Neobio – šampony, zubní pasta, balzámy na rty, sprchový gel

Neobio kosmetika

Třídíte kosmetiku? A máte přehled, čemu se blíží datum spotřeby, s čím je třeba se urychleně rozloučit a co vám vydrží v pohodě do Vánoc? Dřív jsem v tom měla chaos a často se mi stávalo, že jsem po půl roce nešťastně stála nad krabicí kosmetiky, která měla nejlepší dny za sebou a věnovat dál bych ji mohla pouze v případě, že bych se dotyčnému chtěla šeredně pomstít a půl roku ho nevidět. Hospitalizace na kožním taky chvilku zabere, že jo…

Pak mě ale napadlo geniální řešení, které jsem pracovně překřtila na „šuplíkovou metodu„. V koupelně mám vyhrazené dva šuplíky, kdy v jednom mám věci, kterým bude třeba do měsíce končit spotřeba a je třeba je dopoužívat (kolikrát v nich zbývá fakt na dně). Jsou tam tělové krémy, oleje, masky, aj.
A druhý šuplík? Tam čekají věci, které budu teprve zkoušet a snažím se je otevírat až v době, kdy mi pomocník stejného druhu doslouží. Zařadila jsem tam ale i kosmetiku, kterou mám už otevřenou, ale není třeba s jejím spotřebováním extra spěchat. To jsou sypké jílové masky, kokosák, micelárky, apod.
Úplně bokem jsou pak další dvě zásuvky – jedna na sprchové krémy, gely a peelingy. A druhá na vlasovou kosmetiku.
Zní to možná složitě, ale v praxi jde o geniálně promyšlený systém, díky kterému nic nevyhazuju a nic se nekazí. To druhé hlavně. Tři roky zpět byla v létě příšerná horka a mě nedošlo, že když odjíždím na měsíc směr Morava, bylo by záhodno milou kosmetiku vzít a přestěhovat ji někam, kde teploty v místnosti neatakují čtyřicítky… No… Moje chyba. Když jsem se vrátila, nezbylo než vzít odpadkový koš a výstavku na polici do něj přesunout. Všechno šlo do háje. Eeeeej, jak já tehdy plakala a nadávala…

Ale poučila jsem se. Takže od té doby všechno schovávám a hlídám, poněvadž vím, že na mnoha obalech není napsané „skladujte na temném místě do 25°C“ jen tak pro srandu králíkům… Zvlášť u přírodní kosmetiky, která je často úplně bez konzervantů, je nutné dávat na tyhle věci pozor!

Dnes vám ukážu kosmetickou hromádku, kterou jsem posbírala z různých šuplíků najednou. Jde o značku Neobio, o které na blogu ještě řeč vůbec nebyla. Pokud byste chtěli vědět, odkud vítr vane, pak vězte, že z Německa. Konkrétně z firmy LOGOCOS NATURKOSMETIK AG, která má kromě Neobio pod křídly i značky Logonu a Santé.

Neobio kosmetika

My se ale soustředíme na Neobio. Hlavní ideou značky je respekt k přírodě, zodpovědný přístup a kvalitní certifikovaná kosmetika za echt dostupnou cenu. Suroviny pochází z ekologického zemědělství (BIO), nebo z volného sběru v přírodě. Neobio má certifikát NATRUE, který zaručuje jasné a srozumitelné INCI (tedy složení výrobku) a doložitelný původ ingrediencí (všechny složky musí být přírodní nebo v BIO kvalitě). Taktéž je absurdní hledat tu obsah umělých parfemací, konzervantů, geneticky modifikovaných surovin, laktózy, živočišných složek, či lepku. A testování na zvířatech? To v přítomnosti téhle kosmetiky snad ani nevyslovujte, abyste ji neurazili.

Abych to celé shrnula – nečekejte zkrátka žádné pokoutné zamlčování celé pravdy ve stylu „neobsahuje to parabeny“, ale na umělá barviva jste se neptali. Ne. Podfuky nechme jiným firmám. Tady se jede na férovku.

A vezmeme to pěkně z gruntu! Ukážu vám dva šampony, balzámy na rty, zubní pastu a sprchový gel. Hurá na to!

Regenerační šampon Bio Lilie & Moringa

Balení je klasika nad klasiku – jednoduchá tuba s barevným potiskem a klapacím víčkem. Obsah čtvrt litru. Struktura je taková hutno drkotinová, ale ne příšernost ve stylu Khadí. S tímhle se dá manipulovat, aniž by vám polovina kydla na zem.

Vůně? Je velmi nenápadná, květinová s citrusovým podtónem. Nejsem schopná posoudit, jestli v tom cítím lilie nebo moringu. Na lilii mi to přijde málo brutální (zkoušeli jste si někdy dát do vázy v zavřené místnosti rozkvetlou lilii?) a moringa zatím nevím, jak voní.

Neobio Regenerační šampon Bio Lilie & MoringaNeobio Regenerační šampon Bio Lilie & MoringaNeobio Regenerační šampon Bio Lilie & Moringa

Šampon je neuvěřitelně šetrný, jemný a já se nemůžu ubránit dojmu, že s tímhle bych v klidu umyla i mimčo, které by ani nepíplo na protest. Při prvním mytí šampon příliš nepění, při dalším repete si na hlavě stvoříte pěnovou čepici jak na Mikuláše. Po opláchnutí jsou vlasy hebké, malilililinko „vrzací“, jako kdybyste je vzali mýdlem, ale nejsou vysušené ani drsné. A necuchají se. Za mě osobně je to asi jeden z nejjemnějších šamponů, které jsem kdy zkoušela!

Šampon na lesk Bio Ginkgo & Bambus

Marně přemýšlím, jaké rozdíly vypíchnout oproti předchozímu šamponu! Podle mě se šampony liší jen a pouze ve vůni, která je v tomto případě znatelně sladší a míň květinová.

Neobio Šampon na lesk Bio Ginkgo & BambusNeobio Šampon na lesk Bio Ginkgo & BambusNeobio Šampon na lesk Bio Ginkgo & BambusNeobio Šampon na lesk Bio Ginkgo & Bambus

Použití i dojmy naprosto totožné! Jemná „miminkovská“ záležitost, která vlasy šetrně umyje a nechá je hebké a příjemně vzdušné.

[tohle je asi nejkratší recenze šamponu, co jsem kdy psala… :-D]

Zubní pasta Bio Vilín & Rozmarýn

Pokaždé, když zkouším novou přírodní pastu, čekám jednu ze dvou situací. Buď bude příšerně slaná (což ne každý rozdýchá, i když mě to neva), nebo bude naopak krémová a v chuti poznáte některou z hlavních složek – mátu, šalvěj, skořici, aj.

Tu jde o ten druhý případ. Žádné krystalky soli, ale vysoce jemná záležitost s vůní zelené žvýkačky Orbit a málo výraznou, ovšem přesto znatelnou chutí. Nevím, jak to popsat. Představte si, že jste si právě opucovali zoubky – máte je čisté jako sklo a zřetelně cítíte, že pasta měla nějakou chuť. Ale nemáte dojem, že by vám hořela pusa (občas se ráno přehmátnu, vezmu pastu chlapovi a už při prvním „tahu“ mám dojem, že jsem snad snědla hrst Mentos :-)

Neobio Zubní pasta Bio Vilín & RozmarýnNeobio Zubní pasta Bio Vilín & RozmarýnNeobio Zubní pasta Bio Vilín & Rozmarýn

Určitě se nad tímhle pozastavuju u každé pasty na zuby, o které píšu, ale pamatujte – samotná pasta vás před zubním plakem nespasí – to kartáček a ty správné pohyby s tímhle kouskem plastu dělají divy. Pasta vám celou hygienickou záležitost zpříjemní a způsobí, že když po ránu na někoho promluvíte, nemá dotyčný chuť se jít vyzvracet za roh. Nebo tak něco. Myslete na to a buďte ohleduplní ke svému okolí, milé děti… Poctivě si čistěte zuby, žvýkejte žvýkačky a česnek s cibulí si nechte až navečer do soukromí domova. Pámbu vám to oplatí na dětech. Nebudou chodit pozpátku. Třeba :-)

Balzám na rty Bio Aloe Vera & Oliva

Představte si ten nejobyčejnější balzám na rty bez výstřelků, třpytek a příchuti dvaceti druhů ovoce. Úplně jednoduchá vysunovací tyčinka světle žluté barvy, která je takřka bez vůně.

Neobio Balzám na rty Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty Bio Aloe Vera & Oliva

Za to ale s moc hezkým složením a super výdrží! Nemám potřebu vrstvu obnovovat co deset minut a kolikrát vůbec zapomenu, že nějaký balzámek v kabelce nebo kapse mám, protože nemám pusu vůbec vysušenou.

V balení byly rovnou dva kousky, takže jsem rovnou obešla bundy a kabelky a zjistila, kde mi zrovna tyčinka chybí a zásoby doplnila :-)

Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & Oliva

Oproti svému bezbarvému bratříčkovi tenhle kousek trochu voní a chutná jako rtěnka. A navíc zanechává na rtech jemný růžový lesk s drobnými třpytkami. Výdrž bych hodnotila stejně jako u balzámu bez lesku. Něco jako pravá láska. Víte, jak to je. Ta taky trvááá a trvááá a trvááááááá.

Neobio Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & OlivaNeobio Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & Oliva

Základ složení tvoří (podobně jako u bezbarvého balzámu) – ricinový olej, slunečnicový olej, kandelilový vosk, karnaubský vosk, včelí vosk, mandlový olej, olivový olej, jojobový olej, slída (odtud ty mini třpytky), bambucké máslo, extrakt z aloe vera, vitamin E a esenciální oleje. Barvu pak zajišťují oxidy železa a karmín – CI 75470 (barviva povolená pro přírodní kosmetiku).

Sprchový gel Bio Pomeranč & Limetka

Stejné balení, jako u šamponů. Obsah totožný – čtvrt litru. A vlastně i konzistenci to má stejnou. Neobio mi bere šanci se tady písmenkově rozvášnit na pět stránek! :-D

Neobio Sprchový gel Bio Pomeranč & LimetkaNeobio Sprchový gel Bio Pomeranč & LimetkaNeobio Sprchový gel Bio Pomeranč & Limetka

Vůně je nádherně ovocná a pomeranč s citronem byste v ní stopro poznali! Moc příjemné je, že gel je nejen účinný – tedy kůži odmastí a umyje, ale je natolik jemný, že se s ním ve sprše i odlíčíte! Já s ním stáhla řasenku i linky, aniž by mi vyžral oči. Bylo to, jako si mýt očka obyčejnou vodou. S tím rozdílem, že se samotnou vodou bych barvičky dolů nesundala, to dá rozum. S gelem jo. A víte co? Po opláchnutí kůže nepnula a nebyla vysušená. Ani náznakem.

Gel tedy řadím do skupinky vysoce účinných, avšak miminkovsky jemných záležitostí (ano, zase). Vhodné i pro ty největší citlivky, které se suchem oloupou a svrknou už jen při zmínce čehokoli mycího :-)

Nejlepší info jsem si nechala na konec. Víte, kolik všechna tahla sranda stojí…?
Regenerační šampon Bio Lilie & Moringa – 109 Kč (250 ml)
Šampon na lesk vlasů Bio Ginkgo & Bambus – 109 Kč (250 ml)
Zubní pasta Bio Vilín & Rozmarýn – 65 Kč (75 ml)
Balzám na rty Bio Aloe Vera & Oliva – 119 Kč (2 ks v balení)
Balzám na rty s leskem Bio Aloe Vera & Oliva – 119 Kč (2 ks v balení)
Sprchový gel Bio Pomeranč & Limetka – 109 Kč (250 ml)

Nemáte zač… :-D

Aktualizace 23.3.2016

V e-shopu Greenstore mají momentálně ke značce Neobio akci! Pří nákupu jakýchkoliv výrobků Neobio nad 300Kč dostanete cestovní sadu zdarma.

Neobio cestovní sada31 komentářů on Neobio – šampony, zubní pasta, balzámy na rty, sprchový gel

 1. Leszek
  22.3.2016 at 8:23 (1 rokem ago)

  Hi!
  Nice blog!
  I invite you to participate in a unique project “ Bloggers Stylizations „. Blog CHIC Poradnik I am presenting styling bloggers.

  chicporadnik.blogspot.com

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:26 (1 rokem ago)

   Hi Leszek, thank you for comment and visit! I’ll take a look what’s your project about :-)
   Bebe

   Odpovědět
 2. Wikira
  22.3.2016 at 8:41 (1 rokem ago)

  ahoj Bebe, expiraci kosmetiky si hlídám a v létě mám půlku sbírky v ledničce. Momentálně ale řeším problém s paletkou Nude Tude The Balm. Podle instrukcí výrobce se má používat rok. Jenže za ten rok ji zdaleka nespotřebuju. To ji mám jako vyhodit???
  Kosmetika Nebio se mi líbí, jdu hned mrknout na odkazy

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:28 (1 rokem ago)

   Wiki, pokud té paletce nic není, tak bych si s tím nedělala hlavu. Výrobce musí nějakou dobu spotřeby uvést, ale obecně u stínů, pudrů a podobných „práškových“ věcí je trvanlivost delší. Hlavní věc je dobře je skladovat – tedy v suchu a používat čisté štětce :-)
   Bebe

   Odpovědět
 3. Cokinelle
  22.3.2016 at 9:35 (1 rokem ago)

  och, tak to si ma veľmi navnadila na šampón! chcem prejsť na nejaký prírodný a táto značka vyzerá veľmi zaujímavo :) a tie ceny sú veľmi fajn! pekná recenzia a ďakujem za tipy :)

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:30 (1 rokem ago)

   Moc děkuju za komentář, Cokinelle :-) šampon určitě ráda doporučím! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 4. claire clairmont
  22.3.2016 at 11:12 (1 rokem ago)

  Ako ja sa vytešujem!!! Konečne nám nainštalovali nové prehliadače a ja môžem Tvoj blog lúskať aj v prááááci :D
  Príroda za super ceny, prečo nie :)
  saveonbeauty

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:31 (1 rokem ago)

   Tak to jsou super zprávy, Claire! :-D :-D
   Bebe

   Odpovědět
 5. Lucie
  22.3.2016 at 13:20 (1 rokem ago)

  Zajímavá kosmetika a velmi zajímavá cena :-D

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:31 (1 rokem ago)

   Myslím, že jsi celou recenzi perfektně vystihla v jedné větě, Luci! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 6. Katka
  22.3.2016 at 15:59 (1 rokem ago)

  Ahoj, tato kosmetika mě velmi zaujala, ale podle údajů v INCI nejsou všechny složky tak přírodní, jak se zdají.

  Odpovědět
  • Bebe
   22.3.2016 at 16:33 (1 rokem ago)

   Ahojky Kati, klidně piš konkrétní věci, které se Ti nezdají. Další info se vždycky hodí a já se pořád učím za pochodu, takže budu ráda :-)
   Pěkňučký den přeju!
   Bebe

   Odpovědět
  • Bebe
   23.3.2016 at 13:01 (1 rokem ago)

   Thank you, Amira! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 7. Irena
  22.3.2016 at 21:11 (1 rokem ago)

  Děkuji :).
  Ještě bych prosila recenzi na jejich make-up ;).

  Odpovědět
  • Bebe
   23.3.2016 at 13:01 (1 rokem ago)

   Píšu si na seznam, Iri! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 8. Aknelka
  23.3.2016 at 9:03 (1 rokem ago)

  Táto značka mi svojou „vizážou“ pripomína moju obľúbenú bioPha a určite ma láka. Okrem iného mám rada transparentné šampóny a gély.

  Odpovědět
  • Bebe
   23.3.2016 at 13:00 (1 rokem ago)

   Značku bioPha jsem poprvé viděla v chorvatském DMku a zatím mi od nich nic rukama neprošlo. Nějaký tip, co od nich otestovat nejdřív? Protože ty ceny jsou taky hodně sympatické! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 9. Blondie
  23.3.2016 at 12:30 (1 rokem ago)

  Teda, jestli tebe firmy za blog nevyvažují zlatem, tak by měli. Nejen, že píšeš lákavé recenze, ale touhle se mi trefíš do doby, kdy mi došel šampon a hledám, co nového vyzkoušet? Přírodní kosmetika za cenu pro studenty příjemnou? Zdá se, že Alverde má u mě silnou konkurenci :)

  Odpovědět
  • Bebe
   23.3.2016 at 12:58 (1 rokem ago)

   Děkuju za milunký komentář, Blondie! :-) :-*
   A víš, že mě při psaní taky napadla analogie s Alverde? Hlavně za tu cenu mají myslím sakra velkou konkurenci! ;-)
   Navíc Alverde podle mě něco měnili ve složení. Nedokážu říct, co přesně, nebo jestli to není jen moje domněnka – v dřívějších recenzích jsem ne všude fotila složení. Ale posledních x měsíců mi u nich něco nesedí. Hlavně u kondicionérů – vlasy mi sežerou několikánásobné množství, než dřív!
   Bebe

   Odpovědět
 10. Jana
  23.3.2016 at 13:22 (1 rokem ago)

  Tuhle kosmetiku chci vyzkoušet, jsou hodně levní ,ale tak trochu jsem číhala až někdo bude první a podle toho se rozhodnu. Šampony mě nelákají a ani balzámky, těch mám hodně a nemám moc velkou spotřebu. Ale určitě kouknu na sprcháč :)

  Odpovědět
 11. Tereza
  23.3.2016 at 16:13 (1 rokem ago)

  Ty šampóny vypadají rozhodně lákavě, děkuji za recenzi a tip :) Když píšeš o těch slaných nebo krémových pastách na zoubky, tak mě napadlo, že jsem dostala nějaký zubní gel Dental Activ s hřebíčkem. Musím říct, že nejdříve jsem se bála příchuti, ale právě naopak je sladká a opravdu příjemná. Takže doporučuji vyzkoušet, pokud má dostatečně přírodní složení, upřímně jsem to nezkoumala ;)

  Odpovědět
  • Bebe
   26.3.2016 at 14:07 (1 rokem ago)

   Hřebíček a zuby – to je velice dobrá kombinace! I po té chuťové stránce. Našla jsem složení toho zubního gelu Dental Activ!
   Ingredients: Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Xylitol, Sorbitol, Lauryl Glucoside, Cymbopogon Winterianus Herb Oil , Xanthan Gum, Eugenia Caryophyllus Oil, Eupatorium Rebaudianum Leaf Extract, Sodium Benzoate, Eugenol.
   Podle mě je to naprosto v pohodě a jestli na něj někde narazím, ráda vyzkouším! :-)

   Jinak mě ani ta slaná chuť neva. Třeba mi chuťově hodně vyhovovala Paradontax (ta bylinková, růžová) anebo i solná Weleda :-)

   Bebe

   Odpovědět
 12. Majda
  23.3.2016 at 20:41 (1 rokem ago)

  Ajajaj Bebe, jdu zkontrolovat expirace… :-D
  Jinak opět parádní tipy, myslím, že některý z těchto výrobků brzy navštíví moji koupelnu. :-)

  Majda

  Odpovědět
  • Bebe
   26.3.2016 at 14:03 (1 rokem ago)

   Není na škodu si tohle hlídat, Majdi! ;-)
   Mě momentálně trhá srdce, že vyškrabuju poslední zbytky MULONDON čokoládového krému, který jsem si naprosto zamilovala a odebírala ho po trošičkách, ať mi vydrží co nejdýl. No expiraci jsem přetáhla o dva měsíce a ani tomu malému zbytku nic není. No bohužel se tahle značka nedá sehnat u nás, takže číhám, jestli s ní nějaký e-shop třeba nevyběhne. Snad časem :-)

   Teď jak se dívám na tu svou odpověď… není nad to, když se mi klávesnice „zakecá“ úplně jiným směrem, než je téma článku, že jo… :-D

   Jinak Neobio můžu po téhle zkušenosti ráda doporučit. Za tu cenu je to pecka, která myslím Alverde i předčí :-)

   Bebe

   Odpovědět
 13. Lili
  24.3.2016 at 11:53 (1 rokem ago)

  Jupííí, ty ceny jsou luxusní :-D

  Odpovědět
  • Bebe
   26.3.2016 at 13:56 (1 rokem ago)

   Že jo? Je to příjemná změna oproti některým čtyřciferným záležitostem :-D
   Bebe

   Odpovědět
 14. Alea
  24.3.2016 at 13:10 (1 rokem ago)

  Jů – další značka, kde budu muset prozkoušet aspoň půlku sortimentu! Díky za tip :)

  Odpovědět
  • Bebe
   26.3.2016 at 13:57 (1 rokem ago)

   Rádo se stalo, Ali! :-D
   Bebe

   Odpovědět
 15. Jeanette
  26.3.2016 at 14:58 (1 rokem ago)

  Mam pocit, ze po kazde tve recenzi se muj wishlist o par produktu rozroste :D Znacka vypada velmi sympaticky, a ty ceny, parada :)

  Odpovědět

Odpovědět