Zahir cosmetics – Rhassoul (marocký jíl)

Zahir cosmetics - Rhassoul (marocký jíl)

Na dovolenku jsem si s sebou přibalila arzenál, o kterém vím, že se mi bude k mořskému podnebí setsakra hodit. A tak kromě kokosového oleje, super hydratačního Dulcia krému, očičkového 100% Pure a zásoby opalováků Uriage, skončila v kufru i piksla sypkého kouzelného prášku od Zahir Cosmetics. Řeč je o marockém jílu Rhassoul, který pokud jednou objevíte, už ho nebudete chtít dát z ruky. Čímž trochu předbíhám hodnocení, které si ráda nechávám až do posledního odstavce, ale budiž… Stejně bych se dřív nebo později prokecla :-D

Proč cosi podobného používat a k čemu je to dobré? Bez debat k tomu nejdůkladnějšímu čištění pleti, jaké si umíte představit. I kosmetička s lupou by měla po jednom maskovacím „rhassoul“ sedánku problém vám na obličeji najít černou ťupku, nebo jakoukoli nedobrotu. Rhassoul je 100% přírodní prostředek, který nejen fantasticky čistí, ale zároveň stahuje póry a pokožku omlazuje. Dodává pleti ztracené minerály, odstraňuje usazené nečistoty a působí protizánětlivě. A co víc – je dobře snášen i extrémně náročnou pokožkou.

Rhassoul jsem dostala na vyzkoušení od Verči z blogu U dvou Verunek, která má právě Zahir Cosmetics na svědomí. Balení je v podobě plastového kelímku s hliníkovým víčkem a obsahuje sypkou hmotu jílu o váze 200 g. Jíl je čistý, bez jakýchkoli příměsí či vonných záležitostí, a tak je vůně neutrální a nedá se přirovnat k ničemu specifickému. Snad jako kdybyste přičichli k písku? Jak říkám. Neutrální.

Použití a příprava je velice snadná. Smícháte malé množství rhassoulu s vodou tak, abyste vytvořili kaši. Ani řídkou, ani přehnaně hutnou. Tak akorát. Vím – taky mě podobná doporučení zvlášť v kuchařkách přivádí k šílenství a z duše je nenávidím – ale veřte mi – jakmile začnete míchat, spolehlivě poznáte, kdy je struktura „akurátní“ :-) Míchat můžete buď s obyčejnou vodou, nebo termální či květinovou. To je zcela na vás. Malé doporučení – začněte třeba se zarovnanou lžičkou prášku a lžičkou vody. Zbytek doladíte.

Vzniklou kašovitou masku naneste na obličej či vlasy (to jsem nezkoušela, ale prý je to fajné – kdyžtak prubněte a dejte vědět) a necháte pět minut působit. Pak jemnými krouživými pohyby smyjete normální nebo květinovou vodou.

Já nechávám masku působit klidně i mnohem déle. Třeba včera jsem si umíchala rhassoul, nanesla na obličej, paže a dekolt, zalezla do plné vany s knížkou a relaxovala mezi bublinkama +/- dvacet minut, jak dobře maskovaný člen přepadového komanda. Akorát chlap málem dostal infarkt z leknutí, když se po mně začal shánět a nečekal, že si zrovna hraju v koupelně na indiány. Bylo mi jen řečeno, že sice neví, co jsem zač, ale pokud jsem Bebe sežrala, tak doufá, že ji brzo vrátím. A s těmito slovy zavřel dveře z druhé strany… :-D

Co se týče následného smývání zaschlé vrstvy z obličej, je to drobet složitější a s jedním opláchnutím si rozhodně nevystačíte. Bude to chtít pleť šmrdolit trochu dýl, abyste ztuhlé „bahýnko“ sundali. Klasika jílová maska. Za ten výsledek to ale stojí, to vám garantuju! Jakmile se totiž po maskovací seanci prohlédnete v zrcadle, padnete na zadek! Pleť je nádherně čistá, lesklá jak vyleštěné sklo, NEPNE a není vysušená. Hodně mě baví rhassoul používat hlavně v horkém počasí a teple, jelikož je po něm kůže příjemně odlehčená – což je po propoceném a tropickém dni moc fajn. Co si tak vybavuju z hlavy, třeba dát si na obličej v létě slaměnkovou L’Occitane by byla skoro sebevražda. Kůže se pod ní totiž hodně potí, jak je maska výživná a bylo by to hodně nepříjemné. Tady ne. Máte kůži vyčištěnou jak po wellness. Jemnou a lehkou. A o pupínkách si můžete nechat jen zdát nějakou noční můru. Na obličeji se nevyskytne ani jeden!

Původně jsem vám chtěla napsat postřehy na způsob – nejdřív zmíním plusy, pak mínusy. Ale faktem je, že snad kromě toho delšího smývání mě nenapadá vůbec nic, co bych masce vytknula. Je boží a opravdicky funguje!

Toliko mé dnešní kosmetické postřehy z jihu. A teď jdeme číhat na západ sluníčka a brzo chrupkat. Zítra se totiž frčí do Benátek! <3 :-)

12 thoughts on “Zahir cosmetics – Rhassoul (marocký jíl)

 1. Mám ho od jiné značky a používala jsem jej na vlasy, byl fajn, ale pořád nějak nevím, ještě to musím potestovat. Jinak na pleti vidím lepší zázraky u zeleného jílu. Užij si Benátky!! :-)

  1. Zelený jíl je podle mě super pro smíšenou, mastnou a problematickou pleť. Tam udělá stopro zázrak. U suché a citlivé to ale nebylo úplně ono.
   Na vlasy nějak pořád nemám odvahu… Používáš to jako masku, nebo namísto šamponu? :-)
   A moc děkuju za přání! Benátky byly božíííííí! :-)
   Bebe

  1. Mě ten marocký hrozně překvapil a tuším jsem k němu poprvé přišla přes Soaphorii a nějaký maskovací mix. Až pak jsem dostala tenhle čistý od Verči. Ale je to skvělá věc, to jo :-)
   Bebe

 2. Rhassoul jsem kdysi taky používala na vlasy. Moc jsem se na něj těšila, protože podle všech diskuzích na internetu to měl být vyloženě poklad pro jemné vlasy bez objemu a nebyl snad nikdo, kdo by s ním byl nespokojený. No, nejenže se žádný extra objem nekonal, ale navíc mi po něm úplně neuvěřitelným způsobem elektrizovaly vlasy. Dalo by se říct, že skoro až stály :D Ale moje vlasy jsou nenormální, takže bych z toho žádné závěry nevyvozovala :D

  MŮJ BIO SVĚT

 3. Pročítám si novou recenzi od Bebe a ejhle, na Letňanech je dnes veletrh Spa & Beauty ? To zní lákavě ? A za chvíli jsem tam byla. Konečně jsem si mohla odzkoušet výrobky, o kterých píšeš. Vše na jednom místě. Teda vrhla jsem se hlavně na : Soaphoria, Saloos, Weleda, Khadi i zmiňovaný Zahir. Vonne oleje k ozkoušení. Spousta vzorečku a milých lidí. Liceni přírodní kosmetikou. Akce stala teda za to! Díky, za info. ?

  1. Jééééé, Veru! A tak to mě hrozně moc těší, že se takové info hodilo! Já to zmínila pro všechny případy, kdyby se někdo vyskytoval zrovna kolem :-)
   Jsem moc ráda, že se ti na akci líbilo! :-) :-*
   Bebe

 4. Nechtěla bys jednou zkusit smíchat s medem, co to udělá a zda se neumenší čistící efekt? Nemělo by ti to pak ztuhnout do té krusty na obličeji, jen teda budeš lepit. Ale med a jíl jsem ještě nikdy nezkoušela, jen třeba med a neem či med a tariku a tak. Jíl ještě nemám. A jsem si bohužel naprosto jista, že voda a jíl by mi doma neprošel, protože „ty velké odpadávající kusy pak ucpou trubky, né?“ :-D

  1. To mě nikdy nenapadlo, ale zní mi to jako geniální nápad! Moc děkuju za tip! :-) Med jsem občas dávala samotný, jako vynikající čistící masku, ale dohromady – sakryš, zní to tak jednoduše, až mě zaráží, že mě to netrklo nikdy dřív :-D
   A chce to asi uspořádat doma krátkou osvětlující přednášku s názornou prezentací v Power Pointu, že jako jíl faaaakt trubkám neublíží… Nebo by teda neměl. Že ne…?! :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *