Dr. Popov – Lecitin

Dr. Popov - LecitinStojíme v koloně na D1, vpravo o dva metry výš na mě čumí z budky kamioňák, já mám notebook na klíně a rozhodla jsem se hodit „na papír“ svoje poznatky s jedním mega chytrým doplňkem stravy, který jsem fásnula od Dr. Popova. Totiž se sójovým lecitinem, který se mnou cestuje v baťůžku na zadním sedadle.

Děcka jako upřímně – při čtení všech těch pozitivních účinků, které má tenhle granulovaný bazmek na člověka si začínám myslet, že pokud se jím budu živit fakt pravidelně, tak mě neskolí ani taková drobnost, jako je mor a cholera s infarktem dohromady. Věřím tomu, že ani nohu bych za sebou nesmýkala. A slintala jen trošičku. Na tajňačku z kútka. Je mi vážně záhadou, jaktože mě všechny tyhle chytrosti ohledně doplňků jídelníčku doteď míjely obloukem. Jasně, že jsem zaslechla něco málo o tom, jak by měl člověk občas zobat Celaskon (ty kyselé ksichtíky z dětství si pamatuju doteď!), trojkombinaci vápník-hořčík-zinek, případně něco multivitamínového… Jenže donuťte se každý den papkat pilulky. Kdo si až vzpomene, že.

Proto jsem dost nadšená z věcí, které postavím vedle pytlíku s müsli a použiju je třeba u snídaně jako ozdobu ovesné kašičky. A ještě to bude dobře šmakovat.

Cože to vlastně je, tenhle lecitin?

Průmyslově se lecitin získává ze sójových bobů, slunečnicových a řepkových semen, případně z vajíček. Ostatně sám název „lecitin“ pochází z řeckého „lékithos“, což doslova znamená „vaječný žloutek„. Přímo v potravě můžeme lecitin najít nejvíce v játrech, žloutcích, sójových bobech, kvasnicích a v některých mléčných výrobcích.

A teď otázka nejdůležitější, drahý Watsone.

K čemu je vůbec lecitin dobrý? Nastražte uška, je to zajímavé čtení. Lecitin totiž:

 • zvyšuje koncentraci, podporuje proces učení a má pozitivní vliv na dušení výkon
 • lecitin urychluje přeměnu tuků na energii
 • zlepšuje stav pacientů s demencí, Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou
 • snižuje toxicitu některých léků, jedů a chrání játra
 • má vliv na zpomalování procesu stárnutí
 • lecitin má příznivý vliv na vlasy a pokožku
 • účinně bojuje proti celulitidě
 • podporuje imunitní systém
 • dokáže rozpouštět a uvolňovat cholesterol a nezdravé tuky v krvi

Jak chutná?

Sladce a zároveň mdle. Nedokážu tu chuť moc specifikovat. Pravdou ovšem je, že pro mě byl lecitin nejlépe poživatelný právě v müsli. Pokud jsem ho zkoušela pokoštovat jen tak samotný na lžičce, nebylo to úplně ono. Takže doporučuju mixnout buď s vločkama, nebo třeba jogurtem. Ideální kombinace.

Jak moc se toho papá?

1 čajová lžička 2-3x denně by vám měla bohatě stačit, abyste byli bystří a mazaní jako lišky, zdraví jak řípa a nemoci se vám vyhýbaly na kilometry daleko. A to se vyplatí :-)

Kolik to stojí a kde lecitin seženete?

Dr. Popov ho prodává ve čtvrtkilové dóze za 100,- ve svém e-shopu, případně můžete juknout v obchodech se zdravou výživou.

biooo

6 thoughts on “Dr. Popov – Lecitin

  1. Dologran… to mi něco říká, tohle slovo :-)

   A tuze moc děkuju, ručičku líbám a k zemi se klaním za takové milunké nominování :-) potěšila tuze moc! ;-) :-*
   Bebe

  1. Do polévky? Ná tož né, to ide? :-)
   A s tou pamětí… hele je potřeba bojovat už teď proti temu zmetkovi německému, co se nám chystá na stáří schovávat všechny věci :-D
   Bebe

 1. Nejlepší jak si zvýraznila, že „zlepšuje stav pacientů s demencí“ :-D :-D To byl ten pravý selling point, proč by ho i vyzkoušela :-D Přece jenom škola mi začíná za pár dní, tak by se to mohlo hodit.

  Hezký den přeje Marti :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *