Frais Monde parfémované oleje – Flowers of Albizia, Vanilla and White musk, Pomegranate flowers

Frais Monde - parfémované oleje

Účel nákupu byl jasný. Sehnat oboustrannou lepicí pásku. Výsledek o půl hodiny později pak ještě jasnější. Můj rozzářený výraz, když jsem si do auta odnášela supr dřevěnou bedýnku na focení kosmetiky, dvě kytky po pětikačce a barevné obaly na květináče. Objev lepicí pásky měl na starost naštěstí můj chlap. Já bych si na prapůvodní účel cesty vzpomněla možná doma. Až by mi při večerní hygieně spočinulo oko na odlepující se roletě na okně v koupelně. Prostě jak nemám v ruce papírový nákupní seznam, regály v obchodech mě matou. A tak i v potravinách jdu původně pro rohlíky a odtlačím domů koš narvaný rybičkama, pórkem a plechovkama fazolí. A vůbec mi to nepřijde divné.

Co mě ale po cestě do auta s kytkama v náručí napadlo… Všimli jste si, kolik se vyrojilo za poslední dny keců ve stylu, že zima je dlouhá a kdy už přijde konečně jaro? Točí mě to do vrtule. Je začátek ÚNORA, proboha. Jaro bude v dubnu. Čekají nás ještě cca 2 měsíce topné sezony, tak se laskavě někteří uklidněte, jo? Užijte si sníh. Konečně po sto letech napadl. Navíc mrzne. Což je skvělé. Zima jak má být. Jupí. A zkuste pořád nebrblat na to, že moc sněží, fouká, prší, je mlha, chladno – a ať už je jaro a léto. A pak zas budete frflat, že je vedro a ať už je zima… Hej dost! Co si prostě užít fakt, že tady a teď je fajn? Napadl metr sněhu? Super, běžte stavět sněhuláky! Mrzne až praští? Ideální doba pro hrnek svařáku a chundelaté teplé ponožky s obrázky zviřátek. Už třetí den prší? Zkoušeli jste někdy rozdupávat kaluže v holinkách? :-D Tím nechci říct, že máte být sluníčkový magor, který kolem sebe háže americký úsměv za všech okolností a když se rozhodne si trsnout v dešti na D1, tak ho nezastaví ani přistávající vrtulník a cvokař s kazajkou v ruce v jeho velikosti. Jen se vykašlete na některé „starosti“. Sekyrou okno neumyjete, dětma nezatopíte… S počasím je to stejné. Užijte si, co zrovna je. Pokud vám teda blesk nezapálí stodolu a povodeň neodplaví barák. V tom případě si namísto tohoto odstavce představte mé rozpačité mlčení. Ostatní ale pochopili, že jo? :-)

A když už jsme u zpříjemňování dne za každého počasí – co do toho zkusit zamontovat i kapku aromaterapie a vylepšování nálady pomocí vůní? Mám pro vás dneska tipy z elnino.cz, které by vám mohly přijít vhod! Jedná se rovnou o tři parfémované oleje od značky Frais Monde – konkrétně varianty Flowers of Albizia (ital.: Fiori D’Albizia), Vanilla and White Musk (ital.: Vaniglia e Muschio Bianco) a Pomegranate Flowers (ital.: Melograno). Proč ty názvy v závorce? Inu, Frais Monde je italská kosmetická značka a tak je možné, že se třeba při hledání dalších informací setkáte s oběma variantami jmen.

Frais Monde - parfémované olejeFrais Monde - parfémované olejeFrais Monde - parfémované oleje

Co vlastně takové parfémované oleje jsou a kde je využijete? Podle povídání na fraismonde.cz se jedná přímo o vlajkové produkty Frais Monde, které díky jemnému složení pokožku nedráždí, neobsahují PEG, parabeny ani nikl. Jejich kouzlo spočívá v dlouhotrvající vůni ukryté v malém flakónku, který se vejde i do té nejmenší kabelky. Vůně jsou to velmi originální a zajímavě komponované a těžko budete hledat na trhu cokoli byť jen vzdáleně podobného. Myslím si, že jakmile objevíte vůni, která vám padne do nosu, můžete ji klidně považovat za svůj podpis, podle kterého vás budou ostatní poznávat. Neumím si dost dobře představit, že byste se s někým z vašeho okolí trefili do stejné lahvičky z celkové nabídky až 50 vůní, které Frais Monde v řadě parfémovaných olejů vede. To už by musela být sakra náhoda! :-)

Olej se používá stejně, jako parfém – jednoduše jej „naťupkáte“ na zápěstí, za uši, na předloktí, nebo na krk. Já osobně doporučuji ještě kapičku oleje rozetřít v dlaních a s těmi pak uhladit vlasy. Nebojte, nebudete mastní – olej je tzv. „suchý“. Proč zrovna do vlasů? Poněvadž tak budete při každém pohybu kolem sebe šířit příjemný voňavý obláček! A co se výdrže týče? Celý den dá naprosto v pohodě :-)

A teď už se podíváme na každou vůni zvlášť!

Flowers of Albizia (Fiori D’Albizia)

Oficiální info: „Kouzelná květinová vůně. Vůně Fiori D´Albizia je královnou květinových vůní. Je sofistikovaná a čerpá přímo z pokladů Středomoří. Smyslná vůně květů albízie je akcentována ušlechtilým závanem dřevin. Nechybí ani obláček citrusové kůry v dálce. Dokonalá vůně pro šarmantní dámu jakéhokoliv věku.“

Flowers of Albizia (Fiori D'Albizia)Flowers of Albizia (Fiori D'Albizia)Flowers of Albizia (Fiori D'Albizia)

Je ze všech třech má nejoblíbenější. Padla mi do nosu okamžitě při prvním ovonění! Vůně je neuvěřitelně ženská a něžná. Ale přitom smyslná. Sametově sladká a hladivá. Je to jako nabídnout si vanilkový dezert a polít jej pomerančovým sirupem. Ale přitom z něj osekat onu citrusovou ostrost. Nechat jen spodní hebké tóny. Rozhodně se vám nestane, že vás za půl hodinky vůně přestane bavit. Naopak! Budete chtít, aby vás provázela celý den a kdyby vám to nebylo hloupé, přelijete ji do miniaturního rozprašovače a necháváte za sebou po celém městě stopy, aby z toho něco měli i ostatní! :-D

Vůně bude podle mě vhodná pro ty z vás, které si chtějí připadat žensky, ale ne lacině či prvoplánově. Podobně jako když jdete ve svých oblíbených šatech na večeři a sáhnete po drahém parfému. Nepolijete se pro takovou příležitost jakousi levnou vodou z drogerie, kterou „voní“ každá druhá. Vy chcete být originální. Zarýt se do paměti. Omámit. Rafinovaně si omotat lidi kolem prstu! To je „Flowers of Albizia“. Takové synonymum pro ženu přesně v tom významu, v jakém jí všechny chceme být. Ne žádná ranařka, co zvládne chlapskou práci levou zadní. Ale jemná ženská, o kterou chce mužská část populace pečovat a opatrovat ji jak v bavlnce. Něco na ten způsob :-)

Vanilla and White Musk (Vaniglia e Muschio Bianco)

Oficiální info: „Pudrová vůně pro chvíle pohody. Vůně Vaniglia e Muschio Bianco dodává tělu svěžest a nádhernou vůni vanilky a bílého mošusu. Pudrová a něžná vůně Vás zahalí do obláčku nevinnosti. Lehká vůně kombinuje ty nejjemnější vonné složky. Sladká vanilka se stává ve spojení s bílým mošusem delikatesou, kterou můžete bez obav použít i před spaním nebo během relaxace.“

Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)

Vanilkový lusk jak vyšitý, ozvláštněný lehoučkým orientálním závojem. Umím si představit, že si beru čisté oblečení ze skříně a ono automaticky voní podobně, jako tento olej. Nenápadně sladce, s kapkou čehosi konejšivého, až skoro uspávacího. Vůně na mě působí stejně, jako šálek bílé kávy se špetkou skořice a kostičkou bílé čokolády. Jako zachumlání do měkoučkého plédu v křesle u krbu. Prostě vás uklidní a naladí na lehce zadumanou vlnu. Zajímavé třeba i je, když přičichnete přímo k flakonku. Mě v té chvíli připomíná snad i náznak vaječného koňaku!

Určitě to bude trefa do černého pro milovníky vanilky. Bez debat. A taktéž zajásají odpůrci výrazných a agresivních vůní. Vanilla and White musk je taková jemná víla s dlouhými světlými vlasy, která si u zrcadla právě pudruje labutěnkou nos a má u toho nepřítomně zasněný výraz… :-)

Pomegranate Flowers (Melograno)

Oficiální info: Šťavnatá vůně květů granátového jablka. Hladivá a něžná vůně Melograno Vám dodá pocit klidu a harmonie. Konejšivá vůně květů granátového jablka působí velmi relaxačně. Ovocně-květinová vůně se hodí pro každou příležitost.“

Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)Vanilla and White musk (Vaniglia e Muschio bianco)

Pomegranate Flowers je jiskřivá a svěží. Jako tuna vyloupaného přezrálého liči. Nebo rozmačkaná dužina granátového jablka. Vůně je výrazně sladká, ale tak nějak ovocně – ne cukrátkově. Rozhodně neztrácí jiskru a neklesá na úroveň těžkých přeslazených vůní. Zachovává si lehkost, smích a radost. Budete ji u sebe chtít v den, kdy slavíte úspěšně zvládnuté zkouškové, nebo jízdy na řidičák. Přijmutí na novou školu. Ve chvíli, kdy vám gratulují k novému pracovnímu místu ve vysněné firmě. Do tohoto flakonku se podařilo uzamknout přesně ten euforický pocit, který vás přepadne ve váš nejšťastnější den! A ani nemusí venku svítit slunko. Stačí si přivonět. A rozsvítíte se vy :-)

Podle mě se tato vůně hodí spíš během dne, kdy jste v pohybu a plni energie. Nebo si naopak trochu života chcete dodat a další kafe už by vás mohlo položit. Dokonce si umím představit, že podobně ovocnou a „šťastnou“ vůni věnujete své malé neteři jako první parfémek od nejhodnější tetičky.

Popravdě, Frais Monde mě v tomto ohledu neskutečně zaháčkovali. Vůně jsou opojné, návykové, originální a zajímavé! A asi bych chtěla poznat „nos„, který je má na svědomí. Ten člověk (nebo lidé) musí mít neuvěřitelnou fantazii! Seznam všech vůní najdete na stránce fraismonde.cz včetně popisků, co si pod tím kterým názvem představit. A samozřejmě také s odkazem do e-shopu elnino.cz, kde si můžete vůně zakoupit – 12 ml flakonek stojí 239 Kč. Ať nemusíte hledat odkazy v článku – Flowers of Albizia, Vanilla and White Musk, Pomegranate Flowers.

Máte některý z parfémovaných olejů Frais Monde vyzkoušený? :-)

11.2. – doplnění

Poněvadž Frais Monde nabízí parfémovaných olejů mraky a vybírat si mezi nimi jen podle názvu je docela složité, našla jsem několik článků, kde se o různých typech olejíků holky zmiňují. Tak třeba vám popisky a zmínky o vůních pomůžou při výběru :-) Jo a kdybyste věděli o dalších recenzích, pošlete mi do komentářů odkazy – ráda je doplním do článku. Píšu vždycky název blogu a za něj jméno olejíčku v angličtině a v závorce v italštině:7 komentářů on Frais Monde parfémované oleje – Flowers of Albizia, Vanilla and White musk, Pomegranate flowers

 1. Pavla Kopuletá
  11.2.2017 at 8:02 (3 měsíci ago)

  Vanilka je lákavá, a ani by mi naopak nevadila i její výraznější vůně. V parfémech obecně mi to nevadí, ale v ostatní kosmetice, třeba v pleťových krémech zase upřednostňuji jemnější parfemaci. Ale koukala jsem do nabídky, že mají i kokos a ten mám tuze ráda :-) spíš jsem na něm závislá…

  Odpovědět
  • Bebe
   11.2.2017 at 13:17 (3 měsíci ago)

   Dělá se ještě samotná vanilka bez dalších voňavých příměsí – tak otázka, jestli by byla třeba i výraznější :-)
   A kokos mě taky velice baví, když to teda není nějaká nepovedená napodobená umělotina, jak bývají stromky do aut :-D
   Bebe

   Odpovědět
 2. Charmedka
  11.2.2017 at 15:45 (3 měsíci ago)

  Děkuji za zmíňku v seznamu :) Olejíčky jsou fajn, teď skoro denně sahám po Berries, který se mi na tohle období zamlouvá, přesto se ale těším na léto a kokosovou vůni :)

  Odpovědět
  • Bebe
   12.2.2017 at 23:27 (3 měsíci ago)

   Rádo se stalo, Charmedko :-) mě by ten kokos hrozně zajímal! Kokosový olej mi moc voní a taky ho mám spojený s létem – hlavně namísto tělového krému po dni stráveném na sluníčku :-)
   Bebe

   Odpovědět
 3. Martina
  11.2.2017 at 22:46 (3 měsíci ago)

  Pomegranate flowers mám doma taky a je to úžasná vůně. Velmi jsem si tyto olejíčky oblíbila a moc hezky umíš popisovat vůně. :-)

  Odpovědět
  • Bebe
   12.2.2017 at 23:28 (3 měsíci ago)

   Moc děkuju za pochvalu, Marti! Vždycky obdivuju, jak někdo dokáže třeba v parfému najít jednotlivé složky a ty rozpitvat do takových detailů, že ten parfém z monitoru skoro i cítím! Tohle bych chtěla taky umět. Zatím se snažím aspoň přirovnat vůně k situacím, které mi evokují :-)
   Bebe

   Odpovědět

1Zpětné odkazy & Trackbacks on Frais Monde parfémované oleje – Flowers of Albizia, Vanilla and White musk, Pomegranate flowers

 1. […] – variantu Seaspray, Orange and Berries (mořský vánek, pomeranč a bobule). Poněvadž z vonných olejů Frais Monde jsem dost hotová, ze zvědavosti jsem se rozhodla vyzkoušet i lehčí vůni ve spreji. Jestli to […]

Odpovědět