Sativa Manufacture – Kyselina hyaluronová s koloidním zlatem

Sativa Manufacture - Kyselina hyaluronová s koloidním zlatem

Čistou kyselinu hyaluronovou už můj obličej zažil a byl z ní velmi nadšený. A pěkný! Ale kombinaci kyseliny hyaluronové a koloidního zlata? Juj, to jsou mi novinky, to ještě neznám! Sem s tím! :-D

Už měsíc mi dělá společnost moc pěkný kousek ve zlatém obalu od Sativa Manufacture. Obal bych popsala jako takové zlaté pero (silnější než slavný korektor od YSL) s průhledným vrškem, pumpičkovým balením a zlatou „kuličkou“ namísto pověstné třešničky na dortu.

Obsah je bezbarvý (kdo čekal zlaté odlesky, ruce nahoru :-), vodově gelovitý a absolutně bez vůně a zápachu. Prostě pečující sérum, které rozetřete po obličeji, necháte vstřebat a zároveň zapomenete, že jste si na pleť právě něco nanesli. Sérum je absolutně nemastné, na pleti příjemné a dá se kombinovat prakticky s jakoukoli kosmetikou, kterou doma máte.

Používá se tak, že na čistou odlíčenou pleť rozetřete malinké množství séra a necháte cca 10 minut vstřebat. Než si ráno uděláte kafe, nebo večer vyčistíte zuby, je tahle „zlatá seance“ hotová. A pak pokračujete s kosmetickou péčí, jak jste zvyklí – nanesete krém, nebo třeba olejík. Voilá.

Opakujte ráno a večer, 7 dní v týdnu, 30 dní v měsíci a… Můžete se těšit na hladší kůži, sjednocenější barvu, jemnější linky kolem oček nebo méně výrazné nosoretní brázdy, do kterých bych já osobně mohla bez podobných pomocníků za chvilku sadit brambory, jak se prohlubují.

Jak poznáte, že sérum funguje? Inu, já u těchto hyaluronových věciček pozoruju výrazné účinky nejdřív po 3-4 týdnech. Tehdy si začnu všímat, že má pleť hezčí barvu, je jemnější, počínající vrásky nejsou tak výrazné a co mě baví asi nejvíc – tak pleť se rychleji regeneruje. Abyste rozuměli – kyselina hyaluronová neumí jen žehlit vrásky a oddalovat vznik nových, ale urychluje taky regeneraci tkání, hojení ran a bojuje proti různým skvrnám a jizvám! Což se mi brutálně hodí hlavně při tom pubertálním pupínkatém neštěstí, které se mi poslední měsíc stále zhoršovalo, až to došlo do stadia, kdy by se i skrz naskrz poďobaný puboš otřepal hrůzou. Takže usilovně čistím, hojím kyselinou hyaluronovou, dezinfikuju tea tree olejem a opatrně oťapkávám S.O.S. gelem od Dermatherm. A světe div se, ono to nějak zabírá a neplecha se asi dává na ústup.

Jo a zpětně docela oceňuju fakt, že kyselina hyaluronová nemá žádnou výraznou vůni… Šířit kolem sebe kromě tea tree aroma ještě něco dalšího, tak už okolí asi odpadne :-)

A co to koloidní zlato ve složení? Inu, to máte tak. Koloid je vlastně stav, kdy je jedna látka rozptýlená v jiné. V tomto případě je to zlato v demineralizované vodě. Konkrétně tedy v koncentraci 14 mg na 1 l. K čemu je takové koloidní zlato dobré? Kromě toho, že působí i vnitřně a prý umí povzbuzovat tvořivost, působit jako mírné antidepresivum, nebo zmírňovat agresivitu a úzkost, tak působí samozřejmě i zevně, a to v podobě rozzáření pleti, stimulace lymfatického a krevního oběhu a zpomalení ztráty kolagenu a elastinu.

Vnitřní užití vyzkoušené nemám. Ale myslím, že zmírnění agresivity proběhlo v okamžiku, kdy jsem zjistila, že mi sérum na ksichtík pomáhá. Jen to chce tak jako u každé kosmetiky pravidelnost a výdrž, to je jasné :-)

63 thoughts on “Sativa Manufacture – Kyselina hyaluronová s koloidním zlatem

 1. Všechny podmínky splňuji :-) A kyselina hyaluronová mě poslední dobou zajímá čím dál víc a určitě bych jí ráda vyzkoušela :-)

 2. Vypadá to parádně! Svůj FB na takovéhle sdílečky nepoužívám (vlastně skoro na nic), takže soutěž vynechám. Ale určitě si dám sérum na wishlist, časem by se mohlo hodit :) První vrásky se už objevují, takže pryč s nimi :)

 3. ráda bych vyzkoušela, podmínky splněny ( i když dala jsem sdílet jen pro vybrané, né veřejně, ale v podmínkách to není upřesněno, tak snad v tom nebude problém ;) )

 4. Přeji pěkný den a hlásím SPLNĚNO,vyhrát tento zázrak na pleť bych hrozně moc ráda,ale asi by to byl fakt zázrak

 5. Já prosím já! Když jsem si tu recenzi procházela, přemýšlela jsem nad tím, že i když jsem pořád relativně mladá (2 a půl křížku), neuškodilo by s takovouhle péčí už pomalu začít. Líbí se mi hlavně to, že je bezbarvá a „nevoňavá“, to je totiž můj problém – mám raději ty nevýrazné péče o pleť, kterých není moc (nebo jsem ještě nepoznala ty pravé)!
  Takže díky za bezva recenzi a já si jdu držet palce. Všechny podmínky mám splněné!

 6. Tak to vypadá vážně lákavě a moc se mi líbí i balení :-) Lajkuju i sdílím na FB pod jménem Žaneta Kovářová :-)

 7. Tak já nevím, kyselinu hyaluronovou mám taky ráda , ale všechno kde jsou obsaženy kovy ve mě zas vzbuzuje nedůvěru. A opravdu máš pocit, že pomáhá na vrásky? Já v tomhle směru o hyaluronu trošku pochybuju.. Ale regeneraci urychluje, to určitě.

 8. Sdíleno, lajknuto, moc ráda bych vyzkoušela. S čistou kyselinou hyaluronovou mám dobré zkušenosti s tím urychlením hojení, tak třeba tohle by bylo ještě víc super ;-)

 9. Splněno: lajknuto i sdíleno :) chtěla bych si to vyzkoušet, zkušenosti s kyselinou hyaluronovou nemám a moc bych to chtěla vyzkoušet. Je k tomu moooc dobrá recenze :)

 10. Dobrý den přeji,velice skvělá možnost se nabízí vyzkoušet kyselinu hyaluronovou,byla bych velice ráda,kdyby se na mě štěstí usmálo a mohla bch ji i vyzkoušet,to by bylo přímo skvělé
  zdravím Jana

 11. Podmínky splněny. Moc ráda bych vyzkoušela, má pleť mě neustále zlobí a absolutně nic a nikdo si s ni neví rady :/ opět bych se chtela s radostí podívat do zrcadla.

 12. Určitě bych chtěla vyzkoušet a podmínky jsem splnila. :)
  Opět krásný článek a díky za soutěž.

  Hezký den
  Runa

 13. Chcem a splnila!? Tá flasticka vyzerá skrátka úžasne ☺.
  Lajkujem a zdieľam ako Claire Clairmont.

 14. Splněno. Přesto, nebo právě proto, že už se řadím do kategorie důchodců, bych chtěla dokázat, že ten zázrak funguje.

 15. 359 fans a sdíleno,určitě bych ráda vyzkoušela tento přípravek,mám už nějaké a přesněji dobé zkušenosti s kyselinou hyaluronovou ale s koloidním zlatem tedy ještě ne,takže ráda vyzkouším a třeba pomůže i dceři na akné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *