Lavera – Samoopalovací mléko

Lavera - samoopalovací mlékoPřišel mi balíček na testování. A v něm samoopalovací mléko od Lavery. Hlavou mi prolétla pobavená myšlenka, koho s tím opatlám ve spánku. Odradil mě ale hlubší rozbor situace – a sice, že bych neměla jak nafotit obrázky „před“ a „po“. Což by byla škoda. A taky jsem si nebyla jistá, jestli bych vám jako mrtvá byla schopná ze záhrobí zprostředkovat všechny ty samoopalovací kosmetické dojmy. Nemyslím si totiž, že bych ráno podobný testovací nápad rozchodila…

I rozhodla jsem se tedy jít s kůží na trh a vyzkoušet samoopalovák na sobě. Ostatně… nějaké ty poznatky už s postupně samoopalovacími mléky mám (loni Alverde, dřív pak ještě Dove a L’Oréal).

Jsem totiž bledá. A to jakože hodně. Názory na důvody se různí. Už jsem vyslechla teorie, že mám zrzčí geny (důsledek sledování South Parku a Cartmana), předci byli upíři, nežeru vepřové maso, nebo používám moc přírodní kosmetiky. Si vyberte. Hokus pokus může začít!

12:00 – peeling
Já věděla, že se ta troška v tubě bude ještě hodit! Poctivě odrhnu nožky březovým peelingem od Weledy. Před čímkoliv samoopalovacím je to nutnost. Pokud teda nechcete vypadat jak flekatá verze mumie, co umřela na lepru 1000 let př.n.l. Bo tak něco.

12:15 – vzhůru do toho, půl je hotovo
Otevírám víčko od samoopalovacího mléka. Ňufnu k tomu. Chmmmm, tohle znáááám. Obsah voní jak samoopalovací krém od Alverde! Ale zase ne tak výrazně.

Trochu jsem čekala, že mléko bude mít nějakou hnědou barvu. Nebo aspoň do zlatova. A ono je zatím světležluté. Výsledný odstín je ve hvězdách.

Plknu na ruku první dávku a zkusmo roztírám po lýtku. Cha. Příjemné to je. Ani moc mazlavé, ani rozteklé… dobře se to vstřebává. Ruka při roztírání nezadrhne po prvních pěti centimetrech čtverečních. Naopak stíhám pěkně v pohodě mléko rozetřít po celé nožce. Stejným způsobem oblažím mazáním i druhé lýtko. A pak stehna. „Co nevidím, to neexistuje…“, mrmlám si polohlasně pro sebe a záměrně ignoruju celulitidu.

Tak. Nohy natřené. Na zbytek těla zatím mléko nedávám. Uvidím, až co to udělá s nožkama. Nerada bych pobíhala po ulicích jako svá vlastní oranžová karikatura. Kdyby se něco NÁÁÁÁHODOU ošklivým způsobem pokazilo.

Mléku by prý mělo trvat 4-5 hodin, než se „opálení“ úplně projeví a vydržet by mělo 3-7 dní. No… uvidíme, řekl slepý. A šel do kina na němý film.

13:00 – zima
Po cca půl hodině, kdy mám husí kůži snad i na chodidlech se odvážím obléct do ponožek a elasťáků. Doufám, že si někde nevyrobím tetovací vzorek od oblečení…

18:30 – kontrola odstínu
Oči si můžu vyočit, jak zírám na nohu. Hééééj, to je dobré toto! Nožky získaly lehoučký opálený nádech a už nevypadám jak dcera ředitele vápenky. Žádné fleky, mapy, smrad, nic. U všech předchozích testovaných krémů a mlék jsem z kůže ještě dlouho cítila takový ten charakteristický samoopalovací odér. Ty z vás, které podobnou kosmetiku zkoušely, jistě ví, o čem mluvím.

Výsledek

Hodlám si počkat ještě do zítřejšího dne, než budu obnovovat další vrstvu. Ale už teď můžu s klidem říct, že se s tímhle tělovým mlékem opatlám celá, protože mě fakt nadchnulo. Lehoučké opálení super, flekatění nikde a zápach alá připálená topinka v solárku se nekoná. Jestli máte možnost prubnout Laveru ze vzorku, určitě doporučuju. A jak jsem se testování trochu bála, nakonec je z toho pro mě příjemné překvapení!

Hele nevím, jestli to na těch fotkách pořádně vidíte. Ale snaha zachytit změnu fakt byla… :-)11 thoughts on “Lavera – Samoopalovací mléko

 1. Hm, špatně na běžné nošení to nevypadá, já bych ale kvůli tanečním soutěžím potřebovala něco s hodně intenzivním opálením bez flekatění, nemáš náhodou tip? :o/ Zkoušela jsem Alverde, ale dostala jsem se taky spíš na odstín běžného člověka :oD (jsem taky fakt hodně bílá).

  1. Arwi, to tě asi zklamu. Nic tmavšího neznám, poněvadž se tomu vyhýbám a schválně vyhledávám ty pomalu tónující a lehké odstíny :-) Ale třeba se tu ještě objeví někdo, kdo má zkušenosti s něčím víc „opalujícím“ :-)
   Bebe

 2. Hele Bebe, ty máš fakt krásný nohy!
  A ten krém se mi fakt líbí, nejspíš si ho seženu. Bo být oplácaná a bílá je pekelná kombinace. :-)

  1. Hééééj, dííík :-D
   No být bílá – se tě každý pořád ptá, jestli nejsi nemocná, nebo jestli vůbec chodíš ven… :o) Radši se budem maskovat krémem :-D
   Bebe

 3. Nalákala jsi mě na to, že nesmrdí Bebe. Já kdysi o samoopalovácích psala, pár jsem jich vyzkoušela a smrděly všechny. Některé víc (Nivea, Astrid), některé míň (Loreal)

  1. Jj, víme… některé byly jak spálené chlupy… jiné (třeba Alverde) jak třtinový cukr (to bylo i docela fajn). Ale stejně byla u všech parfemace výrazná. Tady není skoro žádná. Nebo už mám tak zmutované čichové buňky :o)
   Bebe

 4. Ja mám pocit, že som bola o čosi tmavšia…tiež som bola milo prekvapená, že nesmrdel ako oaľováky zvyknú, takže spokojnosť ako u teba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *