Minus 417 – solný peeling

Minus 417 - peeling a mýdlo

Film právě skončil, hodiny odbily půlnoc. Nejvyšší čas jít spát. Kočič na křesílku postřehne neobvyklé ticho a docvakne mu, že se přiblížila doba, kdy bude neustálým „čičiči“ a škrabkáním na bříšku motivován k pobytu venku. A to se mu nelíbí. Samozřejmě. S chlapem se proto často dohadujem, kdo ho vyhodí dneska. Jelikož „vyhazovač“ je automaticky „ten špatný“ a kočič si všechno pamatuje a pak se šeredně mstí třeba omotáním kolem nohy dotyčného a zahryznutím se do lýtka. Což je věc tak pravidelná, že jsem doma začala chodit jen v riflích, jejichž látka se blbě prokusuje…

Jakmile je vyřešena kočičí tematika, pozhasínáme barák a hurá do koupelny. Sundat obličej z ksichtíku, očehlat zoubky, udělat pár akrobatických figur ve sprše, když se snažíte umýt si ten malý kousek mezi lopatkama na zádech… Víte jak. Všechny ty důležité věci, které je dobré dělat nejen o Vánocích.

Zrovna tedy s výrazem maximálního soustředění pucuju zubíky nití… Když tu mě najednou v odrazu zrcadla upoutá scéna, odehrávající se mi za zády…

Chlap otevře prosklené dveře do sprchy. Překročí rantl vaničky. Otočí se a chce za sebou zavřít. Následující je dílem tří vteřin. Nohy mu podjedou. Ruka vyletí po skle dveří a druhá se zachytí o pákovou baterii na zdi. Slyším mokré vrznutí, jak se mu noha smekne po plastové podlaze a jede přes půl sprchového koutu. Ruce se vymění a tentokrát se snaží chytit střídavě kachliček, poličky a háčku na sprchu. Moc se ve sportu nevyznám, ale tipuju, že k ukázkovému trojitému Axelu mu chybí už jen ten finální výskok. Se zaujetím pozoruju v zrcadle rozhazování rukama a nohama na všechny strany. Ze zmatených výkřiků, které se ze sprchy ozývají jsem polovinu nadávek doteď neznala. Nebo možná bylo špatně rozumět. Těžko říct.

Trochu šokovaně se na něj otočím od zrcadla: „Co blbneš, simtě…?“
On: „Trénuju na spartakiádu, co asi?! Něco tu kurevsky klouže…“

Rychlým šetřením pak zjišťujeme, kdeže udělali soudruzi z NDR chybu a jak se to stalo, že sprcha najednou připomíná bruslařskou dráhu. Stín pochybností padá na 99% na můj nový olejový peeling se solí. Že by…?

Kosmetika je od značky Minus 417 a je až z dalekého Izraele! Proč tak podivný název? Inu… hlavní ingrediencí všech produktů téhle značky je sůl z Mrtvého moře, kteréžto má nadmořskou „výšku“, či spíše „nížku“ právě oněch -417 metrů pod mořem. Teď už to dává větší smysl, což? :-)

Jaký je? Pro koho je vhodný? A stojí za to bruslení po koupelně? Všechno se dozvíte!

Aromatický tělový peeling s vůní oceánu

Balení

Pro mě osobně drobet nepraktické, poněvadž blbě těsní a kelímek mám permanentně pokecaný a sbírám z něho drobky soli. Tuhle vadu na kráse jsem ale ochotná velkoryse přehlédnout, jelikož peeling je vlastně pořád ve sprše a ne ve skříňce s ostatní kosmetikou.

Minus 417 - aromatický tělový peeling s vůní oceánu

Vůně

Marcipán. Vanilka. Je to sladké, ale nijak ostře. A zároveň maličko svěží. Rozhodně se ale těšte na úžasně provoněnou koupelnu!

Jak se používá?

Navlhčíte kůži, naberete prsty trochu peelingové hmoty a jemně promasírujete celé tělo. Dejte bacha na lokty a kolena, kde je kůže tenčí. Ať pak nevypadáte, jak kdybyste půl dne klečeli na hrachu :-)

Minus 417 - aromatický tělový peeling s vůní oceánu

Moje dojmy?

O-H M-Y G-O-D ! Zbystřete všichni, kdož máte utkvělou představu, jak vám peeling vysuší kůži a vy se zvrasknete do jedné suché harmoniky. Tohle je totiž naprostá pohádka a co má paměť sahá, tak jsem asi nic podobného zatím nezažila. Jakkoli se může zdát peeling na pohled hrubý a zrnka veliké, nenechte se zmást. Ke kůži se chová jemně, neškrábe a po chvilce dokonce taje v dlaních. Smývá se jen vodou.

Po použití je pokožka nejen hlaďoučká jako satén, ale ke všemu působí dojmem, že jste ji zavlažili olejem a je nááádherně vláčná. Na dotek ovšem nemastná! Jak to? Rozhodně v tom hraje roli olej ze sladké mandle, který najdete ve složení hned na druhém místě za solí z Mrtvého moře. Jo a taky do toho asi má co kecat olej z pšeničných klíčků.

Minus 417 - aromatický tělový peeling s vůní oceánu

Minus 417 - aromatický tělový peeling s vůní oceánu

Ačkoli jsem k téhle značce přistupovala ze začátku drobet s nedůvěrou, krabka s peelingem mi zavřela pusu a já uznale kývám hlavou. Klobouk dolů. Jeden z nejlepších peelingů, který jsem kdy na tělo vyzkoušela. Vážně. Doporučuju všema dvaceti. Jen… po použití radši přejeďte podlahu ve sprše jarovou vodou. Nebo tak něco… :-D

K testování jsem dostala ještě jednoho drobka od značky Minus 417…

Mýdlo bohaté na minerály

Mýdlo krásně voní jak miminkovský obleček (čistý) a je velice jemňoučké! Podle popisu je vhodné spíš pro normální a mastnou pleť, ale já neměla problém ani se svou souchotinkovou.

Minus 417 - mýdlo bohaté na minerály

Mýdlo má změkčovat pokožku, čistit do hloubky a hydratovat pleť. Zvlášť poslední položka by byla absurdní u kteréhokoli „drogerkového“ mýdla díky obsahu odmašťujících sulfátů. Tady ovšem najdete jako základ palmový a palmojádrový olej a minerály z Mrtvého moře.

Minus 417 - mýdlo bohaté na minerály

Minus 417 - mýdlo bohaté na minerály

Myslím, že je to první kosmetika, kterou vlastním, co obsahuje tyhle druhy olejů, a tak jsem trochu zagooglila a začala se pídit po tom, co je vlastně palmový olej zač a kde se bere a našla jsem docela zajímavé čtení na tohle téma. Věděli jste, že je to nejpoužívanější rostlinný olej na světě? Nebo že pouze 15% veškerého palmového oleje je certifikováno? Tudíž vyráběno bez toho, aniž by se musely likvidovat pralesy nebo používat tuny pesticidů? Že jste na tenhle olejík nikdy nenarazili? Opravdu? Jukněte někdy na složení zmrzliny, sušenek, nebo müsli ;-)

A hodnocení? Přiznám se, že s tím mám vždycky u sprchových gelů a mýdel trochu problém, protože kolikrát by se poznatky daly jednoduše shrnout do věty „tož dobře to čistí“ :-)

Jinak kosmetika Minus 417 bude v nejbližších dnech k dostání v e-shopu NuSpring.10 thoughts on “Minus 417 – solný peeling

  1. Tak tak, peeling je moc fajn věcička :-) akorát se s ním musí opatrně a ne každý den :-)
   Jaké peelingy bys doporučila ty, Avi? :-)
   Bebe

 1. Naprosto výborně napsaná recenze :-D Pobavila jsem se, výborně se to četlo a navíc se jakože opravdu produkty zaujaly! :)) Jen, pročpak dávate kočku na noc ven? :-)

  Hezkou neděli, skills-of-art.blogspot.com

  1. Děkuju, Hani! :-D

   Kočič bydlí v noci venku, poněvadž jsme zjistili, že se s ním dost dobře nedá chrupkat v posteli. Pořád se vrtí, přešplapuje, co chvilka nahodí motor a vrní… a to nemluvím o tom, že ve 4 ráno dospěje k závěru, že spaní už stačilo a je čas vstávat… :-D Takže je venku a chytá myšky, které pak nacházíme přede dveřma jako dárek. Nebo varování. Buhví, která varianta je správně :-) a přes den pak chrupká ve svém křesílku vevnitř :-)

   Bebe

   PS: při listování na tvém blogu už vím, co jsem dneska zapomněla po cestě z Berouna připomenout v autě! Abysme se někde stavili na kukuřici! Už si na ni chutím děsně dlouho! :-D

   1. Ach ták, tak to znám :) Mě kočka jednou donesla ještě živou myš do koupelny a začala si s ní hrát :-) Strašná sranda.. :-D … Zrovna dneska si chystám udělat kukuřici k večeři (zase), tak snad se poštěstí i Tobě :-))
    Měj se hezky, skills-of-art.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *