Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2

Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2Takový ten pocit, kdy se ráno vzbudíte a zřetelně cítíte, že dneska by to nešlo. Připadáte si, že je vám asi 150, přes noc vám hrb načechral kombajn, kruhy pod očima máte až ke kolenům a invalidní důchod by vám pani u přepážky dala jen tak na ksicht. Z lítosti.

Veškerou energii, kterou jste pracně načerpali během (ne)spaní vám spolkne čištění zubů. Osobu v zrcadle pozdravíte slovy: „Neznám tě, ale učešu tě.“ Snídani odbudete dvojitým kafe. A po pár hodinách strnulého čučení na spořič obrazovky počítače (a pak že se nedá spát s otevřenýma očima) vzdáte i veškeré pokusy o práci. Tohle chce dovolenou. Hodně dlouhou, poctivou dovolenku. Nabízí se ale otázka, zda by to něco změnilo? Tak trochu se nemůžu rozhodnout, jestli únavu svést na jaro, počasí, práci nebo stáří. Protože dneska ve čtvrt na 3 odpoledne budu psát do kolonky „věk“ zase jinou cifru. Hépy brrrzdej tů mí.

Když jsme u těch letopočtů. Onehdá jsme doma nahodili téma, podle čeho jste schopni odhadnout věk toho druhého. Na co konkrétně se v tváři zaměříte, abyste spolehlivě vyhrkli rok, který má dotyčný v občance u data narození? Schválně si to někdy zkuste třeba u lidí ve vašem okolí. Nebo u známých osobností, kde se dá číslo ověřit na netu. Jak moc se dokážete trefit v hádání?

A napadlo vás někdy, čím to je, že někomu suverénně přičtete 15 let a jinému stejnou cifru uberete? Mám na to drobnou teorii. Ač s některými věcmi nemá smysl bojovat, pokud nechcete za pár let připomínat karikaturu sebe sama, přesto si myslím, že pár detailů lze ovlivnit docela slušně, když se zaměříme jen na úpravu zevnějšku. V první řadě barvu vlasů. Nejen šedivé odrosty, ale samotný odstín jako takový. Myslím, že pokud si člověk na hlavě nechá vytvořit praopodivnou „voživenou“ kombinaci mahagonu s blond melírem (+ případně další 2 barvy k tomu), automaticky bude působit starší, než opravdu je. To samé divoké odbarvování se žlutým výsledkem (vyzkoušeno na vlastní osobě – au). Pokud má naopak příčetnou kadeřnici a ona mu poradí jen zdůraznit přirozenou barvu vlasů, že lidi nebudou vědět, jestli je to jeho barva nebo ne, může ten samý člověk rázem omládnout o mnoho let. I bez výše popsaného „voživení“. To samé líčení. Špatně vybraná barva make-upu, přehnaně namalované oči s třpytivými stíny, nehodící se barva rtěnky s přetahy kontur… Uffff. Taky si to živě představujete a chápete, co tím myslím, že jo?

U samotné kosmetické péče to podle mě není jiné a PRAVIDELNĚ používané VHODNÉ přípravky umí ve výsledku udělat strašně moc. Ostatně, kdybych o tom nebyla skálopevně přesvědčená, tak nemám kosmetický blog, víme?

Dnešní recenzí proto nebudu vybočovat z tématu v úvodu a ukážu vám zajímavý omlazující kousek od mě donedávna neznámé španělské značky Svëntia, která svůj vývoj započala už v roce 1990. Co mě na kosmetice zaujalo natolik, abych kývla na to, že ji propašuju do své denní rutiny a budu každodenně testovat? Značka si prý zakládá na tom, že surový materiál pro výrobu musí být z organických plodin. Je u ní vyloučeno použití geneticky modifikovaných organismů, silikonů, vosků, syntetických vonných látek, syntetických konzervačních látek, materiálů z mrtvých zvířat či dokonce surovin ze zemí bez přísné kontroly výroby. Výsledek, který si můžete následně koupit ve fešné krabičce s logem Svëntia je tedy certifikovaný bio produkt s vysokým obsahem aktivních látek. To mi tak nějak stačilo jako argumenty. Jsem skromná osoba :-)

Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2

Ačkoli na Plumeria.sk najdete od Svëntia několikero druhů výrobků s různým zaměřením, mě nejvíc padlo do oka výživné a regenerační pleťové sérum S2. Je prý vhodné pro všechny typy pleti, hydratuje kůži a mělo by ji i rozzářit. Co mě ale zaujalo nejvíc, tak že by sérum mělo mít lehký liftingový efekt a mělo by bojovat proti povisnutí pleti. Ano, mám v hlavě skeptický mozek, který zpochybňuje vše napsané a vysmívá se reklamním kecům, ale zároveň jsem ženská, která miluje kosmetiku a někde v koutku duše věří, že ten svatý grál proti stárnutí pleti doopravdy existuje a já ho jednou náhodně objevím mezi mnou testovanou kosmetikou. A nechte si ty ironické úšklebky… :-D

Samotné balení je podle mě velice hezké a vkusné a dělá dobrý dojem. Sice je celé plastové, ale kombinace „stříbro & sklo“ tu funguje ku spokojenosti mého estetického cítění. Co bych ale tak idealisticky neviděla, tak pumpičku, která mě ze začátku trochu potrápila, než jsem jí přišla na chuť. Při energičtějším stlačení totiž obsah vystříkne takovou rychlostí, že máte co dělat, abyste dávku chytli a sérum nepřišlo nazmar v koupelně na podlaze. Tedy radím s tím počítat a pumpičku mačkat s menší razancí. Doteď se mi ale nepodařilo vychytat „půldávku“ a podle mě to ani z lahvičky dostat nejde. Co zmáčknutí, to jedna dávka. Nic mezi tím. Tedy na jedno mazání používám jednu pumpičku.

Nutno ale podotknout, že není dobré se během mazání příliš zdržovat. Sérum se velice rychle vstřebává! Třikrát máznete a je pryč. A i když jsem někde psala, že si mažu pleť tím stylem, že rozťupkám krém po obličeji a pak teprve roztírám, tady dělám změnu. Dávku séra nechávám v dlani a vždycky si trošku „naberu“ a rovnou rozetřu třeba po čele, nebo po tváři. Právě aby mi na obličeji sérum neuschlo dřív, než se dostanu k jeho rozmazání.

Jako velice zajímavou a pro mě líbivou hodnotím vůni. Sama bych ji popsala jako „lékařskou skořici„. Takhle by podle mě voněl kousek skořice, kterou by si nechal doktor v ordinaci přes víkend. Je to ale velice jemné aroma, které ucítíte až v momentě, kdy přičichnete k větší dávce třeba na ruce. Určitě se nemusíte bát, že by vás vůně rušila na obličeji. Tam vyprchá snad ještě předtím, než sérum komplet vetřete.

A jak jsou na tom účinky? Podle mě skvěle! Sérum používám 2 měsíce každé ráno po vyčištění pleti. Pleť nijak nepříjemně nevypíná a nestahuje, ale naopak ji připraví na další mazací krok, vyhladí a „opěkňá“ :-D Čistě subjektivně bych řekla, že umí i obrousit hrany mimickým vráskám (ano, pořád chci věřit, že jsou jen mimické!) a ty jsou pak méně výrazné. Co ale potřebuju zmínit stůj co stůj jako zcela zásadní informaci, tak že sérum se kamarádí úplně s každou kosmetikou. Ať už je to normální krém, bezvodý balzám, jednodruhový nebo míchaný olej, či rovnou make-up nebo cokoli jiného – snese se se vším a nedrolí se! A nemusíte ani čekat, až se vstřebá, abyste mohli vrstvit další péči. Sérum na pleti zasychá během těch tří vteřin, co otevřete další kalíšek a naberete příšlušné mazání. Je to boží!

Ohledně spotřeby – pokud vám bude stačit jedna pumpička denně, sérum vám bez problémů vydrží 4-5 měsíců. Mě po dvou měsících chybí bez půl centimetru necelá polovina. Proto takový odhad.

Sérum se dá koupit v e-shopu Plumeria.sk a stojí 18,34 € (30 ml) – je na něj zrovna 25% sleva.

Další zajímavé recenze na séra Svëntia si můžete prečíst na blozích:
Andrea blog: SVËNTIA – Regeneratig facial serum – revitalizačné a energizujúce sérum
Testujeme kozmetiku – Prírodné bio organické pleťové sérum z Madridu9 komentářů on Svëntia – Výživné a regenerační pleťové sérum S2

 1. Vera
  4.5.2017 at 7:06 (3 týdny ago)

  Ahoj BeBe. Naprosto souhlasím s tím, že přirozená barva vlasů ubírá roky. A že barvené vlasy léta nahodí. Nedávno mne napadlo, jestli společnost vůbec má zafixováno, jak vypadá 16leta holka. Když se holka namaluje, obarví vlasy, rázem je jí 25. A pak se nedivím, že je těžké odhadnout věk. A vůbec to nezávidím chlapům. Musí v tom pěkné plavat 😀 ale je zase dobře, že je člověk může oblbnout jen tím vzhledem 😀😀😀 nedávno jsem s dvěma culiky a bez make-upu šla nakupovat do drogerie (shanela jsem lesk na rty). A rázem mi bylo o 15min, prodavač mne oslovoval slečno a sluníčko ( no fakt to s tím urcenim věku nemají lehké ) 😀😀😀

  Odpovědět
  • Bebe
   4.5.2017 at 21:44 (3 týdny ago)

   Ahojky Verko,
   o té barvě vlasů jsem hodně četla v mých oblíbených knížkách o Francouzkách. Že prý Francouzky si sice vlasy barví, ale hodně z nich se snaží trefit do své přirozené barvy i při krytí šedin.
   S tím „ostaršením“ na potkání je to fakt těžké a chlapům není co závidět. Přivede si domů z baru kočku, která vypadá třeba na 25 a přitom ještě ani nemá občanku! 😀
   A to s tím prodavačem mě upřímně pobavilo! Palec hore! 😀😀😀
   Bebe

   Odpovědět
 2. Katka
  4.5.2017 at 16:12 (3 týdny ago)

  Zdravím, sleduji tvůj blog ráda. Ale tento produkt mi nepřijde až tak Bio – viz Inc -maltodextrin je barvivo které je karcinogenní.

  Odpovědět
 3. klár
  4.5.2017 at 20:57 (3 týdny ago)

  Zeptejte se dětí ve škole (cca 1-3.třída) kolik si myslí, že vám je. Opravdu mne velmi „potěšilo“, když mi hádali v rozmezí 50-60 let :-D (na což si ještě docela počkám). Vnímání věku je opravdu velmi subjektivní ;-)

  Odpovědět
  • Bebe
   4.5.2017 at 21:37 (3 týdny ago)

   Klár, připomněla jsi mi jeden zážitek právě z dob, kdy jsem chodila na základku (to mohla být tak 3.-4. třída). Mamčina kolegyňka v práci se mě ptala, kolik bych jí tak hádala let a já bez rozmýšlení vyhrkla „aspoň 50“ :-D :-D Málem to s ní švihlo (bylo jí tuším o 10 míň). Dodatečně se jí tímto omlouvám, jestli to tu někdy bude číst – mladická nerozvážnost a unáhlený odhad to byl :-D :-D
   Bebe

   Odpovědět
 4. Zuzana
  5.5.2017 at 8:23 (3 týdny ago)

  Dievcence, je mi nieco cez 50 a je mi to ale uplne fuk. Roky som si prestala ratat odkedy mam narok na 5 tyzdnovu dovolenku a kolko ich na mi ich odhaduje niekto iny to ma tiez nezaujima. Ci mam vlasy prirodzene sedive, obarvene gastanove alebo ine.Co ma ale moc bavi a zaujima je Bebe tvoj blog. Robis to dievca vyborne. Citave, obsazne a pre mna v mnohom objavne.A este aj kockomilne🤗 Velmi sa tesim na dalsie tipy a toto serum urcite vyskusam. Aj ked moje ryhy na tvari asi nevyzmizikuje ale aspon pre ten pocit ze mozno😉. Vdaka za tip a skvele citanie

  Odpovědět
  • Bebe
   14.5.2017 at 20:13 (2 týdny ago)

   Zuzi, moc děkuju za krásný komentář! Jsem samozřejmě ráda za každý postřeh k článku nebo blogu, ale popravě – některé komentáře mám chuť si vytisknout a přilepit na víko notebooku, jak jsem z nich nadšená! A tohle je zrovna jeden z nich :-D Když už se člověk sotva plazí únavou a nemá ani energii, ani náladu na jakékoli psaní, tohle ho spolehlivě nakopne! Děkujuuuuu! :-* :-)
   Bebe

   Odpovědět

Odpovědět