Yarok – šampon, kondicionér a vlasová séra pro lesk a výživu

Yarok - šampon, kondicionér a vlasová séra pro lesk a výživu

Jestli si s něčím poslední dobou opravdu vyhrávám, tak s péčí o vlasy. Zmiňovala jsem to už párkrát. Od léta je netýrám odbarvovačem ani chemickými barvami a taky už jsem párkrát řádila s nůžkama… Zničené konečky prostě nedáte dohromady ničím, ať už vám na přebalech kosmetiky slibují výrobci cokoli. Pomůžou jen pořádně nabroušené nůžky. A taky henna. A oleje. Spousta olejů. I vitaminy. A kvalitní kosmetická péče…

Jednou ze značek, které jsem ke svým vlasům za poslední dobu pustila, je i izraelská Yarok, což v překladu z hebrejštiny znamená „zelený“. Vcelku příznačné jméno pro přírodní kosmetiku, co říkáte? Yarok obsahuje 100% přírodních a organických ingrediencí, které jsou zároveň veganské (tedy neobsahují žádné složky z živočišné říše). Jako hodně zajímavé info mi také přišlo, že značka věnuje 3% ročního zisku organizaci, která si dala za úkol strážit jako oko v hlavě více než 10 akrů deštných pralesů. Co z toho všeho plyne? Že krom špičkové péče o vlásky se můžete tak trochu uklidňovat i tím, že používáte kosmetiku, které není úplně putna ekologie. Což je vlastně milé.

Já vyzkoušela ze sortimentu Yarok celkem čtyři produkty – šampon a kondicionér pro extrémní objem, sérum pro lesk vlasů a anti-age sérum pro vlasovou pokožku. Vše v cestovním balení. Tedy šampon a kondicionér v 50 ml lahvičkách a séra v mini 10 ml flaštičkách s kapátkem.

Vezmeme to postupně a začneme šamponem. Ten voní naprosto úchvatně a jako první mě napadlo srovnání se 100% Pure šamponem yuzu a pomelo. Ty vůně jsou fakt identické! Jiskřivé, ovocné, optimistické, úžasné! Šampon má průhlednou barvu, středně hutnou konzistenci a hodně pění. I při prvním šamponování (myju vždycky 2x). Nemusíte ho používat kýbl, na krátké vlasy stačí čajová lžička.

Po umytí jsou vlasy takové „vrzací“. Jako když si umyjete kůži mýdlem. Určitě mám pocit pořádně umytých vlasů, ale popravdě – neumím si představit, že bych po šamponu nepoužila kondicionér, neboli „rozčesávátko„, jak jsme tomuhle výrobku doma odjakživa říkali… :-D

Kondicionér od Yaroku má výraznou rostlinnou zelenou vůni. Připomíná mi čerstvě natrhanou náruč bylin. Kopřivy, rozmarýnu, šalvěje… Výsledná kompozice je mému nosíku ohromně sympatická, protože mám podobné vůně moc ráda. Kondicionér má mléčnou barvu a hustotou si nezadá s šamponem (zlatý střed). Co se množství při používání ale týče, jsem drobet na vážkách. Buď moje vlasy tuhle věc zkrátka „sežerou“ a „vypijou“, nebo nevím. Musím kondicionéru použít docela hodně (až 1 lžíci na krátké vlasy), abych viděla nějaký výsledek. Resp. abych je pak bez problémů rozčesala a byly i na dotek vláčné a ne zacuchané. To stejné mi poslední dobou dělají i některé kondicionéry od Alverde. Mám spotřebu jak malý zájezd…

Nutno ale podotknout, že třeba u 100% Pure si pokaždé vystačím s troškou a balení mi vydrží věčnost. Tak nevím, kterou složku že to moje vlasy pohlcují jak černá díra? :-)

Co mám taky hrozně ráda, tak různou rozmazlovací péči před i po mytí. Před šamponováním se používá právě jedno z vlasových sér, které mám v kapátkové lahvičce. A to anti-age sérum na vlasovou pokožku. Ve vůni okamžitě rozpoznávám ylang-ylang. Je zvláštní, jak jsem ze začátku psaní blogu vůbec netušila, co to je za vůni a teď mi z kosmetiky jednoduše vystoupí a já ji identifikuju na první dobrou. Celé to pak dokresluje aroma hořkého pomeranče a řebříčku. Vskutku zajímavá kombinace!

Přiznám se, že první věc, kterou jsem při testování udělala, tak že jsem z lahvičky vypreparovala plastové kapátko. Děsně mě štvalo! Podle toho, co píšou na webu, tak bych měla na vlasy nanést „tři plná kapátka„. Dost dobře nevím, jaké množství by to mělo být, ale hádám, že těch 10 ml by mělo vystačit na 2-3 použití. Asi. Aspoň takhle jsem to udělala já. Vlasy jsem lehce přestříkla růžovou vodou – mám ozkoušeno, že do vlhkých vlasů se mi líp podobná séra a oleje aplikují – a vmasírovala jsem do pokožky asi třetinu lahvičky. Celé dílo jsem zabalila do igelitu a ručníku a šla prolistovat na půl hoďky knížku. Co na tom, že je v návodu psáno 10 minut působení… Podle složení jde totiž o chuťovky, které by byla škoda z hlavy vymývat už po tak krátké době!

Odměnou mi bylo, že vlasy byly při oplachování vodou nádherně hebké, vláčné a voňavé… A šampon pěnil jak blázen! Miluju podobné kúry, protože můžu od prvního použití vidět, kterak mým vlasům dělají dobře.

No a co na konec? Do vlhkých vlasů ještě vtírám různé směsi olejů (na jednu konopnou od Delibutus chystám recenzi). A pak – jakmile vlasy samy na vzduchu oschnou (za poslední 4 měsíce jsem je fénovala snad jen jednou), vetřu do nich ještě dvě kapky (doslova) séra pro lesk. Určitě nedoporučuju množství přehánět, poněvadž pak budete vypadat, jako kdybyste proletěli friťákem. Sérum vlasy krásně uhladí a zajistí vám lesk jako blesk.
Jo a vůní mi sérum připomíná něco mezi hořkou pomerančovou čokoládou a heřmánkem. Dost zajímavé! :-)

Celkově bych Yarok vlasovou kosmetiku zhodnotila nějak takhle… Všechny výrobky, které jsem vyzkoušela, mají naprosto úžasné složení a překvapily mě i ingredience, které jsem tuším v žádné jiné kosmetice zatím nepotkala (extrakt z přesličky a podbělu). Moc se mi líbí také vůně. Jsou neotřelé, originální a mně příjemné. Jediné, co jsem vzala tak nějak na vědomí bez jásavého pokřiku je kondicionér. Při větším množství fungoval, ale že bych z něj byla odvázaná, to moc ne. Ostatní výrobky se mi ale dost líbí a umím si představit, že je používám nejen z testovacího balení, ale klidně po delší dobu.

10 thoughts on “Yarok – šampon, kondicionér a vlasová séra pro lesk a výživu

 1. Lákalo by mě tuhle značku vyzkoušet, ale ta cena je pro mě bohužel moc vysoká, se svými hustými vlasy do pasu si ani nechci představovat tu spotřebu, šampóny kupuji pravidelně po půl litrech a dýl než 3 měsíce mi nevydrží. Mám ve vzorečku definující gel na kadeře a na zacelení nezacelitelných konečků, tak jsem na něj zvědavá, vyjde mi asi jen na 1-2 použití.

  1. Vlasy do pasu? Fiiiiiii… To by byla podle mě drahá sranda, Brunwen :-) Ale dej kdyžtak vědět jaký je ten gel! Docela by mě to zajímalo :-)
   Bebe

   1. Tak na svých vlasech jsem nezaznamenala žádnou výraznou změnu. Ale byly tvrdší a trochu obalenější. Myslím, že krátkým jemným vlasům by mohl sednout. Ale bez ozkoušení ze vzorku bych do toho teda nešla. :)

    1. Bez ozkoušení bych tuhle cenu taky nevyplázla, Brunwen. Seriózně mě přesvědčil jen pidi vzorek 100% Pure šamponu, který je naprosto fantastický a jelikož stojí polovinu než Yarok, nebylo co řešit… :-)
     Bebe

 2. Všechno to znělo moc fajn, máme podobný vkus i rituály, ale ta cena mi asi trochu přibrzdí, abych značku koupila, mám vlasy už zase dlouhé, tak by to bylo pryč ještě rychlejš :D škoda, složení znělo moc fajn! (a krásně se to četlo! :-))

  1. Děkuju za komentář, Adri! :-)
   Pro mě je ta cena taky dost psycho – a jak jsem psala, neumím si představit, že bych takovouhle částku za šampon vysypala z peněženky… Leda by byl kouzelný :-)
   Bebe

  1. Teri, abych pravdu řekla, tak jsem si podobného efektu nevšimla a ten „extrémní objem“ je pro mě v názvu trochu záhadou :-) Ačkoli mě to vlastně nevadí, protože „objemovat“ nepotřebuju :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *