Frais Monde – parfémovaná tělová voda „Seaspray, Orange And Berries“

Frais Monde Seaspray, Orange And BerriesTen pocit, když večer přijdete domů, zhroutíte se na gauč a jste TAK strašně unavení, že máte co dělat, aby vám hlava nespadla na prsa a jako bonus nezačala téct slina z koutku. Fyzicky náročný, ale setsakra pěkný den to dneska byl. Jen jsem trošku nedomyslela druhou pracovní vlnu, která namísto síly potřebuje zapojit mozek. A popravdě – ještě během večerních zpráv by byla otázka času, než bych se na sedačce sesunula jak sněhulák začátkem jara. Kdyby se vedle mě neozvalo: „A proč si nenapustíš vodu do lavorku a nenamočíš nohy s některým z té hromady olejů, co máš? To by tě neprobralo?“ Pár zrezivělých koleček v hlavě namáhavě zachrastilo. A vlastně proč ne? Vždyť to zní přímo geniálně!

I prolistovala jsem narychlo chytrou knížečku (Esenciální oleje od A do Z, Jennie Harding) a našla přesně info, které jsem hledala! U položky „rozmarýnový olej“ bylo totiž napsáno, že: „…rozmarýn probouzí tvořivost v srdci a podporuje inspiraci. Potřebujete-li odstranit duševní únavu a obnovit nadšení do práce, nechte odpařovat 3 kapky rozmarýnu a 3 kapky citroníku.“ Ha! I napadlo mě, že si radu přizpůsobím momentální situaci, tedy nejenže jsem odměřila do aromalampy předepsaný počet a druh kapek, ale ještě jsem stejnou směsí provoněla teplou lázeň na uchozené nožky. A kopla do sebe ledový jablečný džus. Ani Red Bull by mě ve výsledku neprobral víc! Vřele doporučuju podobnou kombinaci vyzkoušet, když nutně potřebujete prodloužit dobu životnosti své unavené tělesné schránky, než se definitivně sesunete do postele. Ať žijí esenciální oleje! Mimochodem – seženete je normálně v drogerii, nebo dokonce v květinářství. Super výběr má třeba Saloos, Phytos nebo Nobilis Tilia.

Dnes to ale nebude recenze olejová, nýbrž velice lehká, vodová, svěží a voňavá. Ukážu vám parfémovanou vodu od italské značky Frais Monde – variantu Seaspray, Orange and Berries (mořský vánek, pomeranč a bobule). Poněvadž z vonných olejů Frais Monde jsem dost hotová, ze zvědavosti jsem se rozhodla vyzkoušet i lehčí vůni ve spreji. Jestli to byl krok správným směrem…? Dozvíte se.

Balení je neuvěřitelně jednoduché a funkční. Prostě jen plastová lahvička s rozprašovačem. Co mě ale pobavilo, tak že se mi papírová krabka líbí víc, než samotný sprej a že kdyby měla flaštička stejný design, vůbec bych se nezlobila. Možná i to je důvod, proč jsem se zatím neodhodlala s krabičkou švihnout do koše :-D

Použití? Kdo čekal namísto parfému, čekal správně. Kdo by ale nanášel vůni na oblečení, postupoval by špatně. Tělový sprej se používá ideálně po sprše a nanáší se přímo na kůži, se kterou splyne během pár vteřin! Hodně mi v tomhle ohledu připomíná třeba tělové vody od Avonu, které jsem svého času velmi milovala a voněla se jimi od hlavy k patě!

Frais Monde Seaspray, Orange And BerriesFrais Monde Seaspray, Orange And BerriesFrais Monde Seaspray, Orange And BerriesFrais Monde Seaspray, Orange And BerriesFrais Monde Seaspray, Orange And Berries

A vlastně… u Avonu ještě zůstaneme. Vůně mi jednu jeho historickou řadu připomněla! Zaboha si nevzpomenu na jméno, ale byla to taky taková průhledná/nazelenalá vodička (snad i s olejem a protřepávala se? To už si přesně nepamatuju) a měla myslím v názvu „mořské řasy„. Nebo tak něco. Frais Monde je podle mě jejím novodobým klonem. Vůně je to nádherná, lehoučká jako vánek a připomíná mi ze všeho nejvíc prázdniny u moře! A možná i přímo na lodi. S kloboučkem, který mi stíní výhled před sluníčkem, abych mohla mžurkat do dáli a vyhlížet, jestli už se v dálce rýsuje pevnina s výletním cílem. Jen si nejsem jistá, jestli bych ve výsledné kompozici našla i pomeranče a bobule. Podle mě se tam prolíná spíš okurka se slanou mořskou sprškou, která vás ohodí, když se zrovna procházíte po pobřeží a špatně odhadnete, kdy je vlna neškodná a kdy vás hodlá zkropit od hlavy k patě.

Určitě bych po vůni sáhla spíš na jaro a léto, kdy bude podle mě dokonalým společníkem a dodá už tak super slunečnému dni onu pověstnou třešničku na dortu. A taky bych tipla, že půjde o většinovou „líbivku„. Tedy ne o parfemaci, ke které si bude 90% lidí pracně hledat cestu a ošlíbat se nad ní, ale právě naopak – lidé se k vám budou snažit přikrást na pět centimentrů a budou mít tendenci se nenápadně nadechovat ve vaší blízkosti, aby na ně ždibeček voňavého obláčku taky zbyl :-D Už jen fakt, že moje urýpaná drahá polovička neváhala vstát od počítače a absolvovat dloooouhou cestu přes obývák, aby zjistil, cože testuju, že to tak nádherně voní, o něčem vypovídá! :-)

Co do výdrže bohužel nemůžu říct, že by se voda mohla jakkoli rovnat parfému. To podle mě ani není jejím účelem. Vnímám ji jako osvěžující mlhu, která vám příjemně provoní kůži (ale i oblečení!) a učiní pobyt ve vaší společnosti silně návykovým. Jako kdybyste dostali šanci si osvěžující pocit po sprchování prodloužit z půl hodiny na půl dne. A mohli si jej navíc kdykoli přivolat zpět. Stačilo by přestříknout třeba předloktí nebo krk. Přesně tak Frais Monde vodička funguje. Jak já se těším, až ji přibalím s sebou na dovolenku! To bude teprve to pravé ořechové! :-)

Snad jediné, co bych uvítala, tak hezčí složení. Čistou přírodu nečekejte ani náhodou, ale s tím jsem při objednávání počítala. Tedy pro jistotu upozorňuji případné zájemce o BIO kosmetiku, že v tomto případě sice čisté kytičky neee, ale že Frais Monde vede i takovou kategorii a certifikuje ji pod logem „BioAgriCert„, které se dle varianty dělí ještě na přírodní či bio/organickou kosmetiku (z ekologického zemědělství). Mrkněte třeba na řady Make Up Biologico Termale (dekorativka) nebo Hydro Bio Reserve (péče).

A cena parfémované vody? Za 125 ml balení dáte v e-shopu elnino.cz 299 Kč.4 komentáře on Frais Monde – parfémovaná tělová voda „Seaspray, Orange And Berries“

 1. Lena
  17.3.2017 at 7:05 (2 měsíci ago)

  Krásné napsáno :-). Na tvém blogu jsem nováček dva dny a moje peněženka je chudší skoro o 1000 Kč :-)))). Po přečtení pár recenzí mám pocit, že potřebuji opravadu, ale opravdu všechno :-))))))) Děkuji velmi pěkně a přeji pěkný a úspšný den Bebe ;-)

  Odpovědět
  • Bebe
   20.3.2017 at 11:50 (2 měsíci ago)

   Moc děkuju za suprový komentář, Leni! :-) Hrozně mě těší, že se Ti tu líbí! Akorát se to čtení tuším drobet prodraží… :-D
   Krásný den i Tobě! :-*
   Bebe

   Odpovědět
 2. Siraelxy
  17.3.2017 at 13:33 (2 měsíci ago)

  Aktuálně vlastním parfémovaný olej kokosový, broskvový a meruňkový. Dále tělovou vodu s bergamotem ( prodávám ji, protože nevím kdy bych všechno spotřebovala:-)) A další vodu na jejíž název si nevzpomenu, protože ji mám v práci.

  Odpovědět
  • Bebe
   20.3.2017 at 11:55 (2 měsíci ago)

   Slušná zásoba, Míšo! :-) já si většinou nechám jen to, co opravdu spotřebovávám a používám. Ostatní věci pravidelně přerozděluju dál :-) Z parfémovaných olejů ale úplně nejčastěji sahám po Fiori D’Albizia. Ten mě dostal nejvíc :-)
   Bebe

   Odpovědět

Odpovědět