Neobio

Neobio – make-up, BB krém, pudr, oční stíny, tužka na oči

Vždycky ze dne na den zjistím, že se přes noc událo něco divného a mě najednou prokvetla pěšinka šedivými vlasy. Nevím, jestli mi kolem hlavy čaruje kočič s odbarvovačem, nebo se ty tři křížky na krku nějak projevovat musí… Ale tvářím se pokaždé stejně rozmrzele. Jaktože to sakra bylo ještě včera v pohodě a šediny vykoukly až dnes ráno…?! A poněvadž jsem při takovém zjištění protivnější než malé děcko, rozhodla jsem se řešit problém operativně a sehnat si okamžitě krabku henny. Že jsem marnivá? Ano. A ne málo. A vůbec se za to nestydím :-)

Mimochodem milí zlatí, nikdy bych nevěřila, jak hrozný PROBLÉM je sehnat jakoukoli jinou hennu tady v okolí, než Khadí! A to ani nemluvím o dost tristním výběru přírodní kosmetiky v kamenných obchůdcích vůbec! Byla jsem v Dobřichovicích. Řevnicích. Zbraslavi. Radotíně. Kde mi jen Google ukázal nejbližší prodejny s bio kosmetikou. Výsledek? Leda tak velké prd! Výběr často končil u Saloos a pár kousků Nobilisky. A zmiňované Khadí, kterou jsem ale nechtěla. A tak jsem stejně skončila v Kotvě v centru, odkud jsem si vítězoslavně odnesla balení HennéColor. Akorát se obávám, že co do nafty, tak jsem tu krabičku asi i trumfla…

Neobio - dekorativní kosmetika

Dnes to ale nebude o barvení vlasů, nýbrž o malování. A to se značkou přírodní kosmetiky Neobio, o které jsem vám dávala avízo na Instagramu. Stejně jako ostatní, i já si postupně upravuju názor, že ve vodách přírodní dekorativky se loví poněkud těžce a mezi slepými je zde i jednooký králem. Není to pravda. Viz můj oblíbený BB krém SO’BIO, který zase čeká na svůj velký den, až drobet chytnu barvu od sluníčka. Nebo tvářenka od stejné značky. Případně značky Couleur Caramel, 100% Pure, Cosm’etika, ZAO… A někdy i Alverde. Jediný důvod, proč se podle mě tyto značky míň prosazují než „klasika z drogerky“ je běžná (ne)dostupnost. V čemž mě utvrdil i můj hon za hennou…

Zpátky k Neobio. Vybrala jsem si k ozkoušení celkem pět kousků – tekutý make-up, kajalovou tužku na oči, kompaktní pudr, BB krém a oční stíny. A moje dojmy…? :-)

Make-up, odst. 01 Light Beige

Mám mnohem raději BB krémy, než make-upy. Jednak je to kvůli tomu, že make-up je pro mě synonymem „velkého líčení“ a za další – BB krémy mívají většinou mnohem lehčí konzistenci a nižší krytí. Což mi maximálně vyhovuje. Tenhle Neobio adept mě ale velice rychle vyvedl z mého „bíbíčkového“ omylu.

Neobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetika

Make-up Neobio je totiž tak lehoučký, že ho na pleti spíš tušíte, než vůbec vidíte a vnímáte! Což ale vůbec není na škodu. Naopak! Líbí se mi, že make-up pleť jemně a citlivě (nenapadá mě vhodnější slovo! :-) sjednotí a vylepší. Pro někoho to možná nebude plus, pro mě je právě tohle nižší krytí geniální a žádoucí. Hrozně se mi líbí, že make-up nemapuje, nezalézá do vrásek, nebo pórů a nedrolí se.

Určitě je vhodný pro bledulky! Nemá žádný oranžový podtón, ani na kůži neoxiduje.

Zkoušela jsem jej s podkladovou bází i bez. A spíš bych doporučila bázi použít. Výsledek je pak uhlazenější, dokonalejší a… Prostě to vypadá líp. Já testovala s bází od 100% Pure. Make-up s bází nádherně splynul a kdybych vám neřekla, že jsem použila make-up – nemáte šanci to poznat!

Konzistence je krémová, lehká a vůně spíše neutrální. Výhodu vidím i v tom, že se make-up dá v případě potřeby vrstvit a nedělá na pleti fleky či nevzhledné mapy.

BB krém 7v1

Nemyslela jsem, že je to možné – ale BB krém je ještě o odstín světlejší, než make-up. A taky o facku hutnější. K čemuž se ostatně vztahuje i můj první dojem z tohoto krému, kdy jsem jej zvědavě nanesla na suchou pleť, hned po vybalení z krabice. A zatrnulo mi… No sakra… Tohle bude průůůůů…švih…

Krém mi nešel vůbec roztírat. Resp. roztírat jo, ale jako kdybych jej nanášela na sklo! Co jsem nanesla, to jsem dalším tahem zase setřela. Štětcem to samé. Navíc mi na obličeji mapoval a cuckoval! Byla jsem HODNĚ rozpačitá. Vždyť je ten BB nádherně světlý! Toho se vzdát nechci!

Neobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetika

Další den jsem dala krému znova šanci. A než jsem se začala podivovat nad tím, že se nejspíš přes noc odležel a stal se zázrak, uvědomila jsem si jednu věc. Poprvé jsem BB zkoušela na suchou kůži. Podruhé na pleť ošetřenou olejovou péčí. A světe div se, BB krém začal spolupracovat a dokonce s pokožkou splývat!
Z toho vyvozuju zásadní poznatek – že jsem asi objevila BB, který bude vhodný pro majitelky mastné pleti. A taky že my suchaři se v tomto případě bez výrazně hydratační a vyhlazující báze nehneme. Což ale nepovažuju za takový problém, protože jsem si na tenhle kosmetický krok už navykla a nepřijde mi na něm nic zvláštního.

Jo a ještě jeden užitečný detail – BB krém má SPF 6. Což sice není moc, ale vždycky je lepší zapálit aspoň malou svíčku, než nadávat na to, že je tma :-)

Kompaktní pudr

Vždycky jsem pro mou maličkost považovala pudr za jednu velkou zbytečnost. Ani nevím proč. Přitom jde o bomba záležitost, která vám pracně nanesený základ v podobě BB nebo make-upu nádherně „usadí“ a pleť jako kdyby zahalí jemným závojem. Samozřejmě počítám s variantou, že máte dobrý pudr a ne nějaké šméčko, které vám z obličeje stvoří sádrovou masku zahradního trpaslíka.

Neobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetika

Já mezi hodně dobré pudry počítám i jednu kompaktní záležitost od Neobio. Mám nejsvětlejší odstín 01 Light Beige a na můj mrtvolně bledý obličej sedí jak ulitý. Příjemně zmatňuje kde je třeba a navíc mi hezky voní po pastelkách.

Pudr v sobě nemá absolutně žádné třpytky, ani nic podobně rozjasňujícího. Je čistě matný. Je zabarvený fakt jen lehce – nechcete zase připomínat Gejšu, že jo.

Jediné, nad čím jsem si ze začátku nebyla jistá, tak zavírání. Šlo ztuha. Ale jsem tvor nenechavý, a tak už se stihl lehce ochodit. Tedy všechno v pořádku :-)

Oční stíny duo – hnědá & šampaňská

Stejný obal jako pudr mají i stíny. Barvu jsem si vybrala neutrální, ať ji můžu používat normálně přes den. Nic proti zářivým odstínům, ale nějak jsem se ještě nedopracovala do téhle fáze. Výrazné rtěnky? No problemo. Naopak si je ještě užívám a vyhledávám je. Ale stíny? Eeeeej… Tady prozatím hlasuju za přirozenost a „nude“ barvičky. Což duo „brown & champagne“ splňuje na jedničku.

Neobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetika

Světlejší stín je tělové barvy se studeným podtónem a droboučkými třpytkami. A dá se využít jak na rozjasnění pod obočí, tak do vnitřního koutku oka. A vlastně i jako podklad na celé pohyblivé víčko.

S tmavší variantou pak můžete klidně udělat oční linku (aspoň nemusíte rozmazávat tužku), nebo ji nanést taky na větší část víčka. Jen pozor na stínování, ať se vám nepovede udělat spíš jeden velký flek. Stejně jako světlejší varianta, i tmavší, čokoládový stín má v sobě drobné odlesky. Ale nic zásadního.

Co určitě doporučuju, tak používat bázi pod oční stíny. Jinak vás poměrně rychle čeká slitá linka. Ale… To je asi u všech stínů stejné.

Kajalová tužka na oči, 02 Chocolate

Dokonalá záležitost, která kdyby měla vysunovací tuhu, tak ji pasuji na nejlepší tužku na oči na světě! :-D Jsem totiž děsně líná osoba a než abych kolikrát hledala ořezávátko, radši se budu snažit malovat s „kopálem“ a linka bude namísto pěkné tenké čárky připomínat zlatá osmdesátá léta… Schválně – taky to tak máte?

Neobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetikaNeobio - dekorativní kosmetika

Tužka má barvu hořké čokolády a dělá na mě dojem, že maluje ještě těsně předtím, než se tuhou dotknete kůže! Kreslí fakt skoro sama.

S ostrou tužkou se dá vymlovat naprosto výstavní linka, která se i dobře rozmazává. Tedy přesně tak, abyste zvládli efekt, kdy chcete vypadat upraveně, ale zase ne tak, aby bylo všem jasné, že jste se u zrcadla děsně snažili a s vyplazenou špičkou jazyka a tikem v druhém oku se snažili trefit ten kousíček těsně nad řasama. Tak tady s tou tužkou to zvládnete na pohodičku :-)

Akorát doporučuju celkově s ořezávacíma tužkama ať už na rty, nebo na očka zacházet více než opatrně. Nebo snad chcete, aby vám pak u strouhání a lámání tuhy tekly nervy? Tak vidíte. Tedy – jak se zlatem!

A ceny? V e-shopu greenstore.cz koupíte dekorativku Neobio za:

Make-up 01 Light Beige 30 ml – 219 Kč
BB krém 7v1 Bio granátové jablko & mandlový olej 30 ml – 199 Kč
Kompaktní pudr 01 Light Beige 10 g – 199 Kč
Oční stíny duo Hnědá šampaňská 5 g – 155 Kč
Kajalová tužka na oči 02 Chocolate 1,1 g – 79 Kč

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

38
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Shoesmaniac

achjo, jako bych se s těmi šedinami viděla :D
Kosmetika vypadá výborně, musím mrknout, jestli mají i něco pro nebledule :)
the killer heels

Fairychain

Já používala vždy Khádí, ale teď jedu v Lush, tu zbožňuju a vyjde mě i nejlevněji (dá na šest použití). :-) Neobio mi nějako uznačku hrozně připomíná a působí na mě sympatickým dojmem. :-)

Daniela

Tá kozmetika vyzerá super a je aj cenovo prijateľná (:

Daniela

Fellien

Mně se strašně líbí ten BB a pudr… Ale pudr nepoužívám tak nevím co se mi na něm vlastně líbí :D. Ten BB nejspíš někdy zkusím, mně zatím nejvíc vyhovuje BB od Alterry, vzhledem k jeho nízké ceně to bylo fakt překvápko, ale je skvělý a straaaašně světlý! :)

Primadonna Girl

Voní po pastelkách :D Jsem ráda, že taky oceňuješ vůni pastelek! Pudru jsem si jako kouzelné záležitosti začala vážit, když mě na maturiťák líčila vizážistka (óóóóó) a na můj povzdych, že mi linky nejdou, říkala „ale to se musí totiž zapudrovat“, takže používám pudr častěji, než makeup. Taky jsem líná ořezávat a hlavně jsem expert na lámání hrotů a tuh (proto tak dobře znám vůni pastelek – tak dlouho vždycky ořezávám, než se mi povede ostrý hrot, až mám plno hoblinek a centimetrový špalíček), takže vysouvací tužky na oči vítám jako zázrak.

Monica Noir

Aké nádherné fotografie! ♥ Ten Neobio make-up by som naozaj rada vyskúšala, už dlho chcem vyskúšať nejaký prírodný make-up, a zatiaľ mám na ne smolu, no tento vyzerá serióznejšie a kvalitnejšie ☺

eLBeautyBlog

Zajímavý článek! Já se přiznám, že dekorativka „přírodních“ značek mě nechává dost chladnou, maximálně se zmůžu na nějaký to Alverde… :D Na druhou stranu, čím se mi zhoršuje citlivost očí, tím víc o tom přemýšlím. Hlavně ty tužky na oči mě většinou dost zlobí. Takže díky za tip!

different is better

Your photos are sooo pretty! :)
xoxo different is better <3

Majda

Ahoj Bebe,
na tento článek jsem se nesmírně těšila, jakmile jsem uviděla fotku na insta! :-) Vítám, že přišel tak brzy, protože se chystám z greenstore v brzké době udělat jednu velkou objednávku. :-)
Jinak moc hezké recenze, krásňučké fotky. :-) Ten BB mě trochu mrzí, taky mám sušší pleť, takže asi nic pro mě. Podkladovou bázi jsem teda zatím “ neobjevila“ :-), nestačí třeba jen denní krém? Zatím s ním funguju a jde to. Asi si budu muset zas někde něco načíst…

Měj se krásně!
M.

Beauty Unearthly

Really interesting post…thx for sharing! xx

Lili

Teda Bebe já nevim, co opěvovat dřív!
Ten make -up vypadá moc super! Koukla jsem i na tu bázi od 100% Pure, nejdřív jsem se rozplývala nad recenzemi a pak jsem začala přemýšlet s čim začnu kupčit, abych si jí mohla bez výčitek pořídit :-D. Asi se upíšu ďáblu no :-D. Ten BB od SO’BIO jsem si pořídila a musim říct, že když jsem ho zkoušela na ruku, tak mi přišel docela dost oranžovej, tak jsem z toho byla v rozpacích, ale říkala jsem si, když sedí tobě, tak to přece musí nějak fungovat. No a když jsem ho dala na pleť, tak úplně v poho a po oranžové ani stopa, kouzlo :-D.
„Nemapuje, nezalézá do vrásek a nedrolí se.“ Myslím, že se dlouho na mém seznamu přání neohřeje a co nevidět ho pořídím ;-)
Co se týče pudru, tak se mi moc líbí, jak si do těch fotek zakomponovala ty kytičky, brala bych ho i s nima ;-) Jinak vypadá tak hezky svěže a je super, že nemá žádné třpytky.
A stíny s tužkou jsou taky moc sympatické. Jinak já taky nerada ořezávám, většinou až když mě kreslení s tim dře O:-) :-D
No nic, píšu si seznam a jdu hledat sponzora ;-)!

claire clairmont

Ja si vlasy nefarbím :D Našťastie mám taký hnedo-medovo-zľahkablond odtieň a prípadné šediny vidieť asi tak skoro nebude :)
Tie vecičky vyzerajú krásne, najmä mejkap, určite by som rada vyskúšala, musím očekovať, či sa to dá zohnať aj na SVK…

Namasteen

Hahaha…taky maluju děsným kopytem, a jen se děsím, aby si ji někdo nechtěl půjčit, já si přece umím ořezat tužku! :D

Aknelka

Značku Neobio som už obzerala na nete a stále si ju pletiem so značkou So’Bio :D Priznám sa, že si dosť potrpím na obaly a tieto sú na mňa trocha nudné, ale zasa ak je niečo kvalitné, dám si povedať…

Jana

Můžu se zeptat na podtón MU a BB? Líbí se mi děsně moc, ale mám problem, že skoro po všem jsem růžová jak prasátko, něco světlýho do žluta snad ani neexistuje. Děkuji :-)

Lenka

Děkuji za hezké články, které tu máte :). Další jsou třeba tady: http://www.misshablog.cz/. Co myslíte? Jaká kosmetika je vaše nejoblíbenější? :)

Sue Diamond

Na prírodnej dekoratívnej kozmetike mi vadí práve to, že u nás sa k nej v kamenných predajniach nedostanem a kupovať make-up cez net mi nie je zrovna po vôli. Človek si to predsalen chce ochytať, okukať a až potom vybrať peňaženku. Celkovo ale tieto produkty vyzerajú zaujímavo, i keď ja osobne preferujem práve stredné až silnejšie krytie, keďže mám na tvári nejaké nedokonalosti, ktoré potrebujem zamaskovať. Btw, ako som čítala ten úvod k článku, tak som si hovorila, že to je presne ako u nás. Minulý týždeň som si bola kupovať hennu a nemohla som ju za nič na svete zohnať v žiadnom obchode – tiež som chcela HennéColor. V jednom obchode síce túto značku mali, no len zábaly na vlasy, ale medenú hennu bohužiaľ nie. Takže som odišla z mesta dosť sklamaná..