro nás a ne přehánět rozsah. Pozdravy.

    Odpovědět
    • Bebe
      18.1.2016 at 17:35 (1 rokem ago)

      To nejlepší ať si vybere každý sám :-)
      Bebe
      PS: tvůj článek na blogu o Toskánsku je úžasný! Moc krásné fotky! Taky bych se tam chtěla jednou podívat :-)

      Odpovědět
  8. Ivet
    18.1.2016 at 5:31 (1 rokem ago)

    Ahoj, já se obvykle odličuji saloosáckým odličovacím olejem. Teď jsem se naučila místo vatových tamponků používat mořskou houbu a jsem nadšená, kterak to vůbec nikdy absolutně ani trošku (ehm, jo, pořád jsem se z toho nadšení úplně nevzpamatovala) nedře :-) Jinak používám růžovou vodu na dočištění a ve sprše lushácká ,,mejdlíčka“ na obličej.
    Jinak na mázání jsem strašný flákač – maximálně mi vyhovují olejové peelingy s mořskou solí, protože mám po umytí pocit, že jsem i namazaná a můžu se na to vykašlat :-) Jinak mě k mazání dokope až hrubnoucí nebo vysušená kůže :-/ Naštěstí to kokosák, který nosím v pixličce v kabelce umí bleskově spravit :-)
    Díky za připomenutí základních kosmetických zásad, třeba se zas na čas polepším :-)

    Odpovědět
    • Bebe
      18.1.2016 at 17:38 (1 rokem ago)

      Mořské houbičky jsem objevila až letos, Ivet a jsou skvělé! Já je střídám s vatovými tamponky a jinými odličovátky podle nálady :-) od LUSH mám dobrou zkušenost s jejich hennou a myslím, že jsem kdysi testovala nějaký šampon. Ale moc mě neuchvátil. Co bych někdy chtěla prubnout, tak ty rtěnky v lahvičkách – akorát bych měla problém si vybrat jen jednu barvu :-)
      A olejové peelingy jsou božííííí! Minulý týden jsem dopotřebovala ten od Bodhi, tak budu muset doplnit zásoby! ;-)
      Bebe

      Odpovědět
    • Bebe
      18.1.2016 at 17:39 (1 rokem ago)

      Děkuju za komentář, Marcelko! :-)
      Bebe

      Odpovědět
  9. Aknelka
    18.1.2016 at 15:38 (1 rokem ago)

    Pod tvoje slová sa môžem podpísať :)
    Líčim sa v podstate od základky (čo je už naozaj dosť rokov), ale odlíčenie som nepodcenila asi nikdy v živote. Nech som akokoľvek unavená, tú micku si na tampónik dokážem ešte naliať :D V najhoršom prípade mi postačí aj odličovací obrúsok. A v tom úplne najhoršom prípade (alebo aj najlepšom) sa iniciatívy chopí priateľ a makeup mi odlíči sám, zlatúšik, lebo on chápe, čo to je ísť spať s čistou pleťou :D
    Krémovanie tiež nepodceňujem, ale priznám sa ,že o dekolt sa mi stará asi najhoršie :(

    Odpovědět
    • Bebe
      18.1.2016 at 17:41 (1 rokem ago)

      Aknelko, to s tím přítelem mi přišlo strašně roztomilé a je to od něj hrozně moc pěkňučké! :-D
      Bebe

      Odpovědět
  10. Patricia
    2.2.2016 at 20:44 (1 rokem ago)

    So in love with your blog! You’ve got such a fresh style and it really is a pleasure to read it!
    Would you like to follow each other on GFC? If yes just let me know once done and I’ll be right back!
    xoxo
    Patricia http://patriciacori.blogspot.ch

    Odpovědět
    • Bebe
      2.2.2016 at 22:27 (1 rokem ago)

      Thank you so much dear Patricia! :-) I wanted to write a comment on your blog too, but unfortunately I don’t have Google+ profile…
      Bebe

      Odpovědět

Odpovědět