Kosmetické peklo: 17 produktů, které mi nesedly

Cien - rtěnka a lesky na rty

Je to pár dní, co jsem dočetla Brownovo Inferno. Naprosto boží knížka! Vřele doporučuju všem, kteří si dosud mysleli, že je čtení nebaví. Protože milí zlatí – pana Browna absolutně netankuje, že knížkám neholdujete. Jednoduše vás vtáhne do děje, usadí v křesle na dva dny nonstop a dehydrataci nebo hyperaktivní močák si řešte, jak chcete.

A na popud téhle knížky jsem si půjčila rovnou i Božskou komedii, na níž Dan Brown celý příběh vystavěl. Abych se teda podívala, jakým stylem legendární Dante Alighieri napsal své mistrovské dílo a pak mohla machrovat, že jako vím, která bije, až budu jednou na milionářském večírku arabských šejků a naftových magnátů korzovat se sklenkou Moëtu a trousit chytré hlášky… Nebo tak něco. Jeden nikdy neví.

Mimochodem – napadlo vás někdy, jak může Alighieriho La Divina Commedia, neboli Božská komedie, nápadně připomínat úděl člověka, který recenzuje kosmetiku? Ne? Tak sledujte tok myšlenek…

Peklo je jasné. Sem patří všechno, co vám sežralo ksicht, vyhodilo vyrážku, slezly po tom vlasy a nehty, obrátilo žaludek naruby, nebo jste zjistili, že složení je natolik fuj, že tu věc ani nechcete používat.

Očistec. Všechno, co používáte ne proto, že byste vyloženě chtěli. Ale proto, že vám doktor sdělil radostnou zprávu, kterak vám jinak ekzém nezmizí, nebo se vyrážka nevyléčí. Jo a patří sem i ta mega kalciovka proti alergii z mega hnusné kosmetiky.

Ráj. S trochou nadsázky lze říct, že pro adepty z téhle kategorie byste byli ochotní chroupat týden včerejší rohlíky a zůstat na mrkvi a rýži po zbytek měsíce. Nad kosmetikou z ráje kapou slinty, vzdychá se u výlohy obchodu a nadává se kamarádkám, že minusová částka na účtě je vlastně jejich vina. Kdyby o nové kosmetice mlčely, nic z toho by se nestalo.

Rovnou vás uklidním.

Dneska to nebude o samovolném otevírání peněženek a stříhání platebních karet na malé kousky. Dnes se připravte na pravé, nefalšované PEKLO. Některé věci jsem dostala k vyzkoušení, jiné jsem si v nějakém podivném záchvatu nakupovací mánie pořídila sama. A často jsem ze zvědavosti zabrousila i mimo své osvědčené „BIO“ vody.

Jdeme na to.

Nivea – zklidňující čistící micelární voda 3v1

Podle popisu na obale: „Čistí, odstraňuje make-up a hydratuje. A mimo to i pomáhá redukovat začervenání, napjatou pleť a vysušování.“

A teď krutá realita. Jestli takhle vypadá zklidňující čistící micelárka pro citlivou pleť, pak si neumím představit verzi pro pleť normální. Neodličuje ani omylem, maximálně tak rozmaže řasenku a vytvoří vám ukázkové pandí oči. Navíc stahuje, štípe a vysušuje. O čistícím efektu se nemá smysl bavit vůbec. Ten neexistuje. Ačkoli… Možná bych to ještě mohla vyzkoušet na spáry dlaždiček v koupelně…

Na celé téhle micelárkové věci mě ani omylem nezklidňují účinky, ale spíš fakt, že jsem ji nemusela kupovat, ale dostala ji k jednomu testovacímu dotazníku.
Pekelný faktor – 10/10

Balea – krém na ruce s vůní fialek

Krém na ruce je podle mě od toho, aby vám tlapky promastil, zjemnil a odstranil pocit vysušených rukou, který mnohé z nás přivádí k šílenství. A pokud ke všemu ještě hezky voní, jedná se o milý detail.

V žádném z paralelních vesmírů nikdo nechce, aby krém na ruce lepil jako svině. Což je případ tohohle fialkového. Grrrr!!! Letí z domu!
Pekelný faktor – 10/10

Cien – lesky a rtěnka

Chtěla jsem si udělat radost při nákupu v Lidlu. Dekorativka od Cien – 19 Kč za kousek. No nekupte to. Lákavé barvičky, pěkný obal, dokonce i příjemná vůně!

Cien - rtěnka a lesky na rty

Z výsledku jsem ale značně rozpačitá. Červený lesk je lepivý a barva nedrží. A jakkoli se rtěnka i lesk zdály jako roztomilá volba odstínu (moc na výběr jich tam pravda nebylo), v praxi působí nějak lacině a zvláštně.

Cien - lesk na rty

A co se karamelového lesku týče… Voní krásně. Ale to je tak všechno. Chutná jak umělá hmota a lepivost taky není něco, co by drobek postrádal. No budiž. Za prvotní radost z nákupu a možnost ozkoušení to stálo.
Pekelný faktor – 5/10

Essence – lesk na rty Mango

A u lesků ještě zůstaneme. Tenhle je obzvlášť pekelný.

Barva se na rtech slije do cucků, do toho umělohmotná chuť maskovaná ovocem… Zvedal se mi z toho kufr. Fakt. Takže ne a ne a nekupovat!
Pekelný faktor – 10/10

Savion manufaktur – Haarseife Rasul

S tímhle kouskem „mýdla“ se mají umývat vlasy namísto šamponu. Pěkně to voní po čerstvě opraném prádle, balení je takové sympatické a echt přírodní… ALE…

Savion manufaktur – Haarseife Rasul

Na rovinu říkám, že mi u tohohle testování skoro i slza ukápla. Takovou neupravitelnou a hnusnou koudel, jakou mi z vlasů udělala tahle nenápadná béžová kostečka… to jsem snad nikdy nezažila.

Jediná náprava byla umýt vlasy dvakrát šamponem a použít tunu osvědčeného kondicioneru. Tohle byl opravdu hnus, velebnosti… :-(
Pekelný faktor – ztrhaná stupnice

Himalaya Herbals – Energizující denní krém

Takový hezký obal a příjemná vůně a tak posrané složení. Vítejte ve světě ropy, silikonů, vazelíny a parabenů. Krémy od Himalaya Herbals jsou pro mě asi zklamáním roku. Hrozně mě navnadil jahůdkový balzámek, který překrásně voněl, složení měl takřka ukázkové a ještě skvěle chutnal. Ale co je jako toto??? Přijde mi, že jde o šeredný omyl a kosmetiku má snad na svědomí nějaká jiná firma.

Himalaya Herbals - Energizující denní krém

Himalaya Herbals - Energizující denní krém

Krém se dobře roztírá a voní jak červený šampon od Schauma na barvené vlasy. Vstřebává se hned. Ale!

Himalaya Herbals - Energizující denní krém

Himalaya Herbals - Energizující denní krém

Vážně se mi nechce měnit svoje vybrané kosmetické lahůdky za něco, co má ve složení všechno, od čeho se poslední dobou výrobci snaží distancovat – Liquid Parafin, Dimethicone, Petrolatum, Methylparaben, nebo Propylparaben. I kdyby mi to mělo hubu ozlatit.
Pekelný faktor – 10/10 za zklamání

Himalaya Herbals – oční krém

Stejný případ, jako energizující denní krém. Jen s tím rozdílem, že krém je bez vůně a prý hypoalergenní. HA HA.

Himalaya Herbals - oční krém

Himalaya Herbals - oční krém

Zkoušela jsem ho ze zvědavosti dvakrát. Dvakrát mi vyrazil pod okem nějaký malý puchýřek, či co to bylo. Ztratil se, jakmile jsem krém smyla a šokovaný ksichtík zase rozmazlila troškou avokádového oleje. Nevím, co to bylo a zkoušet potřetí oční bazmek nebudu.

Himalaya Herbals - oční krém

Himalaya Herbals - oční krém

Složení? Mimo jiné najdete ve výčtu Mineral oil, Paraffin, Methylparaben, Propylparaben, Petrolatum… A ne – opravdu to nezachrání pár rostlinných výtažků na konci seznamu ingrediencí.
Pekelný faktor – 11/10

Eucerin – čistící micelární voda

Ze začátku jsem byla z micelárky nadšená. Čistila řasenku relativně dobře, stahovala barvičky z obličeje a zdálo se, že je všechno v pořádku.

Jenže. Po nějaké době (2-3 týdny) jsem si všimla, že mi pleť jaksi „zkřehla„. Blbě se to popisuje. Představte si, že na dotek vaše kůže připomíná spíš papír a už není taková hezky naducaná, hebká a hydratovaná. A tvoří se na ní droboučké pupínky.

Za mě tedy už nikdy víc. Zlatá červená Bioderma!
Pekelný faktor – 7/10

Alverde – krém proti zčervenání pleti

Tuhle věcičku jsem asi pořídila v nějakém pomatení smyslů. Jde o zelený krém, který má za úkol maskovat zarudnutí pleti. Protože zelená červenou na ksichtě neutralizuje. Nebo tak něco. Jenže…

Krém děsně zalézá do pórů a těch maličkých rýh na kůži a nejde prakticky rozetřít. Jakmile ho nanesete a nedejbože ho chcete vpracovat do pleti, aby nebyl vidět… Jde o mission impossible.

Možná dělám něco špatně. Ale smysl existence tohohle „korektorového krému“ je mi záhadou.
Pekelný faktor – 10/10

Dermacol – minerální kompaktní pudr

Pěkně voní. A to je asi tak všechno. Hledáte-li instantní masku v praktickém balení, vřele doporučuju. Vytvoříte si ji snadno a rychle. A je fuk, jak málo pudru nanesete a jestli štětec oklepete jednou, nebo dvacetkrát. Výsledkem bude vždycky divná maska. Nechápu.

Pekelný faktor – 9/10

Balea – tělové máslo s kakaem

Na začátku euforie. Bože, mám kosmetiku která voní po kakau! A to jako fest příjemně! Při rozetření na kůži se ale krém začal rozkládat do nějaké velice zvláštní vůně, kterou bych popsala jako čerstvě rozbalenou kostičku kvasnic

Ovšem pozor, ne hned. První týden bylo všechno ok a já se mazala jak divá. Jenže… pak se něco zvrtlo a krém začal být divný.

Zkažený není, v kelímku voní pořád stejně. Ale na pokožce je to e-eee.
Pekelný faktor – 5/10

Himalaya Herbals – výživný krém

Věřím tomu, že existuje hodně lidí, kterým tahle kosmetika vyhovuje a přísahali by na ni klidně o půlnoci v podchodu. A jako proč ne. Pěkně to voní, mastné je to akorát, vpíjení do kůže než bys řekl švec…

Himalaya Herbals - krém

Himalaya Herbals - krém

Ale já prostě parafínovou kosmetiku používat nechci a nebudu [dupy dup pravou nožkou].

Himalaya Herbals - krém

Pekelný faktor – 10/10 za složení

L’Action – korektor na černé kruhy pod očima

Prvních pár použití jsem skákala radostí metr dvacet, že jsem našla korektor za pár kaček, který mi vymizíkuje probdělé noci z obličeje.

L'Action - korektor na tmavé kruhy pod očima

L'Action - korektor na tmavé kruhy pod očima

Ovšem jen do té doby, než mi pár lidí po třech dnech nošení taktně naznačilo, že mám „špatně rozetřený BB krém„. Korektor je prostě na pleti moc vidět a můžete vklepávat, jak nejjemněji dovedete. Jinak odstín existuje jen jeden a vůni bych popsala jako „klasickou rtěnkovou“.

L'Action - korektor na tmavé kruhy pod očima

Nuž nic, třeba bude použitelnější, jakmile se přežene podzim a já trochu vyblednu.
Pekelný faktor – 3/10

Alverde – korektor 01 Naturelle

Další pán na holení, resp. na krytí je béžový frajer od Alverde. Prej korektor. Ha. Ha. Ha. Nekryje téměř vůbec, na pleti je moc vidět a psychicky se připravte i na mapy. Za mě teda nebrat.

Pekelný faktor – 8/10 – absence plného počtu je za dobrý pocit, že jsem aspoň něco použila na kruhy pod očima. A že je bazmek přírodní.

Himalaya Herbals – krém na nohy

Béžový krém na chodidla, který měl ze začátku vcelku příjemnou vůni. Pak jsem balení asi 14 dní neotevřela a vůně se změnila na cosi uměle zvláštního.

Himalaya Herbals - krém na nohy

Himalaya Herbals - krém na nohy

Základ tvoří opět Paraffinum Liquidum a vazelína. A jelikož v létě chodím doma ráda naboso, přece jen jsem krému dala šanci a zkoušela ho. Výsledek? Stejný efekt jako krémy na ruce s obsahem ropných složek. A totiž – čím častěji jsem se mazala, tím rychleji se kůže vysušovala.

Himalaya Herbals - krém na nohy

Himalaya Herbals - krém na nohy

Pekelný faktor – 10/10

A to by bylo zatím asi tak všechno.

Můžete se mnou souhlasit, můžete mít na spoustu věcí názor přesně opačný a zkušenost skvělou. Tak jako tak budu moc ráda, když se o svoje poznatky podělíte v diskuzi pod článkem a přihodíte info, jaká je vaše pekelná kosmetická sbírka, nebo která kosmetika vás nejvíc zklamala?50 thoughts on “Kosmetické peklo: 17 produktů, které mi nesedly

 1. hmm, ten Eucerin mi vrtá hlavou… párkrát jsem ho nedávno zkoušela a taky se mi teď dělají takové divné minipupínky. jinak Himalaya je pro mě celkově jako značka zklamání, na první pohled by člověk čekal přírodu, ale to složení je hnus! měla jsem od nich jeden krém, prý na problematickou pokožku, ale to složení se mi na pleti projevilo hodně rychle! pudr Dermacol jsem měla v jiném odstínu a vyhovoval mi.

  1. Cha! Že by taky podobná reakce na Eucerinovou micelárku? Já s ní byla totiž na začátku opravdu spokojená a přemýšlela jsem, jestli nemám jít vybrakovat trafiku za rohem a nabrat si další časopisy, kde byla jako příloha. Ale později… Eeeeej. Některé věci se asi vážně dají posuzovat až po nějaké době…
   Bebe

   1. Může to být tím, že je tam glycerin a hyaluron. Oboje to jsou hygroskopické látky – přitahují vlhkost. Proto je pleť po použití taková opečovaná, jsou schopny na sebe navázat vlhkost ze vzduchu a vlastně ji vpravit do pokožky. Problém je v tom, že to funguje oběma směry a vlastně „vycucávají“ vodu i z pokožky. Třeby glycerinu by mělo být v každém kosmetickém výrobku tak max.5%, jinak to po časem začne vysušovat. Člověku s dobře hydratovanou pletí to nemusí vadit, ale pokud má někdo pleť sušší a křehčí, tak to pozná.

 2. Slušné peklíčko :D a mám podobný zážitek s mýdlem na vlasy… vyrobila jsem si hnusný umaštěný megadred, musela jsem to několikrát vzít ultrasulfátovým čistícím šampónem, než se tomu dalo opět říkat vlasy.. v jednu chvíli jsem byla přesvědčená, že si budu muset hlavu oholit.. už nikdy víc experimenty tohoto typu.. :o))
  A zklamalo mě sérum JMO, po kterém se mi vyhodilo na obličeji stádo pupenců a já dodnes nepochopila proč.. je jasné, že složením to nebylo, prostě jsme si nesedli. Ale tak zase peněženka byla ráda, že.. :o))
  Hezký víkend milá Bebe!

  1. Megadred, to je to výstižné slovo! Díky za obohacení slovníčku, Enko :-D
   S JMO zatím zkušenost nemám, tak těžko soudit :-)
   A pěkný druhý podzimní den přeju! :-)
   Bebe

 3. Super nápad na článek, na knížku se určitě v knihovně podívám. Poslední dobou zase čtu mnohem více, než dříve, tak jsem ráda za všechny tipy! A teď k produktům, nedávno jsem vyhrála pár věcí od Himalaya, noční krém, stejný oční krém a masku. Přiznám se, že jsem se na složení nedívala, vůbec mě nenapadlo, že můžu čekat něco podobného … Tak teď uvažuji, co s tím, jestli nechat nebo vyhodit .. Eucerin micelárku jsem měla taky kdysi, už si ale moc nepamatuju, jaká byla. V té době mně vyhovovalo skoro vše a moc náročná jsem nebyla :D. Zbytek jsem nezkoušela.. A co mě zklamalo v poslední době je mono stín od NYX, který je fakt šílený, dále nějaká řasenka od Dermacol. Kdysi mi dost nesedl pleťový krém Ziaja, po kterém jsem se solidně osypala. Naštvaly mě taky Color Tattoo od Maybelline, mám tři a všechny vyschly. Řasenka od Too Faced byla taky hrozná, nejhorší řasenka ever. A zbytek už si raději nepamatuju :D

  1. Jooo, někdy je složení prostě překvápko… Ať už příjemné, nebo naopak šokující :-)
   Se značkou NYX zkušenosti nemám, ale aspoň do budoucna vím, čemu se pro jistotu vyhnout – mono stínu :-D
   Teď mě ještě napadá – koupila jsem si řasenku od Alverde (už po x-té!) a byla normálně vyschlá. Což mě nakrklo teda děsně… A jedna z nejlepších vůbec byla naopak řasenka od Clinique. Ale nevím přesně typ. Dostala jsem ji od Lucifrid :-)
   Bebe

 4. Tak aspoň vím, čemu se vyhnout :-D Micelárka od Nivey mi teda taky nepřijde jako pro citlivou pleť, zbytek věcí neznám, krom krému od HH – používala jsem ho dřív, ale pak jsem ho tak zavrhla, složení je hrozné! Zkoušela jsem něco od HH z jejich organické řady? Předpokládám, že by to mělo být lepší než tohle, ale nechce se mi nic naslepo objednávat :-/

  1. Organickou řadu jsem chtěla vyzkoušet okamžitě, jakmile jsem se domákla o její existenci – ale prý nebyla skladem :-( což je škodaaaa. Tímhle by si Himalaya mohla třeba reputaci napravit. Jahodový balzámek to nespasí :-)
   Bebe

 5. Toho šamponu v kostce je škoda, mě takové věci dost lákají, ale pak si vždycky přečtu, že to stojí za prd :-D
  Jinak jsem měla tu micelárku Eucerin – za mě nejlepší micelárka, co jsem kdy měla,a naopak mi nesedí Bioderma. Kakaové máslo od Baley mám taky moc ráda :-)

   1. já teda přesně tenhle tuhý šampon či mýdlo používám víc jak rok a je to nejlepší šampon, který jsem kdy zažila… a to mám dlouhé, hutné, těžké vlasy… ostatní přírodní šampony mi je vždy ulíznou, tenhle je skvěle nadýchá, umyje.. a hlavně, s normálními šampony si vlasy musím mít obden, tady stačí dvakrát týdně… takže žádný propadák, ale naopak palec nahoru!

 6. tak v nazore na micelarku Nivea sa zhodneme, pred par dnami som na nu robila recenziu v rovnakom duchu. Je to proste peklo. Mne ale naopak ocny krem Himalaya vyhovoval.

 7. Konečně nemusím do seznamu přání položky přidávat, ale můžu naopak škrtat :) Rtěnky Cien jsem chtěla vyzkoušet a asi se na ně vykašlu. Stejně tak mě už vůbec neláká Himalaya Herbals. Za poslední dobu jsem se s vyloženými kosmetickými propadáky nesetkala, spíš mě rozčiluje spotřební zboží. Nejvíc se vztekám u vatových tampónků – nenávidím, jak je poslední dobou šidí! Buď z nich lítají chlupy a chytají se na obličej, nebo se během odličování rozpadají anebo se z nich po nasáknutí micelárkou stane tenký mokrý ubrousek, který místo aby do sebe pohlcoval nečistoty, vyždíme do pleti vodu. A taky se vztekám u čím dál dražších a čím dál horších toaletních papírů, ale tak to už je od zkrášlující kosmetiky trochu daleko :) A ještě mi vadí smradlavé plastové rozhrkané obaly rtěnek MUA. Na víc si momentálně nevzpomenu. Jinak musím říct, že se mi tento článek moc líbil a přečetla jsem ho skoro na jedno nadechnutí! :)

  1. To je příjemná změna s těma položkama, že jo? :-D Moc díky za milý komentář, Soni :-)

   Kosmetické tamponky jsou kapitola sama pro sebe… jednou jsem se přehmátla a vzala jakési umělotinové půl napůl s bavlnou. Hnus, velebnosti! Hrozně škrábaly! Tak jsem je nechala jen na odlakovávání nehtů… Jo a taky jsem nepochopila, jak mám sakra používat takové ty vatové chomáčky (ne placaté vatové tamponky). Vždycky to hrozně nacucne mléko nebo micelárku a nedá se s tím fungovat :-D anebo jsem jen tak nešikovná :-)
   Bebe

 8. Tak tohle je brutalní výčet,pro mě zklamání Himalya herbals,nemám ,nepoužívám,ale podle názvu bych čekala vše na přírodní bazi! Moje největší zklamání je s dekorativkou a to bycho, tady byly važně dlouho. Ale nedávno jsem si koupila Aussie Miracle recharge spray,no hnus,vlasy mi vysuší mnohem víc než je mám,nechapu,dělá pravý opak.

  1. Taky jsem čekala něco takového, Luci :-(

   O Aussie byla v poslední době v recenzích docela hodně řeč, nebo se mi to zdá? :-)

   Bebe

 9. Tak nic z toho, co tu uvádíš, jsem nezkusila a ani se na to nechystala. A logicky, po přečtení článku, si ji už ani nepořídím :-D. Já bych ale spíš reagovala na tu knížku , protože Dan Brown je můj oblíbenec, mám přečtené všechny knížky, ve kterých vystupuje Langdon a Peklo bylo super! Navíc jsem ho četla cíleně před výletem do Florencie… Takže jsem šla tak trochu po stopách Pekla :-D. A Danteho Božskou komedii jsem si hned taky musela přečíst!

  1. Strašně ti závidím, Terko! Muselo být úžasné si ty místa projít osobně! Vždycky radostně výskám u začátku filmu Loupež po italsku a slintám nad Benátkama… :-))
   Jo a ještě k té knížce – hrozně se mi líbí, jak Brown umí do detailu popsat město, ve kterém se děj odehrává – ale takovým stylem, že tě to nepřestane nudit ani po sté stránce :-)
   Bebe

 10. Anti recenze mě pobavily. Od Himalayi jsem nic neměla, ale lákalo mě to (zvlášť od té doby, co jsi psala o tom jahodovém balzámu). Onehdy jsem koukala v obchodě na složení jejich pleťových krémů a byla jsem hodně překvapená a zklamaná, to jsem fakt nečekala.
  Minerální pudr od Dermacolu mám ten stejný co Ty + odstín 2 (obyč světlý) a přijde mi úplně super! Jé a to jsem vůbec nevěděla, že se v dolním patře skrývá houbička. :-D Né že bych měla v úmyslu použít ji, ale jdu to hned prozkoumat. :-)
  Micelárku Eucerin mám, ale zatím na ni nepřišla řada, tak jsem zvědavá.
  Já bych do pekelného seznamu zařadila řasenku MUA, která je úplně nepoužitelná, jak kdyby byla vyschlá…. Korektor pod oči od Avonu Calming Effects, který nekryje a nejsvětlejší odstín (na výběr dva) je tmavý a do oranžova…. A tekuté linky od Avonu Super Extend, které jsou jakési vodové a barevně jednolitou linku bych s nimi vytvořila možná tak za půl hodiny. (Ale jinak mám u Avonu i hodně oblíbenců!)
  Jo a ještě pěnové tužidlo Freeman, které i při použití miniaturního množství vlasy brutálně slepí, tak že to pak ani rozčesat nejde. Škoda, tak krásně voní!

  1. No vidíš, Jani! Tajemství pudru odhaleno! :-D
   A na tvůj vyjmenovaný seznam si dám v obchodech taky setsakramentsky bacha… ;-)
   Bebe

  1. Od Himalaya s klidným srdcem brát jahůdkový balzámek. A možná tu organickou řadu (musím někdy prubnout). Ale tohle, co je zmíněno výš, teda fakt za mě neeee…
   Bebe

 11. potešila si ma tou Himalaya.nemám rada velké promo,očakávam,že výrobok stojí za ..peklo.nivei sa vyhýbam,mala som tuším odličovač a nejaký prípravok na umývanie,voňalo to pekne,ale ja som celá očervenela.a to nemám citlivú pleť.cien ma neláka,alverde by som tipla tak 50:50 pomer dobrých a nedobrých :-D kúskov.

  1. Když už velké promo, tak ať je aspoň oprávněné :-) moc ráda budu do zblbnutí omílat, kterak je krém úžasný a skvělý a já z něho slintám, pokud takový opravdu je. Ale když je to jen navoněné cosi… To nechci :-)
   A s Alverde souhlasím! 50 na 50 :-)
   Bebe

 12. Super, bazva, úžasný článek!!!! Aspoň vím co nemám kupovat!
  A Alverde je s prominutím asi fakt na HOV** :-D. Krom takových těch malinkých másílek které si kupuji jako krém na ruce!
  A v Lidlu jsem koukala na ten lesk na rty ještě že jsem ho nevzala :)

  1. Děkuju nastotisíckrát, Michaelko :-))
   Másla má Alverde úžasné. A taky meruňkovou kúru na vlasy. A sprchové gely. A pár věcí, které si teď honem nevzpomenu. Ale narazila jsem i na dost divné a nefunkční kousky (tónovací krém, korektor, aj.).
   Bebe

 13. Skvelý úvod do článku – súhlasím s tvojou reakciou na knihy, tiež ich mám všetky prečítané.
  A tie prepadáky, aspoň vime čomu sa vyhnúť :).

 14. Inferno už mám za sebou. Také jsem ho zhltla během chvíle, akorát asi jsem od Browna četla lepší věci :) Jinak ten pudr od Dermacolu mám taky a mám ho strašně ráda. Masku mi žádnou nedělá (nebo jsem si toho aspoň nevšimla)…

  1. A kterou knížku bys hodila jako jeho úplně nej? :-) já ještě přečtené všechny nemám. Ale poctivě číhám u regálu v knihovně, kdy se objeví mě neznámé kousky :-)
   Bebe

 15. Vtipné. Jenom k tomu mýdlu – zkoušela jsi kyselý oplach? Tedy vodu s trochou octa jako závěrečné opláchnutí umytých vlasů? Taky jsem si myslela, že tuhý šampón (mýdlo) na vlasy ani omylem, ale po troše vody s octem je to paráda. Ale je taky pravda, že moje vlasy nic sulfátového a silikonového neviděly už dlouho před prvním použitím jakéhokoli mýdla.

  1. Kyselý oplach? To mě nikdy nenapadlo! Šla kolem mě informace, že po opláchnutí octem jsou vlasy lesklejší a možná se i líp rozčesávají… Ale použít tenhle fígl na mýdlový šampon mě fakt netrklo. Byla jsem v té chvíli doopravdy zoufalá, že mi to ani nemyslelo :-D
   Bebe

 16. Ahoj Bebe, parádní „oslí“ můstek od Browna do kosmetického pekla!
  A pekelná stupnice a přehlídka „hříšníků“? Parádní !!! Vlastně mě překvapuje jen Himalaya Herbals. Nemám od nich ještě nic a bo toho byl všude plný blog, měla jsem pokušení… Teď už nemám a v klidu zůstávám věrná svým osvědčeným….
  Krásný den…Kat….

  1. Hehe, a to jsem na začátku ještě ani neveděla, jakže se k té kosmetice vlastně od Browna dohrabu :-D
   A jak jsem psala kdesi výš – mega promo akce proč ne – ale musí ta kosmetika stát za to… :-)
   Bebe

 17. Ahoj, perfektní článek!!!! Naštěstí nic z tohoto nemám a díky tobě ani mít nechci. Taky jsem si už říkala, že bych podobný článek o svých propadácích měla napsat. Taky mě zklamaly nějaké lesky na rty, tělová mléka, make-up, tvářenka apod. :) Ale tvá forma psaní nemá chybu a fotky máš nádherné. :)

  blog Měj se ráda

 18. Mně micelárka Nivea vyhovuje, už si jí kupuju potřetí :) ale je fakt, že s ní odličuju jen obličej, na oči používám výhradně dvoufázové odličovače

  1. Fakt?! Takže tady se schovávají všichni ti spokojení zákazníci! :-)
   Který dvoufázový odličovač bys doporučila jako nejlepší, Jani? :-)
   Bebe

 19. Micelárky som skúšala obe, ani jedna mi nespôsbila žiadne extra problémy s pleťou, ale po Nivei mi ostal na pleti nejaký divný povlak, ťažko sa to vysvetľuje, ale mala som taký ulepený pocit, to som mala ale aj po slávnej Bioderme Sensibio, hold moja pleť nie je citlivá a produkty pre citlivú pleť mi nesedia ani náhodou. Micelársku z Eucerinu hodnotím vynikajúco, nemala som s ňou žiadne problémy.

 20. Ahoj!
  Já musím bohužel souhlasit s tou micelárkou od Nivei. Když jsem se s její pomocí odličovala poprvé, říkala jsem si vůbec, jestli to dělám dobře, protože jak píšeš, maximálně rozmaže tu řasenku :)
  Jinak slušný seznam peklíčka :D

 21. Super článek. :) Akorát mýdlo na vlasy Rasul musím trochu ospravedlnit.. Já mám vlasy jemné, necuchavé, rovné, hladké.. takže jsem je měla hezky nadýchané a stejně se necuchaly, hladké byly taky pořád.. Jediné mínus pro mě naopak bylo to, že když jsem ho používala měsíc v kuse, tak jsem pak musela aspoň jednou pořádně umýt vlasy chemickým šamponem (jinak byly mastné a mýdlo to jen zhoršovalo). No a pak jsem mohla klidně zase pokračovat.

  1. Kladný :-) Mám doma už druhé balení litrové ABCDerm s pumpičkou a oblíbil si ji i chlap. Perfektní záležitost na odličování očí od řasenky (pro mě) a čištění pleti (pro chlapa). Poslední větu jsem si musela přečíst dvakrát, abych to nenapsala omylem obráceně :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *