Weleda – růžový pleťový olej v ampulích (7denní vyhlazující kúra)

Weleda - růžový pleťový olej v ampulích (7denní vyhlazující kúra)

Se zkoušením kosmetiky je to stejně jako s jídlem. Obrazně řečeno, samozřejmě. Obsahem kosmetických kelímků se fakt po večerech neživím, ač u některých by to asi problém nebyl :-) Myslím to tak, že některé věci „ochutnáte“ jednou, jiné zařadíte do každodenního „jídelníčku“ a další si třeba dáte jen někdy. Podle „chuti“ nebo potřeby.

Některou kosmetiku je možné i bez delšího testování ohodnotit tak, že ostatním budou postřehy užitečné – sem bych zařadila veškeré balzámy na rty, krémy na ruce, tělová másla, mléka, sprchové gely, apod. Vyzkoušíte a zjistíte, jestli je ta věc super, nebo lepí, maže, vstřebává se, smrdí, voní, drolí se, skáče sama z kelímku nebo to prostě od začátku není váš šálek čaje. Jako když jdete s kamarádkou nakupovat a u testerů si navzájem sdělujete postřehy. Logicky třeba – pokud krém na ruce lepí poprvé, podruhé i po páté, tak ho nepotřebuju zkoušet měsíc, že jo. A naopak – když mi třeba balzámek na rtech vydrží půl dne, má bomba složení a chutná líp jak oblíbené mlsky – pak taktéž není co řešit…

Složitější už je to se zkoušením kosmetiky, která má „něco“ dělat a je potřeba ji testovat dýl. Těžko třeba o hyaluronovém séru můžu druhý den říct, jestli funguje, nebo ne (jsem si nějakých výsledků všimla až po 3-4 týdnech pravidelného používání). Nebo pleťový či oční krém, olej do vlasů, nebo přípravek proti akné. BIO kosmetika není od toho, aby vám na počkání zkrášlila obličej – ale naopak jí trvá déle, než se výsledky projeví. Je to tím, že přírodní a bio kosmetika nefunguje jak make-up – nestačí ji nanést a během několika minut zírat na zázrak. Je to o dlouhodobém používání, kdy se pleť „naučí“ si vytáhnout z kosmetiky to nejlepší a tím se sama začne dávat do pořádku. Nebo tak něco. Chápete, jak to myslím? :-)

Ale to jsem se zamotala úplně jinam, než jsem původně chtěla. Dnes to má být totiž o růžovém pleťovém oleji od Weledy – konkrétně tedy o 7 denní vyhlazující kúře. Prostě dávka na 7 dní. Už víte, proč ten obsáhlý úvod o době používání? :-)

Tahle kúra se skládá ze sedmi malých skleněných ampulek. Podobný typ kúry jsem kdysi zkoušela od Alverde a rozflákla jsem si u toho prst tak šikovně, že se mi pak hojil 14 dní. Takže si nehrajte na hrdiny a při dobývání se k obsahu ampulek postupujte takhle: nejdříve setřepte obsah ampule do spodní části. Je to jednoduché jak facka a jde to snadno. Pak zabalte ampulku do ubrousku, jednou rukou ji uchopte za spodní část, druhou rukou za vrchní a v místě červeného puntíku ampuli rozlomte. Vrchní část odložte do pryč a z té spodní si vyklepejte olejík do dlaně. Následně pak jemně rozetřete na očištěnou pokožku obličeje, krku a dekoltu. Jako když používáte normální krém.

Nabízí se otázka, proč je kúra balena zrovna takto a ne třeba v jedné lahvičce. K tomu mě napadá vysvětlení, že je to kvůli dávkování a aby se k obsahu nedostal vzduch. Asi :-)

Jinak aroma se bude velice líbit všem, kteří slastně zavírají oči, kdykoli venku zavane vítr a k nim se dostane nezaměnitelná vůně záhonu růží. Růžový olejík totiž z obsahu voní opravdu silně. Ale je to spíš kombinace zelené vůně čerstvě seřezaných stonků růží a okvětních lístků. Ne jen čistá květinovka.

Jestli kúra funguje? Hele je v tom olej z muškátové růže, olej ze sladké mandle, jojobový olej, pupalkový olej a broskvový olej. Výsledek nemůže nefungovat :-) Obsah ampulky nanášejte na vlhkou pleť (můžete zavlažit květinovou nebo termální vodou) a garantuju vám, že se voňavá směska olejíků vstřebá beze zbytku a zanechá za sebou hezky rozmazlenou pokožku, která bude vrnět blahem. Něco jak kočič, když mu nasypu plnou mističku… :-D

Kúra se dá používat buď celý týden v kuse, kdy si každý večer v týdnu užijete tenhle růžový rituál. Nebo si můžete zvolit „dávkování“ 2x týdně po dobu 1 měsíce. Záleží na vás. Já jsem zvolila první možnost a chamtivě si dopřávala růžové lázně najednou. A jak účinky vytáhnout ještě o level výš? Vemte tuhle kúru s sebou na nějaký echt povedený wellness ;-)

4 thoughts on “Weleda – růžový pleťový olej v ampulích (7denní vyhlazující kúra)

 1. Bebe, to zni skvele a navic Weledu mam velmi rada. Tak uz vim, proc vypadas tak mlade. ;)
  Mne na tu moji dalnici na cele celkem obstojne funguje tolik chvaleny olejicek od Nuxe. Nicmene chtelo by to jeste neco a na to je Weleda jako delana a samozrejme se mene rozcilovat. :)

  1. Veru, druhou větou sis u mě zajistila doživotní „očičko“ a mega velké plus! :-DD :-*
   Olejíček od Nuxe jsem zatím nezkoušela, ale už usilovně testuju chytré bezvodé balzámky, které jsou podle mě na vrásky nej, pokud tedy má člověk tenhle typ péče rád :-)
   Jo a k menšímu rozčilování se určo přidávám – když se to totiž vezme kolem a kolem – tak v 99% případů jde o věci, které stresem a vráskou mezi očima a na čele stejně nevyřeším. To zbývající 1% je daňové přiznání pro finanční úřad… :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *