Bel – odličovací set

Bel - odličovací set

Jestli něco vážně nechápu, pak holčiny, které se na noc neodličujou. Anebo odličujou, ale vzápětí si na ksichtík nahodí novou „omítku“, aby se před chlapem v posteli neukázaly v blbém světle… Jo, jasně, nic mi do toho není a jejich fasáda není moje věc. Jen bych chtěla říct (pokud to tu čte někdo, kdo na odličování fakt prdí), že s každou další nocí, kdy se vykváknete na odmaskování řasenky a make-upu a nedáte pleti šanci volně dýchat, se mílovými kroky přibližujete k předčasným vráskám, přecitlivělé kůži jemné jak papír a radostem v podobě výsevu ošklivých pupínků nebo zarudnutí. Nic moc vyhlídky, co…?

Co se mě osobně týče, odličovacích přípravků jsem už nějakou tu řádku vyzkoušela (a chuť testovat mě pořád neopouští), ale zatím jsem se vždycky pokorně vrátila ke kokosovému oleji. Používám ho následovně – dva vatové tamponky lehce navlhčím teplou vodou, na jeden z nich dám kousek oleje (protože je většinou v tuhém stavu) a tamponky rozemnu mezi sebou, aby se vlivem teplé vody kokosák rozpustil a rovnoměrně rozprostřel. Pak tamponky přiložím na očka a nechám 5-10 vteřin působit. A lehce setřu řasenku, stíny, linky, korektor… Zkrátka všechny barvičky, co potřebuju dát dolů. Na hrubé odlíčení a stáhnutí veškerých barev stačí dva tamponky. Dál obličej umyju buď rostlinným mýdlem od Apeiron, které je hrozně jemňoučké a neštípe v očích, nebo použiju mycí pěnu, gel, micelárku… Co je zrovna po ruce a na co mám náladu. Jak říkám – testování, to je moje :-) jediný požadavek mám, aby byla ona odličovací věc jemná, neštípala a plnila svou funkci. Logicky.

Když jsem tedy dostala nabídku probrat se balíčkem odličovacích a čistících produktů od značky Bel a zhodnotit je – neváhala jsem ani chvilku! Čištění beru fakt jako ten nejzákladnější krok péče o pleť!

Co jsem v balíčku objevila? Inu, hodně toho bylo! Kosmetické tampónky s mikrovláknem Extrasoft, odličovací tamponky Bel Premium s aloe vera (2 velikosti), vlhké vatové tampony s pleťovým tonikem (2 druhy – aloe vera a mořské minerály), ušátka s aloe vera a odlakovací tampony s vůní citrusů.

Tak se na to jdeme podívat zblízka :-)

Kosmetické tampónky s mikrovláknem Extrasoft

Má jít o pomůcku pro obzvlášť důkladné a jemné očištění pokožky. Složení je: 60% bavlna, 20% polyesterové mikrovlákno, 20% polyester. Rozměr naprostá klasika – kulatý tamponek o průměru 5,5 cm.

Tady bych chtěla říct, že díky jedné nedobré zkušenosti z minulosti se tampónkům s podobným složením vyhýbám a striktně vždycky beru jen 100% bavlněné. Protože se mi kdysi podařilo koupit jakési s polyesterem a ty byly teda echt hnusně škrábavé.

Jaké jsou tyhle?

Inu… Musím říct, že docela hebké. Jako na omak okamžitě poznáte, že to není jen bavlna. Ale tampónek neškrábe a není na kůži nepříjemný. Trochu mi dokonce připomíná vnitřní stranu fleecové bundy. Takovou tu hebkou. Na dotek „umělotina“, ale měkká a hebká.

A hlavní rozdíl oproti použití 100% bavlněného tampónku? Tenhle tak rychle nesaje micelárku nebo olej. Čistítko zůstává dýl na povrchu a nerozpíjí se po celé ploše tampónku. Tak trochu mi ale přijde, že s čistě bavlněným si obličej přece jen vyčistím líp. Že na sebe líp nabaluje nečistoty a dokonaleji je stírá z kůže.

Moje hodnocení? Jako tampónky nejsou špatné – na omak příjemné, měkké a jemné. Ale jakmile vypotřebuju zásoby, asi se přece jen zase vrátím k bavlně. Fakt se mi zdálo, že mi sedí víc :-)

Tampóny Bel Premium s mikrovláknem, aloe vera a provitaminem B5

Velikost – kulatý tvar, 5,5 cm

Tampónky jsou po obvodu zpevněné lisovaným dírkováním, aby se vám polštářky nerozpadly v ruce. Jednu stranu mají hladce počesanou jako vnitřek fleecovky bundy, na druhé je vyražený jemný čtverečkový vzorek.

Rozměr 5,5 cm. Složení – 60% bavlna, 20% polyesterové mikrovlákno, 20% polyester.

Kromě perforování, díky němuž má tamponek zpevněný okraj (na obrázku vpravo) a netřepí se, nevidím oproti předchozímu vzorku žádný rozdíl. Ani na omak, ani ve „výkonu“. Snad jen absence toho „rozkládajícího“ se okraje (na obrázku vlevo) bych přičetla k dobru. Jo a docela by mě zajímalo, jak poznám obsah toho aloe vera a panthenolu (tedy provitaminu B5)… :-)

Velikost – oválný tvar, 9×7 cm

Vlastnosti stejné jako u menšího rozměru – složení i omak. Rozdíl je v rozměru a „vzorku“. Tamponek nemá perforování po obvodu, ale jen vyražený vzorek na jedné straně.

Co hodnotím jako hodně dobrý nápad, tak je větší rozměr, který je obzvlášť vhodný pro čištění krku a dekoltu. Sehnat přesně tenhle tvar v čistě bavlněné formě, začnu jásat nad dokonalým odličovacím „náčiním“ :-)

Vatové tyčinky Bel Premium s mikrovláknem

Nevím jak vy, ale já si čistím ouška denně. Používám k tomu asi 10 cm špejli (ať se mi líp drží) a obyčejnou vatu. Na špejli každý večer (nebo i ráno) namotám kousek vaty, malilinko navlhčím a opucuju ouška zvenčí i zevnitř. Kupované vatové tyčinky, tzv. „ušátka“, používám k tomuhle účelu fakt výjimečně. Trochu mě totiž štve to množství odpadu v podobě plastových tyčinek, na kterých je vata namotaná.

Ale když už mám ušátka doma… Tak samozřejmě vypotřebuju i je. To dá rozum :-)

Jinak tyčinky jsou cca 8 cm dlouhé a vatová část zabírá na každém konci asi 1,5 cm. Plastová tyčinka je dost pevná a rozhodně se vám nestane, že by se vám ohnula v ruce, ať už zaberete sebevíc.

Jo a než zapomenu – někde jsem v televizních zprávách uhlédla info, že prý se uši tak často čistit nemají, nebo co. A že se k tomu mají snad používat jen rohy ručníků nebo kapesník… No… Fuj jako. Zní mi to jako nechutné sci-fi.

Jednou mě zlobil čelistní kloub a zašla jsem si pro jistotu i na ušní, aby pani doktorka hodila okem, jestli nemám nějaký zánět k v ušku a nemůže být bolest od toho. Bylo mi řečeno, že mám uška jak z alabastru a ať už si je čistím jakýmkoli způsobem a jakkoli často, tak v tom mám přesně takhle pokračovat dál. Takže tak :-)

Vlhké vatové tampóny s pleťovým tonikem – aloe vera

Jak si takové vlhčené tampónky z plastové krabičky poradí s líčením? Inu, to jsem se rozhodla taky vyzkoušet. Testovala jsem dva druhy – aloe vera a mořské minerály. Nejdřív se juknem na aloe.

V krabce je celkem 30 vlhčených tenkých tampónků, které jsou naskládané na sobě. Vůně je hrozně moc příjemná! Taková svěží, zelená, trošku pudrová. Připomíná mi nějaký známý krém, ale zaboha si nevybavím, jaký přesně. Nebo možná trochu Dove mýdlo. Něco na ten způsob. Nutno ale podotknout, že po použití tuhle vůni ucítíte z kůže poměrně dlouho.

Co se odlíčení týče – pokud používáte NEvoděodolnou řasenku, odlíčíte se s tampónky na jedničku. Vezmou s sebou make-up, korektor, stíny, řasenku… Všechno na první dobrou a beze zbytku. Na dalším kontrolním čistém tampónku nebylo ani smítko. Takže za výkon dávám palec nahoru. S čím si ale tampónky neporadí, tak s voděodolnou řasenkou. Na tu byly tuze krátké.

Jo a kůže po stáhnutí barviček nijak nepne a není vysušená.

Podle mě je tahle vychytávka skvělá pro lidi, kteří večer lezou únavou po čtyřech a chtějí se odlíčit co nejrychleji. Nebo často cestujou a nechce se jim s sebou tahat arzenál odličovacích mlék, micelárek a olejíků.

Vlhké vatové tampóny s pleťovým tonikem – mořské minerály

Stejná krabička jako u aloe vera varianty – 30 vlhčených tampónků v plastové krabičce se šroubovacím víčkem. Vůni bych přirovnala k modrému krému Nivea a stejně jako u zelené varianty, i tady je parfemace velice příjemná a dlouhotrvající, ale ne agresivní.

Ačkoli je složení tampónků „aloe vera“ i „mořské minerály“ hodně podobné, přesto mi přijde, že aloe vera čistí o něco malinko líp. Můj subjektivní dojem.

Každopádně je pro mě tenhle test fajn překvapení a rozhodně si tampónky připíšu na cestovní seznam, až budeme zas někam balit kufry.

Odlakovací tampony s vůní citrusů

Co čekáte, když otevřete lahvičku s odlakovačem? Ano. Smradlavou pecku, která vám při přiblížení k nosu vyžere díru do hlavy a zasmradí půl baráku. Ale! Představte si, že by vám někdo řekl, že odlakovací tamponky můžou vonět jako citronové Opavia oplatky! Malá plastová krabička se šroubovacím víčkem a třiceti kousky tamponků je totiž přesně ten případ! Voní úžasně!

A účinky? Moje první reakce – „No to mě poser, to je boží!!!“

Tamponek stáhne lak během několika vteřin beze zbytku. Jednoduše. Bez čekání. A odlakovaný nehet je navíc na omak jako kdyby vyživený olejem a hebký. Jo. Možná to zní blbě. Ale je to tak.

Pokud se pravidelně nervujete s odlakováním nehtů a všichni v baráku vás proklínají za nutnost větrat po jedné odlakovací seanci zbytek dne… Pak tamponky s radostí doporučuju. Jsou naprosto suprové! A já si je rozhodně píšu na seznam věcí, které musím okamžitě pořídit, jakmile mi dojdou, poněvadž jsem z nich fakt nadšená :-)

A co vy a značka Bel? Máte s ní zkušenosti? Čistíte si uška pravidelně? Nervujete se u odlakovávání nehtů? Nezapomínáte se odličovat? Všechno mě zajímá! :-)

PS: veškeré info o produktech Bel najdete na stránkách odlicovani.cz

27 thoughts on “Bel – odličovací set

 1. Bebe, a při tom odličování kokosákem – stáhne ti to i voděodolnou řasenku? S tou mám totiž problém. Nevim, jestli nepoužívám nějakou super držící, ale na řasenku mi spolehlivě zabírá jen odličovač od Garnieru.

  1. Jj, olej je totiž jediná věc, která u mě na odličování voděodolné řasenky platí. Jinak to nesundám snad ničím. A kokosák se mi osvědčil tak nějak nejlíp. Kdysi jsem to v nouzi zkoušela odlíčit Avirilem (dětský olej) a dostal se mi i do oka… Ty výrazy sem napsat ani nemůžu… :-D Pálilo to jak čert :-))
   Bebe

 2. Ahoj,tak Bel jsem zkoušela a s tamponky spokojená taky nebyla,vadí mi,že nejsou čistě z bavlny a má plet byla pak přecitlivělá a já nevěděla čím to…až pak mi to docvaklo,prostě bavlna ever ;)
  Vlhčený odličovací ubrousky jsem měla ty modrý a letěly do koše,je to 2 roky co jsem je zkoušela,vůbec nefungovaly,takže bud změnili složení a trochu je vylepšili nebo nevím,ale mně teda nešlo odlíčit nic,jen se mi řasenka rozmazala,vlastně skoro ani to ne :D
  Uška čistím taky denně ;)

  1. Ahojky Luci, taky se přikláním k bavlně – přijde mi i mnohem příjemnější na omak, i na čištění… Prostě jak píšeš – bavlna ever :-D A ty čistící ubrousky – hele ty zelené mi šly v poho, ale ty modré za nima jaksi pokulhávaly a šlo mi s nima odličovat trochu hůř. Tak nevím :-)
   Uškám zdar! :-D
   Bebe

 3. já jsem teda kdysi párkrát Bel měla a spokojená jsem nebyla, třepily se, škrábaly a vím, že s tím mělo problém víc lidí, když byly kdysi v Ladyboxu, tak jsem četla ty komentáře… já používám zásadně Ebelin z Dm, jak malé, tak ty velké oválné, ty jsou super, stačí mi jeden na celý obličej na odlíčení a pak už jen tím malým dočistím.
  s sakra, ta matika mi dělá problém :D

  1. Kdysi jsem ty škrábací omylem koupila a hleděla jsem na to jak puk, jestli si ze mě někdo dělá srandu. Na pleti to bylo strašně nepříjemné. Tak jsem s tamponkama nakonec odlakovávala nehty. Tyhle jsou na omak taky umělotina, ale tak moc škrábací nejsou. No přesto… Bavlna se mi zamlouvá víc :-)
   Bebe
   PS: kolikrát nad tou matikou i já dumám… :-D

 4. Nejlepší jsou Bel Bio odličováky a pak ještě ty nové v puntíkatých obalech ty jsou jemňučké, to je taky jenom bavlna :) Vatové tyčinky používám, ale měla jsem nejraději ty Bel bio, protože držátka byly z karton. papíru a já třídím odpad :D A olejové vat. tyčinky byly taky dobré, ale ty už nejsou…

  1. Ty Bio by měly být 100% balvněné, že jo? Se přiznám, že beru teda hlavně podle ceny a složení. Většinou z Globusu nebo Tesca ty veliké bavlněné. A jsem s nima spokojená :-)
   Olejové tyčinky jsem viděla na webu, ale zatím jsem je nezkoušela :-)
   Bebe

   1. Jj, dokonce z Bio bavlny, ty puntíkaté jsou taky 100% bavlna, jen nevím jestli to je jen přebal, nebo nová řada, ale ty byly fakt úžasný. Jo a ty olejové už na našem trhu od léta nejsou, takže už neseženeš :(

  2. Jo, abych nezapomněla – ty papírové držátka mi přijdou rozumné. Na co zbytečně vyhazovat další plasty… Když si vezmu, kolik toho vytřídíme za pár dní… Běhám ke kontejneru imrvére :-)
   Bebe

 5. Od Bel jsem mela parkrat odlicovaci tamponky a jslu fajn, hlavne ty co nejdou oddelit :) Ale ty vlhcene me opravdu zaujaly, myslim ze na cesty skvele :) Ale teda bez odliceni bych jit spat nemohla :) Jinak je pravda ze by se usi nemeli cistit tak casto ale ja to taky moc nedodrzuji a pokud to tobe vyhovuje a zadne problemy z toho nemas tak proc ne :)

  1. Ty co nejdou oddělit od sebe si pochvaloval i chlap. Z těch co se rozpadají chytá nerva :-D
   A taky si neumím představit, že bych zalehla s barvičkama na obličeji :-)
   Bebe

 6. Ahojky Bebe, mě se jednou taky podařily koupit nějaké tamponky které strašně škrábaly fuj …. a koupila jsem je víckrát, vždy jsem si chtěla napsat značku abych je znova nekoupila a vždy na to samozřejmě zapomenu :D
  A ty napuštěné v té krabičcce jsou fakt super když člověk někam jede, už jsme je několikrát měla s sebou na cestě na dovču a je to dobrá vychytávka :) … člověk nemusí v autobuse kouzlit s lahvičkama a bát se že na sebe něco vyleje :) takže určitě dobrej nápad :)

  A ty na nehty musím vyzkoušet vypadají dobře :)

  1. Jeeee, Michaelko, jsem si teď vzpomněla, kolikrát u nás doma už padla hláška „hele a neměli bysme si tyhle věci psát…“? Taky to kolikrát dopadá tak, že koupíme něco na prd a příště je nechtěně repete :-D anebo si nemůžeme vzpomenout na něco, co zase bylo supr… No jak u blbých na hůře :-D
   A na cestování jsou tamponky fakt super. Třeba když to srovnám s odličovacíma ubrouskama Alverde, které jsem kdysi zkoušela na cesty, tak tyhle Bel jsou podle mě lepší. U Alverde jsem musela oko docela dřít a trochu to pálilo. Tady ok :-)
   No a z nehtů jsem byla úplně paf. To mě fakt dostalo a hodlám si to pořizovat místo odlakovače :-)
   Bebe

  1. Za sebe můžu ty odlakovačky fakt doporučit. Mě to překvapilo hodně příjemně. A Ebelin se dají koupit v DMku, že jo? Mrknu v obchodě, jak dojdou zásoby :-)
   Bebe

 7. Cestovní balení tampónků je fajn nápad. Já je před dovčou vyráběla z oblíbený micelárky, ale než jsem našla prázný kelímek od krému, do kterého by šly pohodlně naskládat. Pokud bych byla příště moc líná nebo bez kalíšku, tak vím po čem sáhnout.

  1. Hanci, vyrobit si tamponky z micelárky mě nikdy nenapadlo – a přijde mi to jako dost dobrý trik! :-)
   Třeba ta piksla od těchto Bel vlhčených tamponků je na to myslím ideální, jak je vypotřebuju. Kdybych náhodou potřebovala na cesty :-)
   Bebe

 8. Bebe, výborný bavlněný tamponky mají v Lídlu, už jiný nekupuju. Je to čistá bavlna, moc příjemný, větší oválky. Podle mě jsou bohužel tyhle Bel nejhorší, nejškrábavější a nejdražší…

 9. Teda ty odlakovací tamponky mě teď budou hooodně zajímat :-). Jinak co se týče klasických odličovacích tamponků, také si hlídám, aby byly balvněné. A jednou jsem si koupila i tu větší velikost, ale buďto jsem na to levá, ale nějak mi víc vyhovují ty klasické. A uchošťoury na dřívkách? Sem s nimi!

  1. Přijde mi to ekonomičtější, koupit si balík vaty a pár špejlí, než spotřebovávat tolika ušátek s plastovými tyčinkami :-) navíc ten balíček vaty vydrží k tomuhle účelu věčnost. A za naprosto jiné prachy, co si budem vykládat :-)
   Bebe

 10. Já se přiznávám, že jsem se nikdy odličovacími prostředky tolik nezabývala. Do košíku zkrátka letěly ty nejlevnější tamponky a že jsem po nich při odličování byla zarudlá nebo mě škrábaly, jsem neřešila. Až teď, ve 22 letech si říkám, že krom stravy bych měla mít v hledáčku i to, co si patlám na ksicht. Takže dík za tuhle recenzi. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *