Aromatica – BIO bambucká másla

Aromatica - BIO bambucká máslaPo netu koluje vtip, že prý chlap má v koupelně pět věcí, které běžně používá a potřebuje. Ženská jich má 983827, z nichž většinu chlap nedokáže pojmenovat a rozklíčovat jejich využití. Platí to beze zbytku i u nás. A kdybychom měli koupelnu jednou tak velkou, moje číslo prozrazující počet kosmetických pomocníků se minimálně zdvojnásobí, kdežto u chlapa zůstane stejné. Jsem o tom přesvědčená :-)

Ostatně to je možná i důvod, proč recenzí na kosmetiku z ryze mužského pohledu je tu na blogu jako šafránu. Pamatujete třeba na článek před dvěma lety, kdy jsem psala o heřmánkovém balzámu na rty značky Aromatica, řady Kosmín? Můj chlap tenhle balzám bezmezně miluje a byl by ochotný se s kýmkoli do krve pohádat, kdyby jej pohanil. Díky této malé tubičce totiž netrpí na opary (resp. se mu nikdy nerozjedou do toho šíleného stadia velikosti maliny) a daří se mu podobné legrácky držet na uzdě. Já sama s opary zkušenost nemám a vždycky tvrdím, že i kdybych po vzoru kočiče opucovala člověka s padesáti opary na ksichtě, tak já je prostě nechytnu. Kosmín balzámek má vazelínový základ, což je vlastně důvod, proč ho chlapovi neberu. Vím totiž, že mě tyhle věci rty vysušují a vyhovují mi naopak balzámy olejové a s bambuckým máslem. Proto jsem značce Aromatica vlastně nikdy nevěnovala pozornost. Ale! Někdo si zřejmě usmyslel, že vybíravců jako já nebude málo, a tak se Aromatica rozhodla uvést na trh ohromně zajímavou věc, kterou si naopak získala můj plný zájem!

Onou novinkou jsou BIO bambucká másla hned ve třech variantách. Žádné podvrhy a poznámky pod čarou. Opravdická přírodní kosmetika bez kompromisů, která je dokonce certifikovaná známkou CPK bio. A tu není moc legrace získat. Musíte totiž splnit asi milion podmínek! Např.:

 • čisté přírodní suroviny musí pocházet z ekologického zemědělství, CPK bionebo volného sběru (přičemž sběr probíhá šetrným způsobem tak, aby sběrači nezlikvidovali životní prostředí jak nájezd kobylek)
 • vylučuje se použití minerálních olejů (Paraffinum Liquidum), silikonu, vazelíny, či jiných ropných produktů
 • žádné testování na zvířatech – ani hotových výrobků, ani jednotlivých surovin
 • je zapovězeno používání surovin z mrtvých zvířat (glycerin, vorvaňovina, zvířecí kolagen, aj.)
 • taktéž se nesmí používat geneticky modifikované suroviny
 • syntetické vůně, konzervanty nebo barviva jsou tabu
 • firma vlastnící tento certifikát zajišťuje ekologickou likvidaci odpadů a obalových materiálů a dbá na ekologii i při výrobě

Už chápete moje nadšení? A to jsme ještě ani nezačali s recenzí…

Aromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká másla

Dostal mě obal. Jsem od jiných výrobců zvyklá na kelímky, do kterých normálně sahám prsty nebo špachtličkou. Jenže tady se rozhodli jít úplně jiným směrem! Bambucké máslo nechali zabydlet v ohromně praktické tubě ve velikosti i vzhledu tuhého deodorantu, kdy obsah dostáváte ven jednoduše otočením spodní části balení. Mě se to hrozně líbí a přijde mi to geniální! „Přitom taková blbost, co?“, chce se říct po vzoru Simony Stašové z Pelíšků :-D

Ač to může někdo považovat za zanedbatelný detail, mě přijde podstatné zmínit i potisk. Přijde mi takový nepřeplácaný, jemný a sympatický. A říkejte si co chcete o povrchnosti, ale nikdo z nás nechce používat (ač sebelepší kosmetiku), která by měla šeredný obal, co se stydíte vytasit na veřejnosti. No ne?

Využití by se dalo shrnout do věty: na všechno. Popraskaly vám rty? Loupe se nos? Máte suché lokty? Zapomněli jste si pleťový nebo tělový krém při cestě na bazén? Ruce se vám nepříčetně vysušily? Drhnou vám paty? Kolena připomínají struhadlo? Bambucké máslo je fantastická a univerzální záležitost a já na ni nedám dopustit!

Másla jsou poměrně tuhá (zvlášť, pokud je tasíte z kabelky nebo baťůžku po návratu z venku), ale při kontaktu s kůží se mění na hutný krém, nebo spíš mast, která se roztírá naprosto v pohodě.

Momentálně jsou od Aromatica dostupné tři varianty BIO bambuckých másel, a to čisté bez vůně, rakytník + pomeranč a levandule. Čisté máslo má typickou a velmi jemnou vůni. Kdybyste mi zavázali oči a dali ňufnout, poznám, že jde o bambucké máslo. Nehoním si ego. Fakt to rozeznám. Vždyť tuhle věc používám denně!
Rakytníkovo-pomerančová varianta je nakysele ovocná, ale velmi jemná. Kdybych si nepřečetla, co v tom mám cítit, asi bych hádala, až bych prohádala i poslední ponožku. Tohle máslo má taky jako jediné nějakou barvu – a to sytě sluníčkově oranžovou. Pokožku ale nebarví, nebojte!
Levandulové máslo je pak typickým a hrdým zástupcem téhle fialové kytičky! Rozeznatelné okamžitě a na první dobrou!

Co bych taky bez starostí rozpitvala, tak složení:

Aromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká máslaAromatica – BIO bambucká másla

Čistá varianta bez vůně: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, kandelilový vosk, karnaubský vosk, vitamin E
Rakytník + pomeranč: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, lanolin, kandelilový vosk, rakytníkový extrakt, rozmarýnový extrakt, karnaubský vosk, pomerančový olej, vitamin E, Limonen, Linalool
Levandule: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, sojový olej, měsíčkový extrakt, kandelilový vosk, levandulový olej, karnaubský vosk, vitamin E, Limonen, Linalool, Geraniol.

Všechny varianty mají obsah 75 ml a na aromatica.cz stojí 149 Kč.27 komentářů on Aromatica – BIO bambucká másla

  • Bebe
   8.3.2016 at 13:24 (1 rokem ago)

   Thank you for your comment! And why not, your blog seems interesting to me :-) BTW I love everything in this article! It would be great to have wardrobe like this :-)
   Bebe

   Odpovědět
  • Bebe
   8.3.2016 at 13:25 (1 rokem ago)

   Doporučuju, Nicole :-) Já si z toho ještě na začátku dělala legraci, když se chlap zeptal, co mi to přišlo… Říkám mu: „Mini balzámy na rty, sleduj…“ A názorně mu předvedla, jak se takový balzám velikosti deodorantu používá na malou chroustí tlamičku :-D
   Bebe

   Odpovědět
  • Bebe
   8.3.2016 at 13:28 (1 rokem ago)

   A je to taky velice hutné mazání, které kůži zjemní a hezky zvláční! Na zimu super, ovšem nesmí člověk máslo nechat někde v mrazu, to je jasné :-)
   Bebe

   Odpovědět
 1. Majda
  8.3.2016 at 16:22 (1 rokem ago)

  Tak to vypadá skvěle, BeBe. :-)
  Děkuji za další super tip, který budu muset vyzkoušet. :-)

  Odpovědět
  • Majda
   8.3.2016 at 16:29 (1 rokem ago)

   Achjo, už mám objednáno. :-D

   Odpovědět
   • Bebe
    8.3.2016 at 17:00 (1 rokem ago)

    Tak ať dobře slouží, Majdi! :-)
    Kterou vůni jsi vybrala? :-)
    Bebe

    Odpovědět
    • Majda
     8.3.2016 at 17:35 (1 rokem ago)

     Vybrala jsem levanduli, tak jsem na ni zvědavá. Zítra snad už bude. :-)

    • Bebe
     8.3.2016 at 22:08 (1 rokem ago)

     Dobrá volba! Mě přijde levandulka taková typická, s vůní jako čistý esenciální olej. Žádná umělotina. Jsem zvědavá na dojmy! ;-)
     Bebe

    • Majda
     14.3.2016 at 18:44 (1 rokem ago)

     Ahoj Bebe, po asi týdnu používání jsem nadšená. :-)
     Vůně je teda celkem silná, zvykám si, ale levanduli mám ráda.
     Překvapilo mě, jak dobře se vstřebává. Moje vysušená kůže (na rukou hlavně) máslo přímo saje. :D Před spaním si dávám i na rty a je to moc příjemné. :-)

     Děkuji ti moc za tvůj blog, jsem velká fanynka! Pomalu to u mě doma začíná vypadat, že mám novou závislost. :-) Zrovna dnes jsem koupila weledu a laveru sprcháče a další věci mám nachystány na zkoušení, takže vzhůru do toho. :-)

     Měj se fajn a jen tak dál!
     Majda

 2. Naiara Melo
  8.3.2016 at 19:36 (1 rokem ago)

  hi returning the visit and already following here!
  product looks great!

  xoxo

  Odpovědět
  • Bebe
   8.3.2016 at 22:10 (1 rokem ago)

   Thanks for visit and comment, Naiara! :-) I found your blog, when I was searching info about brushes. I really like your web header! It’s beautiful and original! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 3. Patricia
  8.3.2016 at 21:19 (1 rokem ago)

  So in love with your blog! You’ve got such a fresh style and it really is a pleasure to read it!
  Would you like to follow each other on GFC? If yes just let me know once done and I’ll be right back!
  xoxo
  Patricia http://patriciacori.blogspot.ch

  Odpovědět
  • Bebe
   8.3.2016 at 22:16 (1 rokem ago)

   Thank you for comment, Patricia! :-) :-*
   Google Translate is fantastic thing, right? I installed translate plugin in my web and as I can see, it was brilliant idea! :-)
   Bebe

   Odpovědět
  • Bebe
   9.3.2016 at 14:08 (1 rokem ago)

   A co na něj říkáš, Hevi? A taky jsi jako první věc vyšroubovala máslo co to šlo, abys zjistila, kolik ho tam je? Nebo jsem měla podobnou reakci jen já? :-D
   Bebe

   Odpovědět
 4. Aknelka
  9.3.2016 at 11:15 (1 rokem ago)

  Toto musím mať aj keby čo bolo! Ďakujem 😀

  Odpovědět
  • Bebe
   9.3.2016 at 14:04 (1 rokem ago)

   Není zač, Aknelko! Já děkuju za návštěvu a komentář! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 5. Primadonna Girl
  9.3.2016 at 13:48 (1 rokem ago)

  „Fuj, to má ale ošklivý obal,“ jsem ještě jako reakci na nějakou mou kosmetiku, vytaženou na veřejnosti, od nikoho neslyšela, ale představa mě pobavila :D Zase mi, Bebe, děláš chutě! Čas od času se zoufale rozhlédnu svou přeplněnou koupelničkou, ale co bych bez těch krás dělala! A bambucké máslo ala deodorant je vynikající nápad. Určitě prozkoumám :)

  Odpovědět
  • Bebe
   9.3.2016 at 14:03 (1 rokem ago)

   Tak je pravda, že jsem taky nikdy nebyla terčem posměchů nebo šikany díky tomu, že má třeba můj balzám na rty nepříliš moderní obal a asi si to představit ani neumím :-D Ale při psaní mě tak nějak napadlo pochválit i tenhle detail :-D

   No hele a prý to po technologické stránce nebyla vůbec sranda, přijít na to, jak bambucké máslo napasovat do takového obalu :-)

   Bebe

   Odpovědět
 6. Jana
  9.3.2016 at 15:55 (1 rokem ago)

  Tak za mě vede to balení, krása a opravdu by mě nalákal, i když bambucká másla jsou na mě hodně mastná tak bych stejně za ty prašulky takhle hezké balení koupila :)

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:10 (1 rokem ago)

   Je pravda, že bych cenu taky čekala vyšší. Příjemné překvapení, tenhle Aromatica bambucký počin :-)
   Bebe

   Odpovědět
 7. Patrik
  9.3.2016 at 16:48 (1 rokem ago)

  Možno som posledný jedinec na tejto zemi, ale bambucké maslo nemáme v žiadnej podobe u nás doma a ešte sme ho ani nemali… Vecička ma zaujala najmä tým, že sa dá prakticky použiť na čokoľvek (lebo síce podmienku 5tich vecí v kúpeľni nespĺňam, ale som rád, ak miesto troch produktov mi stačí jeden a ja šetrím miesto, svoju peňaženku, planétu…). Dúfam, že na tento produkt narazím aj niekde naživo! :)

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:12 (1 rokem ago)

   Patriku neboj, určitě nebudeš poslední! :-) Bambucké máslo se dá sehnat i v miniaturních verzích kelímků jako balzámy na rty, tak můžeš pro začátek ozkoušet to a uvidíš, jestli ti bude vyhovovat. Ale upozorňuju, že jakmile jednou bambuckému kouzlu propadneš a zjistíš, na co všechno je to dobré… Tak není cesty zpět! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 8. Brunwen
  21.3.2016 at 16:55 (1 rokem ago)

  Jo tohle jsem tuším viděla v Brně v drogérii Jasmín! Já si říkala, zda sním, či bdím a opravdu vidím na takovém místě přírodní kosmetiku… :D

  Odpovědět

Odpovědět