Saloos – aroma roll-on Antistres, Vitalita a Sladké spaní

Saloos - aroma roll-on Antistres, Vitalita a Sladké spaníKoupila jsem je před pár měsíci a používala s nadšením pár dní. A pak mi velice dlouho ležely v šuplíku. O čem je řeč? O mini skleněných lahvičkách, o facku větších než rtěnka, které nacpete i do té nejmenší kapsičky nebo kabelky. BIO aroma roll-ony od Saloos.

Názvy jednotlivých voňavých kompozic zní velice optimisticky: Antistres, Vitalita, Sladké spaní… A získáte z nich dojem, že jakmile budete lahvičku nosit u sebe a poťupáte si voňavým olejem spánky, zápěstí nebo krk, stane se z vás chodící reklama na relaxaci. No lákavé jak blázen, nemyslíte? Šéf vás rozzuří do běla… ťup ťup Antistres na spánky… a v mysli se vám rozhostí klid a pohoda. Usínáte v práci u počítače… ťup ťup Vitalitu na zápěstí… a závan vůně vám zázračně dobije vyfluslé baterky v hlavě. Dvě hodiny zíráte v posteli do stropu a ne a ne zaspat… ťup ťup Sladké spaní třeba na krk… a hurá do říše snů.

Tak takhle to bohužel nefunguje.

Věřím tomu, že původní idea byla dobrá a měla za úkol lidi přitáhnout k tomu, aby se během dne trochu zklidnili a uvolnili, aniž by kvůli tomu museli v pracovní době běžet přes ulici do toho úžasného masážního salónu nebo třeba do hospody na panáka. Jenže v praxi idea trochu pokulhává. Zaprvé: v lahvičkách je olej, který se má pomocí mini roll-on kuličky aplikovat na pulsní body na těle. Což mi přijde poněkud nepraktické. Příklad: pracujete v kanceláří a nanesete olejík na zápěstí. Zkuste ale pak psát na notebooku, aniž si u toho zamastíte klávesnici.  Nanést olej na spánky? Taky nic moc. I když si přejedete roll-onem po kůži jen malinko, přesto nanesete takové množství, že dá docela práci olej vmasírovat. A choďte v práci s mastným obličejem. Zadruhé: vůně nejsou až tak výrazné a vůbec nevydrží (kromě „Sladkého spaní“). Představovala bych si, že když už si teda aroma roll-on nanesu, bude vůně mnohem silnější. Bohužel voní jen tehdy, když nosem přímo očichám místo, kam jsem roll-on nanesla.

Abych jen neprskala síru a oheň pekelný, musím naopak pochválit dvě vůně. I když jsou tedy slabší. Vůně Antistres je laděná do bylinkova. Řekla bych, že nejvíc převládá meduňka a až teprve někde v pozadí se hlásí o slovo i rozmarýna a ždibek levandule. Ale ta meduňka je jasná a suverénně vše ostatní přebije. Vitalita roll-on má jako hlavní složky citrusové esence z grepu a limety. Určitě bych si dovedla podobnou kombinaci představit třeba v sauně. Tam by se ohromně tato vůně hodila. Tak… a dostali jsme se k poslednímu vzorku. A to je Sladké spaní. Asi takto: chápu, že každý máme jiný nos a ne každému voní všechno. Mě Sladké spaní odrovnalo v ne zrovna pozitivním slova smyslu. Otevřela jsem lahvičku, nanesla trošku oleje na ruku, přičichla a… šeredně zaklela a šla si ruku umýt mýdlem. Nějak mi ta vůně nesedla. Ani malinko. Zajímalo by mě, jestli se tu najde někdo, kdo Sladké spaní používá. Jestli ano, dejte vědět. Třeba mám fakt divný nos :-)

No a vzhledem k tomu, že je mi hrozně líto něco mít doma a nepoužívat, našla jsem pro sebe řešení.  Poněvadž jsem holka chytrá, přišla jsem na to, že ta vrchní plastová kulička se dá lehce oddělat a olejík se dá používat jen tak, bez „roll-onu“. A používám ho na chvíli jako tělový olej po koupeli. Tedy kromě toho fialového – to bych asi spala ve vyhnanství na chodbě :-)

6 thoughts on “Saloos – aroma roll-on Antistres, Vitalita a Sladké spaní

  1. používám spray -dobré spaní od Saloosu a moc děkuji, že něco takového existuje. Miluji vůni levandule a než jdu spát, stříknu si právě tento spray na polštář. Od té doby klidně spím, nepřevaluju se a jsem spokojená. Takže za mě ano.

    1. Spreje od Saloos jsem myslím v obchodě zahlédla. Zatím jsem ale netestovala. Vůně by teoreticky mohla být úplně jiná, protože v roll-onu je navíc i vanilka, oproti tomu sprej by měl být čistě levandulový. Aspoň myslím :-)

  2. Já používám Saloos roll-on s vůní růže a jsem z toho nadšená! Voní nádherně přesně po růžích, které miluju! :) Teď na léto přemýšlím trochu nad tou vitalitou, ale možná zůstanu u toho růžového… :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *