Nonique Tropic – pleťová emulze, tělové mléko a balzám na rty

Nonique Tropic - pleťová emulze, tělové mléko a balzám na rty

Že mám občas stavy, kdy jdu koupit konkrétní věc a vrátím se s něčím naprosto jiným, o tom už řeč byla. Ale že mě to ještě nepřešlo a naopak se podobné stavy zhoršují, o tom z pochopitelných důvodů často nemluvím. Třeba předevčírem. Sedím u PC a uvědomím si, že už jsem nějak extra dlouho neprotáhla své staré kosti.

Abyste chápali. Nejsem zase taková shnilotina, abych nedělala vůbec nic. Pěšky chodím dost často. Jóga a pilates mě baví. A když potřebuju chvilku přemýšlet, v ideálním případě skáču přes švihadlo. Ne. Nejsem magor. Hopkání mě uklidňuje. Svým způsobem.

Bohužel jsem ale zjistila, že jsem si tuhle hopkací pomůcku zapomněla doma na Moravě. Blbé. Naběhla jsem na Google, abych vzápětí zjistila, kde je v mém okolí obchod se sportovními potřebami. Aha! Dvě ulice vedle! Super. Sbalím bundu, drapnu kabelku a hurá do víru velkoměsta

Byla jsem 20 m od cílového obchůdku. A co nevidím. Hned vedle je kadeřnictví. Počkat! Potřebuju fén, ať můžu vrátit kamarádce ten její! Ha! Rozkopnu dveře ve velkém stylu a namířím si to přímo k pultíku s otázkou, jestli tu jako prodávají i fény. Bořky se seběhly a nadšeně mi ukazovaly, že fény jsou tuze profi a nejsou hlučné (jsem si samozřejmě nechala ukázat!) a nákup nebude o nic menší zážitek, než vyhrát jackpot v loterii. Zběžně jsem omrkla tanc-plac, kde kadeřnice řádily se stejným typem fénu a rozhodla se, že ho beru. Nepromyšlený nákup? Blbost. Vážně jsem ho potřebovala!

Vtíravou myšlenku o dárcovství některého z párových orgánů, abych mohla podobný průvan stvořit i v oblíbených kosmetických královstvích, jsem raději nechala vyšumět do ztracena. Ostatně, dnes jsem si málem rozbila držku o sloupek, když jsem se snažila jít kolem L’Occitane a Melvity s přivřenýma očima, ať mě návštěva obchůdků neláká…

Proto mi udělala velkou radost Luc, která mi věnovala na vyzkoušení hromadu kosmetiky od mě zatím neznámé německé značky Nonique. Jestli čekáte, že si tak zajímavý název někdo haluzácky vycucal z prstu, máte pravdu jen částečně. Podle stránek nonique.cz to je nějak takhle: Na první pohled by to mohlo vypadat, že NONIQUE pochází z francouzštiny. Ale není tomu tak. Jedná se o slovní spojení dvou slov „NONI“ a latinského „QUE„. NONI je ovoce, které pěstujeme na naší plantáží v Panamě, a které se stalo základem naší kosmetiky. Latinské QUE znamená v češtině „A“. Spojení „NONI“ „A“ (NONIQUE) má symbolizovat kombinaci ovoce Noni s jinými složkami pocházejicími z ekologického zemědělství.

Navíc teda – kosmetika je to BIO, EKO, netestovaná na zviřátkách a Vegan.

A čímpak že se to vlastně opatlávám, abych mohla následně zprostředkovat dojmy svým chroustím čtenářům? Třemi věcmi. Balzámem na rty Piňa Colada, pleťovou emulzí Tropic a tělovým mlékem Tropic. První dojem? Všechno to nádherně voní! Jak mísa čerstvého ovoce, kterou před vás postaví na dovolence v Karibiku :-)

Balzám na rty Piňa Colada

Vůně u něj není tak výrazná jak u zbytku kosmetiky. Ohromně dobře se roztírá, není extra tuhý a nedrolí se, jak mi to nedávno udělal měsíčkový balzámek od Alverde. Noniqe balzám na rty bych přirovnala spíš k L’Occitanní tyčince s bambuckým máslem. Ačkoli ani to není úplně přesné. Nonique je totiž víc krémovější.

Jen nevím, jak přesně ohodnotit výdrž. Jako chápejte – imrvére něco piju, mlsám nebo ochutnávám, a tak mi cokoli na puse nevydrží dlouho. Třeba včera jsem si v kavárně poručila kapučíno s sebou, když jsem čekala chvilku na kamarádku. A těsně předtím jsem si frajerka nahodila růžový lesk, ať vypadám trochu k světu. Že to nebyl zrovna prozíravý nápad mi došlo ve chvíli, kdy jsem na kelímku objevila otisk rtů jak z valentýnského přání.

Pleťová emulze Tropic

Krém se vstřebává superrychle a není problém na obličej během krátké chvíle aplikovat druhou vrstvu (čehož pochopitelně ráda zneužívám, protože ta vůně je hodně návyková). I přes mou vysušenou pleť mi krém stačí a kůže po použití nijak nepne, ani nemám během dne pocit, že jestli se okamžitě nenatřu, obličej se mi scvrkne o dvě čísla.

Další výhoda? Krém se mi nebije s BB od Skin79. Kterýžto případ se mi už taktéž podařil – jedno podkladové mazání se mi začalo několik minut po rozetření drolit a já vypadala jak Michael Jackson těsně předtím, než se mu z nosu stalo puzzle.

Tělové mléko Tropic

Ihned po prvním testování jsem se nemohla zbavit dojmu, že se mažu tím samým krémem, kterým jsem si před chvíli vylepšovala fasádu. Až na malé čachry machry ve složení a přeházené ingredience jde o podobný výrobek, jako výše zmiňovaná pleťová emulze.

Mažu se usilovně hlavně po koupání, jelikož na stránkách Nonique psali, kterak je takové načasování nejlepší a budu pak děsná kočka a tak vůbec. Nejsem dement, abych ignorovala podobné přátelské dopuručení, že jo.

Mléko se vstřebává velmi rychle a nezanechává pokožku mastnou. Je ale poznat, že jste si kůži něčím vylepšili. Což z tropického tělového mléka dělá ideálního kandidáta pro použití hlavně ráno, než se vypravíte do práce nebo ven, protože pak nemusíte poletovat po bytě a čekat, až se krém milostivě vcucne. Jo a voníííí! To hlavně. Což je jeden z nejdůležitějších argumentů pro tak marnivého tvora, jak jsem já :-)15 thoughts on “Nonique Tropic – pleťová emulze, tělové mléko a balzám na rty

  1. Bože, to jsem se zase nasmála.
    Jen tady děláš, jako bych byla nějakej jako sushi žrout a snažila se svět připravit o veškerou zásobu mořských řas:-)

  2. Haha, dneska se musel dement krotit, bo bych dostala u nasich po tlame, ze jsem fakt dement :). Hmmm, si me nalakala. Mam jine vune, ale ty tropicke zni taky dobre :).

  3. Tak jsem si zase jednou řekla, že kouknu co že jako ostatní říkají na Nonique, protože je to přece z německa, tak to musí bejt kvalitní, že jo, ale tak, názor nikdy neuškodí. Hodím Nonique do google a zase tady na mě vyskočí chroust!
    Ale dík Bebe! Mám taky zálusk na Tropic..:) A nejspíš si o tu pleťovou emulzi a tělovej krémík budu muset napsat Ježíškovi. :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *