Uriage – sprej na opalování Bariésun SPF50+

Uriage - sprej na opalování Bariésun SPF50+

Že na vás odevšad doktoři a dermatologové hrozí prstem s poznámkou „nechoďte na sluníčko bez namazání„, to už všichni bereme jako standard. Je to klasické téma, které se každý rok opakuje – mažte se, nechoďte kolem poledne na slunko, hodně pijte, noste pokrývku hlavy…

Ruku na srdce – kolik z vás tohle všechno poctivě dodržuje?

Já se přiznám, že ačkoli jsem ohledně varování doktorů vcelku salámista (jednou je kafe zdravé, pak zase ne…), tady klopím hlavu a poctivě všechno plním. Vážně. Kloboučky jsem si v létě zamilovala a chodím v nich pořád, na sluníčko sice chodím, ale vypadám u toho jak maskovaný terorista (brýle, klobouk, případně šátek na krk) a flašku vody beru do ruky častějc než telefon.

K té vodě ještě… Někde jsem četla, že prý člověk má pít i preventivně, když nemá žízeň. Podle mě je to blbost. Tělo si prostě řekne, kdy má žízeň. A když jíte hafo ovoce a zeleniny, tak se zkrátka nepotřebujete prolévat jako někdo, jehož celodenní jídelníček se skládá z pěti chlebů s máslem. Takže ano, piju dost a v těchto vedrech bez problémů 3 litry dám. Ale rozhodně ne „na silu“, ale piju fakt až když si tělo pískne, že chce zavlažit.

Jo a co se ochranného mazání týče – tam jsem taky sakra opatrná a razím heslo, že raději se budu chránit vyšším faktorem a budu bledší, než připomínat čokoládu a ve 40ti pak utrácet výplatu za botox proti vrásčité harmonice, která by se mi z obličeje stopro udělala. Ještě odbočím – docela mě baví turisti u moře, kteří se vyvalí na pláž jak vorvani hned po ránu a poctivě se opékají až do večera. Proč? No aby přece přijeli z dovolené pěkně opálení! Jinak by to snad ani nebyla dovolená! :-) To mě se po návratu od moře co chvilka někdo ptá „vy jste u toho moře nakonec nebyli?“ nebo „vám nesvítilo sluníčko?“ Prostě nemám potřebu se grilovat, no :-)

Krémy na  opalování vybírám podle jednoduchého pravidla – musí mít minimálně SPF30, dobře se roztírat, neucpávat póry (hlavně na nose), musí vonět a nechci, aby ze mě stvořily bílého zombíka. Moc složité? I prd, velebnosti… Jsou to jednoduché podmínky, které splňuje hned několik mnou vyzkoušených adeptů naprosto s přehledem.

Kdyby někoho zajímalo doporučení, rozhodně nešlápnete vedle, pokud se vybavíte Biodermou nebo Dermathermem. Obě značky mají fantastické opalovací řady, na které bych přísahala a mně vyhovují úplně maximálně. Jelikož se ale nebráním testování i jiných výrobců, vyzkoušela jsem třeba i tělový sprej Bariésun SPF50+ od francouzské značky Uriage.

prej má být vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, je hypoalergenní, voděodolný, bez parabenů, bez oktokrylenu a má být 100% fotostabilní (tzn., že přípravek neztrácí svůj ochranný faktor ani po dlouhém slunění).

Krém je poměrně řídký, nelepí, nedělá na kůži bílou vrstvu a dobře se vstřebává. Pleť příjemně provoní (klasika opalovací krém) a zanechá ji takovou zdravě lesklou. Pro majitele suché pleti je to bez problémů i při použití na obličej (nám o „lesk“ kolikrát i jde!). Ti, kteří mají pleť mastnější a permanentně se snaží o matový stav by to mohl být problém. Hlavně tedy, pokud se chystáte do města a chcete obličej chránit opalovacím krémem, ale zároveň nechcete házet prasátka na všechny strany. U vody je to pak jedno… :-)

Brala jsem s sebou krém i na pěší túru do Beskyd, kde z nás pot lil jako když vám za krk vyleje kýbl vody – a ani já, ani Elis jsme si čumáček nespálily (a to jsme vrstvu během dne neobnovovaly). Stejně tak, když se namažu do města nebo k bazénu na zahradu. Opalovák drží a sluníčko pod vrstvu nepustí. Což ovšem neznamená, že byste se s 50tkou neopálili. Vysoký faktor vám neříká, jak moc se (ne)opálíte. Ale jak dlouho můžete na sluníčku pobýt, aniž by se z vás stala křupavá topinka… :-)

Co vy a grilování na sluníčku? Máte potřebu se v létě opékat do chrumkava, nebo si taky pěstujete aristokratický vzhled? :-D

8 thoughts on “Uriage – sprej na opalování Bariésun SPF50+

 1. Ahoj Bebe, ja jsem beloba bila, jen oblicej a ruce se mi kazde leto trochu opali, jinak nic :) kdybych nebyla lina, mazu si i ty ruce a oblicej, libi se mi svetla kuze – ale jsem shnila a vetsinou si misto mazani vezmu dlouhou sukni a klobouk a je :))) mej se, V. ^^

  1. Kloboučky nosím taky, Veru :-) a i když se mi podaří kolikrát přes léto lehce opálit, stejně nejpozději do října vyblednu tak, že dcera ředitele vápenky je oproti mě vysolárkovaná topinka :-D
   Bebe

 2. No, musím říct, že z toho chemického seznamu na obalu se člověku dělá až špatně. Když to na těch opalovákách vždycky čtu a říkám si, jak to asi reaguje na tom ostrém slunci a co se vsakuje na mé kůži, dostanu vždycky chuť si to radši namíchat doma sám. Prostě jen olivový olej s titanovou bělobou. Tu titanovou bělobu jako odrazný prvek to stejně obsahuje vždycky, ale k čemu je tam tolik dalších srajd člověk moc netuší. Asi kvůli dlouhému skladování. Titanovou bělobu koupí člověk jako čistou chemikálii docela levně (vyrábí ji Precheza) a nic lepšího než olivový olej na kůži nikdo nevymyslel (teda kromě vepřového sádla).
  Jinak sluneční brýle budou asi dobré. Já je ale nenosím. Ovšem kdybych je už nosil, tak jedině úplně čiré, aby byla zornička nucená se v prudkém světle hodně zůžit a neotvírala se tak zbytečně velkou plochou zbývajícímu UV záření, co se vždycky nějaké dostane i přes brýle.

  1. Na vlastní míchání nemám odvahu – v tomhle ohledu jdu maximálně do vlasové nebo pleťové masky :-)
   A sebrat mi někdo sluneční brýle, asi bych byla hodně zlá :-)
   Bebe

 3. Nesnáším grilování na sluníčku, na druhou stranu se ráda vykoupu a jsem líná se pořád mazat, takže jsem se trochu opálila ve vodě a během schnutí u vody.. no opálila, jsem světlý typ, takže i to opálení je hodně světlá hnědá :-D Na tělo používám 30 z DM, tu jejich značku a když se poctivě namažu, tak to chrání. Na obličej jsem si koupila 50 od Biodermy a moc nadšená z ní nejsem, přijde mi, že mi to zhoršuje akné, asi mi ucpává póry, i když se chlubí, že ne..

  1. Eli, jak zmiňuješ ten opalovák z DM a množství – když si kolikrát čtu to doporučené množství, které je nutné na kůži rozetřít, aby krém chránil, přijde mi to šílené a trochu se stydím, protože takové množství rozhodně nezvládám spotřebovávat.
   S tou Biodermou ale neporadím – mě maximálně vyhovoval hlavně ten Photoderm MAX (tuším se to tak jmenovalo) a takový oranžový sprej BRONZ. Na druhou stranu – pokud ti vyhovuje krém z DMka, tak bych to asi neřešila a používala ten :-)
   Bebe

 4. A při tom v různých testech vyšly úplně nejlépe mnohem levnější krémy.
  Já mažu, když se jdu opalovat, ale teda bez mučení přiznám, že když jdu jen tak někam na procházku, tak krém vynechávám – chyba, vím, ale pohodlnost vítězí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *