Bioderma – Hydrabio dermální voda, ABCDerm H2O a Sensibio H2O

Bioderma - Hydrabio dermální voda, ABCDerm H2O a Sensibio H2O

Tři a půl roku. Přesně tak stará je moje první zkušenost se značkou Bioderma. Obřadně jsem si tehdy z Francie přivezla velkou láhev s růžovým víčkem a nápisem H2O, abych na vlastní ksichtík vyzkoušela, copak že na té „micelárce“ vlastně je. A bylo na ní hodně. Do té doby jsem netušila, že něco může tak parádně čistit pleť, aniž by ji zanechalo vysušenou jak saharskou poušť.

Během těch tří let jsem si občas láhev micelárky pořídila, ale nešlo o nic pravidelného. Jestli jsem za tu dobu vypotřebovala 2 nebo 3 kousky? Spíš jsem dávala přednost kokosáku, který mé pleti maximálně vyhovoval. Ovšem kdybych nic nového nezkoušela, asi bych si těžko mohla vést kosmetický blog, že jo. A tak jsem kývla na nabídku Biodermy, abych si vybrala něco k recenzi u nich na webu. I zabloudilo moje očko hlavně čistícím směrem, poněvadž co se pěstící kosmetiky týče, tam jsem ohromně vybíravá a když už kolikrát baj očko vidím, že bych věc obratem seplula a pohanila, nemám důvod si ji objednávat, to je jasné.

Zaujaly mě hlavně dvě věci. A to Hydrabio dermální voda (miluju hydratační rozprašovací mlhy) a ABCDerm H2O. Vlajkovou růžovou loď Sensibio H2O micelární vodu jsem dostala jako bonus a… Neprotestovala jsem, to víte.

Nejdřív jukneme na sprej z řady Hydrabio. Jde o 300 ml hliníkovou láhev s ultra jemným rozprašovačem. Tahle vodička ve spreji se aplikuje na kůži, kdykoli cítíte potřebu se osvěžit, zchladit, zklidnit vysušenou nebo podrážděnou pleť, zafixovat make-up… Nebo jen dodat pokožce drobet vláhy. Navíc dermální voda je bez vůně a zápachu, tedy absolutně neutrální.

Jinak Bioderma má od listopadu nové stránky a velice chválím, že u každého výrobku najdete podrobně rozepsané složení (ať už vyznívá ve prospěch výrobku, či naopak). Docela bych tenhle detail uvítala u všech značek… Celkově sprej hodnotím kladně – osvěží, hydratuje, zafixuje make-up… Prostě dělá, co slibuje.

Přiznám se, že k otestování další věci – micelárního roztoku ABCDerm H2O mě nalákala Tish Jett. Resp. její knížka „V každém okamžiku šik“, kde se (na str. 47) zmiňuje o tom, že je to dost dobrá věc na čištění pleti. Mimochodem – celá knížka je jeden velký tip na konkrétní kosmetické produkty a třeba já už mám mimo jiné v hledáčku i pleťové sérum s vitaminem C

ABCDerm je kosmetická řada pro miminka, což mi ale vůbec nebrání v tom, abych ji otestovala taktéž. Docela mě překvapilo balení micelárky – je to velká litrová flaška s praktickou pumpičkou. Akorát se obávám, že tohle množství mi vydrží nejmíň do příštích Vánoc… :-D

Původní účel micelárního roztoku je ten, že má dokonale čistit jemnou a podrážděnou pokožku miminek na obličeji, rukou, těle a zadečku. Je bez alkoholu a mýdla a navíc prý hypoalergenní. Moje využití? Odličuju s roztokem komplet celý make-up včetně očí! Neštípe, nevysušuje, pokožka po použití nepne a je absolutně čistá. Pleť nemusíte nijak drhnout ani šmrdolit, vše jedním tahem, stejně jako u růžové micelárky Sensibio H2O. Vůně je mýdlová.

Co se micelární vody Sensibio H2O týče, ABCDerm mi přijde mnohem jemnější, než Sensibio. Dokonce se mi stalo, že mě Sensibio voda i maličko pálila na kůži. Což jste mi před těmi třemi lety u recenze někteří psali, že se vám děje, ale já si to neuměla představit. No, tak teď už umím. Jako není to nic šíleného, ale ABCDerm je prostě podle mého jemnější. Takže tak.

Celkové hodnocení těchto tří srandiček? Je to vysoce funkční, bezvadná kosmetika, po které kdykoli sáhnu bez rozmýšlení znovu. Naprosto bez debat! :-)

2 thoughts on “Bioderma – Hydrabio dermální voda, ABCDerm H2O a Sensibio H2O

  1. Micelárku mám doma a myslím, že je skvělá. Ale docela mě zaujala i ta s pumpičkou! Až vypotřebuju zásoby, podívám se po ní :)

    1. ABCDerm doporučit určitě můžu – je to echt geniální a pohodlný způsob, jak zabalit odličovací vodičku :-) a navíc je fakt jemná, takže nedráždí! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *