RoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasů

RoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůMinulý týden jsme přemýšleli, co s načatou sobotou. Bylo nádherné počasí, slunko svítilo jak uškublé a kočič nestíhal atakovat ptáčky v okolí. Škoda toho nevyužít. A tak jsme nakoukli na naši cestovatelskou mapu ČR, kde ještě chybí zelený špendlík (tzn. „navštíveno“) a do oka nám padl hrad Točník. Aniž bychom o něm zjišťovali další info, vydali jsme se na cestu. A popravdě – cíl se nám líbil převelice! Než jsme se vyškrábali nahoru, potkali jsme hromadu zviřátek (jako ne doslova – všechny byly samozřejmě živé a měly se na pastvině čile k světu) – kozenky, ovečky, koníky. Nestíhala jsem ze sebe vyluzovat „ťuťuňuňu„, kolik jich bylo! A na hradě jako bonus číhali i dva medvídci – Martin a Agáta. Tam už jsem se rozplývala o poznání tišeji, aby zviřátka nechytly nerva. Přestože byli oba k zulíbání a pomazlení, přeci jen budili respekt :-) Samotný hrad mě pak uchvátil ani ne tak interiéry (to na Točníku jaksi nehrozí), ale spíš nádherným výhledem z hradeb (či spíše z jejich zbytků) a možností probloudit si celý areál po vlastní ose, bez průvodce. Jestli nevíte, kam se vrtnout při některém ze slunečných víkendů, vřele doporučuju – jen se připravte na spoustu chození a tak trochu i horolezecké výkony.

Tuhle sobotu jsme si naslepo vyrazili směr Dobříš. Opět – vůbec jsem nevěděla, co čekat. Vyloženě mě ale uchvátil francouzský park! To je taaaak hezké a klidné místo! Říkám si, že bychom mohli dát návštěvové repete, jen co stromy trochu obrostou a třeba i rozkvetou a pak se tam podívat znovu. Umím si představit, že kdybych hledala koutek, kde mě nikdo nenajde (a ani ho nenapadne hledat!), kam se odhodím s knížkou a malou sváčou – asi by byl dobříšský park hodně vysoko na seznamu. Jo a zdravím pani z infokoutku – tipuju, že tam nechodí moc lidí s hláškou „jdeme vám doplatit vstup, právě jsme byli načerno v parku„. Cedule jsme si všimli pozdě a nechtělo se nám vracet k hlavní bráně, no… :-)

Točník:

TočníkTočníkTočník

Dobříš – Francouzský park:

Dobříš - francouzský parkDobříš - francouzský parkDobříš - francouzský parkDobříš - francouzský park

Výletujete taky po víkendech, nebo spíš odpočíváte? A pokud to první, tak klidně přihoďte tip, kam bychom se mohli juknout příště! Když už jsem si pořídila takové fajné výletní zavazadlo, byla by škoda ho nevyužít! V rámci spolupráce s e-shopem Rosegal jsem si vybrala fantastickou kabelku a kočičí gumku do vlasů a oboje vám dneska v článku ukážu!

Určitě už jsem někde zmiňovala, že zbožňuju kabelky, které VYPADAJÍ jako kožené, ale kožené nejsou. Jen zkrátka působí dojmem přírodního materiálu, ač to kolem přírodniny ani nešlo. Venkovní provedení je z PU (polyuretan) a vnitřek je cosi polyesterového (hádám). Celkový dojem mě uhranul na první dobrou už na obrázku a když pak kabelka přišla poštou, skákala jsem radostí metr dvacet – ve skutečnosti byla ještě lepší! Kdybych fakt nevěděla, co je zač, rozhodně bych se nevsázela, že nejde o kůži.

RoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasůRoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasů

Líbí se mi, že materiál je ten typ, který vydrží i trošku nešetrnější zacházení – díky zvrásněnému a ne úplně hladkému povrchu nevadí, když se někde otřete či „škrábnete“. Tašku vám to nerozerve a její obsah nevyvrátí v nejfekventovanější části vestibulu metra. Třeba.

Také mě baví dvojí popruh. Buď využijete ten kratší, přidělaný napevno, nebo si na bocích pomocí karabinek připnete závěs delší, který kabelku promění v mega crossbody variantu. Původně jsem chodila s kratším popruhem, ale na jeden výlet jsem připnula i ten delší… A už ho nesundala. Padlo mi do oka, jak kabelka vypadá s oběma „držátky“ najednou. Takové nedbalé alá „mám lepší věci na práci, než odepínání pásku na tašce“ :-D

Barvu miluju. Už při odesílání objednávky jsem tichučko doufala, že by to mohl být TEN odstín, který sháním už sto let. Světlejší, do oranžova, „přírodní“, který se hodí snad ke všemu – a nejvíc k pruhovaným námořnickým tričkům a výrazné rtěnce! Juch!

Kapsiček má kabelka požehnaně a jako nejvýstižnější mi přijde konstatování, že je to ten typ, ve kterém se můžete odstěhovat. Ale přitom nepůsobí nijak hamatně a objemně. Naopak. Nacpete do ní velkou peněženku (tu kočičí!), svetr, pití, pohlednice pro strýčka příhodu a dalších dvacet věcí… A stejně to vypadá, že v tašce vláčíte maximálně balzám na rty a jeden kapesníček. Boží!

Ptám se chlapa: „Co se dá ještě zmínit v článku o kabelce?“ On: „Nedře rameno.“ Já: „Ale to dře po pár hodinách každá!“ Je zajímavé vidět, co napadne chlapa jako první. Jinak ale prohlašuju, že se kabelka nosí VELMI pohodlně a dá se s ní cupitat po městě klidně půl dne, aniž byste měli chuť si večer amputovat rameno s lopatkou a pár žebry. Jednu takovou extra pohodlnou jsem dřív měla – velmi podobného vzezření a skoro i barvy, ale bohužel už chuďátko dosloužila (milovala jsem ji!) a skrz odřeniny a dokonce díry (stydím se) jsem byla nucena ji vyhodit. Tak tuhle beru jako plnohodnotnou náhradnici :-)

Jo a jak jsem v úvodu letmo zmínila i gumku do vlasů – tak tam asi není co popisovat. Přitáhla mi v obchodě pohled díky suprovému kočičovi (jehož obrázky „přilepuju“ snad ke všem zprávám na FB) a prostě jsem nemohla odolat :-D

Obojí se dá sehnat na e-shopu RoseGal.com (omrknout můžete třeba i Instagram RoseGal.com):
Tassels Hollow Out Bag – Light Brown
Elastic Hairband with Cartoon Fat Cat – Silver6 komentářů on RoseGal.com – kabelka a kočičí gumička do vlasů

 1. BarčaT
  10.4.2017 at 23:56 (1 měsícem ago)

  Člověk, když už rád vejletí a říká si, ty jo to je taška přesně pro mě a tu musím mít… Tak se podívá na stránky, pěkně si přepočte cenu, nooo a jde dál :-D Za takový prašule, kdyby nevypadala, jak vypadá, tak by to bylo zlý!! :-D Ale zase já jsem si koupila v lednu takovou větší cross body, šedivou, kterou hodlám mít též na výlety a myslím, že má i přesně tu onu výletovou velikost :-) Vůbec na to nevypadá, ale dám do ní klidně i litrový pití (větší asi úplně né), sváču, peněženku a nějakých pár drobností :-) zatím jí nosím do práce a i menší nákup se do ní vejde.. Obyčejná šedá se dvěma střapcema a když nebudu chtít, aby koukaly ucha, tak je zastrčím dovnitř a je to :-)
  Jinak jako výlet můžu vřele doporučit Dívčí kámen, který jsme prošli vloni a byli jsme nadmíru spokojeni :-) jen taková menší poznámečka, udělali jsme si asi tak pětikilometrovou zacházku a obešli to jinudy, než se mělo :-D naštěstí nám pár kilometříků navíc nevadí, tak jsme zajeli ještě za známýma a zakončili den procházkou s pejskem, která taky nebyla dlouhá kilometřík :-D příjemně uťapkaní jsme byli a večer jen padli spokojení do pelechu :-) a koukám, že máme nachozený i Kozí hrádek… Ale ten není už takový, že si člověk chodí kudy chce (sice jo) a dělá si průvodce s papírama o historii (což jsme mimochodem dostali právě na Dívčím kameni), ale je zde značená stezka s historickým příběhem, ale už to pro mě není ono, když „musím“ chodit od jedničky k desítce a nedejbože jedno číslo vynechám!! Mě si baví bloumat po okolí a vést si kroky sama, po očku se dohadovat kudy jakože půjdeme teď :-) Toť moje výletářské doporučení;-) a už zase končím s rozepisováním se… to je zase komentář :-D Barča T.

  Odpovědět
  • Bebe
   21.4.2017 at 19:59 (1 měsícem ago)

   Máš recht Barčo, že za ty prachy musí kabelka vypadat pěkně, i kdyby nechtěla :-D Byla jsem hodně zvědavá, co mi přijde. Ale jelikož mám s kabelkama z Rosegal, Dresslily i Zaful dobré zkušenosti (všechno jsou to spolupráce ze zahraničních e-shopů) a vypadají fakt kvalitně (hlavně černý batůžek je nezničitelný), tak jsem byla v klidu. Možná ale o to víc, že jsem zásilku nemusela platit, to je jasné :-D

   Dívčí kámen, říkáš? Beru červený špendlík a jdu ho rovnou označit na mapě! Mohli bychom spojit výlet s nějakým wellness v Českém Krumlově – tam jsem zatím taky nebyla. A připomněla jsi mi, když jsme se s maměnkou vydaly na jakýsi hrad či zříceninu (už si to nepamatuju přesně) v okolí Nového města nad Metují. Akorát že někdo otočil dole u cesty směrovku na druhou stranu… Vylezly jsme na kopec, rozhlédly se… A milá zřícenina byla na protějším krpále! No podruhé se mi ten den šplhat fakt nechtělo… :-D

   Jo a taky mě víc baví bloudit podle svého a ne podle předem daného itineráře! :-)

   Bebe

   Odpovědět
 2. Lili
  11.4.2017 at 8:07 (1 měsícem ago)

  Mně ta kabelka asi neni souzená nebo co. Hned ráno jsem dychtivě nažhavila telefon a při proklikávání se na Rosegal se zasekal a musela jsem ho restartovat a teď jsem zasedla k pc a zase se mi ty webovky nechtěj vůbec načíst. Respektive stránky jako takový jo, ale jednotlivý předměty už ne. Tak jako nevim, jestli zrovna dneska se „pánbu“ rozhod, že se bude bavit na můj účet.

  Jinak já výletování úplně zbožňuju a náležitě si to užívám, protože vzhledem k tomu, že do práce chodim i o víkendech a ještě si akčně dodělávám dálkově školu, tak jedna volná sobota nebo neděle v měsíci je pro mě luxus. A samozřejmě né že bych někam akčně vyběhla, ale náležitě ten volný den prospim :-D. Každopádně já myslim, že ať zavítáš do jakéhokoliv koutu v naší kotlině, tak to bude stát za to, já miluju Jeseníky a Šumavu a co jsem zakotvila pod Ještědem, tak samozřejmě Jizerky – takže vodní nádrž Josefův Důl, ve Frýdlantě je super zámek, potom Lemberk, lázně Libverda a bezpočet dalšího. Každopádně pokud zase někdy zavítáte ku Liberci, zvu vás na kafe ;-). A kočičovi pošlu aspoň keksíky :-D.

  Odpovědět
  • Bebe
   21.4.2017 at 20:10 (1 měsícem ago)

   Myslím, že právě teď se sem perfektně hodí hláška z filmu Matrix, kterou pronesl Morpheus: „Osud zdá se, má zvláštní smysl pro ironii.“ Nic víc netřeba dodávat :-)

   Klobouk dolů před prací a školou najednou. Zažila jsem to taky a není to legrace. Držím palečky, ať se podaří všechno zdárně dokončit a pak to můžeme jaksepatří oslavit! :-)

   Jeseníky, Krkonoše, Krušné hory, Beskydy… Eeeej, všude se mi líbí a z fleku si umím představit, že tam trávím dovolenku. Klidně i několik za rok! Jen na Šumavě jsem zatím nebyla. Ještě tam nebyla cesta :-)

   K Ještědu mám zvláštní vztah. Když jsme tam byli s chlapem poprvé, neměli jsme tucha, že se dá autem vyjet až nahoru. Tak jsme zaparkovali dole pod lanovkou a vyšplhali se na Ještěd po svých! Ten den jsem myslela, že plíce prodám na Aukru jako silně jeté zboží a do večera je po mě. Ale s odstupem času jsem na nás fakticky hrdá, že jsme to zvládli :-D Tedy zdravím do „podještědí“ a na to kafíčko se těším! ;-) A kočiček nás při zmínce o keksíkách začal vyhazovat z baráku, že prý bysme měli jet na výlet klidně už dneska, on mezitím pohlídá barák :-D

   Bebe

   Odpovědět
 3. Betty G.
  11.4.2017 at 11:00 (1 měsícem ago)

  Já mám taky moc ráda výlety. Snažíme se najít alespoň jednu sobotu v měsíci. Nebojíme se ani zimních výletů. Jak říká klasik „Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.“ :)

  Naše objevování českých krás dostalo nový rozměr vloni v létě při naší dovolené na Jižní Moravě. V informačním centru jsem objevila turistický deník a turistické vizitky: http://turisticky-denik.cz. Koupíš si první deník a na jednotlivých místech kupuješ nálepky – vizitky. V deníku máš místo, kam si můžeš zapsat datum, počasí, s kým jsi tam byla a jak se ti tam líbilo. Taky je tam prostor na razítka a další poznámky. Takže ti pak zbude krásná vzpomínka. Čárové kódy z vizitek potom sbíráš a když jich máš 100, tak je pošleš na centrálu do Liberce a oni ti pošlou nový deník. Mě k tomu přišlo i spoustu dárečků jako obal na deník nebo propiska :) Ano, deník nemám ani rok a už jsem zvládla svou první stovku. Hodně k tomu ale přispěly výlety do Prahy a Krakova (ano, vizitky mají i v Polsku), kde měli vizitek opravdu spoustu a já je musela mít všechny :). Takže teď plánování výletů vypadá tak, že vymyslíme místo, já otevřu stránky a podívám se, kde v okolí mají vizitky a podle toho upravíme trasu :) A když jedeme někam na blind, tak mám i pohotovou aplikaci v mobilu, která mě lokalizuje a ukáže vizitky v okolí. Možná jsem blázen, ale takhle má to výletování ještě bonus navíc ve formě vzpomínky v deníku.

  Odpovědět
  • Bebe
   21.4.2017 at 20:22 (1 měsícem ago)

   Klasik má recht! A já k tomu dodávám ještě zlatou maminčinu radu: „Vždycky je lepší, když si máš co vysléct, než když si nemáš co obléct.“ Proto s sebou všude tahám velký šátek a kolikrát i svetr. Auto to uveze a já nezmrznu. Hlavně na jaro a podzim je počasí nevyzpytatelné :-)

   O turistickém deníku slyším poprvé! Jako nápad se mi to ale hrozně líbí a přijde mi to motivační, aby člověk objevoval i ty kouty republiky, kam by jinak nezavítal. Mám stránku v záložkách a jdu ji pročíst. Líbí se mi, že vizitky nejsou drahé a jestli mám dát 12 Kč za láhev s vodou, nebo za vizitku… Jako proč ne. Fakt se mi to líbí a moc děkuju za šikovný tip! :-)

   Bebe

   Odpovědět

Odpovědět