SO’BIO – ultra-jemný dvoufázový odličovač na oči

SO'BIO - dvoufázový ultra-jemný odličovač na oči

Když jsem tak brouzdala e-shopem lekarna.cz a plnila nákupní košík, padl mi do oka (mimo měsíčkové micelárky) i dvoufázový oční odličovač na voděodolné líčení od francouzské značky SO’BIO. S tímto výrobcem mám výborné zkušenosti a postupně si rozšiřuju obzory skrz naskrz sortimentem, tedy jsem váhala cca 10 vteřin, než jsem proletěla očima krátký popisek a usoudila, že tohle bude to pravé ořechové pro večerní odmaskování :-)

Balení je velmi jednoduché a není na něm co k řešení – plastová lahvička o obsahu 150 ml s klapacím uzávěrem. Jak bylo řečeno, odličovač je dvoufázový, což znamená, že obsah se musí před použitím dobře protřepat, aby se spojila olejová a vodnatá složka výrobku a vy jste si na vatový tamponek nechrstli třeba jen mazlavou část bez té sympatické modré vodičky.

Vůni bych popsala jako absolutně neutrální. Sama nejsem schopná rozluštit, jestli v tom něco cítím. Možná drobek heřmánku? Fakt nevím. Spíš nic.

SO'BIO - dvoufázový ultra-jemný odličovač na oči

Složení je vcelku krátké a jednoduché. Z těch pro mě čitelných věcí je to heřmánková a chrpová květová voda (pamatujete ještě na recenzi Soaphoria, kde jsem psala, že chrpovka je super na opuchlé oči?), glycerin (ve správném poměru zvlhčovadlo), kyselina mléčná (k dosažení požadované hodnoty pH, podporuje správnou hydrataci, odstraňuje odumřelé buňky), nebo slunečnicový olej. Další složky si zatím netroufám vysvětlovat nijak blíž, berte tedy zavděk informací, že komplet recepis má certifikát EcoCert, tedy v odličovači není nic, co by vám sežralo obličej zaživa :-)

Co se samotného použití a dojmů týče, tam jsem byla hned po prvním ozkoušení drobet rozpačitá. X let jsem byla navyklá na micelárky nebo kokosák, takže mi najednou přišla dvoufázová záležitost jako pekelný a nepohodlný nezvyk! Nicméně se fakt jednalo jen o prvotní šok, nebo jak to říct. Odličovač totiž funguje na jedničku! Stahuje jakoukoli řasenku na počkání (ano, i tu jedinou voděodolnou, jejíž zbytky jsem doma měla a moc jsem ji kvůli složitému sundávání nepoužívala) a hlavně – neštípe v očích. Ani náznakem! A co já osobně vidím jako citelnou výhodu třeba oproti kokosovému oleji – po SO’BIO se nemlží zrak. Kdo si někdy zkoušel odlíčit řasenku nebo linky olejem, tak ví, o čem mluvím. Jakmile se vám dostane byť jen miniaturní množství oleje do oka, pak vidíte dalších x hodin jak člověk s dvaceti dioptriema a kocovinou k tomu. A nerozeznáváte přes ten „mastný opar“ pomalu ani obličeje svých nejbližších :-D

SO'BIO - dvoufázový ultra-jemný odličovač na oči
SO'BIO - dvoufázový ultra-jemný odličovač na oči

A když to srovnám s micelární vodou? S některými typy jsem měla problém právě s voděodolným líčením. Nešlo dolů ani zaboha a já se další den budila s šedavými linkami pod spodními řasami. A olejem jsem to brát nechtěla právě z důvodů popsaných výše. Mlžný zrak byl fakt na prd.

Tedy moje celkové hodnocení bude určitě pozitivní a odličovač vám mileráda doporučím. Parfemace je nerušivá a téměř neznatelná, odličovač dělá co má a snadno vás zbaví všech barviček, neštípe, nepne, nedělá žádnou neplechu.

Máte s tímhle výrobkem zkušenosti? Matně si vybavuju, že mi někdo psal, kterak se u něj zas takové nadšení nekonalo. Kdyžtak prosím info do komentářů! ;-)

Koupit kosmetiku SO’BIO na Lekarna.cz


3 thoughts on “SO’BIO – ultra-jemný dvoufázový odličovač na oči

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *