Saloos – bioKarité balzám Atopikderm

Saloos - bioKarité balzám AtopikdermBez balzámku od Saloos nechodím spát. Fakt. A konkrétně bez Atopikderm. Pokaždé, když se mi zhorší ekzém na rukou  (doteď nevím, z čeho se mi to dělá – taková e e krupička, co se umí ošklivě zanítit), nasadím do akce Atopikderm a během pár dní neskutečné zlepšení. V té době se teda mažu poctivě třeba třikrát denně.

Balzámek má bleděmodrou barvičku a příjemnou větrovou vůni. Něco mezi mátou, mentolem a heřmánkem, bych řekla. Balzámek je tuhý, ale stačí trošku nabrat na prst a nechat na ruce a krásně se rozpustí, jako když zahřejete máslo. Pak se i dobře roztírá.

Pokud balzámku naberu hodně a používám ho na suchou kůži, jsem po něm mastná. Ale pro mě je to spíš vítaná věc, protože mám dost suchou kůži a navíc ho často používám na noc. A tehdy je mi jedno, jestli mám mastnou kůži, nebo ne. Pokud chci balzámek použít během dne, trochu si místo, které chci natřít navlhčím vodou a pak teprv vetřu Karité do kůže. Pak kůže není na dotek mastná, ale přitom je příjemně vláčná a hydratovaná. Zkoušela jsem balzám používat i místo pleťového krému, ale je na mě asi moc hutný, nebo jsem ho asi dávala na obličej moc. Ráno se občas uměl vyskytnout nějaký ten pupínek. Nejvíc mi vyhovuje na tělo, to mi přijde nejlepší.

Balzámky střídám a zkouším i jiné, ale vesměs stejně každé druhé koupené Karité je u mě Atopikderm. Ten beru jako svoje SOS v kelímku :-)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *