Hair Clinic – doplněk stravy pro silné a krásné vlasy

Hair ClinicDnes jsou to přesně na chlup dva měsíce, kdy jsem začala zobkat chytré vitaminy pro pěkňučké a silné vlasy Hair Clinic. Takže se cítím ohromně fundovaně vám o tom napsat něco málo slov a podělit se o dojmy, zda stojí za to do podobných srandiček investovat. A jestli fungují, samozřejmě.
Doplněk stravy jsem si nepořizovala sama, ale byl mi nabídnut k otestování. A poněvadž vlásky já teď hodně řeším, rozhodně jsem ani neuvažovala nad tím, že bych odmítla. Na rozdíl třeba od prášků na hubnutí, kteréžto nabídky spolupráce se mi sešly za poslední měsíc tři a já se snažím nebrat si to po Vánocích osobně… :-D

Zpátky k vitaminům. Momentálně načínám druhé balení pro další dva měsíce, takže ještě čekejte poznámky začátkem března. Dnes si ale povíme, co a proč vlastně posledních 8 týdnů baštím.
Jde o doplněk stravy v klasických gelových kapslích, které se užívají ráno a večer – vždy po jednom kousku, který zapijete vodou. Kapsle jsou bez chuti a bez zápachu. Denní dávka obsahuje nálož důležitých vitaminů a minerálů, díky kterým vaše kštice nebude připomínat vypelichané zviřátko z kabinetu biologie, na kterém se učila snad už generace vaší babči…

Ony důležité složky jsou: Vitamin B5 (kyslina pantothenová), biotin, zinek, měď, selen, olej z pšeničných klíčků, výtažek ze zlatého prosa, cystein a methionin. Jestli vám polovina věcí nic neříká, tak buďte v klidu… já na tom před googlováním nebyla o nic líp :-)

Hair ClinicHair Clinic

Ale pro takovou VELMI STRUČNOU osvětu…

Vitamin B5 (kyselina pantothenová) – zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů, zabraňuje stárnutí a šupinatění pokožky a jeho blahodárný vliv je popisován i při stresu a zvýšené duševní únavě.
Biotin (vitamin B7, ale označuje se i jako vitamin H, od německého „Haar und Haut“ – vlasy a kůže) – přispívá k dobrému stavu pokožky a k udržení zdravých vlasů a nehtů.
Zinek – pro zdravý vzhled pokožky, používá se při akné, posiluje oslabené vlasy.
Měď – pomáhá při produkci melaninu (pigment, který je zodpovědný za barvu kůže), kolagenu a regeneraci pokožky.
Selen – zpomaluje stárnutí buněk a podporuje obranu organismu proti nádorovým onemocněním, zmírňuje vrásky, vyhlazuje pleť.
Olej z pšeničných klíčků – obsahuje vitaminy A, B a prý nejvyšší množství vitaminu E, což z něj činí vyloženě zázrak v péči o vlasy a pokožku. A to při vnějším i vnitřním užití.
Výtažek ze zlatého prosa – díky vysokému obsahu kyseliny křemičité dodává vlasům lesk a nehtům pevnost.
Cystein – používá se jako součást ke zlepšení stavu vlasů a nehtů.
Methionin – jedna z esenciálních aminokyselin, která mimo jiné ovlivňuje tvorbu karnitinu (bílkovina tvoříci vlas), podporuje tvorbu chrupavek, nebo posiluje nehty.

Hair ClinicHair ClinicHair ClinicHair ClinicHair Clinic

A co si o tom celém myslím já? Mám za to, že na podobném principu bude asi postavena většina doplňků stravy pro pěkné vlasy, kůži a nehty. Jak je to ale s využitím látek organismem a v jakém poměru je nejlepší je tělu dodávat (mimo stravu, samozřejmě), to bohužel posoudit nedokážu. Zas tolik škol nemám.
Co jsem ale vypozorovala, tak že vlasy rozhodně NEčešu po hrstech (tzn. nepadají mi takřka vůbec – jen při mytí pár chlupů). Taky rostou zatraceně rychle. A ač momentálně nosím nahoře sepnutých pár kratších vlásků sponkou, jelikož jsem si je na podzim fikla na kluka a pořád dorůstají, tak se nebojím plánovat, kterak na svoje narozky 4. května už budu mít zase zpátky délku mikáda a budu oslňovat davy hustou a lesklou kšticí. To vám ale vyfotím až pak… :-)

Prozatím mám z HairClinic hodně dobrý pocit a jsem zvědavá, jak to půjde ještě po dozobkání těch dalších dvou měsíců (doporučená délka kúry je 3 měsíce).

Jo a ještě drobný detail – v prvním balení mě čekalo malučké překvapení v podobě elektrického masážního kartáče na vlasovou pokožku. Funguje to tak, že kartáč dáte na hlavu, zmáčknete zelené tlačítko na horní části, uvnitř se roztočí taková „vrtulka“ a jakože rozvibruje celou tu věc. První dojem byla velká radost, že si ušetřím masážítkování vlasů tlapkama a večer u filmu zapojím do práce kartáč – zmáčknu tlačítko a budu relaxovat, až se budou hory zelenat. Jenže…

Hair ClinicHair ClinicHair ClinicHair ClinicHair Clinic

Můj dojem z kartáčku je ten, že jde spíš o takové plastové chrastítko, které je víc pro efekt než pro užitek. Zajedno je docela problém záležitost rozmontovat a dát do ní baterky… Taky ve mě moc nebudí důvěru těch pár drátků, co motorek s baterkama propojuje… Vypadá to vyloženě „na heslo“. Ale budiž, to by mě ani moc neiritovalo. Ale když on je kartáč navíc hlučný – což není moc relaxační… A navíc – nepřijde mi, že by měl jakýkoli účinek. Nějaké výraznější vibrace nebo příjemná masáž skalpu? No… Ne.

Takže asi takhle – doplněk stravy za mě ANO, kartáček určitě NE.

A cena? Kúra na 2 měsíce stojí 479 Kč třeba v Parfums.cz nebo 469 Kč na Lekarna.cz.7 komentářů on Hair Clinic – doplněk stravy pro silné a krásné vlasy

 1. Monis
  9.1.2016 at 10:01 (1 rokem ago)

  S vlasy jsem si užila své, ať už s padáním nebo s mizernou kvalitou a sezobala jsem kdejaký vitamín a vyzkoušela kdejaký doplněk stravy, ale přijde mi, že to je spíš placebo, neboť jsem nikdy nepozorovala žádný ohromující účinek a to ani při poctivém a dlouhodobém užívání, takže jsem vůči těmto přípravkům malinko skeptická :-) Ale pak se mi vlasy zlepšily a nejhorší je, že vůbec netuším, co to způsobilo :-D Nicméně složení to má parádní, takže až zase budu řešit potíže s hřívou, placebo neplacebo, nedá mi to nevyzkoušet :-D

  Odpovědět
  • Bebe
   9.1.2016 at 10:57 (1 rokem ago)

   Stejně jsem k doplňkům stravy přistupovala, než jsem loni vyzkoušela ty tobolky UroInfekt, které mi snížily noční návštěvy WC z 5-10 na nulu… :-) Od té doby mám v tyhle zobací kúry důvěru o moc větší. Ale taky ne ke všem… Vzpomínám si, že jsem docela dlouho brala Viaderm na vlasy a nehty a tam jsem si vůbec nebyla jistá, jestli to něco dělá, nebo ne e.
   Ale už jen kvůli vitaminům navíc v tomhle případě si říkám, že mi to uškodit nemůže – jen pomoct :-)
   Bebe
   PS: dívala jsem se na Tvůj článek o knížce Madame Chic – nevím proč, ale mám potřebu tyhle knížky shromažďovat a hrozně mě baví je číst! Ať už je to „Se šarmem Pařížanky„, „Madame Chic„, „Jak se stát Pařížankou ať žijete kdekoli“ nebo „V každém okamžiku šik„. Všechny mě baví a ve všech listuju pořád dokola :-D
   Bebe

   Odpovědět
   • Monis
    9.1.2016 at 12:13 (1 rokem ago)

    Je pravda, že taková parádní dávka vitamínů a minerálů nikdy neškodí, ať už to má očekávaný účine k nebo ne :-)
    Právě že tohle byla moje první kniha tohoto typu a tak se mi zalíbila, že určitě plánuju zapátrat i po Tebou zmíněných ostatních :-) Mám pro Paříž, Francouzky a obecně francouzskou kulturu docela slabost, takže inspirativního čtiva není nikdy dost :-D

    Odpovědět
 2. Primadonna Girl
  9.1.2016 at 10:04 (1 rokem ago)

  O podpůrných tabletkách na vlásky jsem jednu dobu přemýšlela, ale žádné jsem nezkoušela. Vlásky mi hodně opravil přechod z chemči na přírodu (plus hrsti oříšků a sem tam vitamín). Zajímalo by mě, jestli pozoruješ účinek tabletek třeba u růstu chlupů na nohách – viděla jsem to v Kardashians (guilty pleasures :D), kdy tam říkali, že berou prášky na podporu růstu vlasů, ale zároveň ovlivňují i ostatní chlupy. Přijde mi to logické a bylo by zajímavé, kdyby tabletky uměly mířit jen na jednu část těla :)

  Odpovědět
  • Bebe
   9.1.2016 at 11:04 (1 rokem ago)

   Za oříšky se taky velice přimlouvám! Máme doma teď zásobu naloupaných vlašských oříšků a každý den si je poctivě sypu na jogurt nebo do kaše ke snídani :-)
   Hele s těmi chlupy je to zajímavé a v životě mě nenapadlo nad tím přemýšlet, že by se mi mohlo v téhle oblasti „poštěstit“ a připomínala bych ledního medvěda :-D naštěstí (klepu to o stůl) nemůžu říct ani popel a i když pokosím nožky žiletkou třeba jen jednou měsíčně, tak mám porost takřka neviditelný. Takže hurá :-) V tomhle mám oproti Kardashians jednu nespornou výhodu – sice si barvím vlásky na černo, ale původní barvu mám poměrně světlou. Ale vzpomínám si, že třeba kamarádka měla s chlupama děsný problém! Když si oholila nohy, další den vypadala jako chlap se strništěm… Takové ty černé tečky. Což muselo fakt „těšit“ :-(
   Bebe

   Odpovědět
   • Primadonna Girl
    10.1.2016 at 0:39 (1 rokem ago)

    Taky loupu vlašáky a jím je se vším, co jde. Na slano, na sladko, jen tak… Mňam!

    Jednou za měsíc žiletkou? Jinak nic? :-O Tomu říkám svoboda! A řadím to do životních předsevzetí. Toho jsi dosáhla jak? :D Ale ráda slyším, že se ti nezbláznil všechen porost a výživu dostává opravdu hlavně kštice. A držím palce do budoucího oslňování dlouhými a hustými vlásky :)

    Odpovědět
    • Bebe
     12.1.2016 at 15:54 (1 rokem ago)

     Tak tak, přísahám na kočičí pupík :-D Jak jsem toho dosáhla, to netuším – přijde mi, že jsem to tak měla asi vždycky. Třeba s tím souvisí to, že se pořád něčím opatlávám! :-D
     Bebe

Odpovědět