Ziaja – olivová tonizující voda a olivový peeling

Ziaja - olivová tonizující voda a olivový peelingTak jak jste si užili volný den, chroustíci? :-) Já namísto toho, abysme s drahou polovičkou vyrazili třeba ráno na výlet, jsem prochrápala půl dne a probrala se z kómatu až kolem druhé odpolední. Tudíž teď zrovna pololežím na gauči, vlasy mám rozvrkočené na všecky strany, oči opuchlé jak profesionální plačka po šichtě a celkově si tak nějak připadám jak přejetá parním válcem. Proto to dnes programově vidím tak akorát na procházku k brance a zpátky. A hektolitr kafe… No a možná pokec o kosmetice, poněvadž to nevyžaduje nějakou extra fyzickou kondici. Pokud zrovna netestujete brutální depilační pásky, brusku na ztvrdlé paty, nebo takový ten hubnoucí břišní pás na suchý zip, co s váma škube ode zdi ke zdi a říká se tomu „posilování bez námahy“.

Kosmeticky jsem si pro tuhle příležitost vybrala dva na první pohled sympatické zelené drobky od značky Ziaja. Konkrétně tedy Olivovou tonizující vodu s vitaminem C a Olivový gelový peeling.

Ještě než se ale pustíme do hodnocení téhle zajímavé kosmetiky, možná by nebylo od věci vysvětlit, proč spánek namísto noci přesouvám tak nějak neplánovaně na celé dopoledne…

Včera venku bylo v noci 0°C. A to jak víme, nedělá kočičkám tak úplně dobře. Takže jsme kočičího prcka nechali chrupat v obýváku v jeho pelíšku, aby jako chudák nenastydl. Logické. Většinou vydrží v klidu celou noc a somrovat do postele dojde až kolem 8-9 ráno.

Teď ještě pro osvětu drobný detail – mám takový HODNĚ debilní zvyk (nebo potřebu, chcete-li), chodit x-krát za noc na záchod. Ne strašit. Čůrat. Šílená věc, tyhle noční vycházky. Člověk se pak nad ránem budí víc vyfluslý jak odpočatý, to dá rozum. A stádium zombíkatosti se přímo úměrně zvyšuje s počtem výletů směr koupelna. Jednou jsem takhle byla desetkrát… Psycho. Ani nepříteli bych podobnou čurací turistiku nepřála. Další den jsem se byla schopná jen plazit mezi klávesnicí, kuchyňkou a gaučem a vyluzovat jen velmi nezřetelné skřeky jako „doražte mě“ a „dá se na Aukru koupit větší močák?“.

Včerejšek opět patřil k jedné z těch úžasných nocí, kdy přemýšlím, jestli si na hajzlík rovnou nedotáhnout i polštář s dekou… A jak se tak vracím a pomalu zavírám dveře od wc, chci zhasnout a jít zase omdlít směr postel… v tu chvíli jedním okem zahlédnu na konci místnosti cosi divného…

Dvě blýskavé světýlka… a dokonce zaslechnu i temné zavrčení…!

Nebudu vám lhát a hrát si na hrdinu. Lekla jsem se tak, že jsem se na fleku málem posrala. Poltergeist, Dracula, ten magor z Texaského masakru, Vymítač ďábla, Hannah Montana! Napadla mě tisíc a jedna možnost, co na mě tam na druhém konci může číhat!

Trvalo mi asi tak tři vteřiny (což je fakt hodně, když si vezmete, že vás může šlehnout během jedné!), než mi došlo, že by to taky mohl být jen kočič

Chytla jsem se futer. Bože, na tohle jsem už stará. Mám slabé srdce a pomalé reflexy. A to je v kombinaci s náladovým svěračem dost blbá kombinace…

Rozhodla jsem se, že za tohle (ač nechtěné) leknutí kočič nezaslouží slitování. To asi z mého výrazu pochopil i on. Ve vteřině se totiž dal na úprk chodbou do obýváku, abych ho nemohla chytit a vyšoupnout za dveře. Jen jsem zahlédla, jak se jeho pruhovaný ocásek mihnul pod stolem a šup do prostoru za kuchyňskou sedačku, kam není vidět! „Vylez ty malý hajzle!“, vrčím na něho vztekle. Vezmu si na pomoc dokonce srolované noviny a výhružně jima buším do koberce. Neodvažuju se totiž strčit ruku až do rohu pod sedačku, protože by po mě kočič mohl vystartovat a pohryzaná ruka není nic, co bych ve svém momentálním citovém rozpoložení mohla potřebovat. Vydržím ho v podobném duchu vyšťourávat zpoza kusu nábytku asi pět minut. Pak to vzdám. Vstanu. Mám já tohle zapotřebí?! Močák mě nervuje, spát nemůžu a ještě kočič mě bude strašit!

Chci jít do ložnice. Otočím se. A co nevidím. Po celou dobu, co jsem se snažila vytáhnout kočku ze schovky, seděl kočič za mnou a čuměl, co jako dělám a jestli mi nehrabe úplně. Nevím, jestli se rozčílit ještě víc, nebo se rozbrečet. Právě proběhnuvší zbytečný boj mě totiž probral natolik, že se mi už nechce spát. Vztekle kočku vyrazím ven. Zmetek jeden…

A teď ke slibované kosmetice… :-)

Olivová tonizující voda s vitaminem C

Normálně mi přijde zbytečné zaobírat se obalem kosmetiky, pokud nemá nějakou super-duper vychytávku ala Transformers, že se dokáže proměnit třeba v pudřenku, nebo jít vybrat poštovní schránku u branky. Ale tahle lahvička si komentář zaslouží. Má totiž jeden z nejjemnějších rozprašovačů, které mi kdy prošly rukama. TOHLE dělá opravdickou mlhu. A ne proud jak ze sprchy, který mě nepříjemně překvapil u balení růžové vody, kterou jsem si před pár týdny koupila.

Sprej je dokonce tak hrozně jemný, že musíte stříknout proti obličeji asi tak desetkrát, abyste cítili nějakou tu pidi vrstvu tonika na obličeji! Jakmile obsah vypotřebuju, určitě s touhle flaškou nejebnu směr žlutý kontejner, ale naopak si ho budu sockovat na přelévání květinových vod, které často obaly vychytané nemají. Potud óda na kus plastu.

Jdeme dál. Jak tonikum voní? Jako pěna do koupele. Živě si vybavuju, kterak nám babča jako malým prckům s bráchou chystala vanu a nechala v ní udělat tolika bublin, že se pomalu nevešly do vany! A pěna voněla přesně takhle! Něco mezi šamponem a mýdlem. Nic sladkého, nic výrazného, za to ale velmi příjemného.

Účinky? Tonik má osvěžovat, hydratovat a posilovat pokožku, zlepšovat její stav a chránit ji před transepidermální ztrátou vody.

Jak jsem tonikum testovala já? Dvěma způsoby.

 1. nastříkala jsem vodičku na odlíčenou pleť a dočistila miniaturní zbytky nečistot vatovým tamponem.
 2. díky rozprašovači jsem si na pleti vytvořila vlhkou vrstvu a tu pak použila jako podklad k další olejové péči. Poněvadž když budete vtírat olej do suché kůže, zůstane mastná. A časem se začne vysušovat. Pokud olej použijete na kůži vlhkou, olej bude mít šanci se vstřebat a tak o kožku pečovat, jak nejlíp dovede.

Složení? Vzhledem k tomu, že Ziaja se neprezentuje jako přírodní nebo bio kosmetika, čekala jsem klasickou chemku. A dočkala se. A přesto do testování ze zvědavosti šla. Nebudu vám nalhávat, kterak jsem z účinků sedla na zadek, odteď kašlu na bio a hrňte na mě jakoukoli kosmetiku ve fešném obal. Ani omylem. Mám radši seznam ingrediencí, u kterých můžu říct „no jasně, mandlový olej, to je ohromná delikatesa!“, než „Butylphenyl methylpropional! Jooo, to jsem si v kosmetice vždycky přála!“.

Tak tedy – ve složení najdete jak hojivý panthenol (a to prosím hned na třetím místě!), tak výtažek z olivových listů, nebo třeba lecitin, který se používá jako rostlinný emulgátor a podporuje pronikání účinných látek do pokožky. Ale taky se v hitparádě vyskytuje i pár syntetických nesmyslů – polysorbate20, DMDM hydantoin (který se používá jako konzervant proti růstu mikroorganismů) nebo zmiňovaný butylphenyl methylpropional (konzervant). Informace máte, rozhodněte se sami, co s něma podniknete.

Můj dojem z tonika? Jako podklad pod olejíky je moc fajn, mazání se díky němu vstřebává ultrarychle a nejvíc mě baví ten rozprašovač. Kdybych tonikum ale nedostala na vyzkoušení, asi bych se ke koupi neodhodlala a zůstala u osvědčených květových vod. Nicméně pokud máte Ziaju v oblibě, můžete testnout.

Olivový gelový peeling

Ty „ziajovské“ lahvičky mě fakt baví. Zajedno se ta zelená dobře fotí, za další vypadá hezky na poličce a za poslední jsou děsně praktické :-)

Ale nejsme tu, abysme si kupovali kosmetiku kvůli slupce, že jo (i když!). Zajímá nás hlavně obsah. To znamená, jestli budeme krásnější, mladší, hezčí… anebo nám to sežere obličej a máme po žížalkách.

Peelingů není nikdy dost a pokud jsou ještě ke všemu ultrajemné, mají mé sympatie. Ostatně – nepotřebuju, abych si po průletu sprchou s peelingovou seancí připadala, jako kdyby na mě vysypali vlečku štěrku, že jo. Já radši jemňounkou péči, která zbaví kůži odumřelých buněk, ale neprodře se až na kost.

Vůně – stejná, jako u tonika. Pěnová, bublinková, malinko sladká, čistá, mýdlová. Chlap mi tvrdí, že to voní jak tělové mléko od Dove.

Co to má dělat? Tak předně prý umí peeling vykouzlit osvěženou a zářivou pleť, posilovat pokožku, chránit ji před ztrátou vody, snadno a rychle ji čistit a hlavně (a to mě zaujalo asi nejvíc) – zabraňovat vzniku černých teček. Poněvadž ty se zákonitě objeví, když se v pórech usazuje moc bordelu, který se neodstraňuje.

Složení: v první chvíli jsem chtěla s lahvičkou jebnout jak s odjištěným granátem daleko od sebe. Na druhém místě hned po vodě „polyethylene“?! Ježiš vždyť z toho se dělají mikrotenové sáčky, ne?! Co to do prčic dělá v mém peelingu na ksicht?!
Pak mi to došlo. Z něčeho ty peelingové částečky udělat museli, že jo. A samotný gel by mi asi hubu neošmigloval…

Jen pro srovnání – v březovém peelingu od Weledy třeba tyhle zrníčka dělají z karnaubského vosku, což je bazmek získaný z brazilské palmy.
Dál se v seznamu složek nachází třeba – glycerin (funguje jako zvlhčovadlo), extrakt z olivových listů (tzv. „oleuropein“ – antioxidant), nebo panthenol.
Stejně tak ale v seznamu stepuje pár věcí, které bych velkým tlustým fixem škrtla pryč – Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea (konzervant).

Moje dojmy? Peeling je jemný. A to jakože hodně. Pleť vyhladí, nechá ji zářivou, po použití nepne a ještě hezky voní. A černé tečky fakt likviduje. Jen mi kazí radost, že nemůžu rozebrat všechny složky do mrtě a házet tu kytičkovýma extraktama a olejema jedna báseň a prohlásit, že když peeling omylem sežerete, tak si ještě pošmáknete :-)

Jinak peeling i tonizující vodu pořídíte v e-shopu Růžová10.cz.

A co vy, čtenáři moji milí? Máte nějaké oblíbené přípravky od Ziaja? Řešíte složení u kosmetiky? A už jste si někdy kosmetiku koupili jen kvůli pěkňučkému obalu? :-)14 thoughts on “Ziaja – olivová tonizující voda a olivový peeling

 1. Ta tonizující voda se mi líbí! :) Lahvička pěkná, rozprašovač..Joo :))) Ale ten peeling mě nějak nezaujal, tam je na mě ty chemky asi už nejak moc a myslim, ze kdybych to omylem sežrala, okamžitě bych čuchala kvítka zespodu :D
  Ale víš co mě dostalo? :D Že chlap říká, že to voní jako tělové mléko od Dove. Můj brácha nemá o kosmetických značkách ani páru :D

  1. Možná to drobet souvisí s nakupováním v obchodě, Domi… :-)
   Když procházíme drogerii, tak co chvilka blekotám „ježiš pojď si čuchnout!“, a „co říkáš na tuhle vůni?“ nebo „líbí se ti tohle?“. Víc nosů, víc ví. A to se pak hodí při dumání, co mi tak ten nový krém připomíná… :-D
   Bebe

 2. :D:D:D Tak ta noční příhoda mě dost pobavila! Já teda na záchod nejdu, ikdyby by měl prasknout močák :D. Já bych nedokázala vylézt z té teplé postele a jít přes celý byt na záchod, no jo lenoch :D. Jinak Ziaju mám ráda, ale jen jako kosmetiku na tělo. Měla jsem jednou jejich denní krém a osypala jsem se po něm jako nikdy. Tak jsem se zařekla, že nic od Ziaja si už na obličej nedám.. ikdyž ty obaly jsou fakt hezkéé :D :)!

  1. Nechceš mi půjčit trochu té pevné vůle, Sashi? :-D můj močák je totiž taková svině, že jakmile bych nešla, tak by mě nenechal zaspat :-D
   A teda taková zkušenost s krémem je teda šílená :-/ kdoví, co ti v tom nesedlo. U mě osypková zkušenost bohužel taky jednou byla a od té doby kosmetiku s pro mě neznámým složením pokaždé mažu nejdřív na vnitřní stranu zápěstí a číhám 1-2 dny, jestli mi to nesežere ruku, nebo se neosypu jak při posledním tažení moru :-D Možná trochu paranoidní, ale rozhodně lepší řešení, než se nechat od doktorky trefovat injekcí kalciovky :-D
   Bebe

 3. Zima nezima, naše tři kočky letěj každej večer nemilosrdně ven (však jsou tři – tak se vzájemně zahřejou). Jednou jsme jednu přehlídli a v noci nám spustila alarm, takovej strach, že máme někoho dole v domě jsem nezažila… :)

  1. Teda Niky, to by mě švihlo, začít takhle v noci houkat alarm! Bych z kočky zrobila tři koťata! :-D

   Chlap měl jednou nastavený jako budíček lodní sirénu… na maximální hlasitost… taky chuťovka. Málem jsem od leknutí prošla zdí a v první chvíli mě napadlo něco o náletu a konci světa :-D

   Bebe

 4. Na tento blog jsem se dostala skrz blog Život podle Lucie :) A jsem ráda, že jsem ho objevila…
  To jsou mi novinky…olej ne na suchou pleť. Píšu si. A já si říkala, proč mi ty kruhy pod očima nemizí, i když je pečlivě patlám arganovým olejem?
  Ziaju znám od názvu, osobně ne…ale tonizující voda s rozprašovačem…tomu ybch možná i dala šanci :)

  btw….s čičikem a močákem mám podobný zkušenosti. Já lítám pravidelně tak 2-4x za noc. Jednou jsem slyšekla cosi o syndromu hyperaktivního močového měchýře, tak to ho máme asi megaextrahyper :D
  A u našeho kocoura se ani tak neděsím toho, jak mu blýskaj očička, jako spíš když začne zaujate vyděšeně zírat do ticha a hluboké tmy na chodbě. Přesně tak, jako kdyby viděl ducha. Tak to se můžu pos…. A myslím, že to ví a proto to taky dělá, hajzlík jeden :D

  1. Vítám tě u chroustíčků, Aili! :-) budu se muset Luc nějak odvděčit, že mi díky ní přibývají noví čtenáři :-)

   Jinak k těm olejíkům. Našla jsem článek „Olej z kuchyně: pomůže vám ke krásnější pokožce“ a tam paní doslova píše, že: „Na suchou pleť nikdy nenanášejte neředěné oleje. Ty mají tendenci pleť ještě více vysušovat – proto se často doporučují u mastné pleti. Veškeré pěsticí oleje vtírejte vždy do vlhké pokožky!“ říká dermatoložka MUDr. Jitka Somerová. Tož tak :-)

   Hele a obávám se, že s tou hyperaktivitou bysme trhly rekord obě :-D

   A ten tvůj kočič je ale pěkně zákeřná potvůrka! Vsadila bych boty, že to fakt robí schválně! :-DDD
   Jo a teď zrovna, co píšu tenhle komentář, tak náš kočič nehybně sedí u ledničky už asi 10 minut a zírá na mezeru mezi ledničkou a zdí. Poněvadž mám hrůzu z pavouků, tak se tam bojím jít podívat… :-D

   Bebe

   1. :D já mám taky hrůzu z pavouků a ten náš vyšlechtěnej blbec ještě větší. Když jsem v práci vyprávěla, jak utíkal před pavoukem, tak mi to nikdo nechtěl věřit ale fakt :) je to prostě nepoužitelnej kocour, kterej by venku nepřežil ani půl hodiny :D

 5. Ahoj Bebe, ja to nejak nechapu s tim kocicem, ale to asi bude tim, ze s kockama normalne spim, mam takove dve gaucove slecny :)) Ziaja je dobra kosmetika, ale prece jen tu mou citlivou plet vice ci mene zlobi, tak prenecham jinym. V.

  1. Hojky Veru :-) já bych kočičáka nechala chrupat v posteli, jenže chlap potom držkuje, že má alergii a rýmu a tak… Takže v posteli kočič spí jen velice zřídka (třeba když je vykoupaný), jinak ve svém pelíšku, pokud se nám ho teda fakt zželí a venku je echt kosa :-)
   Bebe

 6. :-DD Já si ty tvoje články budu tisknout a dávat na nástěnku a až mi bude pod psa, tak si přečtu zážitky s kočičem a hned se budu smíchy válet po zemi :-D Jinak teda noční courání na wc ti vůbec nezávidím, já když v noci jdu, tak se snažim sama sebe přesvědčit, že opravdu nepotřebuju, ale to mě akorát probere ještě víc, protože čim víc to popírám, tim víc musím, že?!
  A o Ziaje už jsem slyšela i četla a nějak se k ní pořád nemůžu dokopat. Je to přesně takový ten případ, že si poslechnu zkušenosti druhých, ale já to vůbec mít nemusím (za to jsem si ale teď objednala krémíky od Apeironu, taky podle tvé recenze :-*)

 7. Ahoj, ziaja kosmetiku mám celkem ráda. V porovnání s drogerií dá za málo peněz hodně muziky. Vůně pěkné, balzámy na rty a krémy na ruce mám moc ráda. S kočkou jsi pobavila, doma máme jen psa a králíka takže takové šoky nemáme :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *