Lavera – sprchový peeling Limetka a Verbena

Lavera peeling

Mám v sobě hrnek svařáku. IQ začíná stoupat. Mozkové obvody rozmrzají… Neuvěřitelné. Už jsem ani nedoufala…

Dneska jsme schovávali fůru dřeva, kterou dovezli před barák. Práce pro vraha. Občas si přirazíte kolenní čéšku špalkem k jinému polenu, jindy necháte ruku v hromadě, na kterou právě přistává dřevo těžší než vaše maličkost před nasazením povánoční diety.

Nejednou mi na mysl přišla scéna z filmu Komando, kdy si Arnie nadhazuje strom na rameni s takovou lehkostí, až člověka haňba fackuje, když ze sebe vyráží skřeky jak při posledním tažení a přitom za sebou tahne jeden metrový kousek klacíku… Tak jako tak… po hodince pobíhání máte chuť se akorát tak zhroutit do křesla, nechat si napchat svařák přímo do žíly a takto vegetit po zbytek dne. Co na tom, že je kolem oběda…

Anebo se zavřít v kupelce a proměnit ji během chvilky v parní lázně, které vám zajistí cit v promrzlých končetinách UŽ během půl hoďky. Je fuk, jestli se nakonec rozhodnete pro sprchu nebo vanu. V obojím vám může dělat poměrně příjemnou společnost jedna voňavá vychytávka od Lavery.

Konkrétně sprchový peeling s vůní limetky a verbeny. Že tyhle vůně nejsou na prohřátí to pravé ořechové? I prd, velebnosti! Naopak je to přesně to pravé, co vám rozproudí krev v končetinách, které postrádají cit (rifle sou sice supr pracovní oděv, ale promrzá to jak blázen!).

Na druhou stranu ale nejde o kosmetiku, která by vás sedřela z kůže, případně poškrábala fasádu ostrýma zrníčkama, jak to některé peelingy umí (zdravím Garnier). Tenhle voňavý a jemňučký společník vám pokožku bude spíš hladit a zjemňovat a provoní ji podobně, jako to umí L’Occitanní verbenový gel (limitka letošního léta), který měl v sobě i takové ty mátové kuličky, co se rozpouštěly na kůži.

Sprchový peeling alá Lavera je natolik jemňučký, že se mi ani nepodařilo vyfotit zrníčka v gelu. Jsou jednoduše moc pidiaturní, i když pořád citelné. Na odrhnutí pupínků na zadku to moc není, ale na takové šetrné mytí citlivé kůže, která se zvraskne už jen při pohledu na tubu peelingu, je to supr.

Lavera peeling

Pro koho bych teda peeling doporučila?

 • všem, kterým nedělá dobře kosmetika připomínající žíravinu (Lavera je 100% bez syntetických parfémů, barviv a přísad na bázi ropy, obsahuje 100% BIO rostlinných olejů a esencí, má 100% přírodní emulgátory a tenzidy a je 100% bez SLS – Sodium Lauryl Sulfate)
 • těm z vás, kteří mají problém se ráno probrat, pokud je ještě tma. Ta vůně je příjemně povzbuzující a nakopne vás do nového dne. Navíc ji můžete z kůže fetovat ještě nějakou dobu, protože peeling pokožku provoní.
 • máte-li problém s normálním hrubším peelingem, který vás dráždí a vysušuje, prubněte sprchový peeling. Je o moc jemnější a pokožku zbaví odumřelých buněk velice šetrně.

A ne, že by to bylo extra důležité pro funkci, ale líbí se mi i fešný obal. Designér Lavery má malé chroustí plus. Koupit se dá sprchový peeling v BIOOO.

Díky čemu rozmrzáte vy? :-)6 thoughts on “Lavera – sprchový peeling Limetka a Verbena

 1. Když jsme u těch peelingů, tak já nedávno koukala na jeden od Alverde. Jako peelingový hardware v něm je nastrouhaný kokos (takže šetrnost sama). A ta vůně! Design obalu byl taky moc povedený. Pořád odolávám nákupu, s tím, že mám doma kosmetiky až až… ale stejně si ho asi koupím :-)

  1. Tohle zaháčkování znám, Zdeni :-D jakmile něco zaujme, odolávat se dá jen po určitou dobu… pak si to člověk stejně pořídí. Pokud teda nejde o tryskáč a hotel se soukromou pláží, že jo :-D
   Ale ten strouhaný kokos jakožto peelingovací hardware (boží výraz, mimochodem :-) mě zaujal. To musí být luxus! :-)
   Bebe

  1. Dvě věci, Terko. Rukavici z KIK, kterou jsem sehnala asi za 10,- nebo tak nějak (taková nylonová růžová s puntíčkama) a cukr krystal smíchaný v hrnku s olivovým nebo jiným olejem :-)
   Odrhneš tím zadek a můžeš pak směle konkurovat reklamám, kdy ženské nechají po hladké kůži sjet hedvábný šátek :-) akorát to má jednu nevýhodu – ne vždy se mi s tím chce patlat :-D
   Bebe

  1. Výhodou je, že tenhle peelingový sprcháč pleť nepoškrábe. Zrníčka jsou tam v poměrně řídkém výskytu a navíc jsou jemné :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *