Melvita – vilínová květová voda

Melvita - vilínová květová vodaRozhodla jsem se rozšířit si obzory a oblíbené voňavé svíčky doplnit ještě o vonné tyčinky. Jednak se mi líbí ten ozón jak z čajovny a za další jsem si s něčím podobným ještě doma nepotykala. I naběhly jsme s Elis do obchodu, kde rekvizity v podobě voňavých sereptiček vedou. Dřepnu ke košíku s milionem druhů tyček, a jelikož nemám nejmenší ponětí jak nějaké balení vybrat, rozhodnu se na to jít logicky. Vzít krabku, ňufnout, posoudit, případné zkusit další. Plán vskutku geniální.

Vezmu první krabičku a chytře přeletím obal oč
ima. Aha. Jakési arabské klikyháky. Se toho dozvím. Přičichnu k pootevřené straně balení a málem mi vylezou oči z důlků! Ty vole to je sííííla! To by postavilo na nohy i zpopelněnou mrtvolu. Takže tyhle ne e… Testuju dál. Hmmm, ty světlejší by šly… trochu sladké, jako kdyby do vanilky… ale pořád to není ono.

Aha, tenhle obal je pěkný! Do růžova! Dychtivě po něm hmátnu, nacpu nos pomalu až dovnitř, zhluboka se nadechnu… a málem se obrátím naruby a pošavlím nejbližší okolí.

Prodavačka zmerčila nějakou reakci: „Je to ono?“
Já: „Skoro…“

Téměř mě přejde odvaha zkoušet dál, když tu mě do oka kopne nápis „sandal wood„. Počkat… To mi něco říká. Odhodlaná odejít s nějakýma vonnýma tyčinkama stůj co stůj, odvážně nacpu ten svůj zvědavý čumáček ještě sem a… Hele, to není špatné… Ba to je přímo ono! Dávám testnout matince, co ona na to.

Protože to je kritik největší, víme? Vy přijdete nadšení třeba s kosmetikou, ona k tomu v 90% případů přiblíží nos z kilometru a zrobí ksicht jak kdyby jí to mělo potrhat střeva. Tyčinky pochválila (!!!). Nebylo co řešit. Hurá s nimi domů a stvořit si z pokoje feťácké doupě!

A když už relax, tak proč to nespojit třeba s večerním odličováním? Činnost sice někdy otravná, ale rozhodně nutná! Nerada bych totiž ráno našla svůj obličej na polštáři, že. Joker hadra. K tomuhle účelu s různým stupněm nadšení testuju micelárky, odličovací mléka, gely, čistící krémy… a samozřejmě tonika a květinové vody. Někomu to přijde jako zbytečnost, ale trvám na tom, že na dočištění a osvěžení ksichtíku jsou tyhle věci k nezaplacení.

Mezi potěchu jak pro oko, tak pro pleť se dá bez dlouhého přemýšlení zařadit i květinová vilínová voda od Melvity. Se přiznám, že než jsem šla psát tenhle článek, žila jsem v domění, že se jedná o vodu heřmánkovou. Aniž bych nějak blíž omrkla obal. Prostě jsem k tomu při prvním testování přičichla, voda voněla jak heřmánkový čaj, tak jsem to dál neřešila. A ejhle…

K čemu květinová vilínová voda je

  • dočišťuje pleť po použití odličovacího mléka nebo micelárky
  • osvěžuje pokožku během dne. Pokud máte vodu ve spreji, můžete obličej přestříknout i přes make-up. Jestli vedete variantu bez rozprašovače, používejte pomocí odličovacích tamponků na očištěnou pleť.
  • odstraňuje pocit napětí u suché pokožky. Osobně vyzkoušeno. Neměla jsem potřebu se okamžitě během pěti vteřin po odlíčení mazat krémem.
  • odstraňuje přebytečný maz z pokožky. Vzhledem k tomu, jak je voda jemná, tak ji můžete používat i několikrát denně podle potřeby. Myslím, že tohle ocení hlavně majitelé mastné a smíšené pleti.

Další postřehy

  • skleněná láhev se sice hezky vyjímá v koupelně na umyvadle nebo poličce, už ji ale míň oceníte při cestování
  • vilínová voda voní po heřmánku. Velice přesvědčivě. I mě to zmátlo.
  • složení: Hamamelis Virginiana Water [Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water]*, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Aqua [Water]. *Ingredient from Organic Farming
  • bio kosmetika s označením Leaping Bunny a EcoCert


13 thoughts on “Melvita – vilínová květová voda

  1. Tvl, Bebe vyda clanek, mental budi sousedy :DDD. Jdu si to precist znova a tentokrat se budu snazit netlemit se. Pak ze nemas slinu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *