Uriage – čisticí micelární voda bez parfemace pro přecitlivělou alergickou pleť

Uriage - čistící micelární voda

Viděla jsem na vlastní oči skoro dvoumetrákového tuňáka! V Poreči právě probíhají rybářské závody (jestli se to takhle dá nazvat :-) a včera večer tu poměřovali síly týmy, kdo jakože ulovil největší kousek. Vyhráli Italové s 224 cm tuňákem, který vážil 183 kg. Rozporcovat ho do plechoveček Rio Mare, jsem milionář :-D

Ale vážně. Byl to docela šok. Jako viděla jsem někde v dokumentu tuňáky, takže jsem tušila, že velikostně tahle ryba neodpovídá sardince. Ale že lehce přesáhne dvoumetrového chlapa a manipulaci s ním musí obstarávat „ještěrka“?! Wow! A to prý normálně tuňáci dosahují váhy až 250 kg! No jako mám zážitek :-)

Fajn noc pak ještě umocnil dav rozjásaných lidí v přístavu, kteří na střídačku pod pódiem zpívali pecky od Gipsy Kings, Pink Floyd a známé odrhovačky alá „Country roads“ (i v češtině :-D Moc fajn pátek to byl. Jen jsem měla teda problém se dneska vůbec probrat mezi živé a vykotrmelila jsem se z postele dlouho po poledni. Ale když jdete chrupkat až k ránu, tak to zase taková hrůza není. A nikdy bych nevěřila, že to na dovolené řeknu, ale jak já jsem dneska vděčná za podnebí lehce pod mrakem a občasný deštík! Počasí vyloženě soucítí s mou potřebou omezit dnes pohyb na minimum a maximálně opuchle mžurkat zpoza velkých brýlí na moře a mávat na číšníka, že k tomu kafíčku by bodnul i sladký nášup.

Uriage - čistící micelární voda

Oč jsem se ale dneska chtěla podělit, tak o kosmetické dojmy z Uriage micelárky, která se konce dovolenky s největší pravděpodobností nedožije a potřebuju si poznačit na blog, co si o ní myslím a jaká byla. Jinak takovéhle věci rychle zapomínám. A to by byla škoda, tahat pak dojmy z paty a snažit se upamatovat, co byla vůbec zač. Vlastním červenou variantu bez parfemace, která je pro přecitlivělou alergickou pleť. Dívala jsem se teď zpětně na Uriage rubriku tady na blogu a kdybych měla porovnat micelární vodu tuhle a tu pro citlivou pleť (taky červený obal), vlastně si nejsem jistá, jestli bych napsala něco jinak a jestli bych byla schopná poznat mezi nimi rozdíl. Snad jen ve složení, které je tentokrát kratší a chudší o dodanou parfemaci a nějaký ten ovocný extrakt (tedy pro někoho potenciální alergen).

Jsem s micelárkou maximálně spokojená, protože odličuje na první dobrou přesně tak, jak od ní čekám. Neštípe, pleť po ní nepne, je bez jakékoli vůně, nedrhne, nedráždí… Vsadím se, že byste si s ní v pohodě odlíčili i duhovku a ještě byste se u toho cítili komfortně :-D Je to zkrátka jako odličovat se čistou vodou. Jenže na rozdíl od vody, tady veškerá líčidla okamžitě pouští a na sundání celého maskovacího arzenálu mi vystačí dva vatové tamponky.

Uriage - čistící micelární voda

Uriage - čistící micelární voda

Uriage - čistící micelární voda

Co mě třeba oproti SO’BIO baví, tak že nemám potřebu si obličej po použití Uriage micelární vody oplachovat vodou. Pokožka nelepí, je na dotek suchá, ale ne vysušená a nepne. Jak říkám. Je to jako odlíčit se vodou. Barvičky i nečistoty zmizí a vám zůstane jen čistá pleť, na které vás nic neruší.

Některé micelární vody mi občas umí udělat neplechu v tom smyslu, že jakmile spotřebuju cca polovinu obsahu, pleť křehne, tvoří se na ní malinkaté zarudlé pupínky a vůbec je taková tenká a šustivá jak papír. Toho jsem si tady nevšimla. A to mi zbývá micelárky tak na pár dní, tedy celé balení je skoro v tahu.

Své doporučení k nákupu tedy uděluji ráda, protože tohle je funkční, příjemná a blesková záležitost, jak si každý den poradit s odličováním. A to i v případě, kdy únavou doslova padáte na nos, což jsem si tak nějak ověřila včera, po celém tom tuňákovém mecheche (které mimochodem pokračuje ještě dnes :-) Micelárka se dá sehnat v e-shopu drmax.cz za 299 Kč (250 ml), nebo na Notino.cz za 269 Kč (250 ml).

Tak… A já potřebuju další kafe… :-D

biooo

2 thoughts on “Uriage – čisticí micelární voda bez parfemace pro přecitlivělou alergickou pleť

 1. Krásné fotky z dovolené na IG! :) Určitě sis to tam užila/úžíváš.. ;-)

  Uriage micelárky mám také moc ráda, ačkoliv já mám raději tu modrou variantu. Ačkoliv brečím úplně po všem, zrovna ta modrá varianta (a stejně tak Bioderma modrá), mi sedí ze všech nejlépe. :)

  Přesně to co píšeš o křehnutí, respektive o lehkém vysušování, mi přesně dělá Bioderma Sensibio a navíc mě pálí v očích. ..

  1. Moc děkuju, Luci! Ještě nějakou dobu budu IG spamovat obrázkama :-D

   Když jsem kdysi psala o H2O Biodermě Sensibio, tak se právě několik lidí zmiňovalo, že je ta micelárka vcelku agresivní a nesedí jim. Měla jsem svou první láhev a byla z ní totálně odvařená, takže mi to přišlo neuvěřitelné, že někdo nemůže být spokojený. Ale ejhle! Teď poslední lahvička už mi taky přišla jako „jiný kalibr“ a agresivnější. Na občasné super rychlé odlíčení bomba. Ale na pravidelné používání právě kvůli tomu křehnutí a pálení to už u mě taky není :-)
   Tu modrou Uriage jsem dostala loni od mamky a ze začátku pecka a nadšení veliké. Pak jsem ji ale taky začala raději prostřídávat s olejem, aby se nekonala „papírová pleť“ :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *