Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Nikdy jsem nebyla buhvíjaký pěstitel. Ačkoli jsem se snažila o rostlinky v květináčích pečovat ze všech sil, vždycky jsem nakonec došla do stadia, kdy jsem se z ničeho nic pleskla do čela, ohlédla k oknu a uvědomila si, že kytky nápadně připomínají slaměnky. Nicméně nebrala jsem svůj botanický neúspěch jako důkaz vlastní neschopnosti, ale spíš jasné znamení, že si vybírám špatné objekty zájmu. Problém kulišácky vyřešila babička, od které jsem dostala kaktus. Nejdřív jeden. Pak druhý. A později jsem přišla na to, jak kaktusky množit. Úspěšně se mi během krátké chvíle podařilo zaplavit okno pichlavými květináčky a měla jsem obrovskou radost, že parapet konečně nepřipomíná indiánské pohřebiště, ale živou zahrádku! Jupijej!

Od té doby uplynulo už hodně vody (byla jsem tehdy na základce) a momentálně si se střídavými (ne)úspěchy snažím dokázat, že když zvládnu péči o kočiče, nějaký květináč mě nemůže rozházet. A tak máme doma všechna okna zaskládaná květináči s bylinkami, kterým jsem svatosvatě slíbila, že jen co se venku oteplí, budou se stěhovat na zahradu. Napadlo mě, že když jim vylíčím růžovější budoucnost na zahrádce, nebudou panikařit a páchat hromadnou sebevraždu, jen co vytáhnu paty z baráku. Jo a taky jsem do několika květináčů nasadila bylinky ze semínek. A z odstřižených konců PET flašek vyrobila maličké skleníky, kterými jsem hlínu přiklopila. Nikdy v životě se mi nepovedlo z pytlíku vypěstovat třeba levanduli nebo bazalku, tak jsem zvědavá, jak se zadaří! Držte palce! ;-)

Dneska se ale budeme primárně věnovat kosmetice, ač o svých pěstitelských úspěších (případné fiasko si nechám pro sebe) budu dál informovat minimálně na Instagramu. Původně jsem vám chtěla o novinkách od Weledy dát vědět dřív, ovšem internetem se přehnala taková bouře recenzí, že jsem se rozhodla raději vyčkat, až se smršť zklidní a články budou jen tu a tam „poprchat“. O čem je řeč? Přece o tónujících balzámech na rty! Dostala jsem k vyzkoušení všechny tři varianty, které jsou momentálně v nabídce – Nude, Rose a Berry Red.

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Balení zvolila Weleda naprosto klasické, v podobě jednoduché plastové tubičky se zkoseným aplikátorem pro snadné nanášení. Obsah je příjemně krémový a velmi dobře se na rtech roztírá. Za zcela zásadní považuji také vlastnost, že balzámky NELEPÍ. Když s nimi rty přemáznu, mám dojem, že jsem sáhla po klasické tyčince, bez které se vůbec neobejdu. Je to moc fajn pocit.

Kdybych nevěděla, že ve složení vůbec nefiguruje kakaové máslo, hádala bych jej chuťově mezi prvními složkami. Degustační dojem bych totiž popsala jako kombinaci kakaového a bambuckého másla. Taková krémová, mazlavá a spíše nevýrazná a neutrální chuť, u které cítíte slaboučký sladký ocásek. Někde jsem se dočetla i přirovnání ke klasické rtěnce. A víte, že možná i jo? Rtěnka je podle mě mnohem výraznější, než balzámek. Něco chuťově společného ale mají.

Barvičky jsem poctivě testovala všechny a žádná z nich rty výrazně nebarví, spíše jen lehce tónuje a propůjčuje jim pěstěný vzhled. Proto souhlasím s Jančou z blogu Essence of Rose, že právě kvůli nevýraznému barevnému efektu by to mohl být ideální dáreček pro malé slečny. Jo a přestože Weleda doporučuje aplikaci před zrcadlem, podle mě kontrola při nanášení není vůbec nutná. A to ani u nejtmavšího odstínu.

Snad jediná nevýhoda, kterou jsem objevila, tak že vám balzámky neodpustí popraskané rty. Zvláště šupinky dokáží zvýraznit takovým stylem, že barevnou vrstvičku raději setřete a sáhnete po neutrálním mastném balzámu. A necháte Weledu na další den. Jo a co se výdrže týče, rozhodě si je s sebou přibalte ráno do kabelky, jestli se neplánujete po každé svačince vracet domů :-)

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

A co jednotlivé odstíny zvlášť? Moje srdce si nejvíce získala varianta Berry Red. Krásně mi sedí a dokonale zvýrazní odstín rtů. Líbí se mi, že člověk působí upraveně a je vidět, že rty přelíznul rtěnkou nebo leskem. Ale pořád není výsledek extra výrazný či křiklavý. Podle mě je to super odstín pro nošení v kteroukoli denní či noční dobu. Za mě dokonalost sama!

Barva Rose je o facku světlejší a více dívčí a jemná. Právě tu bych doporučila pro ty z vás, které chtějí rty ošetřit a zároveň zdůraznit jejich barvu. A to přesně tím způsobem, kdy okolí přemýšlí, jestli máte rtěnku, nebo jsou vaše rty takhle přirozeně krásné od přírody.

U odstínu Nude jsem musela chvilku dumat. Jakkoli jsem měla na začátku za to, že půjde o cosi průhledného, tělová barva mě rychle vyvedla z omylu. Dokonce jsem se při prvotní aplikaci lekla, jelikož mi rty drobet zesvětlila. Na což nejsem zvyklá. Ztmavit ano. Zvýraznit taktéž. Ale cokoli světlejšího? Eeeej… Po pár okamžicích barva na rtech ale krásně splynula a už mě tak neděsila. Určitě to bude trefa do černého pro dny, kdy chcete nosit výraznější kouřové líčení a ponechat rty tzv. „nahé„. S Nude barvou nahé opravdu budou, ale celkový dojem zapůsobí sofistikovaněji, než průhledný lesk na rty, který se blýská na všechny strany.

Obsahově jsou na tom všechny varianty stejně – 10 ml. Cenově vychází každý balzám v e-shopu weleda.cz na 199 Kč.

PS: více informací o tónujících balzámcích najdete na adrese mojekrasa.weleda.cz17 komentářů on Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

 1. Lucie
  15.3.2017 at 8:19 (2 měsíci ago)

  Tak na tuto recenzi jsem čekala. Už mi minulý týden cukala ruka, ale nechtěla jsem to riskovat jen podle barvy na krabičce. Teď už si ho můžu v klidu objednat. Díky 😀

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:14 (2 měsíci ago)

   Díky Tvému komentáři si připadám neuvěřitelně důležitě, Luci! Moc děkuju za důvěru! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 2. Jana
  15.3.2017 at 8:53 (2 měsíci ago)

  Jééé Bebe překrásné fotečky :) Té Nude jsem zatím taky pořád nepřišla na chuť, uvidím ještě v létě. teď mám v jedné kabelce pořád Rose odstín a v druhé Red :) Takže je mám stále po ruce.

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:16 (2 měsíci ago)

   Děkuju, Jani! Snažila jsem se! :-D
   Nude je podle mě trošku matoucí – opravdu jsem čekala cosi neutrálního a průhledného. Naopak Rose a Berry Red i u mě splnily očekávání na jedničku! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 3. Lady eS
  15.3.2017 at 11:16 (2 měsíci ago)

  Mě vůbec nesedla ta parfemace. Fujky. Dala bych přednost nějaké ovocné. Jinak jsem s nimy spokojená. Přesně, jak jsi psala u toho nude odstínu. Taky jsem se při první aplikaci zalekla :D Vypadala jsem jak zombie.

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:19 (2 měsíci ago)

   Mě připomněl Nude odstín jednu barvičku balzámu od Labello. Taky jsem s tím přelízla rty a působila poněkud… mrtvolně, řekněme :-D Nude od Weledy takhle ze začátku působí. Po chvíli sice splyne, ale stejně původní barvu rtů trochu potlačí a vytvoří efekt, jako kdybych na rty nanesla málo krycí korektor. Vůbec si neumím představit, že by cosi podobného měla na sobě opálená holčina. Muselo by to být jako pěst na oko. U světlejších typů to ale bude k tmavým očím v pohodě :-)
   Bebe

   Odpovědět
 4. Luci
  15.3.2017 at 14:42 (2 měsíci ago)

  Ahoj Bebe :-) tak tento balzámek mám taky, je báječný :-)

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:20 (2 měsíci ago)

   Ahojky Luci! A která varianta Tě nejvíc nalákala? ;-)
   Bebe

   Odpovědět
   • Luci
    17.3.2017 at 20:27 (2 měsíci ago)

    Bebe, mám nude odstin a je moc fajn, musí se jemně nanést, nesmi se tolik vrstvit, pak je výsledný efekt přirozený :-) Jo a jestli můžu doporučit vyzkoušej od Primavery slaměnkovou květovanou vodu, úžasná záležitost opravdu, na léto použivám levandulovou :-) Jsem to já Luci od chlupaté koule pamatuješ :-D

    Odpovědět
 5. Luci
  15.3.2017 at 14:45 (2 měsíci ago)

  Jo a víš, co jsem si pořídila na základě tvé recenze slaměnkový balzám od Indivo organics :-) skočila jsem si do obchůdku U zelené větévky, bylo to mňam :-) celé to tam je :-) jsem tě tam vychvalovala, jak si to pěkně upekla a já musela jít ochutnat :-D moc Ti děkuji

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:20 (2 měsíci ago)

   Jéééééé! Děkuju za super reklamu v obchodě! :-D a doufám, že bude balzámek moc a moc vyhovovat! ;-)
   Bebe

   Odpovědět
 6. Marcela
  16.3.2017 at 9:21 (2 měsíci ago)

  Bebe, máš krásné fotky a s rezencí souhlasím, pořídila jsem si red a je nádherný. Taky mám dobrou zkušenost s balzámkem HURRAW! ve variatně višeň, která taky krásně jemně zbarví.

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:22 (2 měsíci ago)

   Děkuju za pochvalu, Marcelko! :-* Hurraw! jsem zatím nezkoušela, ale ta višeň mi zní extra lákavě! :-)
   Bebe

   Odpovědět
 7. Lili
  16.3.2017 at 17:01 (2 měsíci ago)

  Tak tyto balzámky vypadají opravdu zajímavě. Mně se ty nude rty moc líbí, ale samozřejmě na těch „vystajlovaných“ blogerkách a modelínách to vypadá mnohem líp, než když se tim přetřu já.

  Odpovědět
  • Bebe
   16.3.2017 at 23:24 (2 měsíci ago)

   Lili, taky si občas říkám, co dělám špatně, že na mě třeba dekorativka vypadá jinak, než na obrázku na blogu… Asi si budu muset líp ochočit Photoshop :-D
   Bebe

   Odpovědět
 8. Marťa
  20.3.2017 at 14:01 (2 měsíci ago)

  Jůů, šlo by u malovátek (i budoucích) dát fotku, jak vypadají na pusině? Vypadají fakt lákavě :)

  Odpovědět
  • Bebe
   23.3.2017 at 12:52 (2 měsíci ago)

   Promyslím to, Marti :-) Pokaždé mě ale vytočí k nepříčetnosti, že fotka nikdy nevypadá tak, jak bych chtěla. Vážně nechápu, jak někdo dokáže vyfotit líčení… :-D
   Bebe

   Odpovědět

Odpovědět