Honestly pHresh Deodorant

Honestly pHresh Deodorant

Víte, nemám moc v oblibě přírodní deodoranty, jakožto bojovníka pro hlavní frontovou linii. Zatím všechny, které jsem kdy vyzkoušela, tak se hodily spíš jako doplněk k normálnímu antiperspirantu na obnovení vůně během dne (když jsem nechtěla používat stejný dryják). Anebo na noc. No výdrž často byla taková nepřesvědčivá.

Ale znáte mě – ač v některých případech velmi skepticky, i tak ráda testuju nové značky a rozšiřuju si obzory. Ať už mi vyjde výsledná recenze pozitivní, nebo naopak. Tentokrát se ke slovu dostala mně neznámá americká značka Honestly pHresh (taky vás tyhle slovní hříčky tak baví? :-), která klade obrovský důraz na to, aby byly deodoranty bez jakýchkoli i potenciálně škodlivých látek, které by vám mohly v těle vytvořit nepěknou paseku. Prosazují názor, že když už si dáváme pozor na to, co jíme, je nesmysl pak tělu dodávat chemický koktejl, který by porazil vola. Poněvadž skrz kůži se z kosmetiky vstřebá do těla až 60% veškerých složek. U této infomace by asi měli zbystřit hlavně ti, v jejichž kosmetickém arzenálu převládají zbraně, které mají s přírodou společnou snad jen tu dřevěnou poličku, na které jsou vystaveny.

Abych byla ale konkrétní – podle Honestly pHresh jsou škodlivé tyto látky: aluminum (hliník), parabeny, ftaláty, propylene glycol, formaldehyd, sulfáty, minerální oleje, silikony, DEA, TEA, syntetické vůně, umělá barviva, mastek a karbomer. Pokud si chcete ověřit seznam ingrediencí v konkrétní kosmetice, doporučuju k tomuhle účelu databázi EWG’s Skin Deep, kde jednotlivé složky hledám i já. Chemik sice nejsem, ale pořád je lepší se aspoň zajímat a učit se, než lhostejně mávnout rukou a konstatovat „ale to bysme nesměli používat za chvilku nic“ :-)

A takže hurá do postřehů. Víte, jak je to v matematice, když máte zadání slovní úlohy – mějme deodorant, kde vlastnost A (tedy složení) je maximálně v pořádku a čisté a zkombinujme ji s vlastností B (tedy výdrží), kterou jsme otestovali v brutálních horských a městských podmínkách, kde teploty vzduchu ve stínu atakovaly čtyřicítky. Výsledek pak popišme jako proměnnou, kterou zároveň ovlivňují další faktory – doba užívání, množství potu, skladba materiálu oblečení. Pro názornost si to rozeberme podrobněji ;-)

Neřekla bych o sobě, že se vyloženě potím jako prase nebo dveře od chléva. Když je hic, tak ze mě leje jako z každého, když je normální teplota (kolem 25°C), jsem v suchu. Dvakrát denně proběhnu sprchou, kde se od hlavy k patě umyju mýdlem DermArgan. Pak používám tělový olej nebo krém. A deodorant. Na suchou, ČISTOU kůži. To je ohromně důležitý detail, mimochodem. A nejradši pak oblékám čistě bavlněné tričko nebo tílko. Za výše splněných podmínek můžu odpřísáhnout, že tenhle deodorant můžete používat, i když bude venku na zdechnutí a o rozpálený beton se vám budou tavit podrážky. I večer pak bude tričko vonět, jako kdybyste ho vytasili čisté ze skříně. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí.

Akorát vám teda nesmí vadit, že budete muset aplikaci během dne tak 2x obnovit a podpaží nebude v těch největších vedrech naprosto suché, jako za použití antiperspirantu. Zas vás ale může těšit pocit, že tělu neškodíte a voníte jak čerstvě oprané prádlo. Jo a můžete deo používat i na noc. Pro někoho možná zbytečnost, ale já mám ráda, když voním i po ránu :-)

A že je v případě varianty Tropical Blossom o co stát! Jde totiž o jakousi svěží ovocnou vůni, která je čumáčku děsně příjemná! Zapomeňte na nějaké vtíravé „lepivé“ fujtajbly, které na sobě pořád cítíte a začnou vám během chvilky lézt na nervy. O tomhle deo vůbec nevíte (pokud tedy vyloženě neňufnete k podpaží) a je to takový tichý voňavý společník. Deo je taky nádherně krémový, nanáší se raz dva a zasychá taky dost rychle.

8 thoughts on “Honestly pHresh Deodorant

 1. Ahoj Bebe,
  já jsem jen tak z hecu zkusila Alverde deodorant modrý, s řasami a bambusem? Ze začátku jsem moc nadšená nebyla, no znáš to. Pak jsem si na nějakém blogu přečetla článek, jednalo se sice o deodorant od lavery, ale zkusila jsem to taky, přeci jen jsem měla ještě plnou lahvičku, tak proč ne. Slečna psala, že se ráno natřela a půl hodiny poté vrstvu obnovila a celý den bez pachu potu. Nesmrděla jsem ani v těch strašných vedrech! Jenže pak mi došel a já si objednala kamencový deodorant od Purity Vision… U toho to není moc slavný, ale ještě mám celý kámen na to to vychytat :))

  1. Zajímavý postřeh, který jsem taky vysledovala! Proto jsem psala, že vrstvu obnovuju třeba i 2x. Pak je to vážně bez problémů :-)
   Alverde jsem zkoušela, ale nějak zvláštně se na mě rozkládal. Stejně tak Santé… Asi to chce fakt najít tu pravou značku.
   Jo a doufám, že se to s tím Purity Vision podaří nakonec vychytat ;-))
   Bebe

 2. Nedělá flíčky na oblečení? Jinak ale vypadá moc hezky, s přírodními deodoranty je to těžké, tak jsem ráda, že jsi objevila něco, co za to stojí :)

  1. Nepozorovala jsem. Aspoň co se týče takových těch žlutých fleků na bílé. Ale když si tak zpětně uvědomuju, tak snad ani na těch tmavších barvách (tmavěrůžová, šedá, černá) snad nic nedělal. To bych určitě nadávala! :-)
   Bebe

 3. počuj,dlho som tu nebola.zo Slovenska je to horšie vidieť,ale šla si na blond?
  potím sa jak sviň,toto vyskušam.dík dievča za tip

  1. Aaaano, šla jsem na blond :-) okamžitý nápad, za který mi vlásky moc nepoděkovaly – ale momentálně mě ta barva hrozně baví :-)
   Tenhle deo s klidným svědomím doporučím! A ještě prozradím zákulisní info, že chystám srovnání 3 deo od Borotalco. Tak bude určitě co číst :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *