Weleda – levandulový olej a sprchový krém

Weleda - levandulový olej a sprchový krém

Dnešní povídání jsem se rozhodla spojit s tak trochu relaxační recenzí. Nebo spíše tipem, čím se rozmazlit, pokud máte v oblibě vůni levandulky. To je totiž tuze užitečná kytička, která nejenže dobře vypadá na pohlednicích z Provence – ale opravdu jde o léčivku, která má prokazatelně pozitivní účinky v případě, že jste nervózní, trpíte nespavostí či bolestí hlavy. Nebo je vám prostě blbě a toužíte se hodit do klidu. Žádné placebo. Vědecky a léty ověřené to je!

Když zrovna zrovna tuhle fialovou náladu mám, sahám automaticky po kosmetice, která v sobě levandulový olej vede. Třeba po dvojici od Weledy – sprchovém krému a tělovém oleji. Ve sprše to začíná – promasíruju celé tělo pěkně od kotníků nahoru mořskou houbičkou s trochou levandulového sprcháče. Během chvilky naše malá koupelnička působí dojmem, že tu někdo zapomněl náruč čerstvě natrhané levandule. Taková je to síla! Krém je úžasně jemný a díky přírodnímu složení vám pokožku nevysuší, ale jemně ji omyje a zanechá krásně provoněnou.

A jelikož takovou levandulovou seanci je škoda končit spolu s opláchnutím posledních mydlinek, můžete si ji prodloužit tím, že si dopřejete zklidňující voňavou masáž, ideálně těsně před usnutím. A úplně nejlépe uděláte, když lahvičku svěříte své drahé polovičce a necháte masáž na ní! Uvolníte svaly, necháte odplout poslední myšlenky a starosti dne někam hooodně daaaaleko… A připravíte se na cestu do peřin a sladké snění. Dokonalé! :-)

Olejík se sprchovým krémem se skvěle doplňují a voní naprosto stejně – jako když zaboříte nos do kytičky levandule.

Se složením si ani v jednom případě nemusíte dělat hlavu – Weleda si svoje zákazníky hýčká a s přírodními ingrediencemi v žádném případě nešetří! U sprchového krému jsou na programu dne namísto sulfátů šetrné cukerné tenzidy v kombinaci s levandulovým a sezamovým olejem. A tělové mazání? Tam se těšte na mandlový, levandulový a sezamový olej. Hotovo dvacet :-)

Koupit kosmetiku Weleda na Lekarna.cz


8 thoughts on “Weleda – levandulový olej a sprchový krém

 1. Pro mě začínají vánoce, když s dětmi vyrábíme adventní věnec. O té doby, co jsem se to naučila, už žádný nekupuju, ty naše jsou totiž nejkrásnější:-) Já tedy mám ráda na Vánoce uklizeno, vytřené skříňky v kuchyni a tak, na co za celý rok nesáhnu. To by se mi pak ani nechtělo zdobit, kdybych věděla, že mám bordel za pračkou, špínu a pavučiny pod ledničkou, ale já to řeším elegantně – prostě si generální úklid zaplatím.
  Peču jeden druh cukroví, spíš kvůli dětem, aby vykrajovali, baví je to. Jinak cukroví máme od babičky. No a víc nevím, s čím bych si dělala stresy. Zdobení mě baví, nedělám to najednou, ale každý víkend během adventu něco, včera jsem byla s dětmi na vánočních trzích, vyráběli jsme se sklenic svícínky, zajeli jsme do OBI pro vánoční hvězdu, zpíváme si koledy, je pohoda:-)

  Levandule mi smrdí a dělá se mi z ní až nevolno. Netuším, čím to, co mám za divné čichové buňky, všem okolo mě krásně voní. Já ji nesnesu.9

  1. Dáši, taky si vzpomínám, že jsme s bráchou nadšeně vykrajovali u malého stolečku v kuchyni :-D a je to jedna z mých nejmilejších vzpomínek na pečení cukroví :-)

   A co máš z toho – každému nemůže vonět všechno, no ne? ;-) Které vůně máš naopak nejradši?

   Bebe

   1. no, začne se mi motat hlava a když jsem v přítomnosti levandulového smradu déle, vyrobí mi i slušnou migrénu
    A vůně – santalové dřevo, ylang-ylang, jasmín, borovice, smrk, pomeranč – aaaaach:-))))

    1. Dáši, když mluvíš o té migréně… Vždycky je mi velkou záhadou, jak může někdo pracovat v parfumerii… Mě stačí okolo jen projít a mám hlavu jak střep :-)
     A dobrý výběr s těmi vůněmi! ;-)
     Bebe

 2. Naprosto s tebou souhlasím,že sem Santa nepatří.
  Od Weledy jsem vyzkoušela tu granátovou řadu a byla super.

  1. Jak je někde věrohodná levandulka (a ne taková ta duchna-puch), je to vždycky trefa do černého. Teda… Pokud má člověk levanduli rád, to je jasné :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *