Purity Vision & Saloos – kokosový olej

Purity Vision & Saloos - kokosový olej

Jestli neznáte, určitě vyzkoušejte; jestli znáte, kdyžtak mě doplňte kde všude „kokosák“ využíváte vy. Já osobně jsem vyzkoušela dva druhy. Jeden od Saloos a druhý od Purity Vision.

Nejdřív juknem na Saloos. Jejich kokosový olej se prodává v 250 ml balení v plastovém kelímku. Což je dost praktické, zvlášť když s sebou taháte olej v kabelce, protože neváží tolik jako sklo a přijde mi i bezpečnější mít olejík pevně uzavřený v plastu. Balení Purity Vision kokosáku můžete koupit ve skle. Je to trochu na houby, protože když máte mastné ruce, hůř se sklenička zavírá, bo hladké víčko jaksi není moc jak chytit a pořádně dovřít.

Saloos kokosák pořídíte kolem 250 peněz (třeba BIOOO). Teď nedávno jsem ho myslím dokonce potkala i v DMku. Jinak sháním po zelených lékárnách a v obchodech s bio potravinami. Purity Vision nabízí přímo DM drogerie, a to ve dvou velikostech. Malá sklenička má 100 ml a větší 300 ml.

Jedna zásadní věc – pokud necháte kokosák v teple, roztaje a je tekutý. Což je dost o hubu, pokud na to zapomenete a rychle ho otevřete. Pokud se tohle stane, jednoduše ho dejte někde, kde je pod 20-25°C a kokosák zase vytuhne.

Kokosový olej má taky dost způsobů využití. Já osobně ho používám někdy po koupeli místo tělového mléka nebo jiných olejíků, dělám si z něj vlasové zábaly, používám ho na různé oděrky, záděry, nebo prostě během dne na obličej a ruce. Pokud olej navíc nanesete na vlhkou kůži, nehrozí vám, že byste byli mastní jak po koupeli ve friťáku. Jo a beru si ho i na bazén. Po plavání v chlorované vodě je promazání olejem super a taaaaková úleva, bo ten pocit pnutí, jak kdyby si člověk oblekl o číslo menší velikost kůže je dost psycho.

Mě je o trošku víc sympatičtější Saloos kokosák, protože mi víc voní. Ale je to věc názoru a vybíravého nosu. Nakonec co může být lepší, než natírat se takovou voňavou dobrotou, kterou navíc můžete i ochutnat! Kokosák je jedlý a dokonce je možné si ho přidat  i do jídla. Někde jsem se dočetla, že je fajn si ho zamíchat do müsli. Zatím jsem to nezkoušela, mám radši, když můžu ochutnat přímo ze lžičky, nebo si jednoduše naberu prstem, když se zrovna natírám. Akorát se nesmím zapomenout a nabrat si i při natírání se něčím jiným… ta chuť se pak špatně dostává pryč… :-)

Na závěr jedno hvězdné doporučení. Na kokosový olej prý nedá dopustit ani Miranda Kerr. V časopise Elle třeba napsali: „Když ji před časem nachytali paparazziové, jak si v ruce nese lahev kokosového oleje, začalo se mluvit o tom, že právě tahle exotická lahůdka je tajemstvím její krásy. A Miranda to nezapírala. Než si ho ale začnete vtírat do vlasů a kůže, musíme vám prozradit jednu podstatnou věc – slavná modelka olej pije. A to prý už od čtrnácti let.

biooo

4 thoughts on “Purity Vision & Saloos – kokosový olej

  1. Tenhle článek jsem si prostě musela přečíst, je přece o kokosáku! :) Hned v pondělí letím do DMka pro Purity Vision a jsem schopná se o něj i poprat, jak ho pořád chválíš. :) A až zase dostanu chuť na nějakou tu sladkost, prostě dloubnu prstíkem do kokosáku. :-D

  2. Já rozhodně upřednostňuji přesný opak, než slečna… cokoli, zejména oleje, chci pouze ve skle… umělá hmota totiž ničí vše potřebné v nich… a v tak malém množství to opravdu nijak těžké i do té kabelky není. Saloos jsem tedy neměla, ale Purity Vision ano, byl mým prvním a všechny další, které jsem vyzkoušela, se mu nevyrovnaly ani omylem. Zejména co se týče krásné kokosové vůně. Protože kokos velmi prospívá i zubům a dásním, dělám si z něj, pomocí přidání sody bicarbony (ne žádné náhražky) i zubní pastu, kterou jsem našla přímo tady na netu. Smíchám trošku oleje se sodou – od oka, až se vytvoří hustší kašička… klasickou pastu už asi rok nepoužívám…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *