Crabtree & Evelyn – Smoky Amber hand lotion

Crabtree & Evelyn - Smoky Amber hand lotionUž jsem se zmiňovala, jak jsem ohromně vysazená na krásné lahvičky a kelímky s kosmetikou? Přitahují mě jako magnet a  pokaždé odolávám jen s vypětím všech sil… Nebo se teda snažím odolat. A dívat se jinam… Moc to ale stejně nepomáhá. Leda někoho poprosit, ať mě rychle dloubne do žeber bo kopne do kolena, abych měla jiné starosti, než slintat nad tou krásnou flaštičkou, kterou určitě zrovna teď nutně potřebuju vystavit v koupelně a další život bez ní by samozřejmě neměl smysl… ehm ehm…

Začalo to vcelku nevinně… Ostatně, jako vždy. To si tak jednou čtu časopis a najednou můj pohled přitáhlo NĚCO. Svět kolem se rozpil ve změti barev a já zaostřila jen na to jedno… Byly to balzámy na rty od Crabtree & Evelyn v naprosto úžasném a roztomilém balení! První myšlenka? Ježiš to vypadá skvěle a já to neznám! Napravit! Okamžitě! Nestává se mi často, abych ve vteřině švihla s časopisem a šla hned poprosit strýčka Googla o info. Tak tedy – pokud jste na tom byli doteď stejně jako já a o Crabtree & Evelyn slyšíte poprvé, určitě udržte ještě chvíli pozornost, protože tahle kosmetika si ji rozhodně zaslouží.

Příběh Crabtree & Evelyn začíná v roce 1972 v Anglii – tehdy byla značka založena Cyrusem Harveym. Taky vás teď napadlo, jak vlastně přišli k tak zajímavému jménu? Inu, vcelku poeticky. Název Crabtree je odvozen od Crab Apple Tree (matka jabloň), prapředek všech jabloní, které známe dnes. Jméno Evelyn zase pochází od anglického botanika ze 17. století, Johna Evelyna, od něhož Crabtree & Evelyn také přijala motto: “vše prozkoumej a ponechej si jen to nejlepší”. Zní to hezky, co říkáte?

Co se týče nabídky, záběr Crabtree & Evelyn je poměrně široký – seženete tu jak vůně, přípravky pro péči o ruce a tělo, tak třeba vonné svíčky, nebo dokonce delikatesy! Velmi mile mě překvapilo, že samozřejmostí je použití přírodních surovin a organických potravin. Navíc zde dávají přednost regionálním surovinám, takže i víte, odkud vlastně kosmetika nebo mlsky pocházejí.

Teď máte jakous takous představu, o čem vlastně bude řeč a můžu vám představit  můj vůbec první otestovaný vzorek. Dnešní los padl na krém na ruce Smoky Amber.

  • nejčastější věta, která tu dnes večer zazněla byla „mě to něco strašně připomíná, ale co?!“ Chodila jsem po baráku, co chvilka čichala k rukám, ale zaboha jsem na to nemohla přijít. Podle popisu by mělo jít o exotickou vůni s nádechem krystalizovaného zázvoru, zlatého jantaru, kardamomu a santalového dřeva. Já přímo z kelímku cítím sladké mandle, rozpuštěný cukr a mléko s medem. A mám chuť ten kelímek se vzorkem rovnou sníst! Po natření rukou se vůně změní v lehce kořeněnou s příměsí sušené citronové kůry. Nebo tak něco. Varuju předem – je to návykové a strašně líbivé.
  • bílý krém je poměrně hustý a z rukou vám jen tak nesteče. Nemusíte se teda bát, že než ruce protřete mezi sebou, ohodíte si tu pracně vytvořenou objednávku materiálu, která vám leží na stole.
  • pocit po natření? Samet! Ruce jsou heboučké a strašně příjemné na dotek. Asi minutku to teda trvá, než se krém vstřebá úplně a vy za sebou nebudete nechávat krémové „ťapky“ všude, na co sáhnete. Ale ta pohoda potom… Vyzkoušeno na záděrkách a menším zranění na prstě – krém všechno na počkání „změkčil„. Vážně moc příjemné.
  • jemnou vůni budete kolem sebe šířit ještě dlooouho a dlooouho.
  • a co výdrž? U mě pohoda, pocit suchých rukou se nedostavil ani po delší době od natření. U spolutestující (ahoj mami :-) jsem zaslechla, že buď měla tak moc vysušené ruce, že se krém rychle vstřebal, nebo fakt dlouho nevydržel. Ale rozhodně by se jí prý zamlouvalo mít krém v kanceláři.

A kde že ten zázrak seženete? Přímo v e-shopu Crabtree & Evelyn.

2 thoughts on “Crabtree & Evelyn – Smoky Amber hand lotion

  1. Týýýjo, to jsem neměla číst!
    Po Crabtree&Evelyn už pokukuju delší dobu. Široký sortiment vůní mně láká, a tady se ještě dočtu o ambře, jedné z mých nejoblíbenějších voňavých složek :) A design se mi taky hodně líbí (och, ty tubičky!). Akorát jsem je měla za drahé (viz Escentual a obchod na Chodově), ale asi ne úplně všechno od nich je tak drahé… :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *