Les Fleurs de Bach – Esence na míru

Les Fleurs de BachNestává se mi často, abych měla chuť sníst plato Ibalginů, nebo začat bušit hlavou do zdi. Občas se ale podaří. Nevyspání, veškerý pitný režim žádný a kapka stresu k tomu. Podtrženo, sečteno – takovou bolest hlavy bych nepřála ani nepříteli.

Jak se zbavit pocitu, že permoníci v hlavě buší do kovadlinek ve stylu Safri Duo? A co šílené vyčerpání a depka, kdy máte chuť každého seřvat na tři doby a rozbrečet se pomalu i u reklamy na Fidorku?

Ideální stav – jít spát. Zamknout dveře, vypnout telefon, vyrvat počítač ze zásuvky, obrátit do sebe hrnek heřmánkového čaje a přetáhnout si deku přes hlavu.

Až na to, že šéf by asi neskákal nadšením metr dvacet a práce se taky sama neudělá. Bohužel. Jeden tip na první pomoc ale mám. Bio Bachovky, o jejichž kosmetice už byla loni na chroustíkovi řeč.

To se mi tak jednoho pomikulášského dne přihodilo, že mě Lucifrid vzala s sebou do showroomu Bio Bachovek v Praze, ve Vlašské ulici. Aniž bych tehdy věděla do čeho jdu, absolvovala jsem individuální terapii, což je míchání bachových kapek na míru. Jak něco takového probíhá?

Přijdete do obchůdku a řeknete, že byste chtěli namíchat Bio Bachovky. Ujme se vás některá z velmi milých paní, uvaří výborný čajík a „terapie“ může začít. Jestli jste v showroomu poprvé, dozvíte se, k čemu jsou vůbec Bio Bachovky dobré, jak se užívají, nebo s čím vším vám můžou pomoct.

Pokud usoudíte, že některá z předem připravených kombinovaných Bio Bachovek je pro vás jako stvořená, můžete si vybrat svou lahvičku hned. Celkem je jich 17 druhů a rovnou vám říkám, že jakmile si přečtete podrobnější popis jednotlivých kombinací, budete mít dojem, že potřebujete užívat všechny najednou!

Ten samý pocit jsem měla i já, a proto jsem se rozhodla nechat výsledné složení kapiček na terapeutce.

Samotný průběh „sezení“ připomíná spíš povídání v čajovně. Terapeutka se vás ptá, jestli byste chtěli pomoci s něčím konkrétním (stres v práci, malá sebedůvěra, stydlivost, špatné trávení, vyčerpanost, přechod, sklíčenost, atd.), nebo si zatím nejste jistí, co vám schází. Společně se pak snažíte vybrat z 38 esencí, které jsou zrovna pro vás ty pravé.

Některé vám vrátí vnitřní pohodu a klid, jiné pomohou se znovuobjevením elánu a energie do života, další poslouží jako pomoc v boji se závislostí, nebo zmírní obtíže spojené s hormonální nerovnováhou. Každá esence má jiný účinek a ve správné kombinaci vám mohou výrazně ulehčit život. Vyzkoušeno na vlastní chroustí kůži.

Mimochodem – i já jsem byla jedna z těch, kdo si oblíbil větu „věř a víra tvá tě uzdraví“. Věděli jste ale, že Bio Bachovky fungují třeba i na zvířata, nebo na děti? Ať už je to použití kombinované esence „Sebedůvěra“ u předškolních dětí při nástupu do školky, nebo mix „Strach“ pro pejsky, kteří mají panickou hrůzu z bouřky. Přehled jednotlivých esencí a jejich použití si můžete prohlédnout v přehledu Bachovy květové terapie.

Já osobně si nechávám Bio Bachovky míchat už od prosince a nosím je s sebou snad všude. Jakmile stěhuju obsah kabelky do jiné, bachovky jdou taky.

Kromě kapiček na míru u sebe mívám i sprej Urgency a roll-on Energie.

Urgency funguje jako první pomoc při vypjatých situacích, stresu, nebo pokud je vám zle (viz kupodivu i moje bolavá hlava). Sprej se stříká přímo do pusy a NEzapíjí se vodou. Na mě funguje spolehlivě. Ibuprofen aspol. už ignoruju. Občas sprej používám i tak, že si s esencí masíruju spánky, nebo bolavé místo.

Jednou jsem chtěla dopustit do rychlovarné konvice vodu z kohoutku, ale nějak mi nedošlo, že jakmile otevřu víko, pára vyletí a já si opařím ruku. No inteligent, fakt… Pálilo to jak sto čertů a nadávek byla plná kuchyň. Napadlo mě postříkat si ruku Urgency sprejem. Přestalo to bolet po půl minutce. Vážně. Hleděla jsem na ruku jak na zjevení.

Energie roll-on u sebe mívám namísto kafe. Když cítím, že každou chvilku únavou odpadnu někde na chodníku na ulici, nebo se jen potřebuju malinko probrat z letargie – máznu roll-onek na zápěstí, spánky, pod nos, nebo do koutků úst. Ve vůni je cítit něco citrusového a sladkého a účinek na můj mozek se dostavuje během pár minut. Kafe pak už ani není potřeba.

A co vy? Máte s Bio Bachovkami zkušenosti?25 thoughts on “Les Fleurs de Bach – Esence na míru

 1. Bachovky si necháváme každoročně míchat pro psa před silvestrem. Před používáním jsme měli hafana, který šílel hrůzou při každé ráně, s kapkami máme flegmatika, který to s přehledem prospí.

 2. Já bych tomu moc ráda věřila, ale že by na deprese zabíral dub? Vyhýbání se v případě některých diagnóz lékařské pomoci by naopak mohlo nadělat víc škody než užitku. :-( Asi bych potřebovala hořečkovou Bachovku na skepsi.

   1. Upss… Coby člověk, který se léčil z celkem těžké deprese a leccos si k tomu studoval, jsem se nad tímhle „fundovaným“ názorem celkem pobavila. :-)) I když ono je to spíš k pláči.

 3. Jsem zvědavá, zda by to zabíralo na těžké migrény. Už jsme fakt zoufalec, moje játra z léků budou za chvíli jak kámen a pořád to neustává.

 4. Souhlasím s tím, že autosugesce je někdy silnější než prášky, a to i když ta daná věc skutečně něco dělá i bez toho, že bychom tomu věřili… každopádně zní to dobře, i když já jsem schopná koupit si i úplnou blbinku, hlavně že má pěknej obal… ale tím asi trpí víc lidí. :D Nad těmahle Bachovkama teda přemýšlím už delší dobu ale trochu mě odradila diskuze u Trb na blogu… ale uvidíme.

  1. Pěkný obal prodává. A každý si může tvrdit jak chce, že to není pravda :-)
   Diskuze u Trb? O co šlo? Nevím, nečtu, jsem mimo mísu :-)
   Bebe

  1. Nééé? Jak je toto možné? A já žiju v domění, že je to zázrak s kapátkem a funguje to na všechny :-) Ale i opačné názory se hodí :o)
   Bebe

 5. Pořád si myslím, že je to solidní placebo :) Mě by spíš zajímalo, jak prokazují ty účinky na zvířata. Protože když chci, aby se pes nebál bouřky, jistě v jeho výcviku nespoléhám jen na kapičky.
  No každopádně abych se dostala k té nemilé věci :-( Jedna známá byla touhle esoterikou posedlá a léčila tak syna cukrovkáře, prý že mu to vyléčí, syn se ve škole složil a sotva to přežil :(
  Takže všeho s mírou. Ale užitečnost aromaterapie rozhodně uznávám, na ty bolesti hlavy a podobné věci, co neohrožují život, je to fajn, minimálně po psychické stránce to uleví. Když jsem trpěla na ekzémy a už fakt nevěděla, tak jsem B.esence chtěla taky, ale naštěstí na ně nemuselo dojít.

  1. Nebo psovi nakapu do misky whisky, že… :o))

   A ta známá mě lehce vyděsila. Ono to známé „všeho s mírou“ opravdu není na škodu, ať jde o jídlo, kosmetiku, nebo zdraví. Hlavně, že to dobře dopadlo.
   Bebe

 6. Zkušenost s tím tedy nemám, ale jestli to pomáhá na stresovanou a bolavou hlavu, budu o tom přemýlet. :) Přeci jen, autosigesci ve formě placeba si budu klidně brát raději, než dva valetoly… :))

  1. Na stres 100% (aspoň u mě!) a ta bolest odezněla taky docela rychle. Kolikrát si říkám, že brufen aspol. je až ta poslední možnost. Kdyby bylo opravdu nejhůř. Naštěstí většinu nemocí a bolístek spraví postel, čaj, aromalampa a bachovky :-) Bebe

 7. Aha. A to jsem tedy zhltala celý článek jedním dechem a jakože se mi to teda líbí! A myslím, že by se mi to asi všechno hodilo :-) Na bolesti hlavy a stres určitě, já a moje migrény, to je na román :-)

  1. To jsem ráda, Evelin :-)
   A docela mě překvapuje, kolik lidí tu trpí na migrény. Za všechno určitě můžou kuřata a zářivky… :-D
   Bebe

 8. já se přiznám, že bachovky chci vyzkoušet už strašně dlouho..jenže já jsem hroznej pesimista a říkám si že i kdyby to na stech lidec fungovalo, tak já budu jako jediná plunková…a jelikož to není zrovna levná sranda, tak asi k nákupu jen tak nedojde :(

 9. Já jsem je brala asi dva měsíce, ale žádnej rozdíl jsem moc neregistrovala a pak mě to přestalo bavit:) Nicméně ségra se díky bachovkám úplně zbavila ekzému, na kterej jí nepomáhaly ani žádný drijáky od kožní…takže možná na tom něco bude:)

 10. To jje výborné Bebe, jsi mě nalákala. Ta moje kosmetická přírodní šarlatánka si taky hraje s Bachovkama, tak jsem zvědavá. Když mě se u ní hned napoprvé líbil unisex povzbuzující „nevímco“ elixír s bergamotem a ještě něčím. Vonělo to jak Fahrenheit od Diora a já se do té vůně naprosto zamilovala! =) jestli budu mít prachy, tak při další návštěvě jdu do nich =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *