Dr. Popov – Univerzální čisticí čaj

Dr. Popov - Univerzální čisticí čaj

Pitný režim. Pořád dokola. Vypili jste osm sklenic vody denně? Ne? Budete mít celulitidu i na zubech, vrásky vám budou brázdit obličej už pětadvaceti a ledviny vypoví službu, než ráno doběhnete na zastávku autobusu. Bububu!

Já vím, že se má pít. Nealko. Jenže ne vždy se k tomu dokážu dokopat. Buď se mi nechce, nebo není chuť, popř. se odbudu, že za pět minut to bude stačit.

Jednou z variant, jak se donutit zavodnit mou chroustí maličkost, je pití čajů. Lehkých bylinkových. Nejradši mám pár čerstvě utržených lístků meduňky nebo máty zalitých horkou vodou. Jednoduché, rychlé, voňavé a ukrutně dobručké.

Zase si mě ale nepředstavujte, jak v ranní rose pobíhám po zahradě, ladně se shýbám pro bylinkové lístky a ukládám je do košíčku, abych si z nich později mohla udělat čajík. To byste spíš zahlédli mátohu v růžovém pyžamku s kačerem, s ponožkami obráceně, vlasy jak když střelí do vrabců a kruhy pod očima, že by se na nich dalo cvičit.

Tudíž pro dny, kdy si raději udělám čaj z hotové směsi a nechce se mi bloumat po venku, mám nachystaných pár chytrých krabiček. Jednou z nich je i Univerzální čisticí čaj Dr. Popova.

„Obsahují pouze směs bylin z ekologicky čistého prostředí, jsou bez konzervačních látek, aromat, barviv a chemických přísad. Bylinné čaje nezatíží vaše tělo zbytečnými kaloriemi a obsahují celou řadu přírodních látek, prospěšných pro zdraví – v tomto směru jsou jako nápoje nenahraditelné. Bylinné čaje Dr. Popova navíc příjemně voní a chutnají a jsou vhodné pro běžný pitný režim.“

Jinými slovy – díky namíchaným bylinkám, které budete poctivě popíjet, si posílíte zdraví a nebudete připomínat polomrtvého zombíka, kterého složí i lehké kýchnutí křečka při krmení.

Čaj obsahuje mix kopřivy, lípy a macešky. Kromě toho, že všechny tři složky mají za úkol čistit krev, tak třeba kopřiva navíc podporuje správnou činnost ledvin a lípa má dokonce antioxidační vlastnosti.

Jak se čajík připravuje?

Vrchovatou lžičku směsi přelijete čtvrt litrem vroucí vody, přikryjete a necháte 15 minut vylouhovat. Denně pijete dva šálky. Jeden nalačno hned ráno a druhý večer po jídle. Rozumná čisticí kúra podle Dr. Popova by měla trvat okolo šesti týdnů.

Jak chutná?

Přišlo mi, že čaj nijak nevoní. Po zalití horkou vodou se ovšem děly divy! Kolem se rozlinula příjemná ovocná vůně. Což je zajímavé – vzhledem k tomu, že ve složení najdete bylinky. Chuť byla spíše mdlá. Víc než horký bych ho doporučila k pití studený a třeba s citronem. Na zahnání žízně je naprosto ideální! I když s množstvím se musí opatrně, to je jasné.

Já ho pila jako doplněk současných oblíbených čajů. Snažila jsem se ale, aby se mezi sebou bylinky netloukly. Přece jen – babka kořenářka nejsem a nerada bych si přivodila infarkt na přehršel čehosi zeleného, co piju ke snídani.

Složení: Lípa květ, Růžový ibišek květ, Maceška nať, Kopřiva nať, Řepík nať, Třezalka nať, Řebříček nať, Oman kořen

Máte vy zkušenosti s bylinkovými čaji? Pijete něco speciálně na spaní? Na probrání? Nebo při nemoci?

10 thoughts on “Dr. Popov – Univerzální čisticí čaj

 1. mně nejvíce chutnají čaje od lerosu, popova jsem ještě žádného nezkoušela, ale už se na nějaké čaje od něj chystám :) jsem hodně velký čajíčkář

  1. Ahojky Áďo,
   já mám Leros spojený s léčivýma čajíkama na všemožné obtíže. Ani si vlastně nevzpomínám, jestli jsem ho někdy viděla jindy než v lékárně. Nemůžu si to uvědomit. Až půjdu příště do obchodu, tak omrknu.
   Máš nějaký echt oblíbený na doporučení? :-)
   Měj se moc krásně!
   Bebe

   1. z řady millenium mám v oblibě zelené čaje (nejradši mám schizandru a multivitamín) a pak z řady leros natur nejčastěji piji zažívání, detox , spánek a teď jsem začala s imunitou. Ovocné čaje tak často nepiji, popř. si do velkého hrnku dám jeden bylinný a na ochucení nějaký ovocný :-D
    Měj se pěkně! Áďa

   2. Schizandra… to mi něco říká! Alverde měl opalovací mléka se Schizandrou :o)
    Áďo, když tak čtu to zažívání, detox a spánek, tak mě napadá – nedělají mix na všechno najednou? Ohromně by se mi to hodilo! Musela bych to pít po litrech :-))
    Bebe

 2. Tenhle mám taky ráda. A jako je fakt, že nic kromě čajů (v hrnci o 0,66l) a melounů mě nedonutí pořádně pít. Ale dám si tři čaje ve svém obr mega hrnci a jsem za vodou. A díky Čistícímu čaji i vyčištěná:-D. Může se mi někdo divit, že mám Dr. Popova opravdu ráda:-D?

 3. Asi bych se do těch čajíků taky měla pustit. Doposud se prolívám jen zeleným čajem a to jen z toho důvodu, abych udržela své chatrné tělo v chodu.

  1. Milá Belle Hanele,
   zjistila jsem, že není zelený čaj, jako zelený čaj… některé mi tuze moc nechutnaly, protože mi přišlo, že měly jakousi pachuť. A přitom je to tak zdravá věc, kterou bych se měla prolévat denně :-)
   Nemáš nějaké doporučení, který bych mohla testnout? Klidně může být i s příchutí :-)
   Bebe

 4. Ahojky Bebe :) …tak tenhlle čajík vypadá moc dobře :) …. příští týden jdu obkouknout prodejny abych si ho koupila a ještě mě láká nějaká ta mastička :) ..kdyžtak asi objednám na netu :)

  1. Ahojky Michaelko :-) Docela mě překvapilo, v kolika obchůdkách se věci od Dr. Popova nachází. Dokonce i v těch nejzapadlejších krámkách jsem ho našla :-)
   Každopádně dej určitě vědět, čím ses nechala nalákat! Jsem ženská zvědavá ;-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *