Morčecí pupíček Bohušek

Bohušek

Před šesti lety nám přibyl nový člen rodiny. Maluškaté morčátenko Bohušek. Padli sme si do oka už v obchodě. Jiskřička v očkách… bílá nožička co vypadá, jak kdyby zviřátkovi trčely trenýrky… a dvoubarevné bříško, které připomíná zapnutý kabátek. No láska na první pohled!

Bohušek byl velice kamarádské zviřátko. Vystřídal dva spolubydlející králíčky, psíčka i kočičáka a všichni ho měli tuze moc rádi.

Přezdívku „pupíček“ dostal, když mu jeden čas začaly moc a moc chutnat sušené rohlíky a nějak jsem mu zapomněla hlídat linii… Což se ale nedalo říct opačně. Bohušek totiž zatraceně dobře hlídal . Stačilo se přiblížit k ledničce a spustil takovou „kvíííí kvíííí“ sirénu, že by to vzbudilo mrtvolu. To si sakra rozmyslíte, jestli jít mlsat, nebo se na to vybodnout.

Nebo když měl z něčeho radost a nadšeně pobíhal po pokoji a u toho si brumlal a pokvíkával a poskakoval. No čumáček k sežrání, fakt :o)

Dneska nás Bohušek ale opustil a přidal se k ostatním zviřátečkám v nebi, aby si tam společně hráli a pochutnávali si na výborných pampeliškových lístečkách…

Tak to v životě zkrátka chodí…

Milý Bohušku. Já vím, že všechno tam seshora vidíš a možná se i trochu pousmíváš nad tím, jak tu teď dlabu čokoládu po kilech a slopkám jednu sklenku vínka za druhou… Doopravdy mi chybíš a těšila jsem se, že se ještě stihnem pomazlit, než se rozhodneš přidat se k ostatním kamarádům tam někde nahoře. No osud to nakonec zařídil jinak. Měj se pěkně, moje milované morčátko s bílou nožičkou a všechny pozdravuj. Však se ještě potkáme :-* pac a pusinku posílá tvoje Bebe24 thoughts on “Morčecí pupíček Bohušek

 1. Moc mě to mrzí, sama se toho děsím u našeho kocoura, snad je jednou zase s našimi miláčky uvidíme a pomazlíme se. Drž se Bebe!

 2. Ahoj,
  je mi moc líto Tvého morčátka. Taky doma máme momentálně dva morčecí raubíře a dvě kraličí holčičky. A s morčátky máme neustálé zdravotní problémy, kdyby jsi měla tip na nějaké dobré weby či blogy na tohle téma, budu moc vděčná – máme je od loňska, prolezla jsem na netu vše možné, byla xkrát na veterině, ptala se chovatelů – už fakt nevím, co je špatně…. Děkuji.

  1. Kdyby aspoň někdy ty zviřátka řekly, co přesně je bolí. Bylo by to jednodušší :-)
   Jinak info jsem ti poslala do mailu, Iwi Sluníčko :-)

 3. Bebe, tohle mi nedělej, řvu v práci jako želva =( Před rokem a půl mi takhle odešel těsně po desátých narozeninách pejsek, takže vím, jak se asi cítíš. Má se tam dobře a třeba se skamarádi i stěmi mými morčátky, které jsem mívala jako malá – ať se ptá po černobílém frajerovi jménem Siky ;)

  1. Jéééj, Mitsuuko, to jsem nechtěla až tak :-)
   Ale věřím tomu, že všechny zviřátečka se spolu kamarádí a vypráví si funny historky o tom, co s náma tady zažili ;-)
   A Siky je parádní jméno mimochodem :-)

 4. Taky mi tu ukápla slza… Určitě už tam nahoře dovádí i s mými „myšáky“ ;-) A zatímco nám tady mrznou zadky, oni už si určitě užívají čerstvé pampelišky, vojtěšky atd. :-)

 5. To je mi líto. :-( Krásnej byl. Přidal se k mým klukům potkaním. Poslední, Sevoušek, nás opustil před 14 dny. No nás to čeká každé dva roky, potkaňáci mají krátký život.

 6. Ahoj, zrovna včera jsem odnesla 3týdenní mládě typu Bohoušek do zverimexu. Vědět to , tak je tvůj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *