Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám) – testuje CHLAP

Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)„Mě je ta značka čím dál sympatičtější„, podotknul jen tak mezi řečí můj chlap, když si večer natíral obličej krémem od Uriage a vzápětí sáhl ještě po jeho menší oční verzi. A já se při těch slovech spokojeně zazubila, až mi pasta z čištěných zubíků pokydala čisté pyžamko.

Víte, moje drahá polovička je silně konzervativní tvor, když přijde na kosmetiku. Nemá rád novinky. Oblíbí si jednu věc a tu používá do skonání světa (viz třeba mangový krém od Navia). Vpašovat mu do denní rutiny něco jiného? No jasně. A taky bych mohla naučit kočku skládat nádobí do myčky a stlát si pelíšek. Něco takového je zkrátka vyloučeno.

Proto mi spadla brada, když mi přišla testovací zásilka z Uriage a on se DOBROVOLNĚ nabídl, že ji otestuje. Bez fíglů a nátlaku. Nemusela jsem slibovat hory doly, kreslit grafy a přesvědčovat ho o případných benefitech jak podomní prodejce vysavačů. Nic takového. „Však zrovna zkoušíš jiný krém, ne? Tak ti pomůžu testovat.“ Odmítnout hilfe? Nejsem blázen!

A tak se stalo, že od začátku března můj drahý každý den POCTIVĚ testuje lehký hydratační krém, hydratační krém na oční partie a dokonce i hydratační tělový balzám. A víte co? Ohromně si to pochvaluje! A už padlo i pár nervózních sondovacích poznámek, jestli firma nedejbože neplánuje řadu rušit a kde případně dokoupíme zásoby.

Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)

Přemýšlela jsem, jak celou recenzi pojmout. S výjimkou tělového balzámu mám o pleťové řadě mlhavé povědomí (jen co jsem zkoušela na ruce), tedy dám hlavní slovo chlapovi a když bude třeba, tak jen učešu a doplním své poznámky do hranatých závorek, ať to má celé nějakou formu. Jdeme na to!

Lehký hydratační krém (Crème d’eau Légère)

První, co mě napadne? Že má krém hezký obal. Strašně se mi líbí praktické šroubování a ten uzávěr, jak je matný. A že když tubu postavím na víčko a pak ji otevřu, tak obsah nevyteče a nemusím všechno utírat. To je dost inteligentní. Už vidím, jak mi nadáváš, že jsem všechno upatlal!

Krém není mastný. Tipl bych, že je na vodní bázi. Vím o tom pi**, ale zdá se mi, že to tak bude. [pobídnu ho tedy, ať vezme do ruky papírovou krabku a zkusí na ní najít složení] No, už to vidím. První je water. Aqua. Říkal jsem to!

Pro mě je důležité, aby krém výrazně nevoněl a já nesmrděl jak barová ku*** a abych se neleskl jak psovi koule. [můj pohoršený pohled jeho směrem] Dobře, tak napiš „pleš Hály“. Nesnáším ten pocit, když je kůže mastná. Logicky si krém roztírám na obličeji rukama. A když bych je měl pak mastné nebo lepkavé a musel tubu zavírat a opatlal ji… Zbláznil bych se. Fuj. Tenhle krém to nedělá. To je skvělé.

Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)

Jo a nevypadá jak typicky ženská kosmetika. Dámskou kosmetiku poznáš. Růžová barva, kytičky… Toto je krém, který si koupí i chlap. Protože ten nechce mít v koupelně růžový krém. Prostě ne. Tohle je krém, za který se nemusím vizážově stydět. A nikdo se mi nebude smát: „Tyjo, co to je? Tos ukradl svojí starý z kabelky, ne?“. Krém má příjemnou neutrální vůni. Nechci být jak baba, která má jinou vůni na obličeji, jinou na rukách, na vlasech, na těle. Takto si představuju neutrální vůni krému, která ničemu nevadí a mě vyhovuje.

Navíc – ženské mají asi milion serepetiček. Jednu si patlá na konečky prstů, další na palečky, jeden na nohy… Chlap má jeden krém na všechno. A nechce si pamatovat, na co která blbost je.

Ještě jeden postřeh. Vy ženské se natíráte před zrcadlem tím stylem, že si ťupnete krém na prsty a opatrně ho nanášíte na obličej. Chlap ne. Ten si frkne krém do ruky, protře dlaně mezi sebou a pak si teprv celý obličej natře. [mám to i s praktickou ukázkou, jak si dlaněmi energicky roztírá krém po obličeji] Jo a díky tomu taky vím, že krém neštípe v očích.

[ptám se na dlouhodobé postřehy] No, je to dobré. Příjemné. Můžu si s tím natřít obličej i ruce. Nic není mastné a nelepí. Mě krém skvěle vyhovuje.

Hydratační krém na oční partie (Soin d’eau Contour des Yeux)

Jediné, co mě napadá, tak že jsem měl kruhy pod očima odjakživa. Narodil jsem se večer, těsně před Večerníčkem. Takže asi proto. Únava po celém dni :-) Rovnou říkám, že tohle je poprvé v životě, kdy nemám kruhy pod očima.

Ten obal je dobrý v tom, že jde vymáčknout jen maličká kapička. Mě vždycky baví, že si vymáčknu pod oko takové množství, že to vypadá jak slza. Jak když člověk brečí. Je to sranda :-D Líbí se mi, že tubu nemusím moc promačkávat. Stačí lehce stisknout a vyjde přesně taková dávka, co potřebuju. Je zajímavé, že fakt stačí malá kapička.

Krém nelepí a nemastí a díky tomu není obal upatlaný. Používá se rychle. Kapku rozmažu a hotovo. Nelesknu se, protože se okamžitě vsakuje. Neznám chlapa, který by chtěl být mastný. [ptám se, jakým stylem krém roztírá – jestli vklepává?] Nebudu nic klepat. Není čas. Prostě to takhle rozmažu [miluju ty praktické ukázky u psaní :-)] a jdu. Je dobré, že krém neštípe a nepálí v očích, když se tam omylem dostane. Jo a nesmrdí. A podle mě to ani není krém, ale spíš gel, protože je hodně vodový. Vezmu kapku, vetřu a ona zmizne. Dvakrát „zašmrdlám“ prstem u oka a je pryč. Jo a patlám si i víčka. Nejen místo pod očima.

Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)

Asi třetí den používání jsem se ráno v zrcadle lekl a nemohl jsem se poznat! Dokonce jsem přemýšlel, jestli nemám nějakou divnou reakci nebo něco a chtěl jsem tě jít vzbudit, protože mě to vyděsilo. Vybledly mi kruhy pod očima. Ale jakože hrozně rychle! Večer jdu spát s kruhama a ráno se probudím a ten ksicht je jiný! [tohle potvrzuju na milion procent – vůbec nevím, čím to je a jak to krém udělal, ale chlapovi fakticky zmizely tmavé stíny kolem očí. Byl to šokující výsledek pro oba a já od té doby pořád dumám, jestli další balení nebudu testovat s ním! Nutno podotknout, že podobný výrobek mu nikdy rukama neprošel a je to jeho první oční krém v životě.] A taky bych řekl, že tím, jak si natírám i víčka, tak je to zjemnilo. Krém používám opravdu každý večer a někdy i ráno. Večer ale vždycky.

Hydratační tělový balzám (Baume Fondant Corps)

Když takovýhle krém dáš chlapovi, tak se ho nebude stydět používat. Třeba když si bude chtít do koupelny odskočit návštěva. Tak se ti nebude posmívat, že ti ženská šlápla na krk a donutila tě používat růžové věci. Jako mě je to jedno, my máme doma tolik barevných kelímků, že jsem si zvykl. Ale někomu jinému by to mohlo vadit. Nebo třeba na bazéně – chlap nechce mít sprchový gel v růžové lahvičce. Jemu by to asi bylo i jedno. Ale ostatní by si z něho dělali srandu. A to je problém. Už vidím, jak mi chlapi na bazéně říkaji „Kopretinko“ [bere do ruky můj sušenkový krém na ruce od Hristina Cosmetics] Hele – čokoládička, sušenčička, ťuťuňuňu. To nechci. Myslím si, že si to strašně málo výrobců uvědomuje. Výjimkou je teda ten šampon, co má obal jak olej do auta. [Alpecin, myslím] To je dobrý nápad.

Ještě mě napadá k tomu závitu. Podle mě má krém perfektní šroubování. Ani to nemá jeden půlzávit, který se blbě chytá, ani to nemá závitů jak kráva a nemusím s tím šroubovat půl hodiny.

Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám)

Krém podle mě voní úplně stejně, jak celá ta řada, co zkouším. Je to pro mě univerzální a sympatická vůně, kterou by klidně mohlo mít všechno kosmetické, co používám. I kulička proti pocení. Některé krémy, cos mi dávala, tak voněly citronově, nebo po kytkách. A to mě nebaví. Tenhle má neutrální vůni. Možná jak čerstvě oprané prádlo, řekl bych. Ale bez aviváže.

Krém se dobře roztírá. Není ani mastný, ani přehnaně navoněný, ani mazlavý, lepkavý, nic. Je to ideální krém na všechno a je super tak, jak je. Nic bych na něm neměnil. Možná jediné, co bych mu vytknul, tak že když ti večer masíruju nohy [závidíte, co? :-D], tak cítím, že mám trochu vysušené ruce a musím si je dotřít. Jinak mi nic nevadí. Je to ten typ krému, který až vypotřebujeme, tak ti řeknu, ať ho koupíš znovu. I strukturu má ideální. Není to ani řídké, ani husté. Je akorát.

[já už jen doplním, že Uriage balzámu vděčím za večerní mazací dýchánky u televize, kdy si podložím nožky polštářem a užívám si masáž chodidel a u toho vrním jak kočič :-D Samozřejmě nejsem sobec a pak se vyměníme, že jo. Ale i díky tomuto našemu ritálu můžu říct, že máme oba nožky přímo výstavní a rozhodně se nemusíme bát z fleku vyrazit třeba na wellness nebo do vířivky. Víte, jak to u některých bývá – obličej vytažený a „vymydlený“, ale jakmile vám sjede pohled dolů, tak se skoro leknete zarostlých nehtů, popraskaných pat, kuřích ok… Brrrr. Klidně to berte jako další tip pro použití balzámu – nejen na tělo, ale i jako pravidelný milý relax po dlouhém dni :-)]

Sehnat se dá veškerá kosmetika Uriage v lékárnách Dr. Max. Cenově vychází lehký hydratační krém (40 ml) na 469 Kč, oční krém (15 ml) je za 299 Kč a tělový balzám (200 ml) stojí 369 Kč.4 komentáře on Uriage – hydratační řada Eau Thermale (lehký krém, oční krém, tělový balzám) – testuje CHLAP

 1. Alenis
  28.4.2017 at 10:38 (4 týdny ago)

  Parádní článek! Tvůj muž by mohl mít z fleku vlastní kosmetický blog :-D

  Odpovědět
  • Bebe
   1.5.2017 at 12:27 (3 týdny ago)

   Alenis, špatný nápad to není! Kosmetiky čistě pro muže (i té univerzální pro oba) je spooousta, ale kromě blogu Mes Hommes si nemůžu vybavit žádný jiný, který by se tomuhle tématu věnoval. Což je docela škoda. I když je otázkou, jestli by podobné téma bylo vůbec čtené – chlapi podle mě zas tak moc krémy nehrotí jak my :-D
   Bebe

   Odpovědět
 2. Alica
  28.4.2017 at 17:16 (4 týdny ago)

  Myslím, že zloženie kozmetiky nie je veľmi kvalitné. Nedala by som si to na tvár.

  Odpovědět
  • Bebe
   1.5.2017 at 12:30 (3 týdny ago)

   Není to bio, ani přírodní kosmetika, proto je cílová skupina trochu jiná, než mé klasické recenze a chápu, že ne každému padne do oka. Co mi ale leží v hlavě, tak ten oční krém. Chlap mi doma omládl. Což není fér. Ta hezčí tu mám být já! :-D
   Bebe

   Odpovědět

Odpovědět