L’Occitane – rozjasňující hydratační maska a rozjasňující tonizační voda

L’Occitane – rozjasňující hydratační maska a rozjasňující tonizační voda

Sluníčko mi chybí docela dost, večer začíná skoro v hodinu, kterou byste v létě nazvali „odpoledne“ a vůbec všechno je takové jakési šedivé a tmavé. Jediné, co se blýská a třpytí na kilometry daleko je svítící výzdoba snad v každém okně. ČEZu nastávají předčasné vánoce už teď. Brouzdaly jsme tak s mamkou po nákupech a kde nic, tu nic. Nezaujala nás vcelku žádná věc, a to jsme prošly CELOU Olympii. A nebýt L’Occitane na cestě ven, nevím nevím, asi bych si ušetřené penízky střádala na důchod, abych si měla za co kupovat krmení pro holuby v parku. Osud tomu nakonec chtěl jinak (jak se dá krásně zdůvodnit utrácení, co?), a tak jsme se ještě na závěr vydaly pokochat se do jiného světa.

Příjemné tlumené osvětlení, vánoční výzdoba v mé oblíbené barvě (každá barva je dobrá, když je růžová), příjemná hudba, úžasně milá obsluha a tolik vůně všude kolem! Zasekla jsem se u regálu s kytičkama slaměnek a rozhodla jsem se trochu si to běhání po obchodech přeci jen užít. Mrňavý darebný hlásek našeptával, že mi přece dochází tolik věcí. Odličovací mléko vyjde s bídou na pár dní, tonikum už je fuč a pleťová maska se přeci vždycky hodí… Odolat, to by bylo jak sebrat malému dítěti lízátko. A udělali byste to? No neudělali. Já taky ne… :-)

Nechala jsem si poradit a rozhodla se vyzkoušet Rozjasňující hydratační masku a rozjasňující tonizační vodu. Už jsem kdysi testovala slaměnkovou krémovou masku a spokojenost veliká. Takže proč nezkusit její sestřičku v bílomodrém balení. Masku jsem zatím zkoušela dvakrát v rozsahu 3 dnů. Dojmy? Oproti té krémové má světlounce šedivobílou barvu a je trošinku víc gelová. Na první oňufání voní krásně po slaměnkách, ale jakmile jsem si ji rozetřela na obličej, připadalo mi, že spíš cítím vůni čaje. Poprvé jsem masku dávala v silnější vrstvě a po 10 minutách jsem zbytky setřela odličovacími tamponky. Podle návodu se neoplachuje vodou. Ale zas mi přišlo líto stírat tolik krému zbytečně. Podruhé jsem to tedy zkusila jinak. Rozetřela jsem na obličej menší množství masky a nechala ji úplně vsáknout. Na to vám stačí těch zhruba 15 minut. Výhoda je, že maska není na obličeji moc vidět, takže s ní můžete normálně fungovat a chodit po bytě, aniž byste děsili ostatní členy rodiny. Jen se vám na první pohled trochu víc leskne obličej. Akorát byste přece jen neměli chodit otevírat návštěvám.

Pleť je po použití výrazně vláčnější a asi o milion procent víc hydratovaná (jestli to tak můžu nazvat). Je to velice fajn pocit. Nikde nic nesvědí, nepne. Pro mě těžká pohodička. A stejně jako u krémové masky, i tady bych doporučila použití spíš tehdy, kdy se nechystáte do tepla. V létě proto používejte jen večer, v zimě podle libosti. Proč to? Protože mi přišlo, že se člověk po použití potí v obličeji mnohem víc než normálně. Což je pěkně na houby, když máte třeba pracně udělaný make-up.

A tonikum? Nemůžu si pomoct, ale nenašla jsem nějak moc rozdílů mezi tímhle rozjasňujícím a esenciální vodou na obličej se slaměnkou. Přijdou mi stejné. Obě pleť pěkně dočistí a stáhnou sem tam zapomenuté mikro zbytečky nečistot. Obě jsou bez alkoholu a voní stejně, jako zbytek celé slaměnkové řady. Jenom mnohem jemněji. Info z obalu: „…obsahuje organickou slaměnkovou vodu, výtažek ze sedmikrásky, vitamín C a vodu z květů vilínu.“ Nejspíš složení bude hlavní rozdíl. V použití ho doopravdy moc nevidím.

Celkový dojem je moc fajn a jsem zvědavá, co udělá občasné prostřídání s jílovou maskou od Melvity. Tahle zima bude jako jedny dlouhé lázně :-)

Koupit kosmetiku L’Occitane v Notino


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *