Hotel Orlík

Hotel Orlík

V duchu hesla „odpočívej, dokud můžeš – a ne až budeš muset“, jsme se začátkem roku rozhodli vyrazit na další wellness víkend. Jeden jsme absolvovali těsně před Vánoci v Krušných horách, kde bylo mimochodem krááááásně a navštívili jsme osobně i Ježíška – museli jsme se přece na vlastní oči přesvědčit, že existuje! A tak jsme z Božího Daru rozeslali pohlednice na všechny světové strany (protože razítko s Ježíškem na čumkartě nemá každý), dobře se nadlábli, odpočinuli, vyrazili pokochat oko do vánočních Karlových Varů a za pár dní zase hurá domů. A poněvadž tenhle odpočinek přišel nám oběma tuze k duhu a ulevil nejen zdrchanému tělu, ale hlavně rozvrkočené psychice, dali jsme si takové malučké předsevzetí, že tímhle stylem budeme pokud možno odpočívat častěji. Třeba rovnou začátkem nového roku. A proto jsme hned 5. ledna vyrazili na Orlík… :-)

Hotel Orlík

Pobyt jsme si našli na jednom ze slevových portálů (určitě jich taky znáte mraky). Zapadlý kout v lesích, u přehrady uprostřed Čech se nám líbil, fotky vypadaly lákavě… Mě i drahé polovičce vyhovují takové ty akce hrrr, takže chlap nelenil, v 10 večer napsal emajl směr hotel, jestli mají volno – bleskově přišla odpověď, že ano. Hurá koupit voucher a poslat číslo… A další den dopoledne už jsme byli na cestě směr dovolenka…

První, co mě trochu překvapilo, tak že hotel je fakt až hluboko v lesích, kam bych bez navigace netrefila ani se světelnýma tabulema a v životě by mě nenapadlo, že na takovém místě může být civilizace! Takže jestli byste rádi odpočinek, kde vás nebude rušit živá duše, ale zároveň budete jak v pohádce… Určitě čtěte dál…

Přiznám se, že když jsme dorazili k hotelu, vůbec jsem si nebyla jistá, jestli jsme našli správné místo. Celá budova vypadala zvenčí opuštěně a tak nějak „prázdně“… Nebýt pár aut venku na parkovišti a nápisu „hotel Orlík“ nad vchodem, asi bych tam nejistě přešlapovala doteď :-)

Ovšem tenhle pocit mě brutálně rychle přešel, jakmile jsme vešli dovnitř…

Před námi se totiž otevřela obrovská a luxusně vybavená hala s recepcí a posezením a mě úžasem spadla brada až na zem. Připadala jsem si, jako kdybych omylem vkročila do pětihvězdičkového hotelu v centru velkoměsta! Všude velmi příjemné tlumené osvětlení, v krbu naproti dveřím praskal oheň, po levé i pravé straně objevíte už od pohledu pohodlná křesílka s nízkými stolečky, kde jsem se už viděla, jak popíjím kafíčko… A všemu tomu vévodila nablýskaná recepce, za kterou nás přivítala tuze usměvavá paní recepční. Obdivné „no to mě poser na moje holé záda“ jsem si samozřejmě jen myslela, abych nepůsobila jako křupan… :-)

Během chviličky jsme se dozvěděli všechny možné informace (včetně toho, že v župánku můžu pobíhat po hotelu úplně v poho, až půjdu z wellness), aniž bych musela položit byť jedinou doplňující otázku. Jednání milunké a paní na mě fakt dělala dojem, že příjemnější osobu jsem snad ještě nepotkala.

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Vybaveni informacemi jsme se vydali hledat svůj pokojíček, kde budem následující dvě noci chrupkat. A tedy řeknu vám… Kdybych neměla spadlou bradu už od recepce, tady by mi zahučela snad až do sklepa. Dostali jsme velký apartmán, který rozlohou s přehledem strčil do kapsy náš malučký domeček. Obrovská pohodlná postel, spousta prostoru, v ledničce nachystané mlsky, všude naprosté čisťučko, že byste mohli v klidu jíst ze země. V koupelně hromada voňavých ručníků, kosmetika, a hlavně – ten obrovský těžký župánek, do kterého se zakutáte jak do deky a ztratí se v něm i dvoumetrový chlap. Booože, jak já miluju tenhle kousek oděvu :-D

Jelikož bylo chvíli po obědě a my ještě nejedli, ozvalo se kručící bříško, že na něho docela kašlu a chce se k tomu vyjádřit. Tudíž další plán byl jasný. Očíhnout restauraci v přízemí a pokoštovat, copak dobrého nám tu připraví. Mimochodem – hrozně se mi líbilo, že bylo všechno v jedné budově – žádné chození někam do háje v té zimě – pěkně stačilo odcupitat si svých pár schodků a voilá – papu je po ruce. A stejně tak wellness… Ale k tomu se ještě dostanu.

Hotel Orlík

Co bych chtěla určitě zmínit, tak že jestli místní kuchař dosud nevlastní Řád zlaté vařečky, či jak se ten bazmek z pohádky jmenuje – tak by ho měl okamžitě vyfasovat! Ten člověk v kuchyni je totiž bůůůh! Původně jsem se chtěla držet zpátky a v duchu novoročního předsevzetí zmenšit svůj obvod zadku, ale… Nakonec jsem se nechala zlákat jídelním lístkem k něčemu, co se jmenovalo „Zapečené gnocchi“ a… Bože! To bylo TAK strašně dobré, že jsem pak celou dobu nadšeně horovala, kterak je tohle odteď moje nejoblíbenější jídlo a půjdu si vyptat recepis! A jako upřímně – na nějakou dietu jsem si ani nevzpomněla po celou dobu, co jsme na Orlíku byli.

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Snídaně byly totiž naprosto skvělé a pochutnal by si tu s přehledem i člověk, kterému byste normálně dali facku za to, jak je vybíravý. Křupavoučké čerstvé pečivo, boží kafe, ovoce, sýry, zelenina, LUXUSNÍ chrumkavé sladké croissantky, drobné sladkosti a spousta jiných věcí… Bylo toho hafo a já snídala snad hodinu pěkně v klídečku. Hodování po ránu si totiž hrozně užívám i doma… Ale když si nemusím jídlo chystat, tak to mám přece jen radši :-)

Abysme neskončili jen u jídla – ačkoli teda chlap by určitě neprotestoval, protože nad svým steakem k večeři málem dostal orgasmus a fakt přemýšlel nad tím, že půjde kuchaři osobně poděkovat :-D

Jeli jsme sem hlavně kvůli wellness a odpočinku… A toho jsme si teda užili habakuk! Díky tomu, že byl teprv začátek roku a v hotelu se zatím nevyskytovalo moc lidí, jsme měli wellness jen pro sebe! Veliký bazén, boží vířivku, saunu! No vyblbli jsme se teda neskutečně. A fotku, kde si hrajem na plavčíky a chlap předvádí Davida Hasselhoffa s plovákem vám ukážu jen osobně na mobilu za nějaký drobný poplatek :-D

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Zaplavali jsme si do bezvědomí, vyzkoušeli všechny možné pěnové hračky do vody – už jste si někdy zkoušeli stoupnout na tři plováky pod vodou…? Doporučuju. Ten den už nemusíte řešit pitný režim :-D

A hlavně víííířivka byla suprová! Představte si, že přijdete zmrzlí jak sobolí tentononc z procházky venku a naložíte se do whirpoolky s teplotou 37°C. Vrněla jsem spokojeností jak kočič a kdybych se nebála, že se utopím, tak v té vaně normálně usnu. To byla taková pohodička! Do postele jsem večer padala naprosto rozložená a zažila jsem stav úplně opačný, než když se vrátíte utahaní z cvičení a cítíte každý sval. Já totiž necítila nic. Jen hrozně příjemné uvolnění… Čímž je účel dovolenky do puntíku splněn, není-liž pravda? :-)

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Hotel Orlík

A když vás přestane bavit vegetit ve vodě, nebo si nacpávat pupík v restauraci? Prostě vyrazíte ven. Cca 100 m od hotelu je přehrada Orlík, kde má hotel přímo i svou pláž (což teda v zimě není moc relevantní, ale kdybyste tam vyráželi čistě teoreticky v létě…).

Hotel Orlík

Hotel Orlík

Hned u hotelu je tenisový kurt, ping pong, hřiště na volejbal, nohejbal nebo badminton, trasa pro inline brusle, půjčit si můžete vybavení pro kroket a petanque, profrčet se na vypůjčeném segway vozítku, nebo kole. A jestli holdujete něčemu klidnějšímu, pak si klidně sbalte fidlátka a zajděte si k nedalekému rybníku zarybařit. Případný úlovek vám následně připraví v hotelové restauraci ;-)

Z čeho jsem ale venku učůrávala úplně maximálně, tak byl ohrada se zvířátkama!

Hotel Orlík

Spousta koníků a dva oslíčci! A ještě tak krotcí! Klidně přišli až k nám, aby si vetřelce pořádně prohlédli a koníčci se dokonce nechali i poškrabkat. A jak velcí byli mezi sebou kámoši! Oslík pořád dojídal na koníka a ten mu samozřejmě nezůstával nic dlužný. Jednou kousl do zadku kůň osla, podruhé zas ďobl do čumáku osel koníka. Takhle to vydrželi půl hodiny, než oslík vítězoslavně sundal koňovi ohlávku a zdrhnul na druhou stranu výběhu.

Hodně mě pobavila reakce všech zvířátek, když vysvitlo po obědě z ničeho nic sluníčko. Všichni se jako na povel zastavili na fleku a vyhřívali se. Jak sochy. Neskutečné :-D

Jak to shrnout…? Inu… Stačí, když napíšu, že jsme poslední den vážně uvažovali o tom, že si pobyt ještě prodloužíme? Nemít doma kočiče, který nasraně chodí kolem baráku, kope do dveří a držkuje, že dostal příděl kapsiček jen od pana domácího a ne i od nás… Tak jsme tam možná ještě teď. Tenhle veget za to rozhodně stál a jsem si jistá, že jsme nejeli směr Orlík naposled. Fakt to tam bylo boží! ;-)

Aktualizace – 16.6.2017

Po zkušenosti z konce května považuju za svou povinnost doplnit nejnovější poznatek. Na Orlíku se změnilo vedení. A je to sakra znát. Přijeli jsme, zaplatili si na recepci wellness, přijdeme k bazénu a… Vířivka mimo provoz. Prázdná. Nevím, jak pro vás, ale pro mě wellness = 80% vířivka a 20% ten zbytek. Třeba sauna nebo bazén. Tak jsme zase sbalili fidlátka, šli zpátky na recepci, nechali si vrátit peníze a nasraně odjeli. A ještě jsme se dozvěděli, že kdybychom jezdili pravidelně, tak bychom to věděli. A je to navíc i na internetu.

Tak tedy – na internetu nic takového není a milí zlatí – TAKHLE se k zákazníkovi nechová… Jakože „jste blbci, to u nás ví každý, že to takhle je“. Já na vašem místě bych se v takové situaci omlouvala vkleče a jako revanš nabídla třeba blbé kafe na účet podniku, když už nic. Za mě tedy už tenhle wellness nedoporučuju. Už jen za to chování nového vedení, které se k tomu předchozímu BOHUŽEL neblíží ani z rychlíku.17 thoughts on “Hotel Orlík

 1. To bola teda romantika!!! Tiez som sa trosku obavala, ked som videla tu budovu z vonkajsej strany, o com to vlastne pises. Ale interier ma velmi prekvapil. Tam sa niekto skutocne vyhral A i ked moderna nie je moj styl, vnutorne zariadenie urobili s citom a vkusom. Dufam, ze za tento clanok dostanes aspon jeden vikendovy pobyt zdarma, lebo ked si to precitaju ostatni, budu tam mat narvane.o)))

  1. To teda byla, Anni :-D
   Co se vnějšku hotelu týče – postupně ho opravují, takže časem bude určitě vypadat mnohem líp. Ale musím říct, že interiér se jim zatraceně povedl :-)
   A rozhodně nejsme na Orlíku naposled, už teď pošilhávám po dalším termínu :-D
   Bebe

   1. Keď sa tak nad tým zamýšľam, najčastejšie asi do Prahy. Ale nádherne nám bolo i v Bojniciach a v Olomouci. Už dávno sme neboli niekde na horách alebo pri vode, tak i to by som rada napravila :)

  1. Odpočinek je potřeba. A když není čas pár dní, tak stojí za to si úděsný den vylepšit aspoň drobností… I kdyby to měla být Fidorka s kafíčkem! :-)
   Bebe

 2. Ahoj Bebe. Jůůů, parádní váleníčko a relax. Musím říct, že tenhle hotel znám. Je to bývalé vládní středisko, kam si jezdili válet šunky komunističtí pohlaváři. Proto ta nerušená samota… Krátce po revoluci tam dělala kamarádka recepční, tak jsem tam za ní jezdila… Ale to tam byla ještě brána a hotel byl v podstatě nedobytná pevnost… :) Teď už je to asi jinak… a jsem ráda, že se hotel takhle změnil….

  1. Když jsem četla celou tu historii, tak jsem docela zírala a měla jsem z toho skoro husí kůži! Ale pokud si jezdili válet šunky sem, tak to měli dobře vychytané místo! Sem by člověk netrefil ani s mapou :-D
   Bebe

  1. Teda, sedí ti toho za krkem pěkná nálož, Arwi! Přeju, ať státnice dobře dopadnou a můžeš se taky vydat na zaslouženou dovolenku a zrelaxovat člověka :-)
   Bebe

  1. Taky že odpočinuli :-) ale krkonošské sáňkování taky nezní špatně! Hned bych se jela vyblbnout! :-) A na ZOO ve Dvoře Králové si pamatuju hlavně ten patrový autobus a dětské hřiště, kde jsem si okamžitě osedlala tu houpací žirafu a nechala si s ní pořídit fotku :-D
   Bebe

  1. Pravdu máš, Bien, s těmi hotelovými hosty :-) začátkem ledna tam bylo opravdu jak vymeteno a chvilku jsme přemýšleli, jestli je tam kromě nás vůbec někdo :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *