Dizao Organics – balzám na rty Pivoňka

Dizao Organics - balzám na rty Pivoňka

O Dizao balzámku už jsem jednou psala – byla to průhledná čokoládová varianta, kterou jsem měla chuť z plastového držátka vydolovat a sežrat. Nicméně ovládla jsem své choutky, používám balzámek jen doporučeným způsobem – tedy mažu s ním pusu. A aby toho nebylo málo – pořídila jsem mu během jednoho nákupního záchvatu i bratříčka. Barevného. V barvě pivoněk.

Pivoňkový balzámek mám tentokrát z dobřichovického obchůdku Mungo, kde jsem zároveň neodolala i růžovému šamponu Khadí a vánočnímu balzámu na rty od BioAroma, ale o těch zase příště.

Co mě u pivoňkového Dizao fakt překvapilo, tak vůně a chuť. Čekala jsem něco květinového. Možná i chuťově sladkého. Logicky. Vidíte pivoňky, napadne vás plná náruč květin. Růžových. Ale rozhodně vás jako první netrkne „máta„! A vidíte. Balzámek voní a chutná právě po téhle zelené bylince. Jako mně je chuť příjemná, poněvadž mám mátu ráda. Ale přijde mi to v případě pivoňkového balzámku tak trochu podfuk :-D Vám ne?

K barvě – odstín bych popsala jako starorůžový, který na rtech zanechá viditelný barevný odstín s miniaturními mikro třpytečkami. Jedna malá nevýhoda – stejně jako v případě rtěnky, ani tady není záhodno mít šupinkaté rty. Balzám totiž nedokonalosti doooost zvýrazní, do šupinek zaleze a vy pak působíte dost… divně. Takže radím – zacházet s ním spíše jako s lehkou rtěnkou, než hojivým

balzámem, který vám pomůže předejít vysušené puse. Takže – nezapomínejte hodně pít (nealko!) a mazat rtíky, kudy chodíte.

Ke složení se nevyjadřuju – je totiž naprosto bez chybičky a záludností. Tohle JE opravdická přírodní kosmetika se vším všudy. Nehledejte v tom háčky a slovíčkaření, jako u některých značek, které vás kopnou do oka nápisem přes celý obal „bez parabenů“, ale jakmile zběžně kuknete na složení, rozladěně si přečtete něco o „paraffinum liquidum“ nebo „dimethicone“. Jako… Fuj. Takže znovu, milí zlatí výrobci kosmetiky – pokud o sobě chcete prohlašovat, že jste PŘÍRODNÍ – tak přírodní buďte doopravdy. A na to klamání zákazníků, kteří složení až tak nehoví, se jednou provždy vyse… vybodněte. Děkuju.

Celkově balzámek hodnotím jako hodně povedený, mně tuze sympatický a jakmile budu zase přemýšlet, čím doplnit nákup, jistí to ještě varianty magnólie a tulipán, které se mi odstínově hrozně moc líbí!

12 thoughts on “Dizao Organics – balzám na rty Pivoňka

 1. Nu, tenhle balzámek mě nechává chladnou. Taky bych čekala náruč pivoňek, ne mátu! Zajímalo by mě, jak voní tulipánový – po mandlích? :D

  1. Anebo po perníčkách, že jo :-D taky mě to dostalo… Čekám kytky a bum ho… Máta :-D Naštěstí mi teda chutná, jinak bych byla silně nakrknutá… :-)
   Bebe

 2. Mně balzámy Dizao nic moc neříkají :). Sice mi je už chválila i známá, ale mně se tak nějak nelíbí ty barvy, i když jich mají velké množství, navíc já mám ráda jen jemněji pigmentované balzámy které jen trošinku vylepší můj přirozený odstín rtů. A v tomto směru mi vyhovuje jen višňové labello, i když není přírodní. Navíc mám rty šíleně rozpraskané a většinou je stejně mažu jen něčím hodně mastným průhledným. Nejraději mám asi balzám od Saloosu :).

  1. Joooo, Labello – věčný to společník na cestách vlakem na střední školu :-D A když už vzpomínáš ten Saloos, Fellien – mám zrovna u postele Lemongrass variantu – teď v zimě si musím dávat bacha, protože se mi rty hodně vysušují – tak vždycky na noc máznu super vrstvu Saloosu a je to dobré :-)
   Bebe

  1. Včera jsem je znovu okukovala v BIOOO a víš co, Veru? Odolala jsem a rozšiřování sbírky odložila… :-D Což se už nedá říct o tom lopuchovém oleji na vlasy, který jsem ukořistila… :-D
   Bebe

 3. Balzám znám i v uvedeném odstínu, je super!!! Špatná zpráva je, že již nejde sehnat…..nebo víte kde by byl k mání? Děkuji

  1. Právě jsem obrátila internet vzhůru nohama a bohužel musím říct, že máš pravdu, Dani. Nikde jsem balzám už nenašla… :-(
   Bebe

  1. Doporučuju mrknout na e-shop Krásná Každý Den do sekce tónovací balzámy. Mají tam aspoň nějaký výběr značek :-) Osobní zkušenost mám ale zatím jen s balzámem od JOIK (odst. červený samet). Funguje tak, že čím víc vrstev, tím spíš se balzám podobná rtěnce a je docela výrazný. V jedné vrstvě ale opravdu jen tónuje.
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *