Uriage – Zklidňující a čistící pleťová voda (Toléderm)

Uriage - Zklidňující a čistící vodaKdy jste zažili svoje první „dobrý den„? Myslím tím, kdy proti vám na ulici šlo nějaké dítko, které vás poctilo tímhle pozdravem?

Já si nepamatuju, kdy přesně k němu došlo, ale vím, jak na mě zapůsobil. Hned po tom, co jsem prckovi s úsměvem odpověděla, mi celá hrůza situace došla. Ustrnula jsem v půli pohybu, ve spáncích mi začalo hučet a já zřetelně cítila, jak mi na hlavě zešedivěl vlas, oddělil se od hlavy a takovým tím pomaloučkým pohybem, jako když padá listí na podzim, se snesl k zemi… A na obličeji se mi zároveň vytvořila nová vráska o hloubce čerstvě vyorané brázdy. Bože můj! Je to tady! Dokonce i děti to poznaly! Stárnu, stává se ze mě fosil a je nutné mě zdravit jako… ano… jako DOSPĚLOU!

Takže žádné takové, že dospělost začíná v momentě, kdy v ruce svíráte maturitní vysvědčení. Dospělost nesouvisí ani s prvním bankovním účtem, čerstvým řidičákem, nebo první směnou v práci. Dospělost, milé děti, totiž začíná přesně v momentě, kdy vás první nevinná tvářička pozdraví na ulici slovy „dobrý den“…

Vzpomněla jsem si na onen moment zrovna dneska, když jsem před barákem míjela holčičku, jejíž výšku by z fleku pokořil i náš kočič, kdyby trochu povyskočil, a která se z dálky nadšeně hlásila o slovo. Jelikož jsem si za ty roky už zvykla, vlastně mě i potěšila.
Mimochodem… Víte, co je další level od „dobrý den“? Když aktivní omladina v MHD vyskočí ze sedadla a uvítá vás v dopravním prostředku slovy „pojďte si sednout„… :-D

Každopádně dneska zavedeme řeč na jiné téma, než stárnutí, ačkoli to spolu úzce souvisí. Víte, jak imrvére opakuju, že pokud si nebudete pleť poctivě čistit a odličovat každý večer, tak budete mít za pár let hubu rapatú jak slováckú holenku? Tohle je přesně ten případ! Mám pro vás recenzi zklidňující a čistící pleťové vody Toléderm od Uriage.

Když jsem vybírala, co ze sortimentu ozkouším, měla jsem zároveň ve druhém okně otevřené vyhledávání a rovnou jsem googlila složení. A víte co? Tahle vodička mě zaujala hlavně krátkým seznamem ingrediencí. A navíc mě zajímalo, co je pravdy na té hlášce o vhodnosti pro intolerantní až alergickou pleť. Mám ještě v živé paměti micelární vodu od Nivea, která mi na místě obličeje málem vytvořila kráter, jak nepříjemně pálila.

U popisu balení bych se asi omezila jen na konstatování, že jde o jednoduchou plastovou láhev o obsahu čtvrt litru, kterou od ostatních řad odlišíte vlastně jen barevně. Je totiž (stejně jako celý sortiment Toléderm) laděna do růžovo-bílé. Víčko je zaklapávací. Jednoduché, funkční. Parfemace minimální. Je to jako čichnout si k obyčejné vodě, na které plavou dvě mýdlové bublinky, které se tam dostaly spíš nedopatřením.

Uriage – Zklidňující a čistící pleťová vodaUriage – Zklidňující a čistící pleťová vodaUriage – Zklidňující a čistící pleťová vodaUriage – Zklidňující a čistící pleťová vodaUriage – Zklidňující a čistící pleťová voda

Voda se používá tak, že s ní navlhčíte vatové tampony a těmi pleť vyčistíte. Jinými slovy – v těch případech, kde byste sáhli po klasické micelárce, vám poslouží i tohle čistítko. Odlíčíte s ním v pohodě řasenku i veškerý make-up. To všechno bez jakéhokoli pocitu vysušení nebo táhnutí kůže (sušinky vědí).

Vysoce fuknční, příjemné a RYCHLÉ. Žádné půlhodinové šmrdolení a čekání na zázrak. Vezmete tamponek, přemáznete obličej a barvy jsou pryč. Nepřeháním.

Můj názor a srovnání? Toléderm čistící vodu bych přirovnala k ABCDerm od Biodermy. Obě jsou velmi jemné, odličují neuvěřitelně rychle a pokožka po nich nepne. Dost možná bych řekla, že je Uriage ještě o malilinkou facku jemnější. Jen co byste toho druhého po tváři pohladili, ne mu jednu flákli, až by druhou chytil o zem :-)

Cenově vychází voda na 389 Kč za 250 ml.

Dlouho jsme tu neměli žádnou soutěž, tak namísto dalšího povídání vám dám šanci si vyzkoušet jak Toléderm čistící vodu, tak zklidňující výživný krém stejné řady. Co pro účast v soutěži udělat? Dvě věci.

1. sledovat Instagram Uriage Czech
2. odpovědět do komentáře pod tenhle článek na soutěžní otázku: „V jakém roce byly francouzskou lékařskou akademií prokázány léčivé účinky Termální vody Uriage?“ /nápověda zde/

Výher a výherců bude celkem 5. 1x Toléderm čistící pleťová voda a 4x Toléderm Créme Riche. Klidně můžete do komentáře připsat i krátké info, kterou výhru byste chtěli raději. A pokud nechcete soutěžit, i tak se podělte o dojmy! Soutěž trvá do 23.3.2016 do půlnoci. O den později vyberu pět výherců. Hodně štěstí, chroustíci! ;-)34 komentářů on Uriage – Zklidňující a čistící pleťová voda (Toléderm)

 1. Wikira
  16.3.2016 at 9:04 (1 rokem ago)

  Já jsem si uvědomila, že vstupuju do další životní fáze, když mi místo „slečno“ začali lidé automaticky říkat „paní“. Zvláštní pocit, ale naštěstí máme načteno a víme, jak zůstat chic :-)
  No a ta voda taky nezní špatně

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:36 (1 rokem ago)

   Cha! Slečna vs paní… To je vlastně taky pravda… :-)
   Bebe

   Odpovědět
 2. Shoesmaniac
  16.3.2016 at 9:40 (1 rokem ago)

  soutěžit nechci, i když to vypadá skvěle :)
  ale úplně jsem si vzpomněla, jak mi dítě taky poprvé řeklo dobrý den a málem jsem sebou švihla :D
  #vicecasunacteni

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:36 (1 rokem ago)

   Docela mě uklidnilo, že v tom nejsem sama… :-D
   Bebe

   Odpovědět
 3. Betty G.
  16.3.2016 at 11:08 (1 rokem ago)

  Když mě občas pozdravilo malé dítě slovy „Dobrý den“, byla jsem spíš potěšená, jak je vychované, že umí tak hezky zdravit. Můj moment uvědomění ale nastal, když mě stejným pozdravem začali častovat puberťáci. To už jsem si říkala, že jde fakt do tuhého, když už jsem i pro patnáctiletého puberťáka stará natolik, že mě musí zdravit :) Na druhou stranu mě starší ročníky naopak pořád oslovují slečno. To si zase říkám, že přece nevypadám až tak mladě. A to nevidí prstýnek? Vždyť oni v mém věku už měli alespoň dvě děti :) Takže jsem asi nevděčná na obě strany :) Ale je pravda, že varianta B asi potěší víc :)

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:38 (1 rokem ago)

   S puberťáky zase tolik zdravících zkušeností nemám, i když už nějaký ten pátek mezi jejich řady nepatřím :-) ale je pravda, že starší ročníky si na „slečnu“ potrpí a já nemám to srdce jim to vyvracet – a navíc to vlastně i potěší :-D
   Bebe

   Odpovědět
 4. Petrushka
  16.3.2016 at 11:19 (1 rokem ago)

  Já si tedy zdravení užívám,a cítím se jako strašně kompetentní autorita.Je mi líp v mých 39 než ve 20,kdy jem byla „ta mladá blbá co se ještě musí moc učit“. Stárneme všichni ,to se nedá změnit,tak proč si kvůli tomu dělat vrásky ? Díky za skvělý blog ! :)

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2016 at 19:44 (1 rokem ago)

   Přesně, Peti – stresovat se není důvod, stárnutí se nevyhne nikdo z nás. Podle mě je to jak s novým mobilem. První škrábanec (vráska) se moc prožívá a pak si člověk prostě zvykne :-D
   Hele a taky bych věk neměnila – těch pár vrásek výměnou za životní zkušenosti je zatraceně dobrý kauf! ;-) Děkuju za milý komentář! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 5. Andre
  16.3.2016 at 13:14 (1 rokem ago)

  Určitě by mě víc potěšila plěťová voda, spotřebuji ji hrozně moc. Neumím bez ní žít!
  Značka byla založena v roce 1992.

  Odpovědět
 6. Renata
  16.3.2016 at 13:35 (1 rokem ago)

  Rozhodně soutěžit chci, je to rok 1877 :) Od Uriage jsem již zkoušela krém a byl božský! :) rstiborova@gmail.com Na instagramu sleduji jako restibo.

  Odpovědět
 7. Marcela Lišková
  16.3.2016 at 15:42 (1 rokem ago)

  Ještě jsem od nich nic nezkoušela.Mám citlivou pleť,tak to by byla značka pro mě.
  Léčivé účinky byly prokázány v roce 1877.
  Sleduji jako marcelaliskova.

  Odpovědět
 8. Michaela Barthová
  16.3.2016 at 19:22 (1 rokem ago)

  1877 je správná odpověď :-) Brala bych ten créme. Mic ráda bych ji vyzkoušela, mám teď sresové období a na mé pleti je to znát. Na instagramu sleduji jako Siraelxy.

  Odpovědět
 9. Aneta
  16.3.2016 at 21:06 (1 rokem ago)

  1877! :) IG anetator.r

  Lákají mě obě věci, nejde si vybrat jednu :) Takže kdyby se mi poštěstilo, nechala bych to náhodě :)

  Odpovědět
 10. Radka
  16.3.2016 at 21:19 (1 rokem ago)

  ahoj je to rok 1877… vybrala bych si zklidnujici verzi

  Odpovědět
 11. Péťa K.
  17.3.2016 at 3:46 (1 rokem ago)

  Tak „dobrý den“ pořád ve svých 25 rozdýchávám a nemůžu si zvyknout! jinak odpověď: léta páně 1877 ;) insta: littlesmitka, výběr nechám náhodě, protože bych podarovala maminku :-)

  Odpovědět
 12. elis
  17.3.2016 at 18:33 (1 rokem ago)

  v roce 1877 insta elizabethgreenova, nemuzu si vybrat tak to necham na tobe kdybych nahodou vyhrala :D

  Odpovědět
 13. Fellien
  17.3.2016 at 19:40 (1 rokem ago)

  Já jsem měla od této značky nějaký BB nebo CC, už nevím co z toho to bylo :D Ale nevyhovoval mi, štípal mě obličej, tak od této značky už raději nic jiného neriskuju a držím se osvědčené Biodermy, Avéne apod :).

  Odpovědět
  • Bebe
   19.3.2016 at 15:54 (1 rokem ago)

   No sakryš, takové zkušenosti mě mrzí, Fellien! No ale stát se bohužel může, to jako ne že ne. Každý čumáček je jinak citlivý, že jo :-)
   Bebe

   Odpovědět
 14. Alea
  17.3.2016 at 22:33 (1 rokem ago)

  1877, ig: kosmetickastinadla, spíš bych brala krém

  První „dobrý den“ a vykačka od cizích dětí přišla v mých dvanácti letech, kdy jsem občas začala zaskakovat jako vedoucí na jednom kroužku :D Pořádný šok přišel teprve nedávno, kdy mě prodavačka nazvala slečnou, pak mladou paní a pak to omlouvala, že mi to skládání nákupu do tašky jde nějak moc dobře :) A nedávno mi nějaký tak desetiletý kluk nabídl, jestli si nechci sednout… Sakra, vždyť mi je teprve dvaadvacet!

  Odpovědět
  • Bebe
   19.3.2016 at 15:55 (1 rokem ago)

   Ve dvanácti?! Hej to je zatím asi rekord, ne? :-D A klučina tím chtěl určitě naznačit ohromný respekt a sympatie k tak mladé slečně – s věkem to určitě nemělo co dělat! Stopro! :-D
   Bebe

   Odpovědět
 15. Lili
  18.3.2016 at 10:07 (1 rokem ago)

  Svoje první „dobrý den“ si pamatuju moc dobře, překvapilo mě to natolik, že jsem nebyla schopná v tu chvíli odpovědět :-D Nejhorší na tom bylo, že jsem byla ještě na základce, jenže jsem už prostě v tý 9. třídě vypadala jako pani učitelka. Ale byl to opravdu šok :-D. Doteď to přisuzuju tomu, že ta malá holčička, co mi to řekla, si mě buď s někym spletla a nebo byla přehnaně slušně vychovaná :-D
  Jinak jsem si plánovala, jak si objednám micelárku od Biodermy, měli akci 1+1 zdarma, ale pak jsem zjistila, že bych dala 129 za poštovný a to mě nějak odradilo. takže pořád jedu na tý od Garnieru no :-)

  Odpovědět
  • Bebe
   19.3.2016 at 15:57 (1 rokem ago)

   Rozhodně se dívčina spletla, jinak to nevidím :-D A nejsem si jistá, jestli teď uklidňuju tebe Lili, nebo do budoucna psychicky připravuju svou maličkost na TU OTÁZKU o sezení… :-D
   Bebe

   Odpovědět
 16. Nika
  18.3.2016 at 22:16 (1 rokem ago)

  Já nikdy nevím, jak odpovědět, jestli taky dobrý den nebo jak :D

  Jinak Uriage je super značka, už jsem od nich měla krém a pleťovou vodu a asi si zas něco koupím. Správná odpověď nečekaně 1877 a radši bych tu vodu, i když ani za krém bych se zrovna nezlobila :)

  IG: ninipo25

  Odpovědět
 17. Aileen
  19.3.2016 at 14:51 (1 rokem ago)

  rok: 1877
  IG: papamlowcarbpapu

  Upřímně jsem nic od téhle značky neměla. Mám hodně citlivou až exematickou pleť, takže zkoušim co mi přijde pod ruku ;) určitě bych preferovala čistící vodu, ale potěšil by kterákoliv z výrobků samozřejmě :)

  Odpovědět
 18. claire clairmont
  22.3.2016 at 11:24 (1 rokem ago)

  Mňa tuším ešte nikto nepustil sadnúť, ale to je tým, že asi vyzerám pomerne čerstvopostpubertálne :D Holt, čísla nepustia :D

  Takááá som rada, že som stihla túto súťaž :) Odpoveď: 1877 a ani neviem, čo by som radšej vyskúšala, možno radšej ten krém, ten by som akurát potrebovala ako soľ …
  V prípade výhry ďakujem :DDD

  Odpovědět
 19. Nikola Benková
  23.3.2016 at 21:37 (1 rokem ago)

  1877 :)
  ig nikolkajenajkrajsia
  a vyhre sa potesim hocijake , oba produkty by som chcela vyskusat :)

  Odpovědět
 20. Anet
  23.3.2016 at 23:13 (1 rokem ago)

  V roce 1877. :)
  Na IG sledují jako ms.anetzamkova :)
  Jinak co se týče micelární vody Nivea, tak jsme na tom stejně. Jak se blíží jaro, tak se mi zhoršuje ekzém a už mi vadí i oblečení na sobě a makeup na obličeji :D Takže mažu dětskými olejíčky a krémem od Eucerin a doufám v zázraky. :)
  Přeji fajn zbytek večera :)

  Odpovědět
 21. Bebe
  24.3.2016 at 11:37 (1 rokem ago)

  SOUTĚŽ UKONČENA
  (ale komentovat článek můžete samozřejmě dál :-)

  A ještě přidávám jména výherců, kterým zároveň moc a moc gratuluju! :-)
  Aileen – A*****a@seznam.cz – čistící voda
  Alea – s*****1@seznam.cz – krém
  Péťa K. – p*****2@centrum.cz – krém
  Aneta – a*****a@seznam.cz – krém
  Renata – r*****a@gmail.com – krém

  Odpovědět
  • Aileen
   24.3.2016 at 12:20 (1 rokem ago)

   Děkuji moc za krásnou výhru! Už se těším až výrobek vyzkouším!

   Odpovědět

Odpovědět