Khadí – barva na vlasy

KhadíZa těch pár let, kdy si do vlasů patlám hennu, jsem si zvykla na pár věcí, které už mi nepřijdou moc zvláštní a beru je spíš jako nutný fakt:

 • namíchaná hennová pasta vypadá jak vesmírný chrchel v zeleném odstínu
 • ačkoli mám v nanášení henny docela dobrý grif, koupelna stejně pokaždé dopadne, jako kdyby někdo poblil umyvadlo, vanu a někdy i zem
 • celá procedura trvá sakra dlouho
 • barák smrdí jak spařené seno a feťácké doupě po marjánkové pařbě dohromady
 • vlasy úplně vyčichnou tak za 3 umytí

Doba, kdy bylo nutné zase obnovit barvu na vlasech se přiblížila… a já si nebyla jistá, jak mí drazí spolubydlící rozdýchají takovou klasickou hennovou seanci. Začala jsem proto hledat, jestli existuje nějaká alternativa k LUSHácké henně. Obyč chemickou barvu jsem brala až jako poslední zoufalý pokus, do kterého se mi vůbec, ale vůbec nechtělo.

Rozhodila jsem tedy sítě a odpověď přišla vzápětí. I poradila mi Deniska, že ona používá cosi, co se jmenuje Khadí. O co jde? Je to BIO rostlinná barva na vlasy, která se připravuje úplně stejně jako henna. Zalejete prášek horkou vodou, umícháte pastu, napatláte do umytých vlhkých vlasů, zakryjete igelitovou čapkou a ručníkem a necháte působit.

Zásadní ROZDÍLY oproti LUSH:

 1. Nemusíte nic strouhat, ani složitě chystat. V balení objevíte už hotový prášek.
 2. Khadí vlasy nezatíží a nezmastí.
 3. Nic dalšího se do barvy nepřidává (zapomeňte na citron, oleje, nebo jiné přísady).
 4. Doba působení je JEN 30 min až 2 hodiny (záleží na tom, jak intenzivní odstín budete chtít)
 5. Barva chytá mnohem výrazněji a za nesrovnatelně kratší dobu.

STEJNÉ vlastnosti jako LUSH:

 1. Odér alá Eau de spařené seno a maryša se koná taktéž.
 2. Stejně jako zelená chrchlovitá barva.
 3. Trvá to 2-3 umytí, než kolem sebe přestanete šířit ten charakteristický hennovitý smrádek.
 4. Bordelu v koupelně se nevyhnete. V závislosti na vaší (ne)šikovnosti samozřejmě.

PRAXE:

 • nezbytné rekvizity – miska, vidlička a starší ručník. Přímo v balení najdete jak igelitovou čapku (která je úplně na prd, doporučuju nahradit radši igelitkou), tak rukavice.
 • já osobně jsem koupila dvě krabky rostlinné barvy od Khadí. ČERNOU a ČISTÉ INDIGO. Baleny jsou po 100 g. Na vlasy s délkou po ramena jsem z každé odsypala polovinu a smíchala. Ve výsledku tedy 100 g prášku.
 • barvičky jsem nasypala do misky, přelila horkou vodou (u černého odstínu a indiga o teplotě cca 50°C) a vidličkou vymíchala do hladké pasty.
 • a dááááál? Umyjete vlasy šamponem, zabalíte do ručníku, hmátnete po misce s namíchanou barvou a začnete barvícím štětcem nebo přímo rukama pastu nanášet.
 • až uznáte za vhodné, že máte barvičku ve vlasech rozpatlanou pokud možno rovnoměrně, zabalíte celé dílo do igelitu a ručníku a… čekáte. Jestli jen půl hoďku nebo 2 hodiny, to už záleží na vás. Já nechala Khadí působit 1 h a barva chytla nádherně sytě a obarvila bez problémů i odrosty a sem tam šedivý vlas.

Výsledek?

Pokud nad nějakou rostlinnou barvičkou přemýšlíte a zatím jste nesebrali odvahu, protože vám to celé přišlo zdlouhavé nebo složité – určitě doporučuju vyzkoušet Khadí. Mě nadchnula natolik, že ji hodlám používat namísto LUSH henny. Sice bych se ještě obešla bez toho klasického odéru, ale to už spíš držkuje okolí, než abych z toho eklovala já.

Přesný postup a tipy na barvení hennou najdete v chroustím článku LUSH – Henna Caca Noir.40 thoughts on “Khadí – barva na vlasy

 1. Ty jako to zní dobře. Asi to zkusím. Jak moc se to liší od klasické barvy? Kdybych požádala svou dvorní kadeřnici, aby mi to napatlala, nepošle mě kam slunce nesvítí?

  1. Oli, jak moc se to liší, to fakt nevím. Klasika barvu jsem ve vlasech nikdy neměla. Leda by tady někdo hodil do placu zkušenosti na porovnání.
   A vzhledem k tomu, že to barvení fakt netrvá dlouho, tak by tě kadeřnice nemusela poslat do horoucích pekel :-)

   1. Od klasické barvy se to liší hlavně v tom, že normál barva vlasy ničí, kdeždo henna nejen barví, ale taky vyživuje… Vlasy mám už od přírody jemné a celkem na prd (třepící se konečky a věčně zelektrizované…) a od té doby, co si to barvím hennou (cca rok), se mi vlasy neuvěřitelně zlepšily… (pevnější, netřepící se konečky a taky rovnější a zkrotitelnější) a myslím že normální barva smrdí mnohem hůř než henna ;) ale jak s tou kadeřnicí, to fakt nevím… :)

 2. Mně se zatím nejvíc osvědčila barva Naturtint. Není na bázi henny, ale je přírodní. A pracuje se s ní jako s běžnou chemickou, nechává se působit jen klasických 30 min. a vlasy jsou po ní krásně lesklé, zdravé a chytá i na šediny. Pořizovací cena je trochu vyšší, ale ne zase příliš a s mojí délkou vlasů (mikádo po bradu) mi vydrží na dvě barvení.

   1. No mně teda henna nesmrdí! Používám Henné color, po spláchnutí umyju také šamponem henné color a trochu henny cítím z vlasů pouze do druhého umytí. Řekla bych, že zápach je individuální, takže rozhodně se tím nenechat odradit :-) Co nevyzkoušíš, nevíš.

  1. No jak teď pokukávám po tom odkazu od potvůrky, tak jich bude povícero. V Greenwave jsem zahlédla i barvičky od Logony. Ale vyzkoušené teda nemám :-)

 3. Hennu jsem jednou zkoušela. Ve vaně to teda udělalo nehorázný bordela k tomu to hrozně smrdělo. Celkem se mi líbí odstíny, co maji v DM, asi si ji zase dám. A pěkně se mi vlasy leskly :)

 4. Bebe, super tip, ale já se fakt bojím té vůně:( Ale stejně myslím, že až si začnu barvit vlasy poprvé, tak sáhnu spíš po henně než po klasických barvách…

 5. Udává se, že mezi barvením hennou a chemickou barvou je potřeba udržet odstup alespoň tři měsíce. Já nedoporučuji kombinovat hennu s chemií vůbec. Hlavně ne světlé barvy a odbarvování. Výsledek může být zelený.

 6. Bebe, prosím, je na tom nějaký složení? Takhle podle popisu mi to přijde prostě jak trochu vytuněná henna :-) Ale líbí se mi ta krátká doba působení. Já používám Lush (černou) a jsem spokojená, ale těch šest hodin prostě člověk až tak často nenajde, že jo…

  1. Reni, popis na tom je:

   Černá barva – Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla)

   Indigo – Indigofera Tinctoria (Indigo)

   A ta krátká doba působení je lákaldo největší. Těch 6 hodin je fakt šílenost.

 7. Zapoměla jsem Ti Bebe říct, že mi po téhle barvě začaly vlasy značně houstnout, což je velké pozitivum, přitom jak „pelíchám“, ten smrádek zas není tak strašný, když vezmeš v potaz barvu a účinek na vlasy. Říkám tomu zemitá vůně…

 8. Zajímavé, barvím se francouzskou henne color (maji třeba v shopu u country life) a ta chytá tak po hodine, ale tohle nezní špatně… Akorát je to teda jen vyloženě černá? Mám spíš kaštanovou barvu a moje kadeřnice je z toho vždycky hin, jak prý je to super :)

  1. Arwen, barviček a odstínů jsem v Greenwave viděla víc. Kukni přímo v e-shopu, nebo se poptej Denisky, co všechno zrovna mají :-)

 9. Já můžu Khádi jen doporučit, jsou super ale ještě o stupínek je lepší Santé. Navíc mám pocit,že santé tolik nesmrdí (i když mě to spíš voní, přijdu si pak tak exoticky :)

 10. Článek je super :-) Holky, Khadí je normální henna, teda v té černé je hlavně indigo, ale mají i čistou hennu a taky další odstíny. Akorát pozor na ty odstíny hnědé, prý barví všechny docela dost tmavě. Já používám tu čistou. S tou vůní/smradem mi přijde, že Lush není až tak cítit senem, docela to přebíjí ostatní přísady.

 11. Úžasný článek! Moc děkuju, zrovna jsem dala poslední hennu lush a přemýšlím, že zas vyzkouším jinou, fakt díky za teorii i praxi!

 12. Ahojky, dělala jsem jednu zásadní chybu při barvení a pak jsem se vztekala, že mi to nechytá, že mám asi divný vlasy, a jakto že to chytá i šedivejm babkám a mě ne:D Vzhledem k tomu, že jsem to tu nikde nečetla, tak chci jen upozornit, že je fakt nutný oplachovat tu barvu JEN VODOU nikoliv šamponem jako klasickou barvu, jinak dopadnete jako já:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *