Athena’s – krém s makadamiovým olejem

Athena's - krém s makadamiovým olejem

Náš kočič si občas nezadá s malým děckem. Zvlášť po ránu. Zhruba mezi šestou a sedmou hodinou se mourek probudí a ze svého pelíšku v obýváku doťapká k nám do postele. Nejdřív opatrně našlapuje a sonduje, jestli má některý z nás otevřené oči a jsme vzhůru. Dokud má kočič dojem, že tvrdě spíme, tak jen tichounce vrní, ďobká do nás čumáčkem, olizuje ruce, čelo nebo nos a tak do čtvrt hoďky se uvelebí mezi mnou a chlapem a třeba ještě na hoďku usne.

Průšvih je, když se jeden z nás chytí do pasti a kočičovi dá najevo, že je vzhůru. Nevím, jak to ten malý prďa dělá, ale v tu ránu je schopný zesílit předení tak, že to třepe s celou postelí! Taky začne skákat po dece, okusovat nám uši, šmátrat packou s vytasenými drápky pod dekou a celkově byste ho nejradši zabili. Kdo už někdy zažil otisk kočičích zubů na palci u nohy, tak jistě chápe… Třeba dneska mám pro změnu lehce rozčísnutý horní ret, protože mňoukovi přišlo, že je hrozná sranda mi pleskat packou po obličeji a když jsem konečně vyletěla, lekl se a vytasil drápky. Výsledkem téhle ranní show je naštěstí jen malinkaté bebí, které stačí mazat balzámkem do zblbnutí a za dva dny o ničem nebudu vědět.

Athena's - krém s makadamiovým olejemKdyž jsme u těch mazání. Nemám jich v zásobě zrovna málo. A to jak na pusu, tak na tělo. Chtěla jsem to v duchu spočítat, ale když mi záhy vychladl i hrnek s čajem, podobných ptákovin jsem nechala. Dnes vám představím tělový krém s makadamiovým olejem od značky Athena’s, což je italský výrobce přírodní kosmetiky, od něhož jsem nedávno opěvovala pleťový peeling s arganovým olejem. Supr věc mimochodem.

Tělové máslo mi velmi silně připomíná krém podobného ražení (a vůně!) od Alverde z DMka. Jen s tím rozdílem, že tenhle se tak nějak rychleji vstřebává a je maličko hutnější. Ale tu vůni – tu mají opravdu stejnou! Snad jen Athena’s je o facku sladší a výraznější.

Balení je velmi jednoduché a není u něj co řešit – nízký plastový kelímek se šroubovacím víčkem. Stejně jako u Alverde – i když jde o akurátní hutnější krém, stejně nedoporučuju jakkoli balení dlouhodoběji klopit či skladovat v jiné, než vodorovné poloze. Ta potvora krémová pak umí stéct na víčko. A to mě vždycky dohání k šílenství :-D Ale vzhledem k tomu, že snad krom bezvodých balzámků mi tohle dělá téměř veškerá kosmetika, nemá cenu info nijak řešit.

Athena's - krém s makadamiovým olejemAč v popisu vůně najdete vanilku a ambru, mě krém ze všeho nejvíc připomíná zmrzlinu. Žádnou ovocenku nebo tak. Taková ta typická krémová točená zmrzka, jejíž aroma je schopná na první dobrou identifikovat i moje drahá polovička. Dokonce už krém pracovně překřtil na „ten zmrzlinový“, když ho na sebe zrovna patlám.

Vstřebatelnost je rychlostí blesku, krém je nemastný a nechává příjemně hebkou kůži. Jo a díky obsahu bambuckého másla, makadamiového olejíku nebo kyseliny hyaluronové můžete dokonce tvrdit, že to pokožce přináší i cosi užitečného.

A laické srovnání s oním zmiňovaným makadamiovým Alverde? Inu, ač Athena’s krém je ohromně fajn a příjemný a tak vůbec, když omrknu celý seznam všech ingrediencí ve složení a vezmu v potaz i cenu… Osobně bych se přikláněla spíš k vítězství Alverde. Athena’s seženete v množství 200 ml v e-shopu za 339 Kč, Alverde vychází při stejném obsahu na 99 Kč.

A kolik tělových krémů, mlék a olejů vlastníte vy…? Počítali jste to někdy? :-D

12 thoughts on “Athena’s – krém s makadamiovým olejem

 1. Vypadá to docela pěkně, ale asi nepořídím :). Ani od Alverde mě tělová másla nijak nenadchla, jako dobré, párkrát jsem se s tím natřela, ale to je tak vše, mám extrémně suchou kůži na těle a moc mi ji to nepromastilo… Takže jsem udělala Alverde pápá a dala ho kamarádce :). Nejraději mám modré Nivea tělové mléko a když si chci udělat radost, tak si koupím tělové mléko z Manufaktury, ty jsou taky fajn a vyhovují mi více než jakékoli ostatní, když nepočítám tu Niveu :). Co se týče všelijakých olejů, krémů a jiných mazátek, nedávno mě napadlo to spočítat. Myslela jsem si, že tooh mám moc, ale zjistila jsem, že toho vlastně vůbec moc nemám, že moje vrstevnice toho mají obvykle mnohem více a já mám mezi těmi různými produkty stejně vždy favorita, kterého vlastně používám jako jediného a když dojde, jdu koupit znovu, ale ty ostatní věci tam leží v poličkách osamocené a netknuté :D…

  1. Fellien, zkoušela jsi někdy těsně po koupání na tělo olejík? Třeba od Saloos nebo Weledy? Jsou na suchou kůži absolutní bomba :-)
   Jinak favority mám samozřejmě taky – v tomhle tě naprosto chápu! :-) akorát když mě nějaká kosmetika nebaví, nesedla mi, nebo vím, že ji prostě používat nebudu, tak vždycky okamžitě předávám dál. Bylo by mi líto ji jen tak nechat „sušit“ doma :-) Pravdou ale je, že celkově mám spotřebu kosmetiky jak malý zájezd… :-D
   Bebe

   1. To víš, že zkoušela :). Jako dobré, olejíčky jsou fajn, ale vadí mi, že jsem po tom chvíli mastná a když už se to vstřebá, tak hoďku po tom co se to vstřebá jsem zase vysušená :/. Třeba i na sprchování používám většinou oleje a jak třeba jiné holky píšou že se pak už nemusí mazat – to já vůbec neznám. I když se sprchuju s olejem, tak pak vylezu z vany suchá a namazat se prostě musím. Hlavně nohy, ty mě vždy uplně štípou a svědí :/. Taky se snažím tu kosmetiku co nejvíc posílat dál, jenže v mém okolí nikdo na kosmetiku moc není a na přírodní už vůbec ne, takže to právě moc nemám komu dávat :D.

    1. Tyjo Fellien, marně přemýšlím, co tak poradit :-) Na supersuchou a svědivou kůži mám ještě v zásobě Kératosane krém od Uriage. Jako funguje to, hutné je to, ale není to rozhodně BIO. A není to na celé tělo, ale jen na takové ty nejsušší místa – kolena, lokty, chodidla. Ještě o tom budu psát.

     Holka ale s tou suchou kůží mi ležíš v hlavě. Nemůže ti to dělat i voda? Pamatuju se na spolužačku na střední, která si třeba obličej vůbec nemohla mýt vodou, protože ji pak hrozně svědil. Akorát si neumím představit, jak by se člověk namísto kupšání třeba otíral tamponkama s termálkou, že jo :-D

     Bebe

  1. Alverde mívalo ještě docela často různé voňavé limitky, ale přijde mi, že poslední dobou na tyhle nové verze docela prdí. Nebo se mi to zdá? :-)
   Bebe

  1. Taky tak křečkuješ, Andrejko, jak já? :-D Ale víš co – stejně se vždycky najde něco, co člověk nutně potřebuje a sbírka se rozrůstá… :-D
   Bebe

 2. Tenhle boj s kočkou znám moc dobře. Naše Coco nás taky každé ráno (rozuměj 5:40) chodí kontrolovat. Teď už je to dobré, ale když byla kotě a viděla, že nám z pod peřiny koukal kus nohy, tak po něm šla zoubky a drápky. Teď už nás naštěstí jenom olizuje. Ale jinak je to zlatíčko :)

  1. Mě tyhle kočičí zážitky tak hrozně moc baví číst :-)) a utvrzuje mě to v tom, že ten náš milovaný kočiček je úúúplně stejné kvítko, jak všichni ostatní mourečci :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *