Weleda – olejová manikúra v tužce pro péči o nehty a nehtovou kůžičku

Weleda - olejová manikúra v tužce pro péči o nehty a nehtovou kůžičku

Není to tak dlouho, co jsem za vrchol svého manikúrového snažení považovala barevný lak a kleštičky na nehty. Zajedno se mi s tím nechtělo moc patlat a za další jsem si neuměla představit, že bych svoje kraťoučké drápky vyměnila za cokoli delšího než půl milimetru.

Ovšem časy se mění a já po absolvování péče v Simple Beauty salonu dospěla k závěru, že se mi nová úprava nehtíků ohromně líbí a zkusím si pěstovat víc holčičí variantu drápků. Tedy délku cca 3 mm, kterou už nestříhám kleštičkami, ale zapilovávám skleněným pilníkem. Plošku nehtů pak upravuju leštičkou. A kůžičku? Tak o tu se starám díky vychytaným pomocníkům tak dobře, že si málem nepamatuju, jaké to je, když se vám vytvoří záděrka.

V posledním článku o manikúře jsem vám ukazovala chytré pero od Alverde, kterým nehtovou kůžičku zatlačuju a upravuju a následnou péči v podobě olejového mazání od L’Occitane a Saloos. Díky těmto pomocníkům mi kůžička kolem nehtů nepřerůstá a netrhá se a taky jsem už dlouho nemusela použít chytrý nožík na její odstranění. Prostě není potřeba. Takže pokud máte se záděrkami problém, vřele doporučuji podobný postup, jaký jsem v článku popsala.

A aby těch pomocníků nebylo málo, představím vám dnes ještě dvě novinky od Weledy, které vám k parádní manikúře pomůžou.

Tou první je olejová tužka na zjemnění nehtové kůžičky, která je vlastně obdobou pera od Alverde. Z jedné strany má lžičkovitě tvarovaný konec na zatlačování a z druhé strany pak objevíte cosi na způsob fixového zvýrazňovače, který slouží ke změkčení kůžičky. Používat by se tohle udělátko mělo tak, že nejdříve „fixem“ nanesete olejík na kůžičku, chvilku počkáte a následně ji druhým koncem opatrně zatlačíte. Já ale vždycky kůžičku nejdřív zatlačuju a pak fixem „mizíkuju“ a čistím nehet od případných nečistot a zatvrdlinek z kůžičky.

Pokud mám Weledu srovnat se stejným výrobkem od Alverde, pak bych vypíchla následující věci:

 • Weleda má jako bonus tři náhradní „fixové“ nástavce, což je skvělé, protože při častém použití se hrot jaksi opotřebuje, špatně se s ním dělá a vám nezbude, než koupit pero nové. Bod pro Weledu, protože ve výsledku by díky náhradním nástavcům mohl vydržet jako 4 Alverdí pera.
 • Alverde má podle mě šikovnější nástavec na zatlačování kůžičky. U Weledy mi přijde konec hrozně široký a mně se s tím špatně manipuluje. Bod pro Alverde.
 • Weleda nádherně voní po granátovém jablíčku, u Alverde není parfemace žádná.
 • Weleda i Alverde jsou přírodní a vedou certifikát NaTrue.
 • rozdíl v ceně – Alverde se dá pořídit myslím do 100 Kč, Weleda stojí 289 Kč. Rozhodně bych ale brala v potaz i počet náhradních nástavců, v čemž se podle mě Weleda vyplatí víc.

Druhou novinkou je pak vyživující olej na nehty a nehtovou kůžičku v tužce. Něco podobného mám od L’Occitane a dost podobným výrobkem je vlastně i balzám na nehty od Saloos.

Tužka má na jedné straně štěteček, kterým se směs olejů nanáší, z druhé je pak šroubovací konec, kterým se obsah vytlačuje do štětečku. Stejně jako u olejové tužky, i v tomhle případě obsah fantasticky voní po granátovém jablku. Konzistenci bych popsala jako takový řidší balzám od Saloos, který na kůži taje do podoby olejíku.

Použití je velice jednoduché – párkrát otočíte koncem tužky a štětečkovým aplikátorem obsah přesně nanesete na nehtovou kůžičku a boky nehtů. Výsledkem je vyživená kůže bez záděrek a suchých šupinek. Výhody oproti klasickému krému na ruce? Tahle směs je mnohem výživnější a díky vyššímu obsahu olejů mastnější. Což kolem nehtů nevadí, ani pokud tužku používáte při práci v kanceláři. Na celých rukou už by byla mastná péče míň praktická.

A pokud mám srovnat tužku od Weledy s podobnými výrobky, které běžně používám?

 • s Weledou se suprově pracuje – jednoduchým otočením konce tužky vytlačíte přesně tolik „hmoty“, kolik potřebujete a rovnou ji nanesete na nehty. Je to praktické hlavně na cesty, poněvadž nemusíte sahat do kelímku prsty jako u Saloos. Balzámek na nehty v kelímku je lepší spíš na domácí použití.
 • seřazení od nejřidšího po nejhutnější? L’Occitane je tekutý olejík, Weleda spíš taková pasta a Saloos pak tuhý balzámek.
 • vůně? L’Occitane připomíná mýdlo, Weleda je ovocná s vůní granátového jablíčka a Saloos má v sobě směs esenciálních olejů s převahou citrusů.

Jo a ještě na závěr… Díky téhle mojí malé sbírce pomocníků mi stačí věnovat péči o nehty minimum času denně a packy vypadají, jako kdybych právě přišla od manikérky. A ve výsledku mě to myslím vyjde i levněji… :-)

8 thoughts on “Weleda – olejová manikúra v tužce pro péči o nehty a nehtovou kůžičku

 1. Takže bych si měla pořídit oba dva výrobky, protože s kůžičkou neustále bojuji a jsem neskutečně líná si „něco koupit“. mažu občas třezalkovým olejem (chci ho vypotřebovat), ale to moc nepomáhá :( a saloos jsem měla a ta aplikace mi nevoněla :(

  1. Peti, vřele tužku doporučuju! A tu Alverde nebo Weleda na zatlačování kůžičky taktéž. Kombinace = už nikdy žádné záděrky! A že jsem na ně trpěla úplně hrozně. A navíc tlapičky vypadají pořád jak ze škatulky a upraveně :-)
   Bebe

 2. Tak a jsem zase v koncích :-D Jednak jsem si myslela, že cena u L’Occitane bude vyšší, takhle mě to nutí se nad tím zamyslet a obě Weledí věci vypadají více než sympaticky O:-)

 3. Ale já mám u Alverdího zatlačovače i náhradní hroty. Jsou schované pod tím zatlačovačem. Ale třeba ti je nějaký nenechavec vysypal – i takové už jsem viděla.

  1. No fakt že jo! Ten hrot jde oddělávat! Ale nic pod tím nebylo… Jestli mi to někdo vybral a já ho dostanu do ruky, tak mu ten zatlačovač nacpu někam… Naštorc… :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *