V Bratislavě na botelu při povodních

Bratislava

Vařím čaj. Když tu se vedle mě ozve otázka: „Už jsi někdy spala na lodi?
„He?“, já chytře na to.
„No… jestli už jsi chrupkala na lodi. Mohli bysme si udělat výlet do Bratislavy…“, chlap pokračuje a čte přitom podrobnosti z monitoru.
„Ale tak… proč ne. Zní to zajímavě. V Bratislavě jsem taky ještě nebyla…“, tak trochu v šoku míchám čajík.

A tak se přihodilo, že jsme se v pátek na poledne vyskytli na břehu Dunaje. V jedné ruce malý kufřík, v druhé foťák (nestává se často, aby člověk nocoval na takovém místě, že jo) a hurá zažít spoustu legrace a dobrodružství. Nebo tak něco :-)

Bratislava

Bratislava

První dojem po vkročení na plující hotel?

Hýbe se se mnou celý svět. Co krok, to snaha o držení rovnováhy. V duchu přemýšlím, jestli budu zvracet, nebo to rozchodím v poho… Tři promile v krvi? Kocovina? Velmi podobný pocit! Myslím, že by se mi tady dost jednoduše držela dieta. Ostatně… dá mi práci udržet žaludek na svém místě. Ne tak do něho ještě něco cpát!

Ze začátku odolávám. Ale později ve městě se přece jen rozhoduju: není čas hrát si na hrdiny. A tak si v první lékárně, kterou potkáme, říkám o Kinedryl.

Hned na ulici se nadopuju a než přijdeme na loď, už je ze mě zase suverén a na chlapove provokace, kdy sebou na mini chodbičce háže ze stěny na stěnu a simuluje mořské vlny, už reaguju bohorovým klidem. Když si vezmu, že ještě dvě hoďky zpátky ve mě podobná scénka vzbuzovala zhoupnutí žaludku, vypleštěné oči a ruku před pusou… Eeeeej! Teď už se to zdá jako sci-fi.

Zjišťuju, že mě hrozně baví ležet v posteli a dívat se na lodě, které plují okolo. A že některé nejsou žádní drobečkové! Jednu jsem málem neobčahla očima, jak byla veliká! Když pak na vlastní oči vidím, jak ji borec otáčí skoro na fleku, jak když vezmete auto přes ručku, krve by se ve mě nedořezal. Frajer! A to nepočítám ty obrovské kusy větví a později i stromů, co tu občas plujou pod oknem!

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Později zjišťuju, proč se tak množí bordel na hladině

Od půlnoci 16.5. do poledne 17.5. se stihla hladina Dunaje zvednout o 3 metry. Včetně naší ubytovací lodi…

Řeknu vám, je zajímavé snažit se spát, když se s váma občas „hotelový pokoj“ zvedá o patnáct čísel za hodinu a hučí vám pod oknem (a pod postelí) zesilující proud řeky.

Když ale pominu tenhle adrenalinový zážitek, musím ubytování ohromně pochválit. Bydlení v centru, všude čisťučko a pěkně, parádní výhled ven, skvělá snídaně… Co víc si přát :-)

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Co se města týče, moc jsme toho okuknout nestihli, poněvadž počasí se rozhodlo, že je supr nápad objednat nám klendru jak blázen (i zimní bundu bych uživila!) a do toho déšť.

Ale budiž. Aspoň jsme měli o důvod víc zapadnout do jedné útulné restaurace na skvělou pizzu a kafíčko.

Moc se mi líbilo Hviezdoslavovo náměstí! Kdyby svítilo sluníčko a bylo teplejc, umím si představit, že tu snídám v některém venkovním posezení jedné z mnoha kavárniček…

… divadlo :-)

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Bratislava

Přála bych vám vidět ten úprk lidí, když zadul fakt silný vítr a voda z fontány tryskala chvíli vodorovně směr dav… :-D

A víte, co je největší paradox? Vytahli jsme paty z Bratislavy a hladina řeky začala klesat! Ale za povodně fakt nemůžu! Přísahám, že jde o náhodu! :-)

Doufám, že vás velká voda neodnesla! :-)9 thoughts on “V Bratislavě na botelu při povodních

  1. Teda vy si naozaj viete vybrat cas kedy prist do BA :) Vcera tu bolo najhnusnejsie pocasie za velmi dlhu dobu. Skoda, ze ste neprisli ked je krasne slnecno. Mozno nabuduce :)

    1. Mě se moc líbily uličky a hlavně to zelené náměstí! Kdyby mi někdo tvrdil, že jsem v některé části Paříže, sežeru mu to i s navijákem. A to jsem tam nikdy nebyla. Jen to ve mě vzbuzovalo takový dojem… ty kavárničky, lavičky, pohoda a tak :-)
      Bebe

  2. Wau, to jste měli povodně v přímém přenosu! Hlavně, že vás to i s lodí neodneslo :-). A Bratislava je blízko, tak si můžete návštěvu zopakovat, až bude sluníčko ;-).

  3. Jé, na Hviezdoslalove namestí je hotel Radisson Blu Carlton, kde jsem před pár lety byla čtvrt roku na praxi jako recepční, super to tam bylo :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *