100% Pure – Tónovací hydratační krém Alpine Rose

100% Pure - Tónovací hydratační krém Alpine Rose

Skoro to vypadá, že se u mě s barevnými krémy roztrhl pytel. Projasňující BB krém 100% Pure, o kterém jste si mohli přečíst před pár dny je horká novinka, kdežto dnešní recenze se bude týkat tónovacího krému, který u mě bydlí cca půl roku. Nějak jsem se ale pořád nemohla dokopnout k jeho představení. Až teprve dnes jsem vykoukla z okna a usoudila, že hvězdy jsou ve správném postavení a je čas si o něm popovídat.

Hned na úvod bych chtěla říct, že už při nákupu jsem měla obrovský problém si vybrat správný odstín. Ne, že by jich ve 100% Pure nabízeli málo. To ani omylem. Dokonce se zdá, že pro světlé typy je tu barev víc než dost. Ale zaboha jsem nebyla schopná zjistit, která ze třech potenciálně vyhovujících barev pro mě bude ta akurátní a pravá. Alpine Rose, Créme porcelain nebo White peach? První tónovací krém má růžový podtón, druhý teplý podtón a třetí barvička je značená jako „light“, tedy světlá. Pro lepší představu je dokonce u výrobku v e-shopu fotka, kde byste měli vidět odstín na konkrétní holčině a podle toho odhadnout, co přesně poputuje do nákupního košíku.

Já jsem zvyklá sahat po nejsvětlejších barvách. A ty bývají povětšinou uváděny na prvních místech. Nějakým záhadným způsobem jsem tedy dospěla k závěru, že Alpine Rose bude asi nejlepší a objednala ten. S odstupem ale říkám, že příště bez vzorku ani ránu, protože barva není na sto procent to, co bych si pro sebe představovala. Kulantně řečeno. Ale taky to není ani úplně mimo. Je OK tak na 90%. Trochu matoucí? To nepopírám.

100% Pure - Tónovací hydratační krém Alpine Rose

Alpine Rose jde na světlé pleti do růžova. Což jsem mohla čekat už podle názvu. Ale nenapadlo mě to. Myslela jsem, že je to jen zasněné poetické jméno inspirované kytkou :-D Takže ne. Je to růžovka. Vlastně krátce po nanesení krému vypadám, jako kdybych si obličej lehce poprášila tvářenkou. A to není ten výsledek, který po použití tónovacího krému nebo make-upu zamýšlíte. JENŽE! 100% Pure má v tónovacích a BB krémech podle všeho dost zajímavou vlastnost. Nikdy nemůžete soudit odstín podle toho, co vidíte. Resp. co vidíte hned. Musíte počkat. Klidně 5 minut. Poté se mrknout do zrcadla znova. A teprve pak barvu hodnotit. Nemám tušení, jestli je to nějaká speciální funkce 100% Pure, ale funguje tak i BB a dokonce i korektor. Jestli se to nějak „ustaluje“ a na pleti oxiduje do finální barvy? Fakt nevím. Ale na rozdíl od některých make-upů, které vám na obličeji v průběhu několika minut zoxidují do oranžova, 100% Pure je v pohodě právě až po tomhle čekání.

Oproti BB krému je tónovací krém znatelně lehčí konzistence. Je méně hutný a lépe se roztírá. Ale zase trvá déle, než se vstřebá a je snadné s ním udělat „čárové“ mapy, když jej špatně rozetřete. Nezalézá do vrásek ani náznakem a umí se tónu pleti víceméně přizpůsobit (ošemetné tvrzení, já vím – ale opravdu na obličeji tak dlouho „něco dělá“, až je ve výsledku téměř neviditelný – pokud trefíte odstín na jedničku).

Krytí bych označila jako střední až slabší. Na sjednocení barvy to bude paráda, na zakrytí jizev, akné, červených flíčků apod. už nestačí. Leda v kombinaci s korektorem. Tenhle tónovací krém prostě berte jako hydratační, lehce sjednocující záležitost.

Co hodnotím kladně, tak balení. Je tak jednoduché, až je krásné! Má praktickou pumpičku, se kterou nadávkujete jak „plnou palbu“ na tři obličeje, tak klidně miniaturní drobeček na dobarvení místa 1×1 cm. Líbí se mi, že hned vidíte, kolik krému vám v balení ještě zbývá. To je třeba věc, která mě u Touche Éclat YSL maximálně vytáčí. Klikáte, klikáte a modlíte se, ať ještě nejste na dně… A pak jednoho krásného dne ráno spěcháte, potřebujete vypadat skvěle, kliknete a… NIC! Grrrr…

Vůně je spíše neutrální a neznatelná. Přirovnala bych ji k hodně naředěnému opalovacímu krému. Neruší, nevadí, skoro neexistuje.

Ještě mě napadlo – pokud uznáte za vhodné, že potřebujete krém navrstvit, doporučuju jeden fígl. Naneste ho na pleť a jen tak halabala rozetřete (ne úplně!) a nechte třeba 10-20 vteřin být. A pak roztírejte dál. V opačném případě se první vrstva stírá a krém na obličeji mapuje. S tím čekáním má čas se vstřebat a splynout a výsledek je mnohem lepší. Já používám k rozetření prsty, dá se ale v pohodě i štětcem.

Když vedle sebe pro srovnání postavím tónovací krém a BB krém, pak:

 • BB má VÝRAZNĚ lesklý výsledek. Tónovací krém spíše sjednotí, ale nerozzáří. Možná dokonce až lehce zmatní. Klidně bych ho tedy doporučila i pro smíšenou nebo mastnou pleť. Ale s tím, že při nanášení určitě doporučuju „čekací“ variantu nanášení.
 • tónovací adept je krémovější, méně hutný a nemastný. BB je oproti tomu tužší, „mastnější“ a hutnější a stačí ho malinké množství.
 • u obou je třeba před vynesením konečného verdiktu o vhodnosti barevného odstínu chvíli čekat, až se krém „ustálí„. Teprve za pár minut můžete hodnotit, jestli vám barva sedí. Já osobně můžu používat oba, ale kdyby byl tónovací krém o facku míň růžový, bylo by to lepší.
 • s BB se dá nahradit i korektor pod oči, protože má silnější krytí. Tónovací krém pod oči namísto korektoru není použitelný.
 • tónovací krém je vhodný na celý obličej pro sjednocení, s BB krémem povětšinou ladím jen detaily – kruhy pod očima, nosoretní rýžky, čelo, místo kolem nosu. Nemám potřebu nějak extra velkého krytí.
 • naprosto nepodstatný detail, ale obal se mi víc líbí určitě u tónovacího krému. Působí krásně a luxusně. Na cestování je zase praktická „BB plastová placka“. Tak si vyberte.
 • oba krémy mají ochranný faktor proti sluníčku. BB krém má SPF 15, tónovací krém SPF 20
 • je zajímavé, že tónovací krém jde na mě víc do růžova než BB, ačkoli při testu na ruce vypadá BB tmavší.
 • cenový rozdíl – tónovací krém 50 ml stojí 1050 Kč, BB krém 30 ml 975 Kč. Výdržově na tom ale budou podobně, protože BB krému je díky hutnosti potřeba použít míň.

Konečný verdikt, pokud byste váhali mezi těmito dvěma výrobky? Volte podle toho, na co jej plánujete používat. Pokud máte výrazně suchou, až mdle a zašedle působící pleť a chcete projasnit a „dodat života“, sáhněte po BB. U mě vede jako favorit. Jestli vám jde především o sjednocení tónu a na „záření na kilometr“ až tolik netrváte, mohl by vám vyhovovat spíše tónovací krém. Chce to ale dobře trefit odstín.

Pokud jste našli (nebo jste dokonce sami napsali!) recenzi na jeden nebo druhý krém, klidně mi pošlete link do komentářů, budu za něj ráda a ostatním určitě taky pomůže :-)

13 thoughts on “100% Pure – Tónovací hydratační krém Alpine Rose

 1. Týjo Bebe, perfektní recenze, asi si opatřím vzorky a uvidím, ale brala bych vyšší SPF, aby mi nahradil opalovák :)

  1. Děkuju za komentář, Péti! :-)
   Kolik SPF používáš opalovák? Já mám teď od Uriage třicítku. Recenzi ještě chystám. Akorát na obličej se mi moc nehodí, protože je hodně hutný a jelikož je minerální, jde do fialova, takže ne moc žádoucí nádech… :-D
   Bebe

 2. Já právě minulý týden udělala první objednávku na 100% Pure a už se nemůžu dočkat, až přijde :). O tónovacím krému přemýšlím a časem bych ho určitě chtěla vyzkoušet, ale taky je bojím odstínu a nevím, který vybrat.

 3. what a lovely post my dear
  your style is so amazing and inspiring
  simply love it!
  lovely :)
  with love your AMELY ROSE

 4. ⊱✿ . * ☆ * .¸✽ ¸. * ♡ * .✿⊰✽⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰✽ ⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰
  Hallo !!!
  Ich kam für Sie und Ihre Familie eine kleine Notiz , die einen guten Start in Woche sticken !!!
  http://hildasbordados.blogspot.com.br/
  ⊱✿ . * ☆ * .¸✽ ¸. * ♡ * .✿⊰✽⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰✽ ⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰

 5. Miluji ten makeup :-) Děkuji Ti za skvělé recenze :-) Můžu se tě zeptat, jaký lak na nehty máš??? Je nádherný :-) Děkuju :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *