L’Occitane – EdT Citrus Verbena

L'Occitane - EdT Citrus Verbena

Jakmile mi léto zatluče na okno, rozkopne dveře a vyrazí dech třicítkou po ránu, už tuším, že je ta správná chvilka obměnit voňavé lahvičky, kterými se snažím uchvacovat své okolí. Asi těžko totiž někdo zajásá nadšením, pokud se mu v letním horku mihne pod nosem těžká vůně třeba ve frontě u kasy. Nebo v MHD. Nebo prostě kdekoliv. To je jasné. Sice vám může trochu nakopat sebevědomí situace, kdy vám lidé padají k nohám tak nějak samovolně… Ovšem jen do té doby, než zjistíte, že je to spíš odérem, který šíříte, než kouzlem osobnosti.

Proto se vždycky děsně těším, až budu moct zase tasit jednu ze svých nejoblíbenějších vůní, které mi kdy v létě ulpěly na kůži! A tou milovanou, zbožňovanou a vyvolenou nemůže být nikdo jiný, než L’Occitane – Citrus Verbena, která byla limitkou nějaký ten pátek zpět. Jo, jsem trochu sentimentální. Tak si ji šetřím. I když při objemu 150 ml, které bytelný skleněný flakon má, to možná ani není potřeba s dávkováním tak hrotit. Ale víte, jak to je. Zamilujete si vůni, oni ji přestanou vyrábět, vy už ji neseženete a pak si jen naštvaně hlodáte nehty doma v koutku a zoufale objímáte prázdnou lahvičku, ve snaze vydolovat z ní poslední vonnou kapku.

Nejsem magor. Jen mě občas cosi zaujme a těžko se toho vzdávám. Hoďte šutrem, kdo to máte jinak. [pozn. pro jistotu – a miřte prosím radši na nohy, než do ksichtu… ty zuby už mě přece jen stály dost peněz :-)]

A jak to s touto citrusovo-verbenovou limitkou vlastně je? Popis láká na ingredience v podobě organické verbeny z Korsiky, citronového oleje z Itálie, nebo extraktu z grapefruitů ze Sicílie. Výsledek si možná dovedete i představit.

Je to silná citronová vůně, která ovšem kolem kyselosti své původní ingredience ani nešla. Je to spíš, jako kdybyste z toho malého žlutého plodu vytáhli jeho nejlepší jiskřivé tóny, dodali tomu grády čerstvě rozkrojeným grepem, a celé dílo podtrhli zelenou vůní verbeny, se kterou tvůrci rozhodně nešetřili!

Tak nějak zkráceně – představte si, že umíráte horkem, plazíte se po poušti, písek máte nejen v puse, ale i v očích, sluníčko vám praží za krk a… někdo na vás najednou chrstne kýbl vody. S plátkem citronku a lístkem verbeny. Samozřejmě :-D

Pro mě prostě dokonalá svěží pecka, která neomrzí!

Jo jinak v českém e-shopu L’Occitane tuhle vůni už sice nenajdete, ale třeba se zase časem dočkáme nějaké obměny stálé verbenové řady (která je mimochodem taky k sežrání! :-)

11 thoughts on “L’Occitane – EdT Citrus Verbena

    1. Souhlas! V létě je to jak živá voda :-) vychytané vůně, jen co je pravda – od sprcháčů, přes krémy, šampony, až po voňavky :-)
      Bebe

  1. Úplně mi mluvíš z duše…mám to podobně s tělovým mlékem-gelem Verbena máta od Loccitánku,je příjemně chladivý,krásně voní a hydratuje,ideál do těch veder…taky si ho šetřím a jsem ve fázi,kdy z úsporných důvodů mažu jen předloktí… :-)

  2. Nemůžu si pomoct, ale tu vůni si představuju jako citrónový osvěžovač na wc, nebo citrónové přeslazené lízátko. Fakt ale netuším proč :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *