Soaphoria – tělový peeling kořeněný pomeranč

Soaphoria - tělový peeling kořeněný pomeranč

Jelikož jsem ze sebe dnes potřebovala vydrhnout bazénové aroma „eau de chlór“, které kolikrát odolá i velké čepici mydlinek, hmátla jsem po voňavém tělovém peelingu od značky Soaphoria. Konkrétně tedy po solném tělovém peelingu Kořeněný pomeranč.

Pokud jste o značce Soaphoria zatím neslyšeli, pak vězte, že jde o slovenskou značku přírodní a organické kosmetiky, kterou zkrátka musíte vyzkoušet. I kdyby jednou v životě, čemuž nevěřím, protože kdo jednou zkusí, je chycený ve voňavé pasti a nemůže zůstat u jednoho kousku! Takže ke slovenské značce Dulcia, kterou jsem vyzkoušela a jsem s ní maximálně spokojená, teď přibyla i Soaphoria!

Balení je pořádně bytelné a dá se v případě potřeby použít i při sebeobraně. Těžký skleněný kelímek s odklápěcím víčkem (taktéž ze skla), který se zavírá na chytrý patent stvořený z pořádného kusu drátu. Vypadá to stejně, jako kdybyste zabrousili k babči do spíže a našli tam sušené ovoce, marmeládu, nebo cosi podobného. Musím vyzdvihnout, že oproti ostatním olejovým peelingům, které jsem testovala, má tenhle mnohem vychytanější obal. Předchozí kousky byly baleny jen ve šroubovacím plastovém kelímku, který měl tu vadu, že z něj zkrátka olej i při sebeopatrnější manipulaci vytékal. Takže jsem peelingy musela skladovat na talířku, aby nebylo všechno zamaštěné. Tenhle drobek má ale naprosto skvěle těsnící víčko s pořádnou „zavařovací“ gumou, tudíž ze skleničky nevyplkne ani kapka oleje a vy můžete peeling bez obav skladovat, kdekoli uznáte za vhodné. Bez podložky, bez talířku.

Další věcí je vůně. Ta je FANTASTICKÁ!!! Je to vánoční punč se skořicí a pomerančem, který vás během vteřiny přenese na vánoční večírek, kde máte v ruce skleničku se svařákem a nad hlavou se vám houpe blyštivá výzdoba z ozdob a barevných řetězů. A do toho hraje písnička od Billyho Macka – Christmas is all Around :-D Opravdu silně návyková záležitost, která vám promění peelingování v zážitek, na který se budete po promrzlé procházce venku doopravdy těšit!

Co se složení týče – u Soaphoria buďte naprosto v klidu a nečekejte žádné záludnosti. Sůl, olivový olej, kokosový olej, palmový olej, bambucké máslo, pomeranč, skořice, zázvor. Voilá <3

Použití je jednoduché – naberete trochu do dlaně, nanesete na vlhkou kůži a masážítkujete, dokud vás to baví. Odměnou vám budiž hlaďoučká a provoněná kůže a ozón v koupelně jako kdyby byly Vánoce v plném proudu :-)

22 thoughts on “Soaphoria – tělový peeling kořeněný pomeranč

 1. Už jsem skoro uvažovala o koupi … Než jsem došla ke složení, kde je palmový olej. On je opravdu snad všude :-(.

     1. „Dobrý deň prajem, využívame len palmový olej s certifikátom RSPO, čiže Roundtable on Sustainable Palm Oil – z trvalo udržateľného hospodárstva! Máme dodávateľsky certifikát RSPO na palmový olej (v příloze).“

   1. To sice není, ale kvůli palmové oleji se množí po světě ebola. Ebolu totiž mají netopýři, kteří se živí právě na těchto palmách, ze kterých se olej bere. Kvůli palmovému oleji dochází k masivnímu přemnožování tohoto konkrétního druhu netopýrů a tím i k množení eboly. A i když pominu tento fakt, mohla bych prostě a jednoduše argumentovat tím, že je palmový olej zkrátka šíleně nezdravý a komedogenní…

 2. Ten eshop budu muset někdy vyzkoušet, koukám, že se o něm na blozích v poslední době mluví a tak krásně zabalený balíček jsem už dlouho neviděla. Soaphorii teď zkouším, objednala jsem si před měsícem pár produktů (bohužel měli zrovna na skladě ne tak exotické nádhery), s některými jsem spokojená až do nebes a něco bylo hrozné zklamání. Ale mazání a peelingy určitě stojí za to :)

  Jo a gratuluji k překonání odvahy! Mě na tobogány ani nikdo pobízet nemusí, jakmile je někde klouzačka, už letím jak splašená :D

  1. E-shop můžu určitě s klidem doporučit – fantastické jednání, balíčky zabalené tak krásně, že je člověku líto je rozbalit a kosmetika fakt boží :-)

   A s těmi tobogany – teď už je reálná šance, že se ve frontě na klouzačku potkáme, protože se mi to děsně líbilo :-D

   Bebe

 3. Hodně se mi líbil a uvažovala jsem o koupi, než jsem zjistila že je tam palmový olej :(. Škoda… Ale určitě se po tom eshopu kouknu, vypadá sympaticky :).

  1. Fellien, o palmový olej a způsob jeho získávání jsem se nikdy moc nezajímala a co si tak vybavuju, psala jsem o něm myslím naposled v recenzi kosmetiky -417. Ale co jsem zběžně proklikla internet, možná by nebylo na škodu se trochu víc o jednotlivé složky zajímat… :-/ Způsob získávání mi moc košer rozhodně nepřijde…
   Bebe

 4. Počkat, počkat, vždyť snad palmový olej je jedno z nejprobíranějších témat poslední doby. Nepřijde ti to „moc košer“? Vždyť je to jedna z nejhorších věcí, která se momentálně planetě (a potažmo i těm, kteří ho jedí/plácají si na obličej) děje, a to opravdu nejsem žádný eko/enviro magor. Co deštné pralesy, co chudáci orangutánci, co místní obyvatelé, co ten nekonečnej kouř z pálení palem…
  Objevila jsem tvůj blog nedávno, ale pokud je někdo, kdo se údajně zajímá o bio věci a kosmetiku vhodnou jak pro pleť a tělo, tak ale i pro přírodu, tohle tvoje vyjádření dost podrylo jakoukoliv možnou autoritu v těchto věcech. Nepřijde moc košer, cywe….

  1. Taktéž nejsem eko/enviro magor a abych pravdu řekla, ve volných chvílích se nepřivazuju k palmám v deštných pralesech, ani si nelehám pod bagry, které lesy drancují. Nepodepisuju petice na ochranu orangutánků, ani nestuduju životopisy tamních obyvatel. Píšu o kosmetice, která mě zajímá. Tečka.

   Jo a příště se neboj podepsat – já tady za jiné názory hlavy neukusuju :-)

   Bebe

 5. Určitě mě to zaujalo, méně však pak řešení v komentářích a to, že obsahuje palmový olej. Za mě palec dolů určitě, palmový olej fakt ne.

  Bella z Belliny tajnosti – můj tajný, 100% autentický deníček o všem, co nemohu běžně řešit s ostatními

  1. Isabel, odkazuju na komentář a odpověď Andy, která se výrobce ptala na palmový olej: „Dobrý deň prajem, využívame len palmový olej s certifikátom RSPO, čiže Roundtable on Sustainable Palm Oil – z trvalo udržateľného hospodárstva! Máme dodávateľsky certifikát RSPO na palmový olej (v příloze).“

   Bebe

 6. Děkuji za tip :) ze stránek jsem si objednala peeling „kávička“ a tělové suflé právě „kořeněný pomeranč“, ta vůně je naprostá bomba, takhle mám Vánoce už v listopadu :)

  1. Vůně je opravdu fantazie, to jo! :-) A kávový peeling by mě taky zajímal! Měla jsem jeden od značky Bodhi, voněl jako Kofila a byl božíííí :-)
   Bebe

 7. Ahoj Bebe,

  dnes mi přišla informace od Soaphoria, o kterou bych se ráda podělila a týká se palmového oleje – ačkoli Soaphoria odebírala palmový olej od certifikovaného dodavatele, i tak se rozhodli, že ho ze svých produktů vyřadí úplně. Takže teď už v žádném produktu (ani v peelingu) nenajdete palmový olej :-)

 8. Už mám od nich telový peeling ovocný sad azbožňujem ho :) Rozmýšľam, že na zimu skúsim práve korenený pomarač :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *