L’Occitane – Šampon a kondicionér pro barvené vlasy

L'Occitane - Šampon a kondicionér pro barvené vlasy

Reakce na stres? U každého jiná. Někdo přestane jíst, jiný naopak zblajzne na posezení půl ledničky, další hodně spí a třeba Bebe se opupínkuje jak puboš v říji, začne pít meltu, syrovátku a zelený čaj po litrech a dokáže strávit x hodin denně pročítáním časopisů a čučením do blba.

Hloupé je, že i když nejhorší stresový zápřah pomine, tak tělu chvilku trvá, než si nově nastolený klídek uvědomí. Tzn. že kruhy pod očima a výsev pupínků dávám dohromady další týden. Což je sice na houby, ale je jakás takás jistota, že se to podaří dát zase do pořádku. Horší je to s vlasama. Věděli jste, že vlasy prý reagují na stres až s několikaměsíčním zpožděním? A že až tehdy můžou teprve začít padat, nebo se lámat? Takže super, do prázdnin budu mít hlavu jak koleno. Pak budu moct psát recenze na nejlepší švédské utěrky na stírání plešky. Se těšte. Ale tak do té doby vás postřehy o vlasové kosmetice neminou.

A co můžeš udělat dnes… (odlož na zítřek a máš den volna, cha!)

Dostala jsem od L’Occitane možnost vyzkoušet jejich novinky z řady Esenciální oleje – šampon a kondicionér pro barvené vlasy.

Balení

Změna oproti původní řadě. A to jakože podstatná. Buclaté flaštičky nahradily velké tuby. Na jednu stranu super nápad, protože z tuby kosmetiku vypreparuju líp. Na druhou stranu – mně se původní obaly líbily přece jen víc. I za cenu, že jsem musela mít flaštičky při pár posledních použitích postavené na víčko, aby šampon stekl dolů…

Jinak obaly jsou u šamponu i kondicionéru stejné, jediný rozdíl je v nápisu na přední straně. Uvítala bych spíš nějaké barevné odlišení. Ale tak to už je detail.

L'Occitane - šampon a kondicionér pro barvené vlasy
Původní balení byly hezčí. Ale tyhle jsou zase praktičtější.

Vůně

Šampon – pamatujete si někdo na hroznovou řadu, kterou v L’Occitane nabízeli pár let zpět? Zbožňovala jsem ji. Došlo to tak daleko, že jsem si tuhle kosmetiku objednala i ze zahraničí, protože u nás už nebyla dostupná. A v kamenném obchodě jsem vykoupila poslední dvě sady minibalení… Moc mě tehdy mrzelo, že neexistuje nic, co by tu hroznovou kolekci nahradilo alespoň vůní. Až doteď. Šampon voní přesně jako řada Grape! Ňam! Jestli jste s něčím podobným ještě neměli tu čest, pak vězte, že šampon krásně voní po hroznech a sladkém čaji. Nebo tak nějak bych to popsala.

Kondicionér – základ vůně je podobný jako u šamponu, ale míň intenzivní. U kondicionéru je vůně více nenápadná a mám pocit, jako by v ní bylo přimícháno i něco „rostlinkového“. Jako čerstvě utržený stonek květiny. Nakonec se vůně ustálí na té původní hroznovo-čajové.

Konzistence

Šampon – má mléčnou barvu, je to spíš tekutější gel. Z tuby se dostává dobře.

Kondicionér – bílá barva, oproti šamponu je mnohem hustější (asi jako tělové mléko nebo krém). Není problém ho z obalu vydolovat.

L'Occitane - šampon a kondicionér pro barvené vlasy

Dojmy PŘI použití

Šampon – na dlouhé vlasy stačí zarovnaná čajová lžička. Dost pění, a to i při prvním mytí, což se mi líbí. Pokud vlasy myjete dvakrát, tak na druhý pokus vám bude stačit ještě menší množství než ta lžička.

Kondicionér – použila jsem ho tolik, jako šamponu na obě mytí zároveň. Dobře se s ním pracuje, protože jde spíš o krém, který vám neplcne z ruky dolů, než byste ho stihli vetřít do vlasů.

Dojmy PO použití

Šampon – vlasy myje hezky a líbí se mi to bohaté pěnění, docela to usnadňuje umývání vlásků. Po opláchnutí bych řekla, že háro není tak „drsné“ na dotek, jak to umí některé šampony udělat. Každopádně mě na něm hlavně uchvacuje vůně. Kéž by tak vydržela x dní do dalšího mytí! :-)

Kondicionér – nanesla jsem ho podle návodu hlavně do délek a konečků vlasů. Dobu působení jsem strouhla na 1 minutku. Pak jsem vlasy opláchla, zabalila do ručníku a šla si uvařit čaj. Jakmile jsem turban sundala a chtěla háro rozčesat, šlo to bez problémů. Podle zvyku jsem ještě vlasy přestříkala ochranným sprejem na žehlení (Got2Be) a nechala je uschnout jen tak na luftě, bez fénu. Btw znáte film „Bedazzled“ (Smlouva s ďáblem)? Komedie s Liz Hurley (alias the Devil) a Brendanem Fraserem (alias Elliotem Richardsem). Je tam scéna, kdy Liz Elliota ukecává, aby se jako upsal ďáblu a zároveň se u toho oba dívají na stěnu se spoustou televizních obrazovek, kde právě běží Elliot po pláži a do náručí mu padne Alison, jeho vysněná láska. A co podotkne Liz, když se tak v TV dívá na Elliotovo háro? „Wooow, musíš asi používat spoustu kondicionéru!“. Tehdy jsem její hlášku moc neřešila. Ale po použití tohohle krémového vylepšováku už tuším, vo co go. Vlasy zůstaly krásně uhlazené, žádné rozčepýřené nebo zkreplé cosi! Klobouk dolů, líbí se mi to moc.

Složení

Šampon – i na obalu už vás trkne do oka nápis „sulfate free“, což bych přičetla „loccitanským“ k dobru. Dále ve složení najdete takové věci, jako: extrakt z hroznového semínka, meruňkový olej, bergamotový olej, rozmarýnový olej a samozřejmě nějakou tu nezbytnou chemii, aby si šampon po pár dnech v tubě neuvědomil sám sebe a něco živého na vás nebaflo při dalším mytí. Nebo tak něco.

Kondicionér – čelní příčky hitparády obsadil glycerin, meruňkový olej, extrakt z hroznových semínek, nebo třeba olej z pelargonie. Ostatně podobné ingredience najdete v celé řadě Esenciálních olejů.

Koupit kosmetiku L’Occitane v Notino


12 thoughts on “L’Occitane – Šampon a kondicionér pro barvené vlasy

 1. Wow, další nesmírně zajímavý a poučný článek! Hlavně to s tím stresem a vlasy – to jsem netušila. Ale dost se mi tím vysvětlilo :)
  Shodou okolností a bez mého přičinění mi dnes na stole přistála krabice s šamponem a kondicionérem jedné salónní značky (plus ještě lak na vlasy), ale nějak tuším, že to nejspíš pro různé důvody nevyužiju. A shodou okolností jsou oba v tubě. A shodou dalších okolností mám asi třetím týdnem kondicionér od jiné salónní značky a taky je v tubě. Na ten si ovšem nemůžu stěžovat :) Asi o něm časem taky napíšu, protože mě fakt mile překvapil. I přes to, že to není přírodní věc, na které já jinak ohledně vlasů hraju. U mě vítězí Lush a TBS; věřím, že i L’Occitane je super, ale pro mě poněkud drahý :(
  A rozhodně ti, Bebe, musím pochválit vlásky, máš je fakt nádherné! A dost se ti divím, že si je žehlíš (nebo co??), protože ty zvlněné jsou prostě nádherné!! <3

 2. Stres je svinstvo, Verunko :-)
  Copak je to vlastně za salónní značky?
  A díky za pochvalu! Teď zrovna mám „rovné“ období, takže jo, žehlím. Časem se zas vyspím do jiné nálady a období vyměním :-D

 3. Milá Bebe, to zase je jednou recenze. Jen doufám, že toho stresu už není tolik, páč přijít o tak úúúúžasné vlasy, to by byl hřích. Co my běžní smrtelníci bychom za to dali, že.

  A pak – máš nádherné vlny, vůbec bych to nežehlila a hezky se tím naparovala před sousedama. Máš taky to štěstí, že hřívou házíš prasátka, viď?

  Na ten L´Occitane kondicioner jsi mě skutečně navnadila, ten já jen tak nepustím z hlavy:-). I obaly se mi líbí. Budu si schválně zvát Italy jen do koupelny, abych jim mohla ukázat tu vymoženost, co v ČR máme:-D.

 4. Nežehlit, nežehlit, NEŽEHLIT! :D

  Jsou to TIGI Bed Head a pak Matrix. O Matrixu stopro budu ještě psát, o TIGI asi stěží… :)

  A Luci, myslíš, že to ti Italové ocení? Nechci ti kazit radost, ale však víš co – jsou to ITALOVÉ…

  1. Jo Veru, obávám se, že máš recht. Co není italský, to pro Italy není dost dobrý, to je fakt. Aspoň je nemusím zvát a kazit si jimi den, že:-D?

 5. Luc neboj, to já jednou za čas zažiju něco jen kapku stresujícího a zveličím to do strašlivých rozměrů! A tos ještě neviděla co dělám, když si zadřu třísku do prstu… :-D Btw včera se mi podařilo rozflákat zrcátko, tak mě málem trefilo. Ale pak jsem si uvědomila, že to neznamená 7 let neštěstí, ale že střepy přinášejí štěstí. Takže vlastně paráda!
  A moc dík za pochvalu… popřemýšlím o tom naparování se :-D
  Italům rozdej instrukce, jak se mají před prohlídkou tvojí koupelny chovat: obdivné „áááách“ a foťáky povoleny a užij si ty jejich výrazy pak :-D

  Verunko o Matrixu jsem slyšela, ale zatím mi rukama nic od nich neprošlo (bohužel ani Neo.. ;-) … TIGI je podobný případ. Takže se těším na recenzi, že se něco nového dozvím!

  1. Jasně Luc, hned jak rozflákám další zrcátko, kupuju bublinkovou obálku, hodím ti tam střep pro štěstí (pro jistotu obálku ještě proklepnu kladívkem) a posílám ;-)

 6. Tak já na stres piju hodně kafe a čučím do blba. Večer to spláchnu ještě pořádnou dávkou zeleného čaje a pak nemůžu usnout. Jsem typ člověka, co odkládá věci, řídím se přesně podle toho hesla, co píšeš (Co můžeš udělat dnes, odlož na zítřek a máš den volna :D), jenže jsem zjistila, že to je právě věc, která mě v životě nejvíc stresuje. Potřebuju nad sebou pevný řád.

  Líbí se mi tvé ruce a nehty, připadají mi tak hezky jemné a čisté. A o vlasech ani nemluvím… Klidně bych je na tvém místě nosila pořád vlnité, ale líbí se mi oboje, i ty vyžehlené :)

  A ještě nechápu, jak se ti povedlo umístit na blog tu GFC věc s followerama, myslela jsem, že po těch změnách na Googlu už to na jiné blogy než .blogspot umístit nepůjde… ;)

  1. Jj, zelený čaj na noc… chvilku mi trvalo, než jsem zjistila, že to je příčina toho, proč čučím do 3 do rána do stropu :-) Víš, co by ti mohlo pomoct, sonidlo? Termíny. Fakt. Normal si vždycky stanov na nějakou práci nebo činnost termín, do kdy to musí být hotovo a třeba s tím pak hneš rychleji ;-) Nejhorší je, když člověk pak už vypadne ze školy a nevisí nad ním třeba strašák v podobě zkouškového, ale má jakž takž volnou ruku v plánování práce :o)

   Děkuju za pochvalu, to potěší vždycky ;-)

   No teoreticky to jinam než na blogspot umístit nejde… ale dá se to tak trošku obejít. Kdybys potřebovala návod, písni mi na bebe@ruzovychroust.cz a pošlu. Ono je to trochu delší na hození do komentáře :o)

 7. Lol, tak tohle me rozsekalo :) „aby si šampon po pár dnech v tubě neuvědomil sám sebe a něco živého na vás nebaflo při dalším mytí. Bo tak něco.“

  No, ja mam problem s krepatymi vlasy porad… ale davat 500 kc za kondak, kdyz mam zasobu doma celkem velkou, se mi nechce. Ale diky za tip.

 8. Rozesmála jsi mě tak až mi tekly slzy :D
  Věta: Pak budu moct psát recenze na nejlepší švédské utěrky na stírání plešky. Se těšte… Mě úplně rozsekala.

  Šampon i kondicionér mě velice zaujal, bohužel teď si je zrovna nemůžu dovolit. Ale rozhodně si je připíšu na seznam věcí, které musím vyzkoušet :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *